R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-29, 17:58   

grossus2, nigdzie nie napisałem, że można. Podważyłem tylko Twoje błędne myślenie, że forum podlega pod prawo prasowe, gdzie w prawie prasowym za artykuł odpowiada naczelny, a na forum nie odpowiada administrator czy moderator, a jedynie właściciel artykułu/posta.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-29, 18:01   

Dzięki. Pozdr.a
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-30, 07:24   

Wbrew hurraoptymistycznym zapewnieniom Pana Wójta, że będzie coraz lepiej jeśli tylko wyborcy pozwolą mu rządzić trzecią kadencję nie ma to odbicia w zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej jakie zostały opublikowane z datą wczorajszą. Porównanie 2015 roku do 2014 wskazuje na znaczny spadek większości założonych dochodów

dochody ogółem - spadek o 4,3 mln (z 22,3 mln na 18 mln)

w tym
dochody bieżące – spadek o 300 000
dochody z udziału w podatku dochodowym - spadek o 700 000
podatki i opłaty – spadek o 700 000 (ale podatki od nieruchomości – wzrost o 60 000)
subwencja ogólna - wzrost o 300 000
dotacje i środki na cele bieżące – spadek o 1 100 000

dochody majątkowe – spadek o 4 000 000
w tym dotacje oraz środki przeznaczone na inwestycje – spadek o 3 900 000

Praktycznie spadek dochodów oznacza, że w przyszłym roku nie będzie zbyt wielu pieniędzy na inwestycje. Dochody spadną a wydatków jak mówił obecny Gospodarz nie da się ograniczyć. Więc co...? Znowu kredyty czy tylko przesunięcia kolejnych spłat?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-30, 15:06   

Zmiany w budżecie gminy Mokrsko wprowadzone na wczorajszej sesji tamtejszej Rady Gminy napawają optymizmem. Dzięki zwrotowi pieniędzy za wykonane inwestycje gmina zmniejszy swoje zadłużenie. Mówi wójt Tomasz Kącki:
- Najbardziej cieszy to, że wprowadzamy spłatę zobowiązań, które gmina zaciągnęła w związku z prowadzonymi inwestycjami. Chodzi o kanalizację sanitarną w Krzyworzece z dojściem do Ożarowa, przyłącze sanitarne w Mokrsku i oczyszczalnie przydomowe na terenie gminy. Jesteśmy po wizytacji Urzędu Marszałkowskiego. Jest ocena pozytywna, zgodnie z procedurami w ciągu tygodnia może zostać wystawiony dokument, który mówi o tym, że gminie Mokrsko należy się płatność z tytułu wykonanego zadania. W ciągu miesiąca gmina otrzyma zwrot poniesionych kosztów w wysokości 2 mln 754 tysiące zł i z automatu zostaną przekazane na rzecz Banku Gospodarstwa Krajowego, bo tak nas obligują zawarte porozumienia. Zobowiązania gminy Mokrsko spadną do około 10 mln zł. Nie nastąpi to przed wyborami, ale informacja bardzo ważna, bo jest jednym z elementów kampanii wyborczej. Gmina trwa i bez względu czy to będzie po wyborach ze zmianą wójta czy bez zmiany wójta gmina zmniejszy zadłużenie dużo poniżej 60%. Jeśli wziąć pod uwagę planowane dochody, to mogłoby wyjść 45% zadłużenia w tym roku. Oczywiście w projekcie budżetu ze względu na mniejsze dochody ta kwota będzie oscylować około 54%.

Radni z gm. Mokrsko uchwalili też zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej obowiązującej do 2020 roku.

http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=14217
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-10-30, 15:15   

RGM oczywiście nigdy nie przyznasz racji, że coś się poprawiło. Mimo tego, że Kącki doprowadził do tego, że "ewentualna Nowa Pania Wójt" będzie dzięki temu miała mniej na barkach do spłaty... Najważniejsze by szukać argumentów przeciwko[/b]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-30, 15:36   

Dziwisz się??? Ileż można pieprzyć o jednym i tym samym. Pani Paulina musi sobie zdać sprawę z tego, że do wyborów jeszcze ponad 2 tygodnie i dalej musi "trzepać" ten sam temat, bo nic innego Jej do głowy nie przychodzi :wink: Umie za to : www.cufis.pl
Zdrówka.....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-30, 19:29   

Mam pytanko.Czy z tego co piszecie,że w gminie Mokrsko ma być nieco lepiej niż było (?) mogą się cieszyć jedynie dozgonni wyznawcy idei drenażu gminnej kasy przez Kąckiego wójta,czy tez prawo do nieco głębszego oddechu mają także ci, którzy jeszcze się wahają co do wyborów?Bo ja,który raczej skłaniałbym się do zmiany na stanowisku wójta, z tego że p.Kąckiemu trafiło się to ziarnko (od tej ślepej kury) jestem bardzo,ale to bardzo zadowolony. Dlaczego? Otóż dlatego, że ta gmina jest zdecydowanie bardziej moja niż wójta Kąckiego. I ja tu będę żył dopóki nie umrę. A pan Kącki jest tu tylko w pracy od czasu do czasu. Śmieszy mnie jedna rzecz. Śmieszy mnie jak bardzo wójt żałuje,że nie będzie mógł pokazać nam wszystkim tych pieniędzy przed wyborami. Bo co?Jakby je pokazał toby nas wszystkich do siebie przekonał? A co będzie jeśli te pieniądze zostaną przekazane gminie po 16.11? I co będzie jeśli wówczas werdykt społeczeństwa gminnego nie będzie po myśli p. Kąckiego? Ten sukces (?) pójdzie na konto P. Kubowicz? Jeszcze jedno pytanie. Jak myślicie Panie/Panowie, którzy chcecie głosować na Kąckiego wójta. Jak p. Tomasz poprowadzi finanse naszej (!) gminy chociażby w przyszłym roku wiedząc,że będzie miał wskażniki budżetowe poniżej 60%? Liczę,że podyskutujemy bardziej rzeczowo niż do tej pory. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-10-30, 20:05   

Jak się drenuje kasę gminną, a jednocześnie robi się zatroskaną minę nad finansami Gminy Mokrsko - później :lol: ... Zdrówka...
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-31, 07:31   

Tiaaa... Spłacamy połowę kosztów największej wieloletniej inwestycji a i tak reszta nadal wisi na koncie gminy. Koszty obsługi zadłużenia spadną z 430 000 na 350 000 a współczynnik zadłużenia o marne 4-5 punktów. Sukces taki, że nic tylko świętować i brać kolejne kredyty skoro jest nowy, szerszy margines na pożyczki. Dochody poleciały na łeb o 20% i potrzeba prawdziwego specjalisty od finansów a nie amatora w rodzaju Pana Wójta jadącego na indolencji bezradnych radnych i wieloletniej metodzie balansowania na krawędzi.
Nikt pewnie nie wspomni, że w związku z ukryciem przez Pana Wójta raportu RIO pojawiła się na sesji skarga na te wykroczenie. Pismo od Wojewody Łódzkiego odczytane przez jąkającego się co chwilę Pana Przewodniczącego Rady bez żadnej dyskusji czy reakcji ze strony Radnych zostało błyskawicznie przekazane do rozpatrzenia ... Komisji Rewizyjnej czyli organowi, którego Przewodnicząca wcześniej nie ujawniła tego dokumentu. Winny będzie zatem sędzią we własnej sprawie a wyrok po wyborach. Tak perfekcyjnie działa nasza administracja jeśli chodzi o własne błędy.
Mnie osobiście przeraziła propaganda Pani Dyrektor szkoły podstawowej w Krzyworzece, która przekonywała jak to dzieci z wioski są spragnione spotkania z przyrodą w słynnym ogródku za 44 000 a mieszkańcy gremialnie spędzają tam swój wolny czas.
Tracą resztki zaufania jakie jeszcze nieliczni poza totalnie zauroczonymi Panem Wójtem mieli wśród ludzi. I dobrze bo na to sumiennie zapracowali.
A teraz zagadka: Kto to chodzi po Urzędzie Gminy i opowiada że go śledzą, jeżdżą za nim i go nawet fotografują? Mała podpowiedź- to schorzenie nazywa się mania prześladowcza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-31, 09:24   

RGM napisał/a:
A teraz zagadka: Kto to chodzi po Urzędzie Gminy i opowiada że go śledzą, jeżdżą za nim i go nawet fotografują?


Wujek Stefek ?

Z ciekawości. Dlaczego nie występujesz tutaj pod nazwiskiem RGM ? Byłbyś wówczas bardziej przekonywujący w swych wywodach.

Ps. Ilu jest kandydatów na wójta gminy Mokrsko w najbliższych wyborach ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-10-31, 10:44   

Ojjjj hiszpan nie przygotowałeś się do dyskusji z RGM i nie czytasz tematu od początku:) Oczywiście jest dwóch kandydatów: P. Kącki, który to ma całe zaplecze forum za sobą i biedna P.Kubowicz którą popiera "tylko" RGM vel Wyborca1 vel Bożenka13. Za bardzo nie nastawiaj się na odpowiedzi ze strony RGM bo on tylko wkleja informacje o zadłużeniu Gminy i donosy/anonimy mieszkańców. Niestety przynajmniej ja nie otrzymałem odpowiedzi na mój post
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-31, 11:30   

mafik napisał/a:
Ojjjj hiszpan nie przygotowałeś się do dyskusji z RGM i nie czytasz tematu od początku:) Oczywiście jest dwóch kandydatów: P. Kącki, który to ma całe zaplecze forum za sobą i biedna P.Kubowicz którą popiera "tylko" RGM vel Wyborca1 vel Bożenka13. Za bardzo nie nastawiaj się na odpowiedzi ze strony RGM bo on tylko wkleja informacje o zadłużeniu Gminy i donosy/anonimy mieszkańców. Niestety przynajmniej ja nie otrzymałem odpowiedzi na mój post


:smile: Uwierz mi, staram się to czytać, tylko czasami się nie da.. :wink:

Jak już jesteśmy na etapie wyborów samorządowych to mam pytanie.

Kim są Ci ludzie ? Dlaczego akurat na nich mieliby głosować mieszkańcy gminy Mokrsko ?


Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Mokrsko
Wykaz zarejestrowanych kandydatów:
Pozycja Nazwisko i imiona Dane kandydata Uwagi Okręg
1 PRYGIEL Grzegorz Karol zam. Mokrsko, wiek: 48 1
1 CICHOSZ Beata Anna zam. Mokrsko, wiek: 43 2
1 WYREMBAK Elżbieta Józefa zam. Mokrsko, wiek: 55 3
1 ZAREMBA Ewa Józefa zam. Mokrsko, wiek: 56 4
1 CIURA Grzegorz Antoni zam. Chotów, wiek: 41 5
1 WYRĘBAK Magdalena zam. Orzechowiec, wiek: 33 6
1 SIKORA Aleksander Zdzisław zam. Komorniki, wiek: 50 7
1 CHWALIŃSKI Dominik zam. Komorniki, wiek: 43 8
1 SIUDY Grażyna zam. Krzyworzeka, wiek: 51 9
1 KACZMAREK Anita Ewa zam. Krzyworzeka, wiek: 30 10
1 SOBOTA Marta Anna zam. Krzyworzeka, wiek: 25 11
1 WYDMUCH Irena Maria zam. Ożarów, wiek: 45 12
1 JACHYMSKI Lechosław zam. Ożarów, wiek: 43 13
1 SZANIEC Wojciech Włodzimierz zam. Ożarów, wiek: 57 14
1 SZEWCZYK Adam zam. Słupsko, wiek: 41 15

Nazwa Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Mokrsko
Skrót KWW Nasza Gmina Mokrsko
Typ komitetu komitet wyborczy wyborców
Adres 98-345 Ożarów, 87A
Zarejestrowany przez Komisarza Wyborczego w Sieradzu
Pełnomocnik wyborczy Beata Anna CICHOSZ

http://wybory2014.pkw.gov...11/0/RDA/101704
----------------------------------------------------------------------------------------

Zapewne temat ten jest odwiedzany przez liczne grono mieszkańców gminy Mokrsko. Dlaczego więc mieliby się nie dowiedzieć czegoś więcej o swoich potencjalnych radnych :smile:

RGM dawaj. Czas start. Scharakteryzuj no tych kandydatów. Czy są równie elokwentni, jak Pani Kubowicz ?
_________________

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mafik
Wyborca1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: okolica
Wysłany: 2014-10-31, 14:30   

Do Hiszpana i jego kuzyna(?) Eagle. Wy nie macie jakis swoich problemow do rozwiazania w tym swoim Skomlinie? Co chcecie wniesc do tej dyskusji o problemach w gminie Mokrsko? I po co?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-31, 14:41   

Uderz w stół a.... :D

Osobiście planuję inwestycje w okolicy i biorę pod uwagę Gminę Mokrsko również. Stąd moje zainteresowanie.

A Ty ?

Nasi piłkarze wygrali z Niemcami. A Ty co zrobiłeś dla Polski ? ;)

Luz bluz felek. Nie denerwuj się.

Ps. Jesteś na liście ? :smile: Jeśli tak, to powiedz nam coś o sobie, o swoich planach. Może zyskasz zwolenników.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-10-31, 14:44   

Bo to takie polskie - wściubiać nos w nie swoje sprawy. :lol:
Zazdroszczę wam, że macie taki fajny temat, a u nas nuda, cicho, spokojnie, ani kogo opluć, ani obsikać... :lol:
A tak na poważnie. Wyobraź sobie, że pracuję w tej gminie, więc chyba wypada mi się interesować choć trochę, co się w niej dzieje.
Ostatnio zmieniony przez Eagle 2014-10-31, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW