R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Regeneracja turbniy
Autor Wiadomość
kamilus 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 12:52   Regeneracja turbniy

Witam wszystkich.
W moim pugu 306 2.0hdi niestety padła turbosrężarka i zdecydowałem się na regenerację. Teraz pozostaje wybór specjalisty. Znalazłem warsztat: P.P.H.U. Diesel-Servis Aleksander Sikora ul. Kopernika 19. Czy macie doświadczenie z tym warsztatem? Można im zaufać czy lepiej omijać szerokim łukiem? Proszę o opinie. :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 15:00   

Jak dobrze kojarzę to jest ten sam gość co naprawia diesle w Komornikach. Ciężko mi coś więcej powiedzieć, poza tym, że ma raczej pozytywną opinię. Aczkolwiek pewnie znajdą się i tacy, co do niego nie zaprowadzą auta.
Ja natomiast zawoziłem turbo do Oleśnicy, a dokładniej Cieśle 11. Jak na razie chodzi ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-22, 18:58   

Miałem u siebie wymianę turbiny, po tym jak w trasie mi padła.

Generalnie z tego co dowiedziałem się, regeneracja żeby posiadała fabryczne parametry musi dokonać profesjonalny warsztat.

Albo kupujesz używkę z anglika czy rozbitka i wstawiasz. Ja zakupiłem turbo z auta uszkodzonego(ponoć kilakdziesiąt tys przebiegu) i jestem zadowolony. Ważne jest żebyś kupił poprzez pewną osobę firmę, która nie wyśle Ci dziadostwa bo stracisz kasę i czas.

Robiąc auto u Bartosa w Osjakowie(nie turbina), zamówił on części z zaprzyjaźnionej ubezpieczalni ze świeżego rozbitka(chciałem używkę a nie orygiunał). Gdy okazało sie że część była niesprawa, to na swój koszt zaprzyjaźniona firma oddała pieniadze za transport tej części bez problemów. Z allegro zaś musisz zwrócić uwagę od kogo kupujesz.

Z doświadczenia znajomych, wolę kupić używkę oryginalną niż regeneracje robić. Nowa turbina to koszt często 4 tys zł więc szkoda kase w błoto wrzucać. :twisted: A autem 10 lat pewnie jeździć nie będziesz.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-24, 11:28   

Mateusz napisał/a:


Z doświadczenia znajomych, wolę kupić używkę oryginalną niż regeneracje robić. Nowa turbina to koszt często 4 tys zł więc szkoda kase w błoto wrzucać. :twisted: A autem 10 lat pewnie jeździć nie będziesz.


Zasada jest taka: jeśli Ci wymontują w Komornikach turbo zregenerują i zamontują z powrotem to dostaniesz gwarancję na całość i w razie "w" jesteś na wygranej.
Jeśli w jednym zakładzie wymontujesz turbo i zawieziesz do innego to w razie "w" ten co regenerował zwali winę na tego wymontowywał...gwarancja chociaż jest to tak jakby jej nie było.
Swoją drogą wolałbym kupić inną turbinę używkę albo nową :wink:
Z ogólnopolskich firm regenerujących a nie tylko myjących turbiny tak aby wyglądały jak po naprawie to polecam Moto Remo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-10-25, 15:32   

Ile kosztuje regeneracja turbo?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-25, 16:14   

Zależy jakie. Do HDi 100kw 800zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2014-10-26, 06:43   

Ale te 800 zł to już jest z robocizną (wymontowanie i zamontowanie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-10-26, 09:23   

800 zł za samą regenerację

kiedyś w Komornikach za 1000 zł netto mi proponowali turbinę , zostawiam starą a dostaję po regeneracji + ewentualny koszt wymiany w aucie
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kamilus 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-26, 14:36   

Mały update. Turbina regenerowana zamówiona z Cieśli w czwartek rano, była w piątek koło 13. Koszt 700 + 30 przesyłki. Stara do zwrotu, aby dostać gwarancje. Montaż wczoraj za 150 u znajomego mechanika. Dmucha aż miło, chociaż troche hałasuje przy hamowaniu silnikiem. W końcu moge wyprzedzać :D
Ostatnio zmieniony przez kamilus 2014-10-26, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-26, 15:27   

tom25 pytałeś ile kosztuje regeneracja turbo więc wyraźnie Ci napisałem. Doliczyć należy koszty związane z wymianą.
kamilus - cena zależy od turbiny. Zatem będą i tańsze, jak również i droższe. Koszty robocizny też będą różne zależy gdzie jest ta turbina umiejscowiona i jaki jest do niej dostęp. Poza tym nich Ci służy, aż autka nie sprzedasz. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kamilus 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-27, 00:00   

Jakby ktoś był ciekawy jak pracowała stara turbina: https://www.youtube.com/watch?v=y6BlTtf2QFA :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-28, 13:13   

kamilus napisał/a:
Dmucha aż miło, chociaż troche hałasuje przy hamowaniu silnikiem. W końcu moge wyprzedzać :D

jesli wcześniej tak nie było a teraz turbo wydaje z siebie jakieś dziwne dzwięki to może sie okazać, że ta naprawa na długo nie starczy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kamilus 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-28, 18:35   

Chodziło mi o takie typowe świszczenie. Występuje między 1-2k obrotów szczególnie na zimnym silniku jak trubo się rozkręca albo zwalnia. Dziś odebrałem kartę gwarancyjną na rok, więc jakby coś się działo mam zabezpieczenie. Poprzednia gdzieś od pół roku siedziała cicho umierając powolną śmiercią. Przedtem było ją słychać powyżej 2.5k.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-10, 10:39   

Właśnie zobaczyłem, że na allegro są same nowe rdzenie w cenie 500-700zł do typowych modeli.Przekręca sie muszle cieplej i zimnej strony ze starej turbiny i mamy nówke turbinę...choćby zrobiła 100tys km to i tak warto
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW