R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-24, 21:14   

Więc jako niezależny powiadam, proszę powrócić do meritum.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-24, 21:14   

Red, to moze ja też zadam trzy (w zasadzie więcej) pytanka do Twojego kolegi :)

-Co ze szpitalem ?? Czy jest jakiś plan naprawczy na szczeblu powiatu??
-Co ze słynnymi budkami za cmentarzem?? Jest już jakiś sensowny pomysł na ich wykorzystanie?? Jeśli tak to jaki??
-Czy pan Paweł może nam obiecać że jak przegra wybory to już na burmistrza Wielunia nie będzie kandydował??

tylko bez złośliwości prosze, a jeśli nie chcemy odpowiadać to po prostu dajmy ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-24, 21:17   

bAN napisał/a:
-Czy pan Paweł może nam obiecać że jak przegra wybory to już na burmistrza Wielunia nie będzie kandydował??


Pytanie zupełnie pozbawione jakiegokolwiek sensu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-24, 21:45   

a dlaczego??
Jesli ktoś przegrywa trzy razy pod rząd (oczywiście czysto hipotetycznie) a teraz ma takie wsparcie, przede wszystkim finansowe, że jest "rozwieszony" na każdym rogu ulicy to można zadać takie pytanko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-24, 22:00   

bAN, bez złośliwości, naprawdę.
Szpital to chyba jednak zakres działania powiatu nie gminy. A kandydować można chyba bez ograniczeń. Z tym rozwieszeniem na słupach to bym nie przesadzał. Po prostu inni kandydaci jeszcze nawet nie zaczęli kampanii, więc po prostu nie widać ich na tych kilkunastu słupach udostępnionych przez miasto na cele kampanii wyborczej.
Wysyłam ci na PW maila do Pawła i sam możesz rozwiać swoje wątpliwości, bez używania pośredników takich jak ja. Ewentualnie zapraszam do biura wyborczego w Pasażu Pijarskim na piętrze (wejście od ul. Barycz), lokal 11.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-24, 22:40   

oczywiście że można bez ograniczeń :)
dziękuje za odpowiedzi.
za maila też dziękuje ale nie napisze. Ja tylko od czasu do czasu zadam tutaj jakies pytanko bo nawet nie moge w Wieluniu głosować :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-25, 15:09   

Jak chyba każdy zauważył w tym Dziennik Łódzki, w Wieluniu tylko jeden kandydat prowadzi kampanię wyborczą, własnie pojawił się na facebooku nowy spot zachęcający do udziału w wyborach:




Źródło: https://www.facebook.com/pawel.okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-27, 15:09   

Posty o tematyce "ponadregionalnej" zostały wydzielone do odpowiedniego działu.
Proszę o powrót do tematyki regionalnej
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-28, 09:55   

W związku z poparciem jakie kandydatowi na burmistrza Wielunia w wyborach samorządowych 2014 Pawłowi Okrasie, udzieliły między innymi takie partie jak; Prawo i Sprawiedliwość oraz Kongres Nowej Prawicy, publicznie zastanawiałem się co dobrego z takiego mezaliansu może powstać dla mieszkańców gminy Wieluń.
miko 005 napisał/a:
Czy jesteście całkowicie przekonani, że z takiego związku mogą przyjść na polityczny świat, dzieci budzące powszechne zaufanie?
(...)
Szkoda tylko, że do swoich rozgrywek wykorzystują ludzi z naszego podwórka :roll:

I chyba dla wszystkich był to jasny przekaz. Oczywiście oprócz osób bezpośrednio zaangażowanych w wybory, poprzez osobiste kandydowanie z list tegoż kandydata na burmistrza jaki i popierających tę osobę. Dlatego dla dobra kandydata i kandydatów mamy tutaj typową polityczną cenzurę :shock: :shock: :shock:
Ale OK., skoro mamy moderację upolitycznioną, a że im wolno robić na tym forum z racji pełnionych funkcji praktycznie wszystko, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko dostosować się powyższych decyzji.
Już gdzieś kiedyś pisałem, że jak wszystkich z innym zdaniem wykluczycie, to z kim będziecie rozmawiać. Wazelina was udusi.

Na szczęście na wyniki wyborów ma wpływ cała gmina.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-28, 11:09   

bAN napisał/a:
a dlaczego??
Jesli ktoś przegrywa trzy razy pod rząd (oczywiście czysto hipotetycznie) a teraz ma takie wsparcie, przede wszystkim finansowe, że jest "rozwieszony" na każdym rogu ulicy to można zadać takie pytanko.


No tak, nie ma to jak poddawać się po niepowodzeniach. Ja na przykład, cenię ludzi, którzy mimo porażek i przeciwności losu, dalej dążą do wyznaczonych sobie celów i nie zwracają uwagi na ludzi podpowiadających im z boku "nie dasz rady", "odpuść", "przegrałeś, to koniec".

Dla przykładu, gdyby Abraham Lincoln kierował się Twoją zasadą, to USA nigdy nie miałoby tak świetnego prezydenta.

1831 – biznes Abrahama Lincolna plajtuje,
1832 – Abraham Lincoln traci pracę i przegrywa w wyborach do Izby Reprezentantów stanu Illinois,
1838 – po raz kolejny przegrywa w wyborach,
1843 – po raz kolejny przegrywa w wyborach,
1856 – po raz kolejny przegrywa w wyborach,
1858 – po raz kolejny przegrywa w wyborach,
1860 – kandyduje na stanowisko prezydenta USA i wygrywa.

Na naszym, polskim podwórku najlepszym chyba przykładem jest Korwin-Mikke. Przez ponad 20 lat nie mógł zwyciężyć / osiągnąć dobrego wyniku w żadnych wyborach, w których startował, aż tu nagle przyszedł rok 2014 i sytuacja się zmieniła, co jest dla niektórych sukcesem i powodem do radości, a dla innych przekleństwem. Jednak ambicji i uporu w dążeniu do wyznaczonych celów, odmówić mu nie można.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Sylwester, red
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-28, 12:07   

ja zadałem proste pytanko. Nie mieszajmy w to Ameryki. Przecie to nawet nie wypada takimi porównaniami sie posiłkować :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-28, 12:57   

bAN napisał/a:
ja zadałem proste pytanko. Nie mieszajmy w to Ameryki. Przez to nawet nie wypada takimi porównaniami sie posiłkować :wink:


Dlaczego nie wypada?

W czym Polska jest gorsza/lepsza od Ameryki? W czym wybory prezydenckie/parlamentarne są gorsze/lepsze od wyborów samorządowych/burmistrza? W czym przegrywający Lincoln jest lepszy/gorszy od wspomnianego, 2-krotnego pokonanego w wyborach na burmistrza Wielunia, Pawła Okrasy?

Wg Ciebie, nie ma analogii w podanym, przeze mnie, przykładzie Lincolna, czy Korwina-Mikke, w odniesieniu do Twojego pytania?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-28, 13:18   

żadnej czy jak kto woli żadnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-28, 14:42   

Jak to mówią "głową muru ...".

Paweł Okrasa musi się poddać, jeśli przegra i tym razem, nie ma wyjścia. Tylko ludzie w Ameryce i w wyborach parlamentarnych w Polsce i samorządowych w innych regionach Polski, mogą sobie dobrowolnie startować i próbować wygrać wybory, ale nie w Wieluniu.

"Sorry, taki mamy Wieluń".

=================

Dodatkowo mam pytanie do startujących radnych, kandydatów na burmistrzów, w szczególności do KWW Pawła Okrasy.

Co z mieszkaniami komunalnymi? Ile jest takich mieszkań w Wieluniu, ile kosztuje ich utrzymanie, jak ze ściągalnością czynszów?

Czy wykup takich mieszkań po x% ich wartości, nie byłby dobrym rozwiązaniem? - przy założeniu, że odpowiedzi na powyższe pytania pokażą, że takie mieszkania są tylko obciążeniem dla budżetu miasta.

Czy ktoś o tym w ogóle wspominał w swoim programie wyborczym? Czy takie programy w ogóle są - pytam bo się nie spotkałem oprócz jakiegoś wywiadu dla Kulis Powiatu Pawła Okrasy. Także albo skrzętnie są chowane albo po prostu nie są podane do wiadomości publicznej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-28, 17:21   

wojtas napisał/a:

Wg Ciebie, nie ma analogii w podanym, przeze mnie, przykładzie Lincolna, czy Korwina-Mikke, w odniesieniu do Twojego pytania?


Osobiście uważam, że każdy może sobie startować tak długo i często jak ma ochotę, ale nie porównuj malucha z chevroletem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW