R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-21, 21:49   

Temperatura przedwyborczych nastrojów zaczyna rosnąć i zaczynają pojawiać się plotki oraz pogłoski nie mające nic wspólnego z prawdą, rządzeniem gminą czy wyborami. Taki już mamy klimat, że ludzi podniecają niusy w rodzaju kto i co robi poza pracą a nie setki tysięcy jakie zarabiają na gminie banki.
Na najbliższym obowiązkowym meetingu dobrze byłoby nieco przyhamować ten proceder. Znając życie jeśli i druga strona ruszy z odwetem może się zrobić niewesoło a przecież wszystkim zależy na dyskusji o gminie a nie prywatnym życiu kandydatów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2014-10-22, 02:04   

Wyborca1 napisał/a:
Widzę kolego, że mi nie pomożesz (albo raczej nie potrafisz). Mnie nie chodziło o to żebyś mi napisał czego się boisz, ale użył jakiś argumentów, które by przemawiały za tym, żeby głosować na Kąckiego. Co za nim przemawia? Bo głosować ze strachu przed kimś lub czymś innym to trochę mało. Nie sądzisz?


Ale dla mnie to w zupełności wystarczający argument :razz:
Jeśli osobiście miałbym głosować, to każdy inny kandydat będzie lepszy, byle tylko takich "nawiedzonych" ludzi jak ta p. Kubowicz trzymać jak najdalej z dala od "władzy".
Nawet jeśli to tylko wiejska Gmina.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-22, 09:15   

Uczestniczenie w dyskusji na forach to jest taka ciągła próba prowokowania innych uczestników do zmierzenia się z nami. Ja też chciałem sprowokować,jak widzę sporą ilość, wyznawców prawie św Tomasza do dania innym,jeszcze może wątpiącym chociaż minimalnej wskazówki (nadziejki),że w przyszłości TK będzie lepszy od PK. Czekam, czekam i zaczynam się martwić. Odpuściliście czy ciężko o argumenty?Mnie nie chodzi, tak jak RGM o to co działo się w przeszłości. On punkt po punkcie wyciąga mniejsze i większe przewinienia Kąckiego i jego ekipy.W odpowiedziach jest poniewierany i próbuje mu się wmówić,że to co zawiera raport RIO to wymysły,bzdury i nic nie znaczące parę kartek papieru. Wychodzi momentami na to,że Kubowiczowa i jej podobni spreparowali dokument,podrzucili go na biurko Kąckiemu i teraz bawią się w wyciąganie brudów.Coś w tym musi być, jak nawet wewnątrzgminne organy kontrolujące wójta-rada gminy czy komisja rewizyjna- robią sobie z tego za przeproszeniem jaja.Ale zostawmy to. Niech RGM dalej szuka, a ten kto to przeczyta niech się nad tym zastanowi.Pomyślmy raczej o przyszłości. Czego możemy się spodziewać po 16.11? Argument żeby kolejny raz wybrać TK bo coś tam kiedyś zrobił to coś mało jakby. Przeszłość należy szanować, ale jak mówi klasyk "za zasługi to się leży na Powązkach".Spróbujmy zmierzyć się z programem wyborczym.Na razie wychodzi na to jakby u wójta Kąckiego program się stworzył na zasadzie "kopiuj-wklej".Będziemy "utrzymywać szkoły", "dbać o budynki","utrzymywać współpracę", "wspierać inicjatywy" oraz oczywiście "powiększać". Czyż nie wygląda to jakbyśmy się przenieśli o 30 lat wstecz? Przecież to wszystko jest tak niekonkretne,że aż nudne. To Panie Wójcie Kącki robią wszyscy. W czym chce Pan być lepszy niż Pan był?Dbanie o szkoły czy o inne budynki to Pański psi obowiązek. A Pan się tym chwali,że Pan to będzie robił. To tak jakby matka chwaliła się,że daje jeść swojemu dziecku. Wszystko z programu wyborczego szanownego,obecnego wójta można sprowadzić do jednego stwierdzenia: BĘDZIEMY ROBIĆ, A JAK BĘDZIEMY MIEĆ TO BĘDZIEMY ROBIĆ WIĘCEJ. To już wszystko było. A jeżeli dobrze już było, to może warto szukać czegoś nowego. Może chociaż nowej nadziei.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-10-22, 09:51   

RGM napisał/a:
Temperatura przedwyborczych nastrojów zaczyna rosnąć i zaczynają pojawiać się plotki oraz pogłoski nie mające nic wspólnego z prawdą, rządzeniem gminą czy wyborami. Taki już mamy klimat, że ludzi podniecają niusy w rodzaju kto i co robi poza pracą a nie setki tysięcy jakie zarabiają na gminie banki.
Na najbliższym obowiązkowym meetingu dobrze byłoby nieco przyhamować ten proceder. Znając życie jeśli i druga strona ruszy z odwetem może się zrobić niewesoło a przecież wszystkim zależy na dyskusji o gminie a nie prywatnym życiu kandydatów.

Czyżby Twoja kampania na tym forum zaczęła wymykać się spod kontroli? Zaczęliście odbierać negatywne opinie o swoich działaniach? Skąd nagle stonowanie i obrócenie swoich "topowych argumentów" w "podniecające niusy pod publiczkę"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-22, 19:57   

Dzisiaj około 17.30 w TVP2 w programie "Reporter Polski" pokazano sytuację w gminie Mysłakowice.
http://vod.tvp.pl/audycje...102014/17075796 (od 13 -tej minuty)
11 tysięczna gmina ma dług około 5 mln. Tamtejsze władze postanowiły sprzedać wyremontowany głównie siłami mieszkańców budynek przedszkola by pokryć część zadłużenia.Wójt do kamery twierdzi, że decyzje podejmowała Rada Gminy. Po nagłośnieniu sprawy m.in. w TV i zablokowaniu przez mieszkańców tej decyzji beztrosko oświadcza, że co by nie było ze skutkami zadłużenia będzie się musiał po wyborach zmierzyć jego ewentualny następca. Widocznie jemu zabrakło optymizmu rodem z naszego Urzędu Gminy.

Mysłakowice 11 000 mieszkańców - 5 mln zadłużenia
Mokrsko 5 500 mieszkańców - 13 mln zadłużenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-10-22, 20:13   

RGM napisał/a:
Mysłakowice 11 000 mieszkańców - 5 mln zadłużenia

Próbowałem znaleźć potwierdzenie tych 5 mln, ale nie znalazłem takiej informacji tak na szybko. Znalazłem za to komentarz z 24 września z portalu prw.pl

Cytat:
Co z tego, że wskaźniki zadłużenia są dalekie od 60 procent i wynoszą około 17 procent, skoro faktycznie w kasie nie ma pieniędzy.

Jeżeli faktycznie gmina Mysłakowice ma 5 mln zadłużenia to ten przykład nijak ma się do Mokrska.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-22, 20:26   

Mrówek napisał/a:
RGM napisał/a:
Mysłakowice 11 000 mieszkańców - 5 mln zadłużenia

Próbowałem znaleźć potwierdzenie tych 5 mln, ale nie znalazłem takiej informacji tak na szybko. Znalazłem za to komentarz z 24 września z portalu prw.pl

Cytat:
Co z tego, że wskaźniki zadłużenia są dalekie od 60 procent i wynoszą około 17 procent, skoro faktycznie w kasie nie ma pieniędzy.

Jeżeli faktycznie gmina Mysłakowice ma 5 mln zadłużenia to ten przykład nijak ma się do Mokrska.


16 minuta 50 sekunda - słychać wyraźnie "ponad 5 milionów" - obecnie trzeba w Mysłakowicach spłacić około miliona.Dzięki przesunięciu spłaty kredytów - w 2014 r. około 1,1 mln - na następne lata gmina Mokrsko nie musiała w tym roku nic sprzedawać.
Zwiększyła za to swoje zadłużenie o kolejne prawie 100 000 tysięcy zł kosztów obsługi długu.
Ostatnio zmieniony przez RGM 2014-10-22, 20:40, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-10-22, 20:31   

RGM ponawiam swoje pytanie!! Skąd nagle ta zmiana frontu??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-10-22, 20:33   

i jaki związek ma sytuacja Mysłakowic do Mokrska?
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-22, 20:37   

Mrówek napisał/a:
i jaki związek ma sytuacja Mysłakowic do Mokrska?


Na to każdy może sam sobie odpowiedzieć. Jeśli mnie pytasz to odpowiedź brzmi: Ma duży związek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-10-22, 20:44   

Jaki poza propagandowym hasłem, że cyferki tworzą fajny układ bo mniejsza gmina ma większy dług, a większa mniejszy, bo nic mi to nie mówi. Skoro podajesz dane to raczej w jakimś celu.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-23, 07:23   

Rzeczywiście. Nie ma żadnych podobieństw.

Tam 500 zł długu na mieszkańca - w gminie Mokrsko prawie pięć razy więcej
Tam 17% zadłużenia - nasze trzeci rok pod progiem 60%
Ich radni chcieli sprzedać budynek przedszkola by mieć milion do spłaty w tym roku - orły Pana Wójta przenoszą na następne lata spłatę kredytów w podobnej kwocie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-23, 08:57   

wychodzi na to że Pani K. jak zostanie wójtem to pójdzie do piwnicy i wydrukuje kasę , potem ja "wypierze" i spłaci zadłużenie , a i może zostanie na jakieś inwestycję ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-23, 20:25   

1,7 mln do spłaty (już po odliczeniu refinansowania kanalizacji) w 2015 to jeszcze nie maksimum wydatków związanych z zadłużeniem gminy Mokrsko w najbliższym czasie
Według umów zawartych z bankami i WFOŚiGW oraz harmonogramów spłat, w 2016 roku przypadały do spłaty raty kredytów i pożyczek w kwocie 1.442.815,45 zł. Po podpisaniu w 2013 roku ww. aneksów kwota spłat wzrosła o 690.390,50 zł. Tym samym w 2016 roku do spłaty przypada kwota 2.133.205,95 zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-24, 13:13   

Zastanawiam się skąd ten nacisk na finanse gminne i to 'bicie piany', które oprócz obrzydzenia do niczego nie prowadzi. Obrzydzić radnych G. Mokrsko, Kąckiego, a w końcu samych siebie można. Gdy tacy źli są włodarze GMINY - społeczeństwo samo im wystawi laurkę w postaci oddanych głosów.
Okazuje się, że w Ożarowie było (a może jeszcze jest) miejsce, gdzie każdy radny a może i sam Wójt mógłby nauczyć się - JAK POBIERAĆ KREDYTY.

Paulina Kubowicz Centrum Usług Finansowych i Szkoleniowych

Typ szkoły: ośrodek szkoleniowy
Adres: Ożarów 87A, 98-345 Mokrsko
Strona internetowa: www.cufis.pl
Telefon:607 075 604
Rodzaj kursu: szkolenia biznesowe

Z pewnością moderator nie uzna mojej informacji za krypto-reklamę i pozostawi ten post, aby zainteresowani też posiedli taką wiedzę jak np. RGM . Życzę zdrówka...... ;)
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW