R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2014-10-30, 16:32   

fanzie napisał/a:
Chciałem dowiedzieć się tutaj czegoś o kandydatach i ich programach, propozycjach.
Darujcie sobie dyskusje światopoglądowe przynajmniej w tym wątku.


Wyręczyłeś/aś mnie :D

Masakra ... Szkoda, że ludzie, którzy kandydują na Burmistrza Wielunia, olali to forum i ten wątek. Lepszej "tuby" nie ma. Nawet na FB nie ma szans, żeby przedstawić swój program i założenia, większej liczbie ludzi niż na tym forum.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-30, 16:36   

fanzie napisał/a:
Chciałem dowiedzieć się tutaj czegoś o kandydatach i ich programach, propozycjach.
Darujcie sobie dyskusje światopoglądowe przynajmniej w tym wątku.
Czy wiadomo coś w sprawie programów wyborczych? Pisałem kilka dni temu do Okrasy oraz Antczaka jednak nie uzyskałem odpowiedzi..


Proponuje poczytać wcześniejsze strony tego wątku zamiast od razu pieniaczyć. Po to jest "forum", żeby można było dyskutować. Kompendium wiedzy o kandydatach tutaj nie ma co szukać. Ale Okrasę co niektórzy reprezentują dość dobrze, przynajmniej jeżeli chodzi o prezentację programu. Pretensje o brak odpowiedzi też proponuje kierować do kandydatów, a nie tutaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-30, 17:22   

mcdek napisał/a:
Wspomnę tylko - pan Sylwester niedawno opowiadał, że rynek usług komunalnych trzeba powiększać np. poprzez przekazanie stref parkingowych. Schizofrenia KNP


Jak zawsze manipulacja na pierwszym miejscu. Stwierdziłem tylko, że strefa działa źle i zwróciłem uwagę gdzie idą pieniadze z jej funkcjonowania. Napisałem kilka możliwości jakie można wziąć pod uwagę żeby 40% pieniędzy jednak nie szło do firmy z Poznania tylko zostawały gdzieś w Wieluniu, czy to w PK czy bezpośrednio w gminie.

KNP nie zawarło i nie zawiera żadnych koalicji z PiS. Ludzie z KNP którzy dostaną się do rady gminy czy powiatu nie będą nigdy w koalicji z ludźmi którzy głosują tak jak chociażby radna Kacała(PiS). Sympatie czy przynależność polityczna nie będą żadnymi kryteriami. Zresztą kto powiedział, że KNP lubi PiS czy odwrotnie? :D


fanzie napisał/a:
Czy wiadomo coś w sprawie programów wyborczych? Pisałem kilka dni temu do Okrasy oraz Antczaka jednak nie uzyskałem odpowiedzi..


Napisałem do Okrasy i dostałem odpowiedź, że lada chwila pojawi się na fb.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 17:40   

Sylwester napisał/a:
Stwierdziłem tylko, że strefa działa źle i zwróciłem uwagę gdzie idą pieniadze z jej funkcjonowania. Napisałem kilka możliwości jakie można wziąć pod uwagę żeby 40% pieniędzy jednak nie szło do firmy z Poznania tylko zostawały gdzieś w Wieluniu, czy to w PK czy bezpośrednio w gminie.

Wolny rynek, chcącemu nie dzieje się krzywda. Skoro nie ma chętnych z Wielunia, to wygrywa firma z Poznania. Proste jak budowa cepa. Ja nie chciałbym, żeby radni w gminie i być może przyszły burmistrz Okrasa wymyślali sztuczne problemy, żeby je potem w dziwaczny sposób rozwiązywać, tworząc lokalne układy korupcyjne :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-30, 18:06   

mcdek napisał/a:
Wolny rynek, chcącemu nie dzieje się krzywda. Skoro nie ma chętnych z Wielunia, to wygrywa firma z Poznania. Proste jak budowa cepa. Ja nie chciałbym, żeby radni w gminie i być może przyszły burmistrz Okrasa wymyślali sztuczne problemy, żeby je potem w dziwaczny sposób rozwiązywać, tworząc lokalne układy korupcyjne

Dlatego podoba mi się pomysł likwidacji podstrefy B.
Oczywiście, nie udowodnię że przetarg to ustawka, ale im mniej pięniędzy zabierzemy mieszkańcom powiatu wieluńskiego tym więcej zostanie w ich kieszeniach i mniejsza pokusa dla kogokolwiek by kręcić tam lody, a mieszkańcy lepiej od urzędników wiedzą jak wydać te pieniądze. :) Ot taka kwintesencja KNP.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 18:40   

ile miesięcznie wydajesz na parkowanie w Wieluniu??
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-30, 19:12   

Miałeś rację, radykalne i szokujące poglądy na gminę, aż spadłem z krzesła ...

mcdek napisał/a:
- likwidacja deficytów budżetowych w samorządach;


lepiej zadłużać na potęgę i potem skończyć jak opisywane na tym forum Mokrsko, czy ostatni głośny przykład Rewalu

bądźmy racjonalni, dźwignia finansowa działa tylko do czasu - w odpowiednim stosunku kapitałów własnych i obcych, a dodatkowo z zadłużeniem jest jak z funkcją wykładniczą, idzie sobie spokojnie, jak liniowa, by potem wystrzelić niespodziewanie pionowo w gorę i nagle nie wiesz, co się dzieje i dlaczego jesteś bankrutem, nie mówię, żeby gmina działała tylko ze swoich kapitałów, ale faktycznie, Ci co chcą ograniczać zadłużenie powinni trafić do więzień, bez dwóch zdań ...

szczególnie, że całościowy plan zakłada ograniczenie wydatków i przyciąganie firm do Wielunia i gminy, co zwiększy wpływy, nie można patrzeć tylko na jeden postulat i go oceniać, gospodarka to zespół naczyń powiązanych

mcdek napisał/a:
- przekazanie szkół stowarzyszeniom rodziców lub fundacjom;


stopniowa prywatyzacja i bon edukacyjny byłby dobrym pomysłem, ale to musi iść od góry z sejmu, tak mamy patologiczny system i najwięcej magistrów w Europie - bezrobotnych i niewykwalifikowanych magistrów - za pieniądze wszystkich - i jakie pozytywy z tego?


mcdek napisał/a:
- prywatyzacja mienia komunalnego, co ograniczy korupcję i spowoduje wzrost konkurencji na rynku usług komunalnych
- sprzedaż lokatorom mieszkań komunalnych, którzy lepiej o nie zadbają niż zarządy samorządowe.;


nie znam tematu do końca i tego postulatu, ale wg mnie prawie sprzedaż mieszkań komunalnych jest ok, dlaczego nie pozwolić ludziom w końcu posiadać tych mieszkań i odciążyć budżet gminy - urzędników też byłoby mniej potrzebnych - o swoje dba się bardziej niż o "cudze", znam to na przykładzie mojej cioci i babci, jedna wykupiła, bo miała taką możliwość i ma się dobrze, druga gorzej

mcdek napisał/a:
Program z kosmosu. Nawet nie będę uzasadniał. Każdy normalny wie o co chodzi. :mrgreen:
Wspomnę tylko - pan Sylwester niedawno opowiadał, że rynek usług komunalnych trzeba powiększać np. poprzez przekazanie stref parkingowych. Schizofrenia KNP.


program populistyczny - z kosmosu - byłby taki:
damy wam milion mieszkań, zwiększymy emerytury, wybudujemy nowe drogi itp - szkoda, że nikt nie wspomina skąd pieniądze na to i jakim kosztem przyszłych pokoleń


glupek Tobie odpisze później
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Majczer 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 19:40   

Zastanawia mnie forma kampanii obecnego pana burmistrza. Właśnie dotarł do mnie "Informator gminy Wieluń", który pokazuje jak w naszej gminie jest super, ile inwestycji, jak bezpiecznie itp. itd. Informator niby fajna sprawa, tylko zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1) dlaczego takie coś wychodzi 2 tygodnie przed wyborami i opisuje ostatnie cztery lata?
2) dlaczego za taką formę kampanii pana Antczaka płacą podatnicy?
Nie to, że biuletyn przypomina mi gazetkę propagandową, coś na styl filmików z Korei Północnej (niby inna forma, ale cel podobny). Dodam jeszcze, że zastanawiająca jest dla mnie osoba, która tę gazetkę redagowała.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-10-30, 20:59   

Wiesz, dokładnie te same odczucia miałem 4 lata temu, gdy podobnie postąpił Majczer tzn. Majcher (wybacz Majczer) :grin: Ktoś ma ten informator pod ręką ? Z chęcią rzuciłbym okiem. Ten Majchera był wówczas wyjątkowo "ohydny" 8) pod kątem treści.. Być może dlatego przegrał wybory ? Czyżby podobny los miał spotkać w tym roku Antczaka ?

Kto mieczem.. Być może jedna gazetka, raz na cztery lata, to za mało dla społeczeństwa ? Lub za duuuużoooo :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-30, 21:32   

Na stronkach um jest :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-30, 22:58   

glupek napisał/a:

Jak, mam nadzieję, większość na tym forum potrafię czytać. Nie musisz mi przedstawiać historii twojej korespondencji, bo szacunek do innych forumowiczów wymaga, żeby zanim odpowiesz w jakimś temacie, zapoznać się przynajmniej z paroma ostatnimi stronami wątku, choćby po to, żeby uniknąć pisania po raz kolejny o tym samym.


Ja wolę cytować, aby było jasno i przejrzyście, a nie bałagan, potem są tylko nieporozumienia z tego względu i ktoś może ocenić po 1 poście, nie znając przebiegu konwersacji.

glupek napisał/a:
Źle kojarzysz. Doradcą był w tym samym czasie co burmistrzem, potem wyborcy zdecydowali inaczej. Proponuję poszperać w internecie i poszukać co o tej kadencji naprawdę myślą sami mieszkańcy Kamienia, zamiast uszczęśliwiać wszystkich na siłę dość chybionym (jak pokazała historia) wzorcem.



Co do Oleszczuka, nie będę go bronił, bo nie mam w tym interesu, ale jak sam wcześniej napisałeś - to było 10 lat temu, a taki argument mogę łatwo odwrócić na moją stronę. Wg mnie zrobił super robotę w Kamieniu Pomorskim i chciałbym, aby ktoś taki rządził w Wieluniu, jednak Ty pewnie robiłeś jakiś sondaż wśród mieszkańców Kamienia Pomorskiego oraz rozmawiałeś ze Stefanem Oleszczukiem i dodatkowo wysłuchałeś drugiej strony - więc masz pełen przegląd sytuacji ... a no tak sorry, nie masz ...

Co do tego "sprawdzonego i pewnego" zdania mieszkańców, na Panią Thatcher, liberała, też narzekali, a gdzie jest teraz Anglia dzięki niej, otóż to ... taka mała dygresja - oj gdyby Pani Kopacz okazała się chociaż w połowie taka, jak ona i żeby PSL nie blokowało wszystkich liberalnych pomysłów koalicji rządzącej, byłoby cudownie ... pomarzyć można ...

glupek napisał/a:
Mieszkańcy chcą mieszkać w przyjaznych im miejscowościach. W skali samorządowej takie oszczędności nie dają poważnych efektów, a ludzie chcą widzieć na co idą ich podatki. Dlatego często utrzymuje się nierentowne jednostki jak szpitale, ośrodki kultury, szkoły i przedszkola. Samorząd ma służyć mieszkańcom i czasem rzeźbić w g... żeby ludziom było lepiej. Oszczędności dla samych oszczędności do niczego nie prowadzą, a pretensje co do racjonalności wydatków pojawiać się będą zawsze, bo każdy z nas ma inne priorytety i inne oczekiwania.


tutaj pewnie też przeprowadziłeś sondę wśród mieszkańców, czy wypowiadasz swoje zdanie? bo się już gubię

jak dla mnie to mieszkańcy chcą mieć gdzie pracować i godnie zarabiać, a to czy jest dom kultury przykładowo, to sprawa drugorzędna, takie rzeczy załatwia się prywatnie, ale to nie temat na tę dyskusję, jednak przesunięcie środków ze sportu i kultury, jak proponuje jeden kandydat na prezydenta Warszawy, do budżetu obywatelskiego, wydaje się ok - chyba bym poparł taki pomysł, o ile coś takiego w ogóle u nas funkcjonuje, jak budżet obywatelski - bo szczerze mówiąc, nie wiem

glupek napisał/a:
O czym ty piszesz? Sugerujesz, że PSL obsadza swoimi rodzinami rady gmin, powiatów i sejmiki? Znasz prawo wyborcze? A może sugerujesz, że 1,2 mln ludzi, którzy oddali na PSL głos w wyborach parlamentarnych (w samorządowych prawie dwa razy tyle) to są tylko rodziny kandydatów? Znam przypadki nepotyzmu i nadużywania stanowisk z każdej partii politycznej i to na skalę nieporównywalnie większą niż PSL. Wypominanie tego wyłącznie ludowcom, to najzwyklejsza manipulacja i odwracanie uwagi od siebie.


co do PSL nie chcę być wulgarny, także daruję sobie komentarze, ale "obrona Częstochowy" w Twoim wykonaniu godna członka partii lub kogoś z jego rodziny, trafiłem? nie musisz odpowiadać ...

taka ciekawostka "Tajemnicza plaga nieważnych głosów na Mazowszu. Dobrze głosują tylko wyborcy PSL"



http://wyborcza.pl/1,7547...l#ixzz3HfODc8zg

Sprawa oczywiście była zgłaszana, jednak obecny układ ma w nosie rzeczywistość, oni tworzą swoją, bo gdyby nie to, już dawno by ich nie było.

Ciekawe ile taki PSL, przez te 25 lat, takich wałków zrobił? Eh ...

glupek napisał/a:
To jest sprawa na odrębny wątek, ale...
- wiek emerytalny jest wynikiem sytuacji demograficznej (brak takiej decyzji lub jej przesuniecie na barki innego późniejszego rządu to po prostu chowanie głowy w piasek),


to wiesz co, ja proponuję ustalić wiek emerytalny gdzieś w okolicach 99 lat i zabrać ludziom wszystko z OFE - ich własne zarobione pieniądze (podobno prawo nie działa wstecz ...), bo do tego to zmierza, bez jakiejkolwiek reformy - ciekawe jak się czuł człowiek któremu brakowało rok do emerytury - nagle musi jeszcze się kolejne 5 męczyć, a co jeśli np. wydał oszczędności na jakieś plany związane z tą emeryturą? no tak, nic, przecież w demokracji liczy się głos większości - która może narzucić komuś swoją wolę ...

jak dla mnie, młodzi muszą przełknąć fakt, że nie będą mieć emerytury z państwa, powiedzmy uciąłbym gdzieś na wysokości 25 lat, niech zbierają sami, szczera i przejrzysta sytuacja, bo to co jest teraz, to jest patologia, oczywiście nikt tego nie mógł przewidzieć, no tak, bo kadencja trwa 4 lata i a to co później ma się w d....

glupek napisał/a:
- podatki są pochodną deficytu w budżecie (nie wnikam z jakiego powodu powstał, może kryzys, może unikanie cięć w wydatkach socjalnych, może w części niewłaściwe wydatkowanie) gdyby ich nie podniesiono całe Państwo mogłoby paść na twarz i ani PiS, ani KNP choćby się zes...li nic by już z tym nie mogli zrobić, a koszty w postaci braku dostępu do świadczeń, wzrostu kosztów kredytów, etc. i tak zapłacili by zwykli ludzie.
- OFE - ktoś chyba tutaj pokazywał, że z porównaniu z prowizją OFE pobieraną bez względu na wyniki, koszty funkcjonowania ZUSu są kilka rzędów niższe, a Balcerowicz broni OFE, bo to po pierwsze jego dziecko, a po drugie OFE mu płacą za doradztwo.


no i co z tego, że większe utrzymanie, te pieniądze nie były wirtualne, one tam na tych kontach pracowały, nie to co obietnice ZUS`u..., ja z pełną świadomością wybrałem OFE, ktoś mi może zabronić? nie, ja sam chcę OFE z tymi ich wysokimi kosztami prowadzenia

glupek napisał/a:
- ozusowania umów śmieciowych, a wręcz ich całkowitej likwidacji domagała się jeszcze niedawno cała opozycja - teraz nagle zmienili zdanie? Jak to w końcu jest? Wszystko zależy od tego czy da się wykorzystać do oplucia drugiej strony?


jaka opozycja, nie mają pieniędzy w "skarbcu", to chwytają się brzytwy, bo toną, opłata audiowizualna, opłata na Iphone`y, czy tam smartphony, przecież to jest patologia, niedługo Internet opodatkują, jak Orban próbuje zrobić na Węgrzech, pa-to-lo-gia

glupek napisał/a:
- afera taśmowa - pokaż mi choćby 1 przepis, który został złamany i zasługuje na sprawę w sądzie. Pewnie, że niektóre rozmowy są co najmniej wątpliwe moralnie i pokazują dwulicowość i cynizm polityków, ale nie ujawniają żadnego przestępstwa. Rozmowy prowadzone w taki sposób czy przechwałki nie zasługują na pochwałę, ale też nie są zabronione. Zresztą takie rozmowy prowadza wszyscy - politycy, biznesmeni, zwykli ludzie


oni nie złamali prawa, oni pokazali swoją prawdziwą twarz - pokazali w jakim kłamstwie żyją ludzie, jak jesteśmy oszukiwani ...

glupek napisał/a:
- jeżeli nie masz ani jednego znajomego, któremu zdarzyło się czy to po flaszce, czy na trzeźwo nie przechwalać się czasem czego to on nie może, albo czego by nie zrobił, to albo nie masz znajomych, albo po prostu łżesz. A cała ta afera to tylko polityczna hucpa opozycji i histeria mediów. Bardziej powinni się skupić na tym jak w Polsce działają służby, skoro pozwoliły na nagrywanie ministrów, a później na tych nagrań opublikowanie.


a co mają do tego znajomi? ja np. nie mam znajomych ministrów i prezesów spółek państwowych - osób publicznych

hucpa opozycji? to jeszcze zobaczysz kogo to są rozgrywki, podpowiem - zobacz jak się Komorowski miga od stawienia się na sprawie Sumlińskiego w sądzie,

Polska taka piękna ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zeus 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 8
Piwa: 1/1
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-31, 00:26   Burmistrz Wielunia musi być NASZ

Głosuj na PIS i kandydata na burmistrza namaszczonego przez PiS !!!!!!!!!!!!!!

PIS zbuduje 2000 km . autostrad za jedną kadencję.
W tym jedna autostradę - do Smoleńska.

Prezes już zaciera ręce,że wygra wybory.
Zrobi porządek z Putinem i pozamyka peowców.
Pierwszy do pierdla pójdzie Tusk.
Do więzień pójdą wszyscy, którzy aktualnie nie popierają PiSu, nie tylko PeOwcy maja przekichane.
Łukaszenko i Putin padną przed nim na twarz i za swoje grzechy odpokutują, oczywiście pod polskim, czyli pisowskim nadzorem.

PiS wybuduje kilkaset mniejszych i większych pomników króla Lecha.
Co do pomników, dopuszczone będą tylko króla Lecha, inne jako niedemokratyczne, bo niepisowskie zostaną zburzone.
Chcesz Polski wielkiej, z autostradami, z wasalami na wschodzie i zachodzie, z wolnością i kulturą pisowską głosuj na Jarka i jego klakierów.
Polska stanie się mocarstwem światowym.
Głosuj na PIS.
PiS jest naszym przeznaczeniem!!!!!!!!!!!


Kolor czerwony na forum zarezerwowany jest wyłącznie dla administracji - nie czytał regulaminu?
- red
_________________
Most stories concerning Hera have to do with her jealous revenge for Zeus's infidelities. Her sacred animals are the cow and the peacock. Her favorite city is Argos.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez red 2014-10-31, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
glupek
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-10-31, 07:42   

wojtas napisał/a:
[...]


To nie jest temat o koalicji rządzącej i PSLu. Nie odniosę się do całości twojego plucia, wytknę tylko kilka błędów rzeczowych i logicznych.


wojtas napisał/a:
Co do Oleszczuka, nie będę go bronił, bo nie mam w tym interesu, ale jak sam wcześniej napisałeś - to było 10 lat temu, a taki argument mogę łatwo odwrócić na moją stronę. Wg mnie zrobił super robotę w Kamieniu Pomorskim i chciałbym, aby ktoś taki rządził w Wieluniu, jednak Ty pewnie robiłeś jakiś sondaż wśród mieszkańców Kamienia Pomorskiego oraz rozmawiałeś ze Stefanem Oleszczukiem i dodatkowo wysłuchałeś drugiej strony - więc masz pełen przegląd sytuacji ... a no tak sorry, nie masz ...

Co do tego "sprawdzonego i pewnego" zdania mieszkańców, na Panią Thatcher, liberała, też narzekali, a gdzie jest teraz Anglia dzięki niej, otóż to ... taka mała dygresja - oj gdyby Pani Kopacz okazała się chociaż w połowie taka, jak ona i żeby PSL nie blokowało wszystkich liberalnych pomysłów koalicji rządzącej, byłoby cudownie ... pomarzyć można ...


Nie będziesz bronił, ale bronisz. Nie masz monopolu na prawdę i rację, a ta jest jak (słowo wymoderowano) - każdy ma swoją. Każdy ma też prawo do oddania głosu na swoich kandydatów. Gdybyś włożył odrobinę wysiłku w poszukanie w internecie materiałów i dyskusji na ten temat przeczytałbyś co o Oleszczuku myślą mieszkańcy (a może dla ciebie oni też są w tym wszechobecnym układzie?).

Co do rzekomego blokowania reform przez PSL, to bądź łaskaw zauważyć, że ministrami gospodarki są ludzie z PSLu (Pawlak, Piechociński) i wszystkie deregulacje przepisów w zakresie gospodarki i przedsiębiorczości zostały wprowadzone przez nich. Nowelizacja ordynacji podatkowej (którą chwaliła się Kopaczowa) to projekt PSLu, który od kilku lat leżał na półce blokowany przez ministrów finansów.
Nie pisz na tematy, o których nie masz żadnej wiedzy, albo po prostu nie kłam.

wojtas napisał/a:

jak dla mnie to mieszkańcy chcą mieć gdzie pracować i godnie zarabiać, a to czy jest dom kultury przykładowo, to sprawa drugorzędna, takie rzeczy załatwia się prywatnie, ale to nie temat na tę dyskusję, jednak przesunięcie środków ze sportu i kultury, jak proponuje jeden kandydat na prezydenta Warszawy, do budżetu obywatelskiego, wydaje się ok - chyba bym poparł taki pomysł, o ile coś takiego w ogóle u nas funkcjonuje, jak budżet obywatelski - bo szczerze mówiąc, nie wiem


Co wysokość zarobków ma do wyborów samorządowych i budżetów obywatelskich? To reguluje sama gospodarka, a nie odgórne decyzje jakichś nieokreślonych onych.
Ludzie najbardziej protestują podczas likwidacji szkół, szpitali, kin, etc. Jak pokazują wyniki głosowań w budżetach obywatelskich w miastach, w których on funkcjonuje, mieszkańcy chcą właśnie wydatkowania środków na parki, place zabaw, siłownie na powietrzu, infrastrukturę (rowerową m.in.) - więc we wszystko to, co ty negujesz.

wojtas napisał/a:

co do PSL nie chcę być wulgarny, także daruję sobie komentarze, ale "obrona Częstochowy" w Twoim wykonaniu godna członka partii lub kogoś z jego rodziny, trafiłem? nie musisz odpowiadać ...


Jak to odkryłeś, Holmesie? Gdybyś, tak jak sugerowałem, poczytał na tym forum nieco więcej niż ostatnie posty tematu, w którym się obudziłeś i postanowiłeś trollować, dowiedziałbyś się, że JESTEM w PSLu.

wojtas napisał/a:
taka ciekawostka "Tajemnicza plaga nieważnych głosów na Mazowszu. Dobrze głosują tylko wyborcy PSL"

Sprawa oczywiście była zgłaszana, jednak obecny układ ma w nosie rzeczywistość, oni tworzą swoją, bo gdyby nie to, już dawno by ich nie było.

Ciekawe ile taki PSL, przez te 25 lat, takich wałków zrobił? Eh ...


Za podobne kłamstwa PiS przegrał proces w ostatnich wyborach i do tej pory nie przeprosił. Ciekawe, że w każdej komisji mieli swoich ludzi, których, ogłoszonym w mediach, zadaniem było pilnować, żeby nie było fałszerstw... Ale to wiesz, pewnie znowu układ taki. To faktycznie skandal, że w tym kraju niektórzy ludzie nie mają należytego dostępu do specjalistycznej opieki medycznej.

wojtas napisał/a:

[...]
a co mają do tego znajomi? ja np. nie mam znajomych ministrów i prezesów spółek państwowych - osób publicznych

hucpa opozycji? to jeszcze zobaczysz kogo to są rozgrywki, podpowiem - zobacz jak się Komorowski miga od stawienia się na sprawie Sumlińskiego w sądzie,

Polska taka piękna ...


Pisałem to każdemu jojczącemu na niby-układy i całą Polskę - wystartuj w wyborach, zacznij to zmieniać. Tylko do tego trzeba ruszyć d... i jest ryzyko, że albo nie będziesz miał takiego poparcia jak ci się wydaje, albo okaże się, że tak naprawdę nie masz na to żadnego pomysłu i wiedzy i twoim życiowym celem jest rozładowywać swoje frustracje plując na każdego. Lecz się. EOT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-31, 08:23   

Zeus, co ma wyimaginowana autostrada do Smoleńska do wyborów burmistrza Wielunia? Myślisz że straszenie PISem jest jeszcze skuteczne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-10-31, 09:34   

glupek napisał/a:
[...]


Ok rozumiem ... to tak podsumowując i zarazem kończąc tę dyskusję, gdyż nie ukrywam, że w momencie, w którym potwierdziłeś moje obawy, co do Twojej przynależności, straciłem całkowicie ochotę na tę konwersację. Po drugie wg moderatorów odbiega ona od głównego wątku. Proponuję odpisać na priva, jeśli miałbyś jakieś mądrości do przekazania.

Co do Twoich "argumentów" ...

Otóż to, nie mam monopolu na prawdę, dlatego piszę zawsze "wg mnie" "moja opinia" - a nie typu "wszyscy mieszkańcy", jak Ty. Ja nie uzurpuje sobie możliwości decydowania i wygłaszania poglądów za innych, co jest charakterystyczne dla niektórych osób i polityków.

Sondaż wśród mieszkańców można zrobić manipulując odpowiedziami. Przewrotnie spytam, co o Psl i przykładowo Tusku, myślą mieszkańcy? Czy zdziwiłoby kogoś, gdyby był nielubiany/a albo wynik innego sondażu pokazywały umiarkowany stosunek? Nie, nie zdziwiłoby.

Pawlak, Piechociński - ubolewam, że tacy ludzie są/byli odpowiedzialni za gospodarkę ...

Im więcej firm w Wieluniu, tym więcej miejsc pracy, tym większe możliwości, tym pracownicy mają większy wybór i jest rynek pracowników, a nie pracodawców, co skutkuje czym? No tak, większymi zarobkami.

Ja wspomniałem o domu kultury, jako drugorzędnej sprawie, także proszę nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałem/nie napisałem. Co do kina, nie uważam, aby to musiało być opłacane z podatków - ja np. do kina nie chodzę, więc dlaczego mam za to płacić? Pomyliłeś infrastrukturę, z której korzystają wszyscy i której nie neguję, bo to zadanie gminy, z obiektami, do których dostęp ma tylko "garstka" ludzi - albo inaczej, tylko "garstkę" to interesuje.

Co do Psl, to już nie będę się wypowiadał, poczekam cierpliwie, aż beton będzie odchodził i się kruszył, innego ratunku nie widzę. Mam nadzieję, że kiedyś odpowiedzą za te wałki wszystkie.

A co do Twoich rad, pozwolisz, że o tym, czym się będę zajmował, zadecyduje sam. Ok? Jakie to typowe dla niektórych, że chcą decydować za innych. Nie mam obecnie ani ambicji, ani ochoty, ani czasu, aby wystartować w jakichkolwiek wyborach, a swój sprzeciw i obowiązek, wypełnię głosując zgodnie z moimi przekonaniami - lub w Twoim języku "ruszę d.... i zagłosuję".

Okazuje się, że oprócz działania w Psl, jesteś jeszcze lekarzem, no proszę. Dobrze, że nie nazwałeś mnie frajerem. W personalne wycieczki, nie mam zamiaru wchodzić, nie interesuje mnie ten poziom dyskusji ;)

Z miłym pozdrowieniem, "niewyborca" Psl`u.

Ps. Można gdzieś te programy, czy pomysły kandydatów na burmistrza Wielunia znaleźć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW