R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-24, 21:27   

W swojej ulotce sławiącej dokonania najlepszej ekipy spośród wszystkich gmin możemy przeczytać proste słowa, które niczym balsam ukoiły mój niepokój związany z feralnym rokiem 2012.

Cytat:
Opisywana przez przez kontrole RIO sytuacja w 2012 r była spowodowana opóźnieniem związanym z otrzymaniem dotacji na inwestycje i skutkowała krótkotrwałym zaburzeniem płynności finansowej.


Zobaczmy ja to było naprawdę z tymi przejściowymi trudnościami

W dniu 27 stycznia 2012 roku Rada Gminy Mokrsko podjęła uchwałę sprawie uchwalenia budżetu Gminy Mokrsko na 2012 rok. Określono wysokość planowanego deficytu na kwotę 1.927.633,21 zł. Jako źródło jego pokrycia wskazano:
[1] kredyty w kwocie 99.556,21 zł,
[2] pożyczki w kwocie 818.640,00 zł,
[3] pożyczki na finansowanie zadań realizowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu UE w kwocie 1.009.437,00 zł.

Ponadto ustalono limity zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek na:
[1] pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu w wysokości 1.100.000,00 zł,
[2] finansowanie planowanego deficytu budżetu w wysokości 3.000.000,00 zł,
[3] wyprzedzające finansowanie działań finansowanych ze środków pochodzących z budżetu UE w wysokości 1.030.000,00 zł,
[4] spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek w kwocie 3.000.000,00 zł.
Ustalono przychody budżetu w łącznej wysokości 4.301.233,92 zł i rozchody w łącznej wysokości 2.373.600,71 zł.
Wartości te podlegały korekcie w kolejnych uchwałach z 20 czerwca, 27 lipca i 23 listopada 2012

Uchwałą z dnia 26 kwietnia 2012 roku Rada Gminy Mokrsko podjęła decyzję o zaciągnięciu długoterminowego kredytu bankowego w kwocie 2.000.000,00 zł, z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy na 2012 rok oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek. Umowę z PKO BP SA zawarto na okres od dnia uruchomienia kredytu do dnia 31 stycznia 2020 roku. Bank udzielił karencji w spłacie kredytu do dnia 31 stycznia 2015 roku. W treści umowy wskazano, że kredyt przeznaczony zostanie na sfinansowanie planowanego deficytu w budżecie na 2012 rok oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek.

W dniu 27 lipca 2012 roku Rada Gminy Mokrsko podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej na finansowanie planowanego deficytu budżetu z WFOŚiGW w Łodzi – dofinansowanie wkładu własnego operacji „Budowa oczyszczalni ścieków w Gminie Mokrsko” realizowanej w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW na lata 2007-2013 do kwoty 405.000,00 zł. Jako źródło spłaty kredytu wskazano dochody własne gminy uzyskane w latach 2014 – 2019.
W dniu 21 września 2012 roku Skład Orzekający RIO w Łodzi wydał pozytywną opinię z uwagą w przedmiocie możliwości spłaty pożyczki. W ocenie Składu Orzekającego w latach 2012 – 2014 Gmina nie ma możliwości dalszego zaciągania zobowiązań długoterminowych.

W dniu 23 listopada 2012 roku Rada Gminy Mokrsko podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego w wysokości 700.000,00 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek. Jako źródło spłaty kredytu wskazano dochody własne gminy uzyskane w latach 2016-2019. W dniu 10 grudnia 2012 roku Skład Orzekający RIO w Łodzi wydał pozytywną opinię z istotną uwagą w przedmiocie możliwości spłaty kredytu. W ocenie Składu Orzekającego Gmina Mokrsko nie ma możliwości dalszego zaciągania zobowiązań długoterminowych.

Ponad 3 miliony w ciągu jednego 2012 roku. RIO stwierdza raz za razem, że gmina nie ma możliwości dalszego zaciągania długoterminowych zobowiązań...i przyklepuje kolejny kredyt ze spłatą w okolicach 2020 roku.
To nie były chwilowe opóźnienia czy przejściowe trudności. Jedynie słuszna władza z premedytacją zafundowała nam kredytową bombę z opóźnionym zapłonem by spłacić zaciągnięte przez siebie kredyty i pożyczki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-24, 22:31   

GMINA skorzysta z firmy działającej na jej terenie i bez problemu zaciągnie nowe kredyty.

Paulina Kubowicz Centrum Usług Finansowych i Szkoleniowych
Typ szkoły: ośrodek szkoleniowy
Adres: Ożarów 87A, 98-345 Mokrsko

Strona internetowa: www.cufis.pl
Telefon:607 075 604

Rodzaj kursu: szkolenia biznesowe

A może o to chodzi????

RGM - wejdź na www.cufis.pl i będziesz miał jasność ! ;) Zdrówka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-25, 20:55   

Nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi. Tak się tłumaczą nie chcąc przyznać, że to nie oni zapłacą za przegrzanie budżetu gminy.
Przypomina to przypadek człowieka, który skuszony wizją nowego samochodu i remontu domu bierze wszystko na kredyt chętnie udzielany przez banki wiedzące, że przez wiele lat będą zarabiać. Problemy ze spłatą załatwiane są kolejnym kredytem a delikwent dalej pokazuje nową furę i meble w chacie. Wszem i wobec opowiada, że jego sytuacja jest stabilna i przecież spłaca wszystko we właściwym czasie. Jak coś koszty i tak poniesie liczna rodzina, która wszystko podżyrowała wcześniej przy urnie wyborczej.

Ile dopłaciliśmy do realizacji w ekspresowym tempie jak to nazwano „nadgonienia zapóźnień” w latach 2011-2014? *- dane wg ulotki panawójtowego komitetu
(kwoty powyżej 50 tys po odliczeniu otrzymanych dofinansowań, zwrotów VAT itp. )**

- place zabaw ok 250 000
- remont budynku ośrodka zdrowia w Ożarowie ok 600 000
- kanalizacja ok 4 000 000 (czekamy na zwrot ok 2 500 000)
- droga na Jankus (Krzyworzeka) ok 400 000
- świetlice w Chotowie i Słupsku ok 400 000
- Orlik Mokrsko ok 450 000
- remont budynku ośrodka zdrowia Mokrsko ok 900 000
- modernizacja oczyszczalni ścieków ok 200 000
- droga Chotów-Krzyworzeka-Ozarów ok 600 000
- droga w Chotowie ok 330 000
- droga w Krzyworzece ok 1 150 000
- projekt Bursztynowy Szlak ok 400 000
- droga do Skomlina ok 160 000
- boisko w Chotowie (tego brakuje w ulotce) ok 200 000

Razem daje to 10 milionów złotych czyli tyle o ile wzrosło zadłużenie gminy za rządów Pana Wójta. Wszystko czym się chwali powstało na kredyt?

* Zapóźnienia zaczęto ostro nadrabiać w drugiej kadencji Pana Wójta? To kto rządził w pierwszej?
** Kwoty nie zawierają w sobie kosztów obsługi zadłużenia gminy, które w ostatnich czterech latach wynosiły w ponad 1 500 000
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-26, 01:26   

Prawdomówność waszego GURU .

http://radiozw.com.pl/ind...ge=news&id=6282

Przecież o co w tym wszystkim biega było wiadomo od samego początku .

Nie reklamujcie tej firmy bo ona chyba się za wysoko ceni w stosunku do wiedzy .

http://bip-pup.powiat.wie..._013_219927.pdf

Jestem ciekaw jakie powiązania biznesowe czy inne , łączą firmę nr 1 z firmą nr 2 ,
ja widzę pewne zbieżności , ale wolę sobie po południu dziabnąć dwa piwka niż za 10,50 zamówić wydruk , być może kiedyś wniknie w to prokurator , kumaci wiedzą o czym piszę .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-26, 02:04   

Centrum Usług Finansowych i Szkoleniowych z Ożarowa wyceniło swoją możliwość wyszkolenia 15 ludzi biznesu - prawie 3 razy drożej niż Zespół Szkół z Wojska Polskiego w Wieluniu. No cóż, pierwsza firma z Krakowa była jeszcze troszkę droższa. Ale, co to za pieniądze jak na krakowskie warunki.....
A zbieżność firm nr 1 i nr 2 - działają chyba w jakimś porozumieniu, bo jeżeli firmie nr 1 obniży się o 8% jej wycenę pracy [21,200 zł] , to otrzymamy 19,500 zł naszej rodzimej firmy z Ożarowa . Jest to o 115 zł mniej na szkoleniu jednej osoby. Przypadek??? ;) Zdrówka...
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-26, 06:48   

No i jest. Jak trwoga to do Grossusa. Bylo raczej pewne ze predzej czy pozniej Kacki siegnie po swoja tajna bron-czlowieka ktory umie z racji swojego doswiadczenia szukac,weszyc i w koncu znalezc haki. Pan Pecunia,ktoremu nawet stare pieniadze nie smierdza wykorzystal to ze przesunieto w nocy godziny i znalazl sensacyjna informacje ze p.Kubowicz ma firme i nie waha sie z niej korzystac. Panie Pieniazek! To jak nic podlega prokuraturze! Wyglada na to ze w naszej biednej gminiej juz jest ferment,a nie dopiero bedzie. Ale dla tych ktorzy moze z racji tego,ze mieszkaja zbyt daleko od centrum naszej gminy i nie wszystko wiedza i slysza mam chyba przykra wiadomosc-p.Kubowicz wg ludzi ma spora szanse na wygrana.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-26, 07:25   

W opini wielu ludzi Pan Wójt zrezygnowałby z ubiegania się czwarty raz - jeśli doliczyć pierwsze przegrane wybory – o fotel w którym jeszcze siedzi, gdyby nie motywacja układu ściśle związanego z jego osobą. Ta nieformalna urzędniczo-finansowo-biznesowo-towarzyska grupa pośrednio steruje nim z tylnego fotela. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby efekty tych "wspólnych" rządów rzeczywiście przyniosły gminie korzyści choćby w postaci zwiększenia liczby przedsiębiorstw działających na naszym terenie czy rzeczywistego zmniejszenia bezrobocia. Skoncentrowano się błędnie na infrastrukturze publicznej zamiast stworzeniu warunków do rozwoju i przyciągnięciu podmiotów generujących zyski. Bez tego nie będzie pracy dla mieszkańców i pieniędzy bo unijnymi dotacjami wszystkiego nie załatwimy.
Skąd gmina kolejny rok weźmie milion złotych na uzupełnienie subwencji w oświacie jeśli błędem było postawienie na wiatraki? Dalej z kredytów?
Ktoś powie łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Tylko za co Pan Wójt bierze pensję? Za podpisywanie kolejnych kredytów i aneksów przesuwających ich spłatę na lata następne?
Sam już pewnie zdał sobie sprawę, że rządy historyka prowadzącego po godzinach szkółkę krzewów zakończyły się fiaskiem. Decyzja o odwołaniu rezygnacji z kandydowania o jakiej jeszcze niedawno mówił to zasługa tego układu, który i tym razem podjął za niego decyzję?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-26, 09:27   

RGM napisał/a:
Decyzja o odwołaniu rezygnacji z kandydowania



pewnie gdyby więcej chętnych było na to stanowisko to by odpuścił ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-26, 10:13   

Jakby ktos inny sie zglosil to by odpuscil? Czyli:
Po 1 - wszyscy tylko nie P.Kubowicz
Po 2 - kto?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-26, 11:03   

Mieszkaniec gminy i tym razem nie zawiódł z dostarczeniem ciekawego tekstu do lektury nie tylko na niedzielne popołudnie

Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA

Rankingi za 2013 rok.
Opiniotwórcze pismo o samorządzie, dla samorządowców opublikowało najnowsze rankingi gmin, miast, powiatów. Bardzo ciekawa lektura. Fakty, które nie powinny podlegać jakimkolwiek PRowskim wójtowym modyfikacjom.

Po 1.
„Najszybciej rozwijające się gminy w latach 2010-2014”
Mokrsko miejsce 1233 na 2474
Komentarz: czyli co najwyżej średnio, a nie jak wójt opowiada, że jesteśmy najlepsi z najlepszych, bo mamy w gminie najlepszą ekipę do wszystkiego. Nawet niekoniecznie jesteśmy dobrzy na swoim podwórku: sąsiedzi z naszego powiatu – Wierzchlas 232 miejsce, Konopnica 852

Po 2.
„Zadłużenie jednostek samorządowych ranking za rok 2013”
Mokrsko miejsce 14 na 1525 ocenionych gmin wiejskich!!!

Komentarz:
1.Zadłużenie określono na 69,17% - jak to się ma do info z gminy o zadłużeniu 59 i coś tam%, lub 65 i coś tam% z wyłączeniami? Bo ja się pogubiłem, kto mówi prawdę i co jest prawdą?
2.Lawinowo za czasów pontyfikatu TK spadamy – z 762 miejsca w 2006, przez 297 w 2010 do 14 na koniec kadencji
3.Pytanie za 100pkt – będziemy w dziesiątce za rok, jeśli w tym niczego nie spłacimy?
4.Dla przykładu – Wierzchlas jest na miejscu 1373 z zadłużeniem 8,9% (!!!), co nie przeszkodziło uznać tą gminę (a nie naszą) za najlepiej rozwijającą się gminę w naszym powiecie (tak, a nie inaczej wychodzi z rankingów pisma „Wspólnota”) w kadencji 2010-2014
PS popieram Was i chciałbym żeby za trzy tygodnie ludzie po raz trzeci nie zwariowali

Mieszkaniec Gminy i jeszcze wielu innych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-26, 11:15   

Hhmmm.... . Myślę, że spotkanie p. Pauliny Kubowicz z p. Tomaszem Kąckim w formie debaty byłoby najlepszym rozwiązaniem??? Ileż można pisać o długach Gminy, jakby to miało w czymś pomóc. Przecież zadłużając Gminę radni i wójt mieli jakąś koncepcję - plan, który czemuś służył.
RGM - czytając Twoje posty odnosi się wrażenie, że RADA GMINY i WÓJT zdefraudowali tą kasę i oszukali mieszkańców i tylko p. Kubowicz będzie mogła uratować Gminę przed komisarzem, plajtą, wstydem.... . Jest tylko jeden warunek: musi w Gminie zdobyć zaufanie 1750-1900 wyborców i zostać włodarzem Gminy Mokrsko.
Skuteczność w likwidacji pomysłu budowania wiatraków na terenie Gminy, nie zaowocowała pomysłem na zastąpienie tej "dziury" jakimś pomysłem pozyskania kasy (nie tylko dla Gminy, ale ich mieszkańców). Rozpętanie histerii o budowie 40-50 elektrowni wiatrowych skutecznie wystraszyło wszystkich, a zarazem policzono kasę tych, u których miały stanąć te wiatraki. Ale - czy trzeba było rozwalić i zawetować ten pomysł??? Czy nie można było usiąść i porozmawiać o lokalizacji np. w każdej parafii po 1-2 elektrownie. Nie! Nie! Nie!
Nie jestem przekonany, czy p Paulinie chodzi o dobro Gminy i ich mieszkańców - czy może o zaspokojenie Swoich ambicji. A może to konieczność życiowa????
Wyborco1 - kocham stare monety i moją Ziemię , na której mieszkali moi pradziadowie, dziadowie, ojciec. Tu mieszka i pracuje moja rodzina. Właśnie pojutrze będzie 21 lat jak spalił mi się dom i nie tylko z tego powodu leżą mi na sercu : drogi dojazdowe, hydranty, kwalifikacje i siła OSP w Naszej Gminie, społeczność wiejska.
Niech każdy czyni to - za co może sobie wystawić laurkę i spojrzeć w lustro. A co do haków - są to materiały ogólnodostępne i nazbierało się ich sporo (ale o nich - może później) :) Zdrówka...
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-26, 11:32   

Wyborca1 w wielu postaciach

Nie wiem po co Kącki sięgnie , nie mój problem ,
ale znalezienie kilku informacji nie jest wcale takie trudne ,
podstawowy kurs obsługi komputera , no i myślenie , a to już niektórych boli .

"Kali ukraść - Dobrze , Kaliemu ukraść - Bardzo Źle" ,
czyli coś w tym jest , bo według ciebie jest to hak ,
czacha mi dymi ale nie mogę skumać co ma wspólnego z tym przesunięcie godziny ?
może skutki plam na słońcu .
Firmę waszego guru to przecież wy reklamujecie ,
być może dla tego żeby jednak coś z tego miała ,
nawet jak miejmy nadzieję nie wygra .
Jakby się było w wojsku to by się wiedziało że jest takie coś jak "rykoszet" ,
albo dla ciebie prościej "każdy kij ma dwa końce"
Po ulotkach waszego komitetu jakoś tej biedy nie widać ,
ostatnio ulotka była kolorowa ,
nie tylko wasz guru umie liczyć .
Ile jest gospodarstw w gminie ? nie wiem , ale myślę że ok 5.000 , x 3 ulotki ,
w tym jedna kolorowa to daje 15.000 ulotek , na pewno za darmo ktoś wam je robi ?
Dystrybucja jest gratis przez waszych wyznawców , którzy z tego co słyszałem ,
"z wiarygodnego źródła" wysługują się swymi dziećmi .
Otóż nie , finansuje to ktoś komu bardzo zależy na władzy ,
prościej chce dla siebie załatwić jakieś interesy .
Według ludzi ma szanse , według jakich ludzi ? chyba z waszego komitetu ,
ja jednak wierzę w rozsądek ludzi , i nie życzę tej gminie takiego wójta .

Przypominam że jesteśmy na Polskim forum , i używamy Polskich znaków ,
"prawy Shift"

RGM w wielu postaciach

"którym jeszcze siedzi" , nie bądź taki\ka pewny\a ,
że ludzie nie znajdą chwili na przemyślenie ,
i jeśli raz się dało zmanipulować sporo ludzi ,
to tak będzie zawsze .

"nieformalna urzędniczo-finansowo-biznesowo-towarzyska grupa"
istniała za poprzedniego wójta Pawlaka , a należeli do niej ludzie ,
za którymi ty się teraz wstawiasz , czyli byłby powrót starej kliki ,
tylko wójt inny .

"błędem było postawienie na wiatraki" , gmina Kisielice 58 "wiatraków" ,
centralne ogrzewanie dla części gminy , opalane słomą , i jeszcze parę nowinek ,
reportaż był w ubiegłą niedzielę , ale tamta gmina nie miała takiego pecha ,
że się do niej przeprowadził ktoś wszech wiedzący z Krakowa .

Macie dobrą taktykę przykrywania posta , następnymi postami bez znaczenia w treści ,
żeby tylko ludzie nie zatrybili żeby wrócić kilka do tyłu i przeczytać ten ,
który nie jest dla was pochlebny .

Co do liczby wyświetleń to się nie ma co podniecać , bo jak ktoś ma w przeglądarce ustawione automatyczne odświeżanie strony np. co 10 sek , a inną stronę otworzy w innej karcie , i siedzi na niej godzinę , to wasz guru może wam policzyć ile wyświetleń
nastuka .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-10-26, 12:35   

Dyzio napisał/a:
Co do liczby wyświetleń to się nie ma co podniecać [...]

Sam RGM nabił 900 wejść
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-26, 15:41   

grossus2 napisał/a:
Skuteczność w likwidacji pomysłu budowania wiatraków na terenie Gminy, nie zaowocowała pomysłem na zastąpienie tej "dziury" jakimś pomysłem pozyskania kasy

No to teraz ja już nic nie rozumiem.Popierasz Kąckiego czy nie?Kubowiczowa zablokowała pomysł Kąckiego z wiatrakami i jeszcze miała od razu dawać pomysł "co dalej?". Przecież zarówno przed, jak i po referendum to Kącki był wójtem.Nadal jest. I co?Ma pomysł?
grossus2 napisał/a:
Rozpętanie histerii o budowie 40-50 elektrowni wiatrowych skutecznie wystraszyło wszystkich, a zarazem policzono kasę tych, u których miały stanąć te wiatraki

Czytałeś raport NIK o budowach farm wiatrowych w Polsce?Oglądałeś programy telewizyjne o ludziach walczących z nieliczącą się z nikim i z niczym władzą samorządową? Nie? To poczytaj i się dowiedz jaki procent ludzi związanych z władzami gmin było bezpośrednio zainteresowanych postawieniem wiatraka na ich działkach lub działkach ich rodzin.A u nas było inaczej? Radni z Ożarowa nie byli zainteresowani postawieniem wiatraka na ich ziemi?Radny z Krzyworzeki nie chciał wiatraka u siebie?
grossus2 napisał/a:
Czy nie można było usiąść i porozmawiać o lokalizacji np. w każdej parafii po 1-2 elektrownie

Dziwne to rozumowanie. Nie chcesz pamiętać,że to Kącki lobbował za coraz większą ilością wiatraków.I co sobie myślał?Że ludzie cały czas się będą na wszystko zgadzać i już nigdy niczemu się nie przeciwstawią?Pamiętasz o ilu wiatrakach była mowa na początku? Ośmiu/dziesięciu? To by było akurat ich tyle o ilu optujesz teraz
grossus2 napisał/a:
Nie jestem przekonany, czy p Paulinie chodzi o dobro Gminy i ich mieszkańców - czy może o zaspokojenie Swoich ambicji. A może to konieczność życiowa????

Uwaga!Uwaga!Nadchodzi!Ta awanturnica chce nas wykorzystać,wyssać ile się tylko da.Kieruje się jedynie własnym interesem. Musi to robić,bo inaczej umrze z głodu i pewnie tez z nudów.Wykorzysta nas biednych, a potem porzuci.Nie to co Kącki! On szlachetnie zrzeknie się pensji i już nigdy nie spróbuje wykorzystać rady gminy, aby przegłosowała przekształcenie jego działek rolnych na działki o wyższym standardzie i wartości.A może to pan Kącki ma taką konieczność życiową by nadal być wójtem? Może to właśnie jemu te urzędowe pieniądze są bardziej potrzebne? To nie haki, ale "materiały ogólnodostępne"-z oświadczeń majątkowych wynika, że pan Kącki ma co spłacać.
grossus2 napisał/a:
Przecież zadłużając Gminę radni i wójt mieli jakąś koncepcję - plan, który czemuś służył.

Jeśli jesteś tak dociekliwy i skrupulatny to apeluje poczytaj kilka protokołów z sesji rad gminy (zwłaszcza tych dotyczących uchwalania budżetu) i sam sobie odpowiedz na tą wątpliwość. Radnych za czasów pana Kąckiego się nie słuchało, żaden wniosek o zmianę pierwotnej wójtowej koncepcji nigdy nie przeszedł. Nigdy! To nie haki, ale "materiały ogólnodostępne".
Dyzio napisał/a:
Firmę waszego guru to przecież wy reklamujecie

Błąd Dyziu. Na tym forum tą informację po raz pierwszy, oczywiście w jak najlepszej wierze zamieścił Pan Pecunia. A potem już się tego mogłeś uczepić Ty.
Dyzio napisał/a:
nie tylko wasz guru umie liczyć . Ile jest gospodarstw w gminie ? nie wiem , ale myślę że ok 5.000 , x 3 ulotki , w tym jedna kolorowa to daje 15.000 ulotek , na pewno za darmo ktoś wam je robi ?

Otóż mój Dyzio! Ty liczyć na pewno nie potrafisz. Gospodarstw jest nieco ponad 1000 X jedna ulotka na gospodarstwo = około 1000 ulotek. Taka skucha? Ale tak przy okazji. To Ty będziesz rozliczał finansowy wkład w kampanię wyborczą KWW Pauliny Kubowicz, czy są do tego powołane odpowiednie instytucje?
Dyzio napisał/a:
Otóż nie , finansuje to ktoś komu bardzo zależy na władzy , prościej chce dla siebie załatwić jakieś interesy .

Pamiętaj - Pan Kącki jest czysty jak łza niemowlaka i że napiszę jeszcze raz:"już nigdy nie spróbuje wykorzystać rady gminy, aby przegłosowała przekształcenie jego działek rolnych na działki o wyższym standardzie i wartości"
Dyzio napisał/a:
RGM w wielu postaciach "którym jeszcze siedzi" , nie bądź taki\ka pewny\a , że ludzie nie znajdą chwili na przemyślenie , i jeśli raz się dało zmanipulować sporo ludzi , to tak będzie zawsze .

Święte słowa. Oby tak było, że ludzie po raz trzeci nie dadzą się nabrać na stek wyborczych obietnic pana Tomka.
Dyzio napisał/a:
Macie dobrą taktykę przykrywania posta , następnymi postami bez znaczenia w treści , żeby tylko ludzie nie zatrybili żeby wrócić kilka do tyłu i przeczytać ten , który nie jest dla was pochlebny .

Zawiłe to wszystko, ale pewnie chodzi Ci o to,że na tym forum w tym temacie nie prowadzi się merytorycznej dyskusji na argumenty, tylko się kopie.No to dawajcie pro wójtowscy forumowicze!Zabawmy się w znajdż dziesięć szczegółów różniących dwa obrazki : TOMASZ KĄCKI (MISTRZ WSZECHWAG) kontra PAULINA KUBOWICZ (PRETENDENTKA). Tylko błagam: jeśli chcecie to robić na poziomie przedszkolaków,czyli "prose pani a Adaś mi napluł do zupy;nie to ty naplułeś piersy" to lepiej dajcie sobie spokój.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-26, 16:47   

nic nei mam do waszych wyborów ale jak już kiedys pisałem. Pani co była z zewnątrz, kandydowała, obiecywała cuda na kiju i została wybrana na szefową w Konopnicy co zrobiła przez te pare lat?? skłóciła wszystkich i tyle. wiec prosze wasz czytających posty coraz to lepszych wynalazków co sie rejestują jeden po drugim o oddanie swojego głosu na dobrego kandydata. Dobrego, znaczy sie takiego przy którym mozece sei czuc pewnie :wink:


*** a Ty panie Wyborca1 nie rób z siebie wiekszego dekla niz jesteś tylko podaj program tej swojej kandydatki to wtedy dopiero będzie można podyskutowac o czymkolwiek. Inaczej to co chwile rgm będzie wpisyał swoje pierdy a Ty "całkiem nowy" komentował każde zdanie.

paranoja
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW