R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-20, 11:12   

Live stream z protestu przeciw nieudolnemu liczeniu głosów w wyborach samorządowych

http://new.livestream.com.../events/3600732

od 17:00 podobno, ciekawe ilu ludzi się zmobilizuje i czy da to jakiś większy medialny efekt.

Ps. W ankiecie na forum, kandydaci idą łeb w łeb ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-20, 11:47   

wojtas napisał/a:
Ps. W ankiecie na forum, kandydaci idą łeb w łeb ;)


Czyli Antczak wygra, bo w pierwszej turze Okrasa na forum zdecydowanie prowadził ;)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
tmd 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 19
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2014-11-20, 12:26   Kino

Witam wszystkich :)
Przede wszystkim miło w końcu trafić gdzieś gdzie toczy się normalna dyskusja bez inwektyw, jadu etc.
Doszły do mnie wiadomości od których włos zjerzył mi się na głowie i chciałem zapytać czy ma ktoś potwierdzone informacje o przebiegu modernizacji Kina.
Czy to prawda, że :
- przetarg na pierwszą część robót wygrała firma z Częstochowy na kwotę ok. 2 700 000 pln, a następnie BEZ PONOWNEGO PRZETARGU umowa została aneksowana na ok. 5 300 000 pln?????
- KWOTA TA ZOSTAŁA WYPŁACONA firmie pomimo tego, że NIE ZOSTAŁA PRZEKAZANA DOKUMENTACJA powykonawcza umożliwiająca odbiór obiektu przez inspektora, a ww. firma zbankrutowała zaraz po otrzymaniu należności???
- pokrycie dachowe zostało założone a następnie zdjęte i dopiero zmieniono wywiązkę i położono pokrycie drugi raz. Balkon równiez został zrobiony a potem rozebrany i zrobiony jeszcze raz???
- CAŁA TA ZABAWA KOSZTOWAŁA DO DNIA DZISIEJSZEGO 12 500 000 pln ?????


Uszczypnijcie mnie proszę bo jeżeli to prawda to chyba śnię, a za te pieniądze można było zburzyć stare kino i postawić 2 nowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-20, 12:52   

Maczos napisał/a:
To dziwne co piszesz, bo konto Antczaka jest od wczoraj, a 2 godizny temu pojawił się monit na fejsie Okrasy, że oni go popierają...

Nie dziwne, bo wcześniej wyszły Kulisy Powiatu gdzie była informacja o tym.

Maczos napisał/a:
Okrasa w jaki sposób się zabezpieczył przed porażką? Nie startował ani do miasta ani do powiatu. Ciekawe co będzie robił jeżeli przegra wybory.

W tym przypadku mówimy o ciągłości prowadzenia swojej działalności, a w przypadku pana Antczaka mówimy o braku pracy.


Maczos napisał/a:
Poszukałem jak to wyglądało 4 lata temu gdy coś takiego wydał Majcher, który popiera Okrasę. Oto efekty.

Oczywiście, przecież i ja wtedy wyraziłem zdanie na temat prowadzenia kampanii w postaci właśnie takich biuletynków za pieniądze gminny. W tym roku również stwierdziłem, że tak jak 4 lata temu ludzie nie wybrali Majchra bo wg. mnie to było przegięcie wydawać za nasze pieniądze przed wyborami gazetkę promującą dokonania burmistrza tak samo napisałem kika tygodni temu, że Antczak popełnił ten sam błąd bo ludzie nie są aż tak ślepi i może go to kosztować też utratę stanowiska.

Maczos napisał/a:
Mam przed sobą tą i poprzednią gazetkę i jedna i druga jest taka sama. Poza tym tylko głupi by nie wykorzystał takiego narzędzia marketingu z którego przyszły burmistrz z pewnością skorzysta.

Może w takim razie ja jestem głupi, ale albo wybiera się cwaniaków którzy za pieniądze gminy przed wyborami prowadzą w mojej ocenie intensywną promocję samych siebie, albo wybieramy ludzi uczciwych. Koszt minuty rozmowy w RZW wierząc ich cennikowi wynosi 100zł. Ktoś może zliczył ile było tych rozmów przed samymi wyborami w okresie kampanii wyborczej? Zatem jedna rozmowa burmistrza w radio która trwa 10 minut to koszt 1 tys. Mało? Może i mało, ale duża część mieszkańców Wielunia zarabia niewiele więcej przez miesiąc pracy a potem gmina wyciąga do nich rękę po kolejne pieniądze za strefy płatnego parkowania.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
tmd
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-20, 13:32   Re: Kino

tmd napisał/a:

Czy to prawda, że :
- przetarg na pierwszą część robót wygrała firma z Częstochowy na kwotę ok. 2 700 000 pln, a następnie BEZ PONOWNEGO PRZETARGU umowa została aneksowana na ok. 5 300 000 pln?????
- KWOTA TA ZOSTAŁA WYPŁACONA firmie pomimo tego, że NIE ZOSTAŁA PRZEKAZANA DOKUMENTACJA powykonawcza umożliwiająca odbiór obiektu przez inspektora, a ww. firma zbankrutowała zaraz po otrzymaniu należności???
- pokrycie dachowe zostało założone a następnie zdjęte i dopiero zmieniono wywiązkę i położono pokrycie drugi raz. Balkon równiez został zrobiony a potem rozebrany i zrobiony jeszcze raz???
- CAŁA TA ZABAWA KOSZTOWAŁA DO DNIA DZISIEJSZEGO 12 500 000 pln ?????


Uszczypnijcie mnie proszę bo jeżeli to prawda to chyba śnię, a za te pieniądze można było zburzyć stare kino i postawić 2 nowe.


Takie pytania (zarzuty), tuż przed drugą turą wyborów, od użytkownika, który specjalnie aby je tutaj zadać założył konto...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-11-20, 13:45   

Każdy ma prawo konto założyć, bez ograniczenia czy akurat jest przed czy po wyborach.
A temat bardzo ciekawy i warto by było, gdyby ktoś w temacie odniósł się do tego.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-20, 14:17   

A tak liczyli w Elblągu ...

http://www.elblag24.pl/fa...annie-quot.html
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hajen
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-11-20, 14:37   

wojtas, tutaj jeszcze ciekawostka z Elblągu:

https://www.youtube.com/watch?v=PNyh1oBtgmo

Podejrzewam, że taka sytuacja miała miejsce w wielu obwodach. Tylko że w Elblągu prasa stanęła na wysokości zadania.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-20, 14:37   Re: Kino

tmd napisał/a:
Witam wszystkich :)
Uszczypnijcie mnie proszę bo jeżeli to prawda to chyba śnię, a za te pieniądze można było zburzyć stare kino i postawić 2 nowe.


Umiesz pisać, to napisz donos do prokuratury.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tmd 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 19
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-20, 15:25   

mcdek_Napiszę. Możesz być tego pewien :)
Skoro tutaj o to pytam, mając świadomość możliwości bycia pozwanym w trybie wyborczym to muszę być raczej pewien tych informacji - anonimowy nie jestem, policja namierzy mój IP w kilka minut jeżeli piszę nieprawdę.
Myślę tylko, że to może być jedynie wierzchołek góry lodowej tego co się dzieje w kinie, więc jeszcze raz apeluję do ludzi którzy pracowali przy modernizacji i ujawnili wszystkie nieprawidłowości które miały miejsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-20, 15:31   

Cytat:
Majcher i Kluska oficjalnie popierają Okrasę

Mieczysław Majcher i Waldemar Kluska oficjalnie poparli Pawła Okrasę w drugiej turze wyborów na burmistrza Wielunia. Swoje decyzje ogłosili podczas konferencji prasowej w sztabie Okrasy. Ten ostatni w pierwszej turze zdobył blisko 1400 głosów mniej niż urzędujący burmistrz, Janusz Antczak.

Paweł Okrasa:
- Wspólnie udało nam się dojść do porozumienia, w ramach którego chcemy budować przyszłość tego miasta. Nie patrzymy na to, co było wcześniej, dlatego że nic to nie da. Rozdrapywanie historycznych zaszłości, ran nikomu jeszcze nic nie dało, natomiast ono tylko może zatrzymać pracę, którą chcemy włożyć w przyszłość tego miasta.

Mieczysław Majcher:
- Uważam, że mnie, jak i całą Przyjazną Gminę łączy z Pawłem Okrasą, z jego ugrupowaniem jeden wspólny cel - dobro gminy. Jeżeli chodzi o wizję rozwoju naszej gminy, to tutaj jesteśmy takiego samego zdania.

Waldemar Kluska:
- Paweł dla mnie gwarantuje pewne wartości, którymi powinien cechować się burmistrz, dlatego będę popierał Pawła Okrasę. Zachęcam państwa do udziału w tych wyborach.



Przypomnijmy, w pierwszej turze wyborów na burmistrza Wielunia Janusz Antczak zdobył 4396 głosów, Paweł Okrasa - 3100, Mieczysław Majcher - 2500, Waldemar Kluska - 1468, Zenon Kowalczyk - 388, a Karol Tomczyk - 325. Druga tura odbędzie się 30 listopada.


http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=14489
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-20, 17:19   

To tak trochę dla odbicia piłeczki :razz:

Cytat:
Przed chwilą została podpisana umowa koalicyjna pomiędzy czterema z siedmiu ugrupowań, które zdobyły mandaty w Radzie Miejskiej kadencji 2014-2018.

Poparcia Januszowi Antczakowi - kandydatowi na Burmistrza Wielunia w II turze wyborów samorządowych udziela 13 z 21 nowowybranych radnych.
Są nimi z Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL): Franciszek Dydyna, Jan Janik, Sławomir Kaftan; Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD): Janusz Ciosek, Marek Mikuś, Janina Zapłotna; radni Sport-Zdrowie-Edukacja: Robert Duda, Grzegorz Kucharski, Wojciech Psuja oraz macierzystego ugrupowania Janusza Antczaka Wspólnota Ziemi Wieluńskiej: Ryszard Budzyna, Honorata Freus, Marian Kaczmarek i Jan Kępiński.
Podpisanie umowy koalicyjnej jest aktem współpracy na rzecz dobra mieszkańców miasta i gminy Wieluń. To wielostronne porozumienie pomiędzy ugrupowaniami stanowiącymi większość w Radzie Miejskiej zapewni stabilność i sprawność działań władz samorządowych w naszej gminie.

Źródłem wiadomości jest oficjalna strona Janusza Antczaka na facebooku ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tmd 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 19
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-20, 17:40   

Taaa... Ci sami radni w przypadku przegranej Antczaka bardzo szybko dogadają się z Okrasą.
Takie koalicje przed drugą turą są śmiechu warte, ale jak widać już zaczęło się kupczenie miejscami w komisjach etc... eeechhh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-20, 19:06   

Cytat:
oraz macierzystego ugrupowania Janusza Antczaka Wspólnota Ziemi Wieluńskiej: Ryszard Budzyna, Honorata Freus, Marian Kaczmarek i Jan Kępiński.


chyba miko 005, zapomniałeś o przewodniczącym Radowskim...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-20, 20:07   

wojtas napisał/a:
A tak liczyli w Elblągu ...

http://www.elblag24.pl/fa...annie-quot.html


Zauważyłeś, że ten źle policzony wynik I tury jest korzystny dla kandydata PiS?

hajen napisał/a:
wojtas, tutaj jeszcze ciekawostka z Elblągu:

https://www.youtube.com/watch?v=PNyh1oBtgmo

Podejrzewam, że taka sytuacja miała miejsce w wielu obwodach. Tylko że w Elblągu prasa stanęła na wysokości zadania.


Widać, że plomby były, ale zerwane - nie wiadomo przez kogo i nie wiadomo kiedy - może na potrzeby filmiku, a może przez jakiegoś kretyna.

P.S. Widziałem relację z tego protestu przed PKW, czekałem kiedy zaczną krzyczeć "Gdzie jest krzyż!" - towarzystwo to samo. Wybory wygrały zielone ludziki, a protestują moherowe.

P.P.S. Próba obalenie legalnie wybranej władzy to zamach stanu. Piechociński powinien zaproponować Kaczyńskiemu, że jeżeli sądy uznają, że wybory sfałszowano - zdelegalizują PSL, ale jeśli nie - zdelegalizują PiS za próbę zamachu stanu. Jak dotąd PiS przegrał wszystkie sprawy z PSLem, i nie zrealizował żadnego z prawomocnych wyroków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW