R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2014-11-07, 14:17   

RGM.... klasy to Wam/Ci zabrakło już dawno. Żenujące są te wypociny o jakości materiałów wyborczych - nie wiem jak na mieszkańców gminy Morsko ale na mnie te "błyskotki" nie działają... Dobrze, że wybory blisko i skończy się ta radosna twórczość na forum.
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Loca
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-11-07, 15:33   

Urząd Gminy Mokrsko informuje , że w związku z zakończeniem zadania pod nazwą "Budowa systemu oczyszczania ścieków w Gminie Mokrsko" otrzymaliśmy pismo odnośnie przekazania przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego , Agenci Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zlecenie płatności kwoty 2.754.800,00 zł na rzecz Gminy Mokrsko. Kwota ta zmniejszy zadłużenie Gminy Mokrsko.

Źródło : http://www.mokrsko.pl/asp...i_2014/dzis.pdf
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-11-07, 15:36   

agatob napisał/a:
Dobrze, że wybory blisko i skończy się ta radosna twórczość na forum.

I tu się rodzi pytanie czy się skończy, czy nie ? Co jeśli P.Kubowicz nie wygra ? Czy RGM będzie pełnił rolę gminnej opozycji i będzie nam forumowiczom codziennie składał relację (również fotorelację) z funkcjonowania Gminy Mokrsko pod wodzą tego "nieudacznika" ? Czy też zamilknie do czasu kolejnych wyborów ? A może P.Kubowicz wygra i RGM będzie wychwalał pod niebiosa zaradność swojej Wójtowej również tutaj na forum, bo po tych kilku tygodniach aktywności aż niewiarygodne byłoby tak poprostu zniknąć... Czekam z utęsknieniem do 16 listopada:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-07, 18:54   

Nie wiem jak inni, ale -RGM dzięki Tobie- z ogromną przyjemnością coraz częściej zaglądam na forum ... ;) przyzwyczaiłam się już, że każdego poranka po godzinie 7:00 zadowalasz nas wszystkich ciekawymi wpisami.. i szczerze mówiąc, wczoraj znów pojawiła się we mnie ociupinka strachu, gdy przez cały dzień milczałeś .. no ale swą długą nieobecność nadrobiłeś wieczornym postem..znów jednak była to nudna już tematyka RIO, więc zrobiło mi się przykro, że mnie zawiodłeś :cry: Do tego postawiłeś nam bardzo trudne pytanie: "Pytam:To są władze pięciotysięcznej gminy czy klub wielbicieli jedynie słusznego kandydata?"
Żeby Ci nie było przykro, że zostałeś zignorowany (ostatnio coraz częściej lub za każdym razem) ja na nie odpowiem: Och tak! To klub wielbicieli jedynego słusznego kandydata! :D

Teraz pozwól, ze ja o coś Cię zapytam i również liczę, że nie pozostawisz tego bez odpowiedzi..
RGM, gdzie jest Twój dzisiejszy pierwszy poranny post? :?: Pewnie nie wszyscy mieli okazję go zobaczyć, bo jak szybko go napisałeś, tak szybko usunąłeś i jeszcze szybciej dodałeś post o zupełnie innej tematyce ... :o dla tych, którzy niestety nie zdążyli zobaczyć tego wpisu, delikatnie nakreślę, co w nim było... otóż nasz szanowny RGM po raz kolejny postanowił czepić się obchodu Złotych Godów i wypisał tam takie farmazony, że aż głowa zabolała...ten post był niewątpliwym (kolejnym zresztą) dowodem na to, iż RGM, czy też Pani Paulina Brygida Kubowicz, nie mają już absolutnie żadnych argumentów i pomysłów...
Jednak RGM, należą Ci się wyrazy mojego uznania, gdyż bardzo zwinnie i szybciutko usunąłeś te swoje wypociny..(czyżbyś zorientował się, że jednak o tym już pisałeś i tylko byś się ośmieszył w naszych oczach? (do czego doszło już w sumie dawno temu :smile: ) A może to Pani Paulinka("Twój maleńki sufler") po przeczytaniu Twego wpisu, stwierdziła, ze to może być jednak żenujące :oops: i szybciutko kazała Ci go usunąć oraz podsunęła inny temat? Wtajemnicz nas w to choć troszeczkę :)

Co do tych ulotek Pana Wójta, jak to powiedziałeś: "Słabiutko zresztą zredagowane"......Niech te Wasze piękne, kolorowe, błyszczące się, prawie bezbłędne (nie ładnie tak wytykać komuś błędy, MAJĄC ICH CO NIE MIARA W SWOICH POSTACH, ULOTKACH, WYWIADACH PRASOWYCH, PROFILU NA FB I WSZELKICH INNYCH ARTYKUŁACH -nie trzeba szukać daleko-patrz pierwsze zdanie swego dzisiejszego postu, czwarte słowo) wręcz idealne (merytorycznie żenujące i bez sensu) ulotki, poniosą panią Paulinkę do zwycięstwa! Bo oprócz nich (i jeszcze prócz wykształcenia, rzecz jasna :mrgreen: ), biedaczka widocznie nie ma siły przebicia..Smutne to :sad: Grunt, aby mieć (graficznie) dopracowaną kampanię! (tu i teraz chciałabym pozdrowić prawą rękę Pani Paulinki, bo to wszystko jego zasługa :wink: ) Więc Pani Paulinko, ma Pani jeszcze cały tydzień, aby nas zaskoczyć swą wyobraźnią i wyprodukować jeszcze więcej barwnych uloteczek..

W związku z powyższym, zadziwiło mnie RGM to, w jaki sposób opisałeś komitet Pana Wójta:"dawno oderwali się od rzeczywistości a skupili na propagandzie"..Ale jestem pewna, że po prostu się pomyliłeś, bo przecież każdy wie, że to zdanie jest główną i nadrzędną cechą Komitetu KWW Nasza Gmina Mokrsko. Cieszę się, że mogłam Ci pomóc znaleźć i poprawić ten ewidentny błąd :)

Co do tych milionów, o których tak podobno cicho... MAR-COM już Cię poinstruował.. ale proszę RGM - również ode mnie, abyś nie miał już żadnych wątpliwości: http://www.mokrsko.pl/asp...i_2014/dzis.pdf

Podsumowaniem tegoż postu a jednocześnie złotą myślą dla Ciebie RGM, niech będą wypowiedziane dziś na forum, jakże prawdziwe i bardzo mądre słowa:

:!: :!: "RGM.... klasy to Wam/Ci zabrakło już dawno." :!: :!:
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-08, 07:04   

Na ostatni przedwyborczy weekend polecam kolejny interesujący tekst Mieszkańca gminy

NIE BÓJMY SIĘ WYBIERAĆ!
Minęły cztery lata. Kolejne cztery lata funkcjonowania Gminy Mokrsko pod kierownictwem Pana Wójta Tomasza Kąckiego. Jak zabrać się do oceny tych czterech lat? Albo inaczej - czy w ogóle warto się do tego zabierać? Bo tak naprawdę co nam da nawet najbardziej rzeczowa ocena działalności wójta Kąckiego i szesnastki (bo tylu ich łącznie było) radnych? Jaki jest sens wystawiania obecnie rachunków radnym z ich czteroletniej działalności? Która/ry z nich uważa, że jeszcze jest w stanie coś dać nam - mieszkańcom to się wpisał na listę do kolejnych wyborów. Mają przeświadczenie, że robili dobrze. Mówi się tak - wyborcy dokonają oceny. Wyborcy ocenią też Pana Kąckiego. Ale idąc 16.11 do urn pamiętajmy, że ocenę wystawiamy za coś co już się dokonało. A w niedzielę 16 listopada dokonamy wyboru tego co ma dopiero być.
Oglądając z większym zainteresowaniem niż przez przeciętnego mieszkańca naszej gminy to co się u nas dzieje ( i działo ) musimy stwierdzić, iż mamy spory wątpliwości co do takiego prowadzenia gminy Mokrsko, jaki proponował nam Pan Kącki. Bo zacznijmy od spraw podstawowych, fundamentalnych. Co to jest „gmina”? Gmina to jest komuna, wspólnota, MY WSZYSCY, KTÓRZY TU MIESZKAMY. Nie tylko urząd, nie tylko pracujący tam urzędnicy i na pewno nie tylko wójt. Gmina to my wszyscy. Nasze chęci, postulaty, prośby, rzeczy do zrobienia czy poprawienia. Gmina to miejsce, co do którego będziemy mieć stuprocentową pewność, że nikt z nim nie zrobi niczego czego byśmy sami nie chcieli. Gmina to przeświadczenie i życie w pewności, że nic się nie robi za plecami. To jasne reguły. Gmina to poczucie każdego z nas, że każdy jest tak samo ważny, tak samo traktowany i nikt nie ma gorszej pozycji wyjściowej. A jak jest, albo raczej jak może być u nas? Po pierwsze w naszym przeświadczeniu pan T. Kącki zrobił przez osiem lat niewiele, albo nawet nie zrobił nic aby spróbować zasypać rowy dzielące zwolenników swoich i swoich konkurentów wyborczych, odpowiednio w 2006r. p. Hulla i w 2010 r. p. Witkowskiej. Wyborcy pana Kąckiego pozostali JEGO wyborcami, wyborcy konkurencji pozostali KONKURENCJĄ. Ci co klaszczą, poklepują po plecach i pieją z zachwytu nad każdym pomysłem to są NASI. Ci co wyobrażają sobie cokolwiek nieco inaczej to są ONI. A ONYCH może nie trzeba od razu zwalczać, a ignorować to już jak najbardziej. Bo wójt Kącki mówi sobie tak: do czego ci ONI mogą mi być potrzebni? Mam przecież SWOICH i SWOI mi wystarczą. Tak było w Radzie Gminy i co najgorsze taki podział powstał w całej gminie. Ilu jest kandydatów na radnych? 34! Ilu było w poprzednich latach? 50 - 60! Co się stało?! Nie ma nas? Nic nikomu się już nie chce? Nie chcemy mieć na nic wpływu? Być może i tak jest. Ale chyba problem leży gdzie indziej. Ci z nas, którzy chcą nieco więcej widzieć lub nieco więcej słyszeć widzą, słyszą i wiedzą, że działanie radnego w Gminie Mokrsko dotychczas to działanie na dyktat z góry. GÓRA mówi NIE to będzie NIE, GÓRA mówi TAK to TAK. Ile było poważniejszych SAMODZIELNYCH inicjatyw radnych przez te chociażby ostatnie cztery lata? Trzy – cztery? Udały się? Nie żartujmy! To co sobie (!) stworzył i zaplanował p. Kącki nie miało prawa podlegać jakimkolwiek rewolucjom. To teraz powiedzmy sobie tak: jeśli inicjatywy radnych były torpedowane w zarodku, a plany wójta nie miały prawa być zmieniane to to jest dobre? To jeżeli wybrany radny nie ma możliwości weryfikacji pewnych rzeczy, to zwykły chodzący po ulicach Kowalski będzie miał poczucie, że w jego okolicy robi się to czego on chce?
Na koniec już tylko o samej przyszłości. Jest nas, tych co się podpisują pod tym tekstem i akceptują to co jest w nim zawarte może 30, może 40. Jesteśmy stąd. Chcemy tutaj być. Chcemy, żeby się wszystko rozwijało. Ale też chcemy, żeby nasza GMINA ( jeszcze raz: wspólnotą) była prowadzona lepiej. Z naukowego punktu widzenia szans na to, by kolejne cztery lata wójtostwa p Kąckiego były lepsze nie ma żadnych. Ogólnie przyjęta nauka o ludzkim charakterze mówi, że charakter kształtuje się do trzeciego roku życia. Kto w tym czasie wyrobił sobie charakter choleryka, cholerykiem pozostanie, złośliwy pozostanie złośliwym, arogancki aroganckim. I tutaj zdajemy sobie sprawę z jednej nieuchronnej rzeczy: Pan Tomasz Kącki ma więcej niż trzy lata. Jeśli po raz kolejny znajdzie tylu zwolenników, aby prowadzić JESZCZE raz naszą (!) gminę to mamy do niego tak czy tak apel: ZMIEŃ SIĘ CZŁOWIEKU, BO NIE JESTEŚ WÓJTEM TYLKO DLA SWOICH WYBORCÓW.
A i jeszcze jedno. Czemu akurat taki tytuł? Nie bójmy się głosować na kogokolwiek chcemy. Bo jakiekolwiek wyboru dokonamy to dokonamy tego większością. Większością nas. A po wyborach bądźmy gotowi na akceptację tego co sobie sami zgotowaliśmy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2014-11-08, 12:43   

RGM ależ Wy tam macie twórczych mieszkańców. Szkoda - piszę to kolejny raz - że klasy Wam/Ci zabrakło. Skoro to tekst mieszkańca to nie szkoda czasu na przepisywanie?? Nie łatwiej zrobić skan tego pisma?? Żałosna jest ta "akcja" na tym forum i myślę, że wielu z tych, którzy czytają te jakże "interesujące" posty RGM ze mną się zgodzi.
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-08, 12:52   

RGM - Pani Paulino!!!
Z pewnością zapoznała się Pani z materiałem otrzymanym na wczorajszym zebraniu w OSP Mokrsko. Te ogólnodostępne materiały z internetu prezentują Pani dług hipoteczny na rzecz banku BGŻ, który jest porównywalny z długami Tomasza Kąckiego. Ta zadłużona hipoteka z pewnością zaowocowała "wojną wiatrakową", a i gaz zmuszony był szerokim łukiem obejść Pani włości. Jego /Kąckiego/ dług zamieściła Pani na tym forum - zarzucając Mu .... wszystko - co można było i co Pani na myśl przyszło. Ja nie zamieszczę tabelki z Pani długami, ale wątpię, czy pensja wójtowska wystarczy na ich pokrycie. Musi Pani mierzyć wyżej...... . Nie trzeba być filozofem, aby stwierdzić, że europoseł w porównaniu z Panią - nie ma szans, co było widoczne na wczorajszym zebraniu......

Pani słowa: Nie bójmy się głosować na kogokolwiek chcemy. Bo jakiekolwiek wyboru dokonamy to dokonamy tego większością. Większością nas. A po wyborach bądźmy gotowi na akceptację tego co sobie sami zgotowaliśmy - z Pani radnymi zrobi Pani wszystko, a nawet więcej.... :) Życzę zdrówka.......
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-08, 13:27   

Kolejny list mieszkańca..no proszę..wzruszyłam się bardzo :( Jaka szkoda jednak RGM, że nie jesteśmy aż tak głupi, by w to uwierzyć.. :grin: RGM, jak Ty potrafisz człowieka rozbawić..aż do łez :lol:
Dlatego tak bardzo lubię z Tobą "konwersować" na forum ;)
Odnośnie tego listu, agatob grzecznie zapytała: "Skoro to tekst mieszkańca to nie szkoda czasu na przepisywanie?? Nie łatwiej zrobić skan tego pisma??" No właśnie :lol:
Myślę, że będziesz na tyle uprzejmy, że równie grzecznie Jej odpowiesz (a przy okazji nam wszystkim)..no chyba ( a raczej na pewno), że jak zwykle nie masz argumentów ... Chociaż ja chyba znam odpowiedź..Ty to przecież jesteś uprzejmy i serdeczny gość (prawie tak, jak P. Paulinka) i chciałeś pokazać, że szanujesz tych mieszkańców i nie żal Ci dla nich czasu, prawda? :D

Oj tam oj tam...To nic, że P. Paulinka ma dług,a wytyka go Wójtowi...grossus2, zapomniałeś, że jej przecież ostatnio wolno wszystko..? :grin: ona jest na tyle zdolna, że sobie poradzi :)

W kampanii P. Paulinki były już filmiki,piękne ulotki, rewelacyjne plakaty i zdjęcia,ale nie było żadnego wierszyka..Więc postanowiłam pomóc :) Na koniec taki mały prezencik dla P. Paulinki..

W gminie straaaaszne zadłużenie..
Ale ja to wkrótce zmienię!
Bo mam przecież WYKSZTAŁCENIE..
Które bardzo sobie cenię!

:mrgreen:

Pozdrawiam! :)
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
agatob, Eagle
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-08, 18:00   

A niech tam , co mi szkodzi List od jednego z mieszkańców gminy

Przejeżdżałem pod koniec ubiegłego tygodnia obok stacji tankowania gazu ,
należącej do lekarza ze starej kliki wójta Pawlaka ,
i zobaczyłem przy wjeździe plakat jedynie słusznej i nad podziw kompetentnej
kandydatki na wójta , myślę sobie ciekawe jak ten plakat wpływa na liczbę tankujących
, a że w Wieluniu pół godziny wcześniej zatankowałem do pełna , postanowiłem zatankować jak będę wracał , żeby za te 2 dychy wlazło .
Jadąc w drodze powrotnej , na stacji było to samo auto które stało jak jechałem w tamtą stronę , czyli pracownika stacji ,
przy tankowaniu zagadnąłem że chyba w ostatnich dniach mocno widać spadek
klientów po znacznej obniżce cen benzyny ,
gościu dziwnie popatrzył ale nie zatrybił o co mi faktycznie biega ,
i potwierdził że faktycznie coś w tym jest , bo ostatnio jest bardzo mało klientów .
Przecież mu nie powiem żeby ściągnął ten plakat to może część klientów wróci .
Przecież na tej stacji mogą tankować , jej wyznawcy , przeciwnicy , osoby które zatankują obojętnie gdzie byle było grosz taniej ,
oraz tacy którzy jeżdżą tylko po miejscowości
i specjalnie musieli by jechać ze sześć kilometrów żeby zatankować .
Jeśli tam po powieszeniu widać taką różnicę , to niech się za bardzo nie podnieca liczbą wejść na tą stronę , bo na nią też nie tylko wchodzą jej zwolennicy .
A z drugiej strony czy ten lekarz zdawał sobie sprawę że tym plakatem
poleci po własnej kieszeni ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-11-08, 19:37   

a kij tam... napisałem parę jadowitych słów, ale po co mi to. Miłych wyborów! Jak to mówi mój wujek: "Nie mój cyrk i nie moje małpy" ;)
pozdrawiam wszystkich wyborców :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
prezes 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: stąd
Wysłany: 2014-11-09, 09:28   

Grossus-Ojcze Dyrektorze-MzM
Czy wg Twojej wiedzy (niemałej jak mniemam) dozwolone prawnie jest ingerowanie w prywatne życie innych osób, nawet jeśli wystawiły się one na próbę wyborczą? Pani Kubowicz do 16 listopada jest osoba prywatną. Dopóki nie zostanie wybrana można upubliczniać tego typu informację? Czy działasz kolego na zasadzie: „śmierć zagląda w oczy i dlatego wszelkie chwyty dozwolone”? Jak wieść gminna niesie masz nieprzeciętne umiejętności szukania haków, inwigilowania, knucia i innych tego typu przyjemnych rzeczy. Bliskie są Ci metody rodem z ubeckiej historii? To pewnie Ty podpowiedziałeś Kąckiemu nagrywanie wszystkich rozmów w swoim gabinecie. To pewnie Ty podsunąłeś mu pomysł podglądania kamerą pacjentów dr Mokriego. To pewnie Ty pociągasz i chcesz nadal to robić za wszystkie sznurki w naszej gminie. Pewnie znowu chcesz poczuć się ważny jak cztery lata temu, gdy po wyborach siadłeś w swoim fotelu i swoim paluchem wskazywałeś na radnych: ty zostaniesz przewodniczącym, ty wice, ty weżmiesz tą komisją a ty tą. Czułeś wtedy moc ? Żal Ci się zrobiło, że się to nie powtórzy? Żałośnie wyglądaliście na spotkaniu w Mokrsku jak ukradkiem dyktowałeś swojemu pomagierowi o co ma się zapytać. Brakuje odwagi żeby stanąć bezpośrednio w szranki z p. Pauliną? Pewnie tak bo by Cię zjadła bez popijania!
Loca poetko! Nie mam takiego talentu jak Ty, ale też się posłużę fragmentem poetyckim żeby zgrabnie (tak bym chciał, żeby tak wyszło) poruszyć jeszcze jedną rzecz, która mi się nasunęła po tych kilku spotkaniach przedwyborczych. Końcowy fragment bajki hr Ignacego Krasickiego o przyjaciołach:
…Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.
Bieda na spotkaniach p Kąckiego, aż piszczy! Piętnaście osób z półtora tysięcznego Mokrska pofatygowało się posłuchać co proponuje pan Tomek. Ale nie o ilość mi tu chodzi. Raczej o to, kto pokazał się również na spotkaniu u konkurencji. Dwójka panów, którą kojarzono do tej pory jednoznacznie z wójtem pojawiła się na piątkowym spotkaniu mieszkańców Mokrska z p. Pauliną. Uśmiechnięci, witający się ze wszystkimi, wymieniający serdeczne uwagi przed. A potem w spokoju i zaciekawieniu, bez żadnych uwag czy komentarzy wysłuchujący tego co ma p. Kubowicz do zaprezentowania. Może się spodobało? Może po raz kolejny u tych panów zwycięży pragmatyzm i zdrowy w ich mniemaniu rozsądek. Bo dlaczego nie? Osiem lat temu też byli na dobre i na złe z p.Hullem. Problem w tym, że tylko do ostatniego tygodnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-09, 12:30   

Wywołany do tablicy, pragnę poinformować, że ZAWSZE gdy ktoś o sobie mówi w samouwielbieniu - zapala mi się światełko ostrzegawcze. Nie angażowałem się w kampanię "wiatrakową", a i od tej stałem z daleka, przecież w mojej przepięknej wiosce mam wszystko, co mi potrzebne do życia..... . No, może mam jeden problemik...... :wink: .
Starałem się nie ingerować w prywatność Pani Pauliny Kubowicz, ale Pani Paulina przyjęła postawę wdeptywania kontrkandydata w ziemię - nie dopuszczając myśli o tym, że ktoś może podważyć Jej prawdomówność. Sprawdzam prawdomówność zawartą w ulotce i to tylko korzystając z ogólnodostępnej wiedzy. Nie jest ŻADNĄ tajemnicą, że Pani Paulina pochodzi z Gminy Mokrsko (tak jak ja) i pojawiła się tutaj razem z dopłatami UE. Dopłaty UE do 87 ha - to gra warta świeczki... Prawda ? Nieprawda?
Przewodnicząca Solidarności w Invest-Bank S.A. w W-wie Ostrobramska 77 tel. 801667788
Absolwentka UE w Krakowie (tam gdzie Ewa Wachowicz, Sobiesław Zasada itd)
Osoba wspierająca czynnie subwencje szkolne Gminy Mokrsko pięciorgiem dzieci :D :D
Bezpartyjna :lol: co widać i słychać było.... w piątek.
15 lat pracy w banku i 9 na kierowniczym stanowisku..................... ???
Może do reszty się odniosę, ale jedno mnie zastanowiło: "ukradkiem dyktowałeś swojemu pomagierowi, o co ma się zapytać" - wyjaśniam, że ten młody człowiek jest inżynierem i osiedlił się tu (w Naszej Gminie), jest obecnym kandydatem do Rady Powiatu Wieluńskiego i prowadzi własną działalność gospodarczą. Ma w d.... moje podpowiedzi, bo ma swój rozum :grin:
Obrzucanie błotem kontrkandydata nie wszystkim się podoba. Mnie też się nie podoba. Ale to jest metoda zohydzenia drugiego człowieka, a kłamstwo powielone 100 razy, staje się prawdą (Józef Geobbels) Stąd moja reakcja. Tak czy owak - wójtem Gminy Mokrsko będzie ktoś spoza Mokrska, jeden znany historyk z zacięciem truskawkowo-sadzonkowym, drugi długo oczekiwany jak Jasiek ze złotym rogiem od Wernyhory...
Co do hipoteki na gruntach Pani Pauliny - wiele to wyjaśnia, dlaczego taki atak i histeria anty-wiatrakowa u tej Pani. Ja też bym się wściekł....... ., gdyby taka kasa mi przeszła koło nosa... . O innych długach nie mówię, a nawet nie myślę, bo tylko idiota kupuje za gotówkę porządny nowy ciągnik lub kombajn. :wink: Zdrówka......
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-09, 13:17   

Został tydzień do wyborów.
Przed ostatnią prostą warto przypomnieć kilka znaczących faktów - których nie znajdziemy wśród ubijaczy zakrywającej fakty piany - a mających realny wpływ na przyszłość finansów gminy.

W 2014 roku gmina Mokrsko spłaciła tylko 220 tysięcy ze swojego długu
oraz 430 tys kosztów obsługi tego zadłużenia.

Przesunięto za to ponad milion do spłaty na kolejne lata.
Koszty przesunięcia to kolejne 100 tys.

Zwrot pieniędzy w kwocie 2,5 miliona istnieje obecnie tylko na papierze.
Tę kasę jeśli się pojawi na koncie gminy i tak zabierze bank jako spłatę zaciągniętego wcześniej kredytu.

Wskaźnik zadłużenia nawet po tak dużym zwrocie spadnie niewiele - z 59% do 55%.
To już czwarty rok w okolicach krytycznych 60%.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
Wysłany: 2014-11-09, 13:49   

Zastanawiam się, po co się Pani pcha w to bagno zadłużenia. Chyba wiem - dla Pani Urząd Wójta potrzebny jest jako odskocznia do walki o Sejm RP. Przysłuchując się wystąpieniu byłego PSL-owca, a obecnie europosła PiS gołym okiem widać, że "rozwalcowała" by go Pani bez problemu. Analizując zakusy niektórych kandydatów z Ziemi Wieluńskiej na fotel w Sejmie, w tej chwili jest Pani nr 1. Popularność zdobyta przy wiatraczkach i teraz bez względu efekt końcowy zaowocować może tylko pójściem w posły. Zobaczymy za rok :wink: :wink: Zdrówka.....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dyzio 
Przejeżdżał przez Wieluń
Dyzio


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 76
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-09, 14:05   

"Zwrot pieniędzy w kwocie 2,5 miliona istnieje obecnie tylko na papierze. "
A co w gotówce przywiozą do UG ?
Chyba żal d... ściska że przez inny bank , i nie będzie prowizji .
Czyli na czas pokazywania tabelki z 14 miejscem , była ona już nie aktualna , o czym pani dobrze wiedziała , a tym samym okłamywała zebranych , manipulując nimi .
Czemu nie doczytała pani 3 punktu ? uważa pani że ludzie są ślepi ? czy nie umieją czytać ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW