R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-29, 18:58   

Ok, kolejny raz to napiszę ...

wciąż czekam na odpowiedzi od mcdek`a ...

wojtas napisał/a:
Ale żeby nie było tutaj pisania, dla samego pisania - sprawdźmy Cię.
Wymień mi proszę jakie radykalne poglądy KNP mogą zostać realizowane w Wieluniu? Jakie radykalne punkty, jeśli chodzi o szczebel samorządowy ma KNP i Korwin? Które z tych poglądów dla samorządów są takie szokujące?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-29, 19:14   

wojtas napisał/a:
Ok, kolejny raz to napiszę ...

Zamiast mnie molestować powinieneś mi podziękować, że czegoś ciekawego się dowiedzałeś. Skąd mam wiedzieć co planuje knp rn? Co to ja wróżka jestem? Moim życzeniem jest, żeby te partie zostały zmarginalizowane, co zresztą niebawem nastąpi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-29, 19:32   

mcdek napisał/a:
wojtas napisał/a:
Ok, kolejny raz to napiszę ...

Zamiast mnie molestować powinieneś mi podziękować, że czegoś ciekawego się dowiedzałeś. Skąd mam wiedzieć co planuje knp rn? Co to ja wróżka jestem? Moim życzeniem jest, żeby te partie zostały zmarginalizowane, co zresztą niebawem nastąpi.


ja mimo wszystko czekam, bo pisać, żeby pisać to każdy potrafi ... a Ty pisałeś tak:

mcdek napisał/a:
Temat jest o tyle istotny, że z tego co mi wiadomo, pan Okrasa jest zwolennikiem Korwina - człowieka co by nie mówić o bardzo radykalnych poglądach, takiego pogromcy betonów wg polskich gimnazjalistów. Należy się więc zastanowić czy aby nie zechce on realizować jego programu na regionalnym szczeblu. Widzę wiele analogii u tych dwóch panów.


Dlatego wciąż oczekuję odpowiedzi, co takiego szokującego ma KNP w programie do wyborów samorządowych, czego obawiasz się, że Paweł Okrasa może wprowadzić? Wymień mi proszę jakie radykalne poglądy KNP mogą zostać realizowane w Wieluniu? Jakie radykalne punkty, jeśli chodzi o szczebel samorządowy ma KNP i Korwin? Które z tych poglądów dla samorządów są takie szokujące?

I jeszcze pytanie do pozostałych użytkowników - nie bywałem tutaj - czy mcdek to typowy "beton" i przedstawiciel jakiejś partii broniący czegoś choćby niewiadomo co? Jest sens dyskusji na jakieś konkretne argumenty z nim, czy to raczej mija się z celem i jak grochem o ścianę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-29, 20:12   

wojtas napisał/a:

Nie wiem, czy jestem odpowiednią osobą, do udzielania informacji na temat programu wyborczego KNP, gdyż nie jestem członkiem partii, nie startuję w żadnych wyborach i do tej pory nie słyszałem, żeby wystawili kogoś w Wieluniu, stąd nie widziałem ich programu dla Wielunia.


To po co bijesz pianę w sprawie programu KNP?? Może jest jak Yeti? Podobno ktoś go widział...? Zapytaj Sylwestra - on jest w Wieluniu prezesem KNP.

wojtas napisał/a:
Dobrym przykładem programu samorządowego KNP, jak mniemam, jest przykład Kamienia Pomorskiego - polecam poczytać o najlepszym samorządowcu w Polsce - Oleszczuku, o którym mówiono nawet za oceanem.


Już kiedyś pisałem o Kamieniu - wszyscy zwolennicy KNP powołują się na niego jak na świętego Graala, a po pierwsze miało to miejsce 10 lat temu i jakoś nikt nie pamięta jak się skończyło - brakiem reelekcji i pretensjami mieszkańców o zlikwidowanie placówek publicznych i rozłożeniem lokalnej infrastruktury.

wojtas napisał/a:
Program takiego KNP, jest na pewno mniej chwytliwy niż hasła innych ugrupowań typu "zbudujemy nowe kino, nowe parki, nowy aquapark", "poprawimy sytuację emerytów, samotnych matek itp.", "lepsza komunikacja miejska", "lepsze wodociągi" - takie niekonkretne slogany w oczach potencjalnych wyborców są lepsze, niż "nie będziemy zabierać wam tylu pieniędzy i przez to nie roztrwonimy ich aż tak bardzo, ale również budżet będzie mniejszy".


Ale jaki wpływ na codzienne życie będzie miała oszczędność dla obywatela na poziomie kilkudziesięciu złotych rocznie na podatku od nieruchomości? Wielkie hasła o znikomych efektach.

wojtas napisał/a:
Takie partie jak KNP - relatywnie małe, mają małe szanse na sukces w wyborach samorządowych - tutaj karty rozdają największe partie i "politycy" lokalni.


Widać zwłaszcza po lokalnych komitetach i PSLu, którzy potrafią zdobyć większość w powiatach i gminach. Prawda jest taka, że KNP ma w d... Polskę lokalną i samorządy i nie ma na nie żadnego pomysłu. Nie mają ani ludzi z doświadczeniem, ani z wiedzą, ani z szacunkiem lokalnych społeczności - mogą zdobyć mandaty jak Palikot - na podstawie chwilowego zauroczenia niezdecydowanej i niezbyt refleksyjnej grupy wyborców.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-29, 20:41   

Z chęcią odpowiem ...

glupek napisał/a:
To po co bijesz pianę w sprawie programu KNP?? Może jest jak Yeti? Podobno ktoś go widział...? Zapytaj Sylwestra - on jest w Wieluniu prezesem KNP.


Nie ja zacząłem ten temat, najpierw rozpoczął go niejaki "miko005" pisząc:

miko 005 napisał/a:
Czy jesteście całkowicie przekonani, że z takiego związku mogą przyjść na polityczny świat, dzieci budzące powszechne zaufanie? :twisted:
+ zdjęcie Kaczyńskiego i Krowina w strojach weselnych


co było oczywiście uszczypliwością i złośliwością, jednak po przeniesieniu tematu nagle zaczął się wycofywać z tego tematu, mimo iż sam go rozpoczął

ja odpowiedziałem mu tak:

wojtas napisał/a:
Skoro dyskusja na ten temat Cię nie interesuje i nie chcesz brać w niej udziału, to po co prowokujesz taki temat w innym miejscu? Jesteś takim śmieszkiem? Chciałeś wykazać się uszczypliwością co do niektórych forumowiczów, czy polityków? A może była to forma złośliwości, a teraz boisz się, że przylgnie do Ciebie łatka Pisowca/Kanapowca i wycofujesz się rakiem? Bez komentarza ...


jednak nie otrzymałem odpowiedzi

potem mcdek napisał:

mcdek napisał/a:
Temat jest o tyle istotny, że z tego co mi wiadomo, pan Okrasa jest zwolennikiem Korwina - człowieka co by nie mówić o bardzo radykalnych poglądach, takiego pogromcy betonów wg polskich gimnazjalistów. Należy się więc zastanowić czy aby nie zechce on realizować jego programu na regionalnym szczeblu. Widzę wiele analogii u tych dwóch panów.


to pytam go, co takiego jest w tym programie KNP dla Wielunia, że się tak boi i że próbuje zdyskredytować jednego z kandydatów

wtedy odpisał:

mcdek napisał/a:
Zamiast mnie molestować powinieneś mi podziękować, że czegoś ciekawego się dowiedzałeś. Skąd mam wiedzieć co planuje knp rn? Co to ja wróżka jestem? Moim życzeniem jest, żeby te partie zostały zmarginalizowane, co zresztą niebawem nastąpi.


także ja już nic nie rozumiem, nie rozpocząłem tematu, dopytałem o ich argumenty i nie otrzymałem odpowiedzi, po co są te tematy rozpoczynane w ogóle? pisanie dla pisania? liczą, że nikt nie zauważy? / nie dopyta o szczegóły? nie rozumiem

ok dalej ...

glupek napisał/a:
wojtas napisał/a:
Dobrym przykładem programu samorządowego KNP, jak mniemam, jest przykład Kamienia Pomorskiego - polecam poczytać o najlepszym samorządowcu w Polsce - Oleszczuku, o którym mówiono nawet za oceanem.


Już kiedyś pisałem o Kamieniu - wszyscy zwolennicy KNP powołują się na niego jak na świętego Graala, a po pierwsze miało to miejsce 10 lat temu i jakoś nikt nie pamięta jak się skończyło - brakiem reelekcji i pretensjami mieszkańców o zlikwidowanie placówek publicznych i rozłożeniem lokalnej infrastruktury.


o ile dobrze kojarzę, to nie było powodem braku reelekcji - potem został on doradcą prezydenta do spraw samorządowych

glupek napisał/a:
wojtas napisał/a:
Program takiego KNP, jest na pewno mniej chwytliwy niż hasła innych ugrupowań typu "zbudujemy nowe kino, nowe parki, nowy aquapark", "poprawimy sytuację emerytów, samotnych matek itp.", "lepsza komunikacja miejska", "lepsze wodociągi" - takie niekonkretne slogany w oczach potencjalnych wyborców są lepsze, niż "nie będziemy zabierać wam tylu pieniędzy i przez to nie roztrwonimy ich aż tak bardzo, ale również budżet będzie mniejszy".


Ale jaki wpływ na codzienne życie będzie miała oszczędność dla obywatela na poziomie kilkudziesięciu złotych rocznie na podatku od nieruchomości? Wielkie hasła o znikomych efektach.


nie znam dokładnych założeń programowych, nie wiem które podatki chcą obniżyć i o ile, jednak wydaje mi się, że jest to lepsze niż, gdyby obywatele musieli płacić więcej, a coś czuje, że im bardziej chodzi o efekt skali, także grosik do grosika i być może wyjdzie już większa suma oszczędności

glupek napisał/a:
wojtas napisał/a:
Takie partie jak KNP - relatywnie małe, mają małe szanse na sukces w wyborach samorządowych - tutaj karty rozdają największe partie i "politycy" lokalni.


Widać zwłaszcza po lokalnych komitetach i PSLu, którzy potrafią zdobyć większość w powiatach i gminach. Prawda jest taka, że KNP ma w d... Polskę lokalną i samorządy i nie ma na nie żadnego pomysłu. Nie mają ani ludzi z doświadczeniem, ani z wiedzą, ani z szacunkiem lokalnych społeczności - mogą zdobyć mandaty jak Palikot - na podstawie chwilowego zauroczenia niezdecydowanej i niezbyt refleksyjnej grupy wyborców.


PSL to ma obsadzone rodzinami itp te struktury, ma kto na nich głosować, nie chce być dla nich aż tak krytyczny, ale nie od dziś wiadomo, że kojarzone jest z nimi jedno słówko - "nepotyzm", dodatkowo od wielu, wielu lat, rokrocznie mają wielomilionowe wsparcie z budżetu państwa (co jest dla mnie głupotą i usunąłbym od razu finansowanie partii z budżetu) + mają chyba najliczniejsze struktury ze wszystkich partii - więc nie ma co porównywać z KNP, które jest stosunkowo małą partią, która wciąż się buduje i organizuje, także nie napisałbym, że ma w du...pie Polskę, po prostu mierzy siły na zamiary, inaczej będzie w parlamentarnych, w samorządowych raczej nie mają zbyt wielkich szans

co do niezbyt refleksyjnej grupy wyborców - uśmiałem się - no ale jak kto woli, jeśli wg Ciebie wyborcy, którym np. zwiększono wiek emerytalny, zabrano pieniądze z OFE, podwyższono VAT, podwyższono składki ZUS, niedawno ozusowano umowy zlecenie, czy pokazano nagrania z taśm, jak śmieją się w twarz Polakom - są refleksyjni, to gratuluję
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
red
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 11:06   

wojtas napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Czy jesteście całkowicie przekonani, że z takiego związku mogą przyjść na polityczny świat, dzieci budzące powszechne zaufanie? :twisted:
+ zdjęcie Kaczyńskiego i Krowina w strojach weselnych


co było oczywiście uszczypliwością i złośliwością, jednak po przeniesieniu tematu nagle zaczął się wycofywać z tego tematu, mimo iż sam go rozpoczął

Nie wiem jak Ty, ale ja nie należę do osób, którymi można sobie ot tak, manipulować.
Zawsze jestem daleki od zbędnych złośliwości itp., a pytanie padło bo zastanawiałem się nad sensownością takiej koalicji i nad tym, czym Wieluń zapłaci za taką koalicję w wyborach samorządowych, a konkretnie na stanowisko burmistrza.
Między bajki można sobie włożyć zapewnienia typu, że to poparcie Pawła Okrasy jest czystym przejawem sympatii do tego kandydata.
Zastanawiałem się też nad sensownością takiego układu; PiS - KNP, wiedząc jakimi relacjami darzą się Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin Mikke.

To wszystko chciałem umieścić właśnie w temacie Burmistrz 2014, bo według mnie były to godne uwagi spostrzeżenia. Skoro ktoś uznał, że niestety nie, to powinien mojego posta usunąć, a nie wysilać się sztuczną troską o forum i przenieść wpis w inne miejsce, inny temat. Ja odebrałem to jako niewygodny wątek dla kandydata na burmistrza i stąd ta manipulacja postami.
To wszystko co mam w tej kwestii do powiedzenia, jeśli cię to satysfakcjonuje OK. Jeżeli dalej twierdzisz, że uciekam od dyskusji ... Twoja sprawa.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 11:26   

miko 005 napisał/a:
Zastanawiałem się też nad sensownością takiego układu; PiS - KNP, wiedząc jakimi relacjami darzą się Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin Mikke.


Cytat:
W lokalnych samorządach jesteśmy gotowi na koalicje z każdym, także z PiS - powiedział przewodniczący SLD Leszek Miller.

Porozumienie SLD Lewica Razem w piątek zainaugurowało kampanię samorządową w Wielkopolsce.

- Samorząd nie musi odzwierciedlać politycznych podziałów w parlamencie. Jako władze krajowe, nie będziemy się wtrącać w żadne rozwiązania lokalne. Przyszłe koalicje muszą wynikać z werdyktu wyborców, a także z przekonania, że SLD w takiej koalicji może realizować chociaż część swojego programu - powiedział Leszek Miller.

http://www.polskieradio.p...dach-to-mozliwe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 11:58   

Akurat w kwestiach gospodarczych, które są kluczowe w samorządach, nie ma różnic między polityką pis i sld. Obie partie mają tutaj poglądy typowo lewicowe. Nie można tego powiedzieć o tandemie knp/pis.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 12:33   

mcdek napisał/a:
Akurat w kwestiach gospodarczych, które są kluczowe w samorządach, nie ma różnic między polityką pis i sld.

A jeszcze niedawno:
mcdek napisał/a:
Miasteczko powiatowe w głębokiej prowincji nie ma szans na rozwój w czasach aktualnej transformacji ustrojowej. Zadaniem burmistrza jest sprawne zarządzanie bieżącymi problemami. Gdyby miał "wizje" znaczyłoby, że trzeba go zmienić.

No to ważna ta gospodarka czy nie? Bo jak ważna, to Antczak nic w tym temacie nie zrobił przez 4 lata, więc sprawy "kluczowe w samorządzie" zostały kompletnie pominięte. Stąd wniosek o zmiany na górze.
Natomiast jeśli gospodarka jest bez szans na rozwój, to w takim razie mariaż PIS z KNP na poziomie lokalnym jest niegroźny :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 12:45   

Wiesz co to znaczy gospodarzyć? Rozwój gospodarczy a kwestie gospodarcze to dwa różne pojęcia. Dalej jestem zdania, że upatrywanie szans prowincji na rozwój gospodarczy w Polsce jest utopią, a zadaniem samorządu jest utrzymanie i usprawnianie miasta, nie natomiast wizje gospodarcze. Zobaczymy za 5-10 lat co się stanie, gdy zabraknie ludzi do pracy w większych miastach, a mieszkania będą rozdawać za darmo. :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-30, 14:25   

miko 005 napisał/a:

Zawsze jestem daleki od zbędnych złośliwości itp., a pytanie padło bo zastanawiałem się nad sensownością takiej koalicji i nad tym, czym Wieluń zapłaci za taką koalicję w wyborach samorządowych, a konkretnie na stanowisko burmistrza.


Ok, satysfakcjonuje mnie wyjaśnienie i ogólnie fakt jakiejś konkretnej odpowiedzi, na co, jak widać, nie można chyba liczyć ze strony mcdek`a.

Jednak mam pytanie - co mają wybory samorządowe, do stosunku PIS i KNP na szczeblu parlamentarnym?

miko 005 napisał/a:
Zastanawiałem się też nad sensownością takiego układu; PiS - KNP, wiedząc jakimi relacjami darzą się Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin Mikke.


To samo pytanie, co mają relacje Kaczyńskiego i Korwina-Mikke, z potencjalnymi relacjami wieluńskich polityków?

miko 005 napisał/a:
Ja odebrałem to jako niewygodny wątek dla kandydata na burmistrza i stąd ta manipulacja postami.


Dlaczego niewygodny? Wg wielu sondaży, wśród młodych, PIS ma największe poparcie, a KNP jest zaraz na 2 miejscu.



I na koniec, wciąż czekam ...


mcdek napisał/a:

Temat jest o tyle istotny, że z tego co mi wiadomo, pan Okrasa jest zwolennikiem Korwina - człowieka co by nie mówić o bardzo radykalnych poglądach, takiego pogromcy betonów wg polskich gimnazjalistów. Należy się więc zastanowić czy aby nie zechce on realizować jego programu na regionalnym szczeblu. Widzę wiele analogii u tych dwóch panów.



1/ Co takiego szokującego ma KNP w programie do wyborów samorządowych, czego obawiasz się, że Paweł Okrasa może wprowadzić?

2/ Wymień mi proszę jakie radykalne poglądy KNP mogą zostać realizowane w Wieluniu? Jakie radykalne punkty, jeśli chodzi o szczebel samorządowy ma KNP i Korwin?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 15:24   

wojtas napisał/a:

2/ Wymień mi proszę jakie radykalne poglądy KNP mogą zostać realizowane w Wieluniu? Jakie radykalne punkty, jeśli chodzi o szczebel samorządowy ma KNP i Korwin?


Cytat:

- likwidacja deficytów budżetowych w samorządach;
- przekazanie szkół stowarzyszeniom rodziców lub fundacjom;
- prywatyzacja mienia komunalnego, co ograniczy korupcję i spowoduje wzrost konkurencji na rynku usług komunalnych;
- sprzedaż lokatorom mieszkań komunalnych, którzy lepiej o nie zadbają niż zarządy samorządowe.


Program z kosmosu. Nawet nie będę uzasadniał. Każdy normalny wie o co chodzi. :mrgreen:
Wspomnę tylko - pan Sylwester niedawno opowiadał, że rynek usług komunalnych trzeba powiększać np. poprzez przekazanie stref parkingowych. Schizofrenia KNP.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-30, 15:34   

wojtas napisał/a:
Z chęcią odpowiem ...


Jak, mam nadzieję, większość na tym forum potrafię czytać. Nie musisz mi przedstawiać historii twojej korespondencji, bo szacunek do innych forumowiczów wymaga, żeby zanim odpowiesz w jakimś temacie, zapoznać się przynajmniej z paroma ostatnimi stronami wątku, choćby po to, żeby uniknąć pisania po raz kolejny o tym samym.

wojtas napisał/a:

ok dalej ...

o ile dobrze kojarzę, to nie było powodem braku reelekcji - potem został on doradcą prezydenta do spraw samorządowych


Źle kojarzysz. Doradcą był w tym samym czasie co burmistrzem, potem wyborcy zdecydowali inaczej. Proponuję poszperać w internecie i poszukać co o tej kadencji naprawdę myślą sami mieszkańcy Kamienia, zamiast uszczęśliwiać wszystkich na siłę dość chybionym (jak pokazała historia) wzorcem.

wojtas napisał/a:

nie znam dokładnych założeń programowych, nie wiem które podatki chcą obniżyć i o ile, jednak wydaje mi się, że jest to lepsze niż, gdyby obywatele musieli płacić więcej, a coś czuje, że im bardziej chodzi o efekt skali, także grosik do grosika i być może wyjdzie już większa suma oszczędności


Mieszkańcy chcą mieszkać w przyjaznych im miejscowościach. W skali samorządowej takie oszczędności nie dają poważnych efektów, a ludzie chcą widzieć na co idą ich podatki. Dlatego często utrzymuje się nierentowne jednostki jak szpitale, ośrodki kultury, szkoły i przedszkola. Samorząd ma służyć mieszkańcom i czasem rzeźbić w g... żeby ludziom było lepiej. Oszczędności dla samych oszczędności do niczego nie prowadzą, a pretensje co do racjonalności wydatków pojawiać się będą zawsze, bo każdy z nas ma inne priorytety i inne oczekiwania.

wojtas napisał/a:

PSL to ma obsadzone rodzinami itp te struktury, ma kto na nich głosować, nie chce być dla nich aż tak krytyczny, ale nie od dziś wiadomo, że kojarzone jest z nimi jedno słówko - "nepotyzm", dodatkowo od wielu, wielu lat, rokrocznie mają wielomilionowe wsparcie z budżetu państwa (co jest dla mnie głupotą i usunąłbym od razu finansowanie partii z budżetu) + mają chyba najliczniejsze struktury ze wszystkich partii - więc nie ma co porównywać z KNP, które jest stosunkowo małą partią, która wciąż się buduje i organizuje, także nie napisałbym, że ma w du...pie Polskę, po prostu mierzy siły na zamiary, inaczej będzie w parlamentarnych, w samorządowych raczej nie mają zbyt wielkich szans


O czym ty piszesz? Sugerujesz, że PSL obsadza swoimi rodzinami rady gmin, powiatów i sejmiki? Znasz prawo wyborcze? A może sugerujesz, że 1,2 mln ludzi, którzy oddali na PSL głos w wyborach parlamentarnych (w samorządowych prawie dwa razy tyle) to są tylko rodziny kandydatów? Znam przypadki nepotyzmu i nadużywania stanowisk z każdej partii politycznej i to na skalę nieporównywalnie większą niż PSL. Wypominanie tego wyłącznie ludowcom, to najzwyklejsza manipulacja i odwracanie uwagi od siebie.

wojtas napisał/a:
co do niezbyt refleksyjnej grupy wyborców - uśmiałem się - no ale jak kto woli, jeśli wg Ciebie wyborcy, którym np. zwiększono wiek emerytalny, zabrano pieniądze z OFE, podwyższono VAT, podwyższono składki ZUS, niedawno ozusowano umowy zlecenie, czy pokazano nagrania z taśm, jak śmieją się w twarz Polakom - są refleksyjni, to gratuluję


To jest sprawa na odrębny wątek, ale...
- wiek emerytalny jest wynikiem sytuacji demograficznej (brak takiej decyzji lub jej przesuniecie na barki innego późniejszego rządu to po prostu chowanie głowy w piasek),
- podatki są pochodną deficytu w budżecie (nie wnikam z jakiego powodu powstał, może kryzys, może unikanie cięć w wydatkach socjalnych, może w części niewłaściwe wydatkowanie) gdyby ich nie podniesiono całe Państwo mogłoby paść na twarz i ani PiS, ani KNP choćby się zes...li nic by już z tym nie mogli zrobić, a koszty w postaci braku dostępu do świadczeń, wzrostu kosztów kredytów, etc. i tak zapłacili by zwykli ludzie.
- OFE - ktoś chyba tutaj pokazywał, że z porównaniu z prowizją OFE pobieraną bez względu na wyniki, koszty funkcjonowania ZUSu są kilka rzędów niższe, a Balcerowicz broni OFE, bo to po pierwsze jego dziecko, a po drugie OFE mu płacą za doradztwo.
- ozusowania umów śmieciowych, a wręcz ich całkowitej likwidacji domagała się jeszcze niedawno cała opozycja - teraz nagle zmienili zdanie? Jak to w końcu jest? Wszystko zależy od tego czy da się wykorzystać do oplucia drugiej strony?
- afera taśmowa - pokaż mi choćby 1 przepis, który został złamany i zasługuje na sprawę w sądzie. Pewnie, że niektóre rozmowy są co najmniej wątpliwe moralnie i pokazują dwulicowość i cynizm polityków, ale nie ujawniają żadnego przestępstwa. Rozmowy prowadzone w taki sposób czy przechwałki nie zasługują na pochwałę, ale też nie są zabronione. Zresztą takie rozmowy prowadza wszyscy - politycy, biznesmeni, zwykli ludzie - jeżeli nie masz ani jednego znajomego, któremu zdarzyło się czy to po flaszce, czy na trzeźwo nie przechwalać się czasem czego to on nie może, albo czego by nie zrobił, to albo nie masz znajomych, albo po prostu łżesz. A cała ta afera to tylko polityczna hucpa opozycji i histeria mediów. Bardziej powinni się skupić na tym jak w Polsce działają służby, skoro pozwoliły na nagrywanie ministrów, a później na tych nagrań opublikowanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-30, 15:39   

red napisał/a:
mcdek napisał/a:
Akurat w kwestiach gospodarczych, które są kluczowe w samorządach, nie ma różnic między polityką pis i sld.

A jeszcze niedawno:
mcdek napisał/a:
Miasteczko powiatowe w głębokiej prowincji nie ma szans na rozwój w czasach aktualnej transformacji ustrojowej. Zadaniem burmistrza jest sprawne zarządzanie bieżącymi problemami. Gdyby miał "wizje" znaczyłoby, że trzeba go zmienić.

No to ważna ta gospodarka czy nie? Bo jak ważna, to Antczak nic w tym temacie nie zrobił przez 4 lata, więc sprawy "kluczowe w samorządzie" zostały kompletnie pominięte. Stąd wniosek o zmiany na górze.
Natomiast jeśli gospodarka jest bez szans na rozwój, to w takim razie mariaż PIS z KNP na poziomie lokalnym jest niegroźny :D


A co ma piernik do wiatraka? Możesz pokazać w jaki sposób powiązałeś te dwie wypowiedzi?

PS. Znaczy sam przyznajesz, że PiS u władzy czy to z KNP, czy z SLD rozpatrujesz w kategoriach zagrożenia, a nie szansy?
Ostatnio zmieniony przez glupek 2014-10-30, 15:42, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 15:41   

Chciałem dowiedzieć się tutaj czegoś o kandydatach i ich programach, propozycjach.
Darujcie sobie dyskusje światopoglądowe przynajmniej w tym wątku.
Czy wiadomo coś w sprawie programów wyborczych? Pisałem kilka dni temu do Okrasy oraz Antczaka jednak nie uzyskałem odpowiedzi..
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
dawid
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW