R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
Leszek Miller 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 77
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2014-11-19, 19:42   

miko 005 napisał/a:

Co do samych wyników głosowania.
Najpierw apel do mojego faworyta (Leszka Millera :) ). Panie Leszku nie ośmieszaj się pan proszę z tym powtarzaniem wyborów. Powtórka nie doda panu nawet jednego promila więcej w końcowym wyniku tych wyborów. Weź pan się w garść i myśl pan jak tutaj wyjść z opresji normalną drogą a nie jątrzeniem, które z pewnością niczego dobrego SLD i panu nie przyniesie :oops: :roll:


No dobrze Jarku, przekonałeś mnie. Odpuszczę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-19, 20:59   

I stało się jasne, burmistrz Mieczysław Majcher, radny Waldemar Kluska udzielili oficjalnego poparcia Pawłowi Okrasie na burmistrza Wielunia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-11-19, 21:20   

Sylwester napisał/a:
I stało się jasne, burmistrz Mieczysław Majcher, radny Waldemar Kluska udzielili oficjalnego poparcia Pawłowi Okrasie na burmistrza Wielunia.


to tyle znaczy co NIC ... heh wręcz to zaszkodzi Okrasie, bo dwaj panowie Majcher i Kluska robią z wyborców baranów, których należy prowadzić za rączki jak upośledzonych ... Ludzie nie lubią jak im się narzuca pewne sprawy ... więc moim skromnym zdaniem to poparcie ma marginalne znaczenie. Bardziej zaszkodzi Okrasie niż pomoże ... tyle ode mnie ;)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
wieluniaczek
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-19, 21:30   

Tak jak w wyborach na prezydenta RP w 2005 roku gdy to kandydat który uzyskał 3 wynik poparł tego z drugim i ten właśnie wygrał w II turze?

Obaj panowie nie każą ludziom głosować na Okrasę, tylko wyrażają zdanie, że lepszym kandydatem według ich jest Okrasa, a chyba tak wiernych wyborców jak burmistrz Majcher nie miał nikt w gminie.

marcin-gorski, możemy zaklinać rzeczywistość, ale już nawet Janusz Antczak wkroczył na facebooka ze swoim fanpage po ogłoszeniu poparcia przez Majchra i Kluski dla Okrasy w obliczu utraty gruntu pod nogami.

Wcześniej był na tyle pewny swojej wygranej, że nie startował do powiatu, ciekawe co będzie robił jeżeli przegra wybory?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-11-19, 21:39   

Sylwester :

po 1 : nie porównywałbym wyborów prezydenckich z naszymi, zbyt bardzo odleciałeś,
po 2 : nie sądzę żeby miał problem z znalezieniem pracy po ewentualnej porażce wyborczej,
po 3 : nie wiem co będzie robił Twój kandydat w razie porażki, z tego co piszą, mówią na prawo i lewo sytuacja jego nie jest za ciekawa ( ile w tym prawdy nie wiem, może to zwykłe oszczerstwa )
po 4: decydujące znaczenie kto wygra będzie miała frekwencja i kto ma bardziej zmobilizowany elektorat ( tutaj chyba delikatna przewaga jest Antczaka)

po 5 : ja bym się nieźle wkurzył gdybym usłyszał od swojego kandydata na którego głosowałem w I turze, że mówi mi głosuj na pana X lub Y w II turze bo się z nim dogadałem zakulisowo ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-19, 21:47   

Rozumiem, że gdyby poparli Antczaka to by było dobrze, a wszelakie porównania byłby prawilne? :D

Paweł prowadzi swoją firmą od X lat i ma się całkiem dobrze bo jak pewnie widziałeś prowadził kampanię za swoje pieniądze i nie uciekał się do takich niskich chwytów jak biuletyn gminy wychwalający pana Antczaka tuż przed wyborami w dodatku za pieniądze podatników.

Osobiście ciekawi mnie gdzie może pracować pan Antczak po przegranych wyborach. Jeżeli to ma być zmiana z burmistrza na pracownika starostwa to może i tak być. Tam może przyjmie go pan Stępień do pracy, ale miałem na myśli wolny rynek. Do jakiej 'normalnej' pracy może pójść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2014-11-19, 21:52   

Cytat:

Nie interesuje mnie z kim burmistrz sypia ile ma dzieci, tylko co robi dla rozwoju miasta, a Wieluń niestety chyli się ku upadkowi, coraz bardziej się wyludnia. Młodzi wyjeżdżają i nie wracają bo nie ma nowych miejsc pracy, pomysłu na przyciągniecie inwestorów. Czy w ciągu ostatnich 4 lat "ściągnięto" do Wielunia jakaś firmę dającą nowe miejsca pracy? A minimum 2-3 firmy były zainteresowane zainwestowaniem w Wieluniu i obecne władze nie zrobiły nic żeby je zatrzymać więc miejsca pracy powstały gdzie indziej. I nawet jeśli za rok kino będzie oddane to szybko upadnie bo mieszkańców nie będzie stać na bilety. Ale patrząc na większość mieszkańców ich średnią wieku i mentalność wygra pewnie pan Antczak. Więc w Wieluniu ilość mieszkańców spadnie poniżej 20000 i będą to głównie emeryci i renciści.


Fajny komentarz na naszemiasto wiernie odzwierciedlajacy rzeczywistosc ;)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2014-11-19, 21:59   

- niezależnie kto kogo "popiera" lub jak inni mówią "przekazuje głosy" to pojawia się uśmiech na mojej twarzy, tylko tyle...

- myślę że 4 lata bycia burmistrzem, ileś tam lat wicestarostą to raczej musiałby być naprawdę nieporadny żeby się gdzieś "nie zaczepić" i nie mam tu na myśli starostwa.
Nie liczcie na to, że zobaczycie go w mundurku straży miejskiej ( nie widzę w tym nic złego, praca jak każda inna).

- co do kampanii i finansowania Okrasy - nie zabieram głosu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 22:16   

"Młodzi wyjeżdżają i nie wracają" nie dlatego że nei mają pracy tylko zarobki które sie im oferuje nie satysfakcjonują ich. Nie ma sie co tu oszukiwać, obojętnie kto wygra nic sie w tym aspekcie nie zmieni.

Ale fakt. Też mam jakies dziwne wrażenie że to miasto sie wyludnia. W centrum tylko sklepy z tymi samymi szmatami i banki, plus apteka na każdym rogu. Do tego trzeci chinol sie wprowadza. Ręce opadają. A po 20-ej tylko zgasić światło można i iść spać bo zero alternatyw na spędzenie jakoś sensownie czasu. Pewnie tak jest w większości miasteczek naszej wielkości ale to akurat żadne pocieszenie. Odbiegłem od tematu ale tak mnie jakoś naszło :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maczos 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 23:21   

Sylwester napisał/a:
już nawet Janusz Antczak wkroczył na facebooka ze swoim fanpage po ogłoszeniu poparcia przez Majchra i Kluski dla Okrasy w obliczu utraty gruntu pod nogami

To dziwne co piszesz, bo konto Antczaka jest od wczoraj, a 2 godizny temu pojawił się monit na fejsie Okrasy, że oni go popierają...

Sylwester napisał/a:
Wcześniej był na tyle pewny swojej wygranej, że nie startował do powiatu, ciekawe co będzie robił jeżeli przegra wybory?

Okrasa w jaki sposób się zabezpieczył przed porażką? Nie startował ani do miasta ani do powiatu. Ciekawe co będzie robił jeżeli przegra wybory.

Sylwester napisał/a:
jak pewnie widziałeś prowadził kampanię za swoje pieniądze

a kto to sprawdzi?

Sylwester napisał/a:
nie uciekał się do takich niskich chwytów jak biuletyn gminy wychwalający pana Antczaka tuż przed wyborami w dodatku za pieniądze podatników.

Poszukałem jak to wyglądało 4 lata temu gdy coś takiego wydał Majcher, który popiera Okrasę. Oto efekty.
Październik 2010
Ourson napisał/a:
Na pierwsze miejsce porażek awansuje u mnie wydanie ulotki wyborczej Burmistrza Majchra za pieniądze podatników... bo inaczej gazetki okolicznościowej "20 lat Samorządu" nazwać się nie da. A i w przypadek wydania gazetki na miesiąc przed wyborami jakoś nie chce mi się wierzyć.

Mam przed sobą tą i poprzednią gazetkę i jedna i druga jest taka sama. Poza tym tylko głupi by nie wykorzystał takiego narzędzia marketingu z którego przyszły burmistrz z pewnością skorzysta.

Sylwester napisał/a:
Osobiście ciekawi mnie gdzie może pracować pan Antczak po przegranych wyborach

Chociażby w urzędach na szczeblu wojewódzkim gdzie ma dosyć dobry kontakt

bAN napisał/a:
"Młodzi wyjeżdżają i nie wracają" nie dlatego że nei mają pracy tylko zarobki które sie im oferuje nie satysfakcjonują ich.

Znam osoby, które wyjechały do Wrocławia po lepszą przyszłość. Jak obliczyli ile zarabiają a ile im z tego zostaje po odliczeniu wszystkich opłat to stwierdzili, że więcej zarobią w Wieluniu i wracają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 23:30   

ja nie miałem na myśli polskich miast.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maczos 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-19, 23:35   

Ale gdyby nawet. Wielu kalkuluje sobie i stwierdza, że mimo wszystko to się opłaca. Gdzieś czytałem, że 5 tys osob przyjeżdża do wielunia do pracy spoza miasta wiec to troche jest. Ktoś nam te miejsca pracy "zabiera".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-20, 05:12   

Maczos napisał/a:
Ktoś nam te miejsca pracy "zabiera".

Typowy błąd w myśleniu. Nikt niczego nie zabiera. W wolnym przepływie siły roboczej i wolnym rynku nie ma czegoś takiego jak zabieranie pracy. Pytanie: czy gdyby ograniczyć migrację do wielkich miast, to powstawałyby tam wielkie inwestycje? Odpowiedź brzmi: nie. Tak samo z lokalnym rynkiem. Takie firmy jak Wielton i Korona musiałyby się przenieść albo zwinąć gdyby zakazać pracownikom spoza miasta tam pracować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-11-20, 08:55   

Maczos napisał/a:
Sylwester napisał/a:
Wcześniej był na tyle pewny swojej wygranej, że nie startował do powiatu, ciekawe co będzie robił jeżeli przegra wybory?

Okrasa w jaki sposób się zabezpieczył przed porażką? Nie startował ani do miasta ani do powiatu. Ciekawe co będzie robił jeżeli przegra wybory.


Jak on mógł się nie "zabezpieczyć".. :smile: Kurcze !

Went for broke :wink:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-20, 10:22   

hiszpan napisał/a:
Maczos napisał/a:
Sylwester napisał/a:
Wcześniej był na tyle pewny swojej wygranej, że nie startował do powiatu, ciekawe co będzie robił jeżeli przegra wybory?

Okrasa w jaki sposób się zabezpieczył przed porażką? Nie startował ani do miasta ani do powiatu. Ciekawe co będzie robił jeżeli przegra wybory.


Jak on mógł się nie "zabezpieczyć".. :smile: Kurcze !

Went for broke :wink:


Mateusz mu załatwi pracę na taśmie w Niederlandach. Ewentualnie MOPS i zasiłek. Zawsze jest jakieś rozwiązanie. :P
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW