R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 13:35   

Mnie tylko zastanawia jedna rzecz. Dlaczego kandydatami w wyborach samorządowych są ciągle te same osoby? Wystarczy popatrzeć na skład Rady Miasta, Rady Powiatu... Ciągle ci sami... Czyżby mieli tyle pomysłów na zarządzanie mieściną? Ciągle te same leśne dziadki... Wysokiej klasy specjaliści od wydawania publicznych pieniędzy. Pomijam kwestię, że zostają z reguły wybrani, bo to tylko sprawa uświadomienia naszego elektoratu. Nikomu i tak się nie chce wczytywać w te ich "programy" zlepione z ogólników i banałów i jeśli już idzie na głosowanie, to głos oddaje na "byle kogo". Niektóre z tych osób są solidnie "przyspawane" do stołków radnych na wieki. O przynależności partyjnej nie chce mi się nawet wspominać, bo to po prostu pomijalny szczegół. Na szczeblu gminy kwestie ideologiczne to tylko pretekst żeby być podpiętym do jakiegoś ugrupowania, które "wystawia" kandydata. Moim zdaniem to całe towarzystwo, to po prostu klub towarzyski osób ze sobą związanych i uzależnionych od diet, dodatków, koneksji i co tam jeszcze przysługuje radnemu... To po prostu sposób na łatwiejsze życie. Nie chce mi się analizować (z powodu lenistwa i ociężałości umysłowej) ilu "młodych" i "nieskażonych" jest w tych areopagach, ale podejrzewam, że żadnego. To bezapelacyjnie nasza wina, bo nasze lenistwo umysłowe i po prostu gigantyczna głupota nie tylko powodują, że tacy konformiści dostają się ciągle na swoje stołki, ale sami hodujemy takie miernoty i dajemy im poczucie przynależności do "elity". Jeśli o mnie chodzi, to jest mi wszystko jedno czy ktoś jest PiS, PO czy PSL, bo jestem pewien, że szeregowy "członek" na szczeblu gminy ma w nosie osobiste poglądy pana Prezesa lub Przewodniczącego, a ugrupowanie do jakiego należy traktuje tylko jako odskocznię do zajęcia jakiegoś stanowiska, co niekoniecznie musi być złe...Jeśli facet ma jakiś pomysł i chęć do zdziałania czegokolwiek to ok, ale jeśli kandyduje, bo kandyduje, to dawno powinien być przez wyborców wysłany na zieloną trawkę. Niestety! My elektorat nie dorośliśmy... Nie dorośli również ci "świadomi"... Nikt nigdy nie pokusił się o rozliczenie i zweryfikowanie wyborczych obiecanek jednego lub drugiego radnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-21, 13:49   

ourson napisał/a:
co takiego stało się przez 2 lata rządów PiS z gospodarką?


mam podobne zdanie, nie umieli / nie chcieli się zająć lub ingerować mocno w gospodarkę i przedsiębiorczy ludzie sami pociągnęli nas ku wzrostowi, a należy pamiętać, że wtedy nie było tyle zadłużenia kraju (kredytów i dotacji), jak teraz

ourson napisał/a:
Ktoś kiedyś wyliczył że prawo podatkowe zmienia się średnio co dwa dni w Polsce (liczone jako ilość zmian w prawie/ilość dni). Przecież to nie jest normalne. Większość przedsiębiorców z którymi rozmawiam najchętniej usłyszałoby obietnicę wyborczą "nie zmienimy nic w prawie podatkowym przez 4 lata" :lol:


Takie obietnice daje np. KNP - uprościć i nie zmieniać przez 7 lat bodajże, ale jednak ma zbyt małe poparcie.

ourson napisał/a:
przecież to jest wymarzona sytuacja. Kiedy da się polaryzować społeczeństwo wg wyimaginowanego sporu między tymi partiami i straszeniem wyborców jednymi i drugimi. Tusk wygrywał kolejne wybory tylko dlatego że potrafił umiejętnie straszyć Kaczyńskim.


Otóż to, a ludzie to kupują niestety. Zatrważające jest jednak to, że kupują to nie tylko jacyś nieogarnięci ludzie, mniej wykształceni, mniej zainteresowani itp., ale osoby, po których by się tego nie spodziewało. Mając media, ogłupiają ludzi niestety. Jednak w takim przypadku pomaga rozmowa, przedstawienie programów i planów danej partii i tego co w tv i gazetach nie powiedzą, nie napiszą - wiem po sobie i moich rodzicach których przekonałem do bardziej liberalnych poglądów i do nieufania tym kłamcom, którzy obiecują i obiecują i obiecują i ... - rodzice głosują tak, jak ja.

Idzie młodsze pokolenie i idzie zmiana, mam nadzieję.

Jako ciekawostka, informacja z fb Pawła Okrasy:
napisał/a:
Szanowni Państwo, bezpośrednio po II turze wyborów, zgodnie z tradycją zaprosiłem do debaty przedwyborczej Pana Burmistrza Janusza Antczaka, gdyż uważałem, iż tylko podczas takiej debaty Mieszkańcy będa mogli bezpośrednio porównać nasze pomysły na rozwój gminy na najbliższe 4 lata.

Niestety w czwartek, późnym wieczorem Pan Janusz Antczak napisał do mnie "Nie widze konieczności organizacji debaty przedwyborczej i mojego
w niej udziału".

Nie mniej jednak ja bardzo chętnie spotkam sie z Państwem i odpowiem na wszystkie Państwa pytania, dlatego zapraszam do Wieluńskiego Domu Kultury w niedzielę o godz. 15.00."



Dutkiewicz, czy HGW odmawiali debaty przed 1 tura, ale nawet oni, przed 2 turą, sami zaproponowali, co i tak było słabe wg mnie, że przed 1 nie chcieli - a tutaj proszę, szeryf Antczak nie zamierza rozmawiać z kontrkandydatem przy publiczności ... oceńcie sami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-21, 15:17   

Cytat:
Piotr Radowski rozstał się z klubem radnych Wspólnoty

Piotr Radowski wystąpił z klubu radnych Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej. Powodem jest krytyczna ocena jego pracy jako przewodniczącego rady


- Moi koledzy stwierdzili, że nie do końca poradziłem sobie z pełnieniem funkcji przewodniczącego rady. Ja mam w tej sprawie całkiem odmienne zdanie, ale przyjąłem to do wiadomości. Tak to jest w polityce – mówi nam Piotr Radowski. - W tej sytuacji zdecydowałem się wystąpić z klubu Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej, ponieważ nie widzę możliwości współpracy z osobami, które utraciły do mnie zaufanie. Nie była to łatwa decyzja, ale musiałem ją podjąć.

Wspólnota Ziemi Wieluńskiej, z której wywodzi się również burmistrz Janusz Antczak, wprowadziła do miejskiego samorządu pięciu radnych – najwięcej spośród wszystkich komitetów. Oprócz Radowskiego radnymi WZW zostali: Marian Kaczmarek, Jan Kępiński, Honorata Freus i Ryszard Budzyna. Wczoraj została podpisana umowa koalicyjna pomiędzy Wspólnotą, a PSL, SLD oraz radnymi komitetu Sport-Zdrowie-Edukacja. W jej efekcie 13 radnych popiera Janusza Antczaka w drugiej turze wyborów burmistrza, w której dotychczasowy włodarz zmierzy się z Pawłem Okrasą.

Przed podpisaniem porozumienia rozmawiano również o podziale stanowisk w przyszłej radzie. Nieoficjalnie wiadomo, że stanowisko przewodniczącego zaproponowano Robertowi Dudzie z KWW Sport-Zdrowie-Edukacja. Piotr Radowski miał zaś usłyszeć, że w minionej kadencji zawiódł oczekiwania koalicji.

- Upomniano mnie, że nie postępowałem tak, jak oczekiwała tego koalicja. Chodziło o to, że na sesjach umożliwiałem długie dyskusje z udziałem radnych opozycyjnych, jak również sam pozwalałem sobie na krytyczne uwagi wobec burmistrza.
To rzekomo dyskwalifikuje mnie jako przewodniczącego – mówi Radowski. – Zupełnie nie zgadzam się tymi zarzutami, osoby obserwujące obrady również dobrze oceniają moją pracę. Starałem się zawsze jednoczyć, a nie dzielić, czyli dbać o to, aby rada była miejscem pluralistycznym, otwartym dla wszystkich środowisk, gdzie można rozmawiać również na trudne tematy. Jeśli były głosy krytyczne pod moim adresem, to starałem się je uwzględniać i weryfikować swoje postępowanie.

Piotr Radowski pełnił funkcję przewodniczącego rady od 2008 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Pawła Okrasę. W niedzielnych wyborach jego kandydaturę do rady miejskiej poparło 358 mieszkańców Gaszyna i Kadłuba. Jego rywalkę Jolantę Frączek (Przejrzysta Gmina) poparło 190 osób.


http://wielun.naszemiasto...id,tm.html#plus



https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be - link do tego o czym pisał wojtas. Nic dodać nic ująć, pan Janusz Antczak boi się debaty, boi się konfrontacji bo zwyczajnie polegnie w merytorycznej dyskusji.

btw. Może ktoś powiedzieć jak zamienić ten link na coś co będzie się wyświetlało bezpośrednio na stronie forum, bo nie widzę tym razem takiej opcji?


Pat44 napisał/a:
Mnie tylko zastanawia jedna rzecz. Dlaczego kandydatami w wyborach samorządowych są ciągle te same osoby? Wystarczy popatrzeć na skład Rady Miasta, Rady Powiatu... Ciągle ci sami...


Nie zgodzę się z Tobą bo jedyną listą ze świeżymi nazwiskami była lista do powiatu Kiedosa. To na tej liście była najniższa średnia wieku kandydatów. Lista na gminę Wieluń to kwintesencja tego co powiedziałem. Wyborcy zdecydowali inaczej, bo nie chcę tutaj wnikać w nadzwyczajne wyniki niektórych kandydatów, ilość nieważnych głosów i sugerować, że tu też było coś nie tak.
W wyborach do RM też mogę wymienić kilka takich nazwisk.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2014-11-21, 16:23   

Może najpierw nam wytłumacz, dlaczego podpierasz się artykułem z NM, skoro wcześniej stwierdziłeś, że sondaż w Dzienniku Łódzkim został kupiony przez burmistrza?
_________________
Conversations don't get any better as you get older
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-21, 18:04   

ryba napisał/a:
Może najpierw nam wytłumacz, dlaczego podpierasz się artykułem z NM, skoro wcześniej stwierdziłeś, że sondaż w Dzienniku Łódzkim został kupiony przez burmistrza?


Widzę, że podobne rozumowanie, co przy analizowaniu, przez PO, taśm u Sowy i Przyjaciół ujawnionych we Wproście:
"Nieważne jaka treść i tematy były poruszane na nagraniu, trzeba ustalić kto ośmielił się to nagrać i oskarżyć go o złamanie prawa".

Co do sondażu - z reguły jest tak, że musi być przez kogoś zamówiony / kupiony / robiony na czyjeś zlecenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-21, 19:02   

Ja nic takiego nie stwierdziłem. Nie będę rozwlekał tego tematu, bo pan redaktor w przedostatnim poście zachował się trochę niekulturalnie, ale takie jego prawo jak i to by iść do sądu.


Powinieneś się cieszyć, że w tym momencie robię darmową reklamę dziennikowi cytując jego i twoje artykuły tutaj na forum, bo chyba sprzedaż gazety nie jest jakaś imponująca? Jeżeli nie chcesz by się na nie powoływać to zwyczajnie nie udostępniajcie ich w internecie jako darmowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-11-21, 19:19   

mcdek napisał/a:
Co takiego zrobiły pisiory, żeby przeszkodzić stabilności gospodarczej?


Były :wink:

mcdek napisał/a:
Gospodarka za pis miała się całkiem dobrze.


Gospodarka wówczas szła siłą rozpędu po wejściu Polski do UE. Przez dwa lata ciężko było coś spieprzyć..

mcdek napisał/a:
Faktem jest, że ciekawych twarzy w pisie nie ma(...)


W PiSie są ciekawe twarze. Jest ich bardzo dużo. Dość dobrze znam między innymi doradcę nieżyjącego już Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Człowiek to bardzo mądry. MEGA wyrachowany taktyk. Po trupach do celu. Nieważne są zasady moralne, etyka.

Później, gdy brak wyjścia, podają Radę Ministrów do dymisji. Jak zrobił to w 2007 roku Jarosław K.

mcdek napisał/a:
W kwestii popularności pis dużą odpowiedzialność ponosi kościół katolicki siejący spustoszenie pod moherowymi beretkami. A przecież po nic nie robi by władzę czarnych ograniczyć, więc jest poniekąd sama sobie winna. Wręcz pielęgnuje patologie. Co przez długi czas w partii robił Gowin czy Godson? Może rządy pis byłyby kubłem zimne wody na głowę pseudo liberałów?


Zgadzam się. Ale niech porządek robią wszyscy, tylko nie PiS :wink:

ourson napisał/a:
Za mcdek, co takiego stało się przez 2 lata rządów PiS z gospodarką? Ja nawet twierdzę że przez to że skupiali się na innych sferach życia społecznego to gospodarka zostawiona sama sobie funkcjonowała całkiem nieźle.


Nieźle ? To były lata eldorado w Polsce :wink: , ale to nie zasługa PiSu.

ourson napisał/a:
Większość przedsiębiorców z którymi rozmawiam najchętniej usłyszałoby obietnicę wyborczą "nie zmienimy nic w prawie podatkowym przez 4 lata" :lol:


Które zmiany podatkowe dotykają przedsiębiorców najbardziej ?

ourson napisał/a:
Tusk wygrywał kolejne wybory tylko dlatego że potrafił umiejętnie straszyć Kaczyńskim.


Jakich argumentów używał Tusk ?

Pat44 napisał/a:
Jeśli facet ma jakiś pomysł i chęć do zdziałania czegokolwiek to ok, ale jeśli kandyduje, bo kandyduje, to dawno powinien być przez wyborców wysłany na zieloną trawkę. Niestety! My elektorat nie dorośliśmy... Nie dorośli również ci "świadomi"... Nikt nigdy nie pokusił się o rozliczenie i zweryfikowanie wyborczych obiecanek jednego lub drugiego radnego.


Co proponujesz ?

wojtas napisał/a:
ourson napisał/a:
co takiego stało się przez 2 lata rządów PiS z gospodarką?


mam podobne zdanie, nie umieli / nie chcieli się zająć lub ingerować mocno w gospodarkę i przedsiębiorczy ludzie sami pociągnęli nas ku wzrostowi, a należy pamiętać, że wtedy nie było tyle zadłużenia kraju (kredytów i dotacji), jak teraz


To był okres BOOMu gospodarczego. Okres poakcesyjny. Gospodarka w 2004 ruszyła z kopyta. Eksport z Polski samych towarów rolno-spożywczych wzrósł dwukrotnie od roku 2004 do 2007. Nie była to zasługa Kaczyńskich. Przypominam, początkowo sceptycznie nastawionych do samej UE.

wojtas napisał/a:

Jako ciekawostka, informacja z fb Pawła Okrasy:
napisał/a:
Szanowni Państwo, bezpośrednio po II turze wyborów, zgodnie z tradycją zaprosiłem do debaty przedwyborczej Pana Burmistrza Janusza Antczaka, gdyż uważałem, iż tylko podczas takiej debaty Mieszkańcy będa mogli bezpośrednio porównać nasze pomysły na rozwój gminy na najbliższe 4 lata.

Niestety w czwartek, późnym wieczorem Pan Janusz Antczak napisał do mnie "Nie widze konieczności organizacji debaty przedwyborczej i mojego
w niej udziału".

Nie mniej jednak ja bardzo chętnie spotkam sie z Państwem i odpowiem na wszystkie Państwa pytania, dlatego zapraszam do Wieluńskiego Domu Kultury w niedzielę o godz. 15.00."



Dutkiewicz, czy HGW odmawiali debaty przed 1 tura, ale nawet oni, przed 2 turą, sami zaproponowali, co i tak było słabe wg mnie, że przed 1 nie chcieli - a tutaj proszę, szeryf Antczak nie zamierza rozmawiać z kontrkandydatem przy publiczności ... oceńcie sami.


Antczak taktyk. W sumie to mu się nie dziwię. Ma przewagę, jeszcze by ją przypadkowo roztrwonił..

Ale o czym by mieli rozmawiać ? Pewnie wyglądałoby to coś ala:

Pytanie: Co proponujesz zrobić dla miasta ?
P.O. Proponuję zrobić strefę ekonomiczną na Częstochowskiej.
J.A. Proponuję zrobić strefę ekonomiczną koło Sieńca.. (jak tam się nazywa ta wioska obok)

Pytanie: Jak z płatnymi parkingami ?
P.O. Zniosę.
J.A. Zostawię.

Pytanie: Czy zastępca burmistrza ma dużo pracy ? Jest sens jego utrzymania ?
P.O. Nie ma. Siedzi i praktycznie nic nie robi. Zrobię to za niego. Zlikwiduję to stanowisko !
J.A. Ma sporo pracy. Ja, ciągle w rozjazdach. Definitywnie powinien zostać.

Pytanie: Co Pan uważa na temat ogródków piwnych ?
P.O. Powinny działać. Dwa ! Niech się młodzi bawią.
J.A. Tu ma być spokój i ład. Żadnej mi tam gówniażerni w centrum. Big Buffalo koło Statoil działa praktycznie 24h. Tam też można coś zjeść i wypić.

Pytanie: Czy budowa i utrzymanie skateparku według Pana ma sens ?
P.O. Nie ma. Rozbiorę.
J.A. Ma. Zostawię.

Pytanie: Czy przebudowa kina nie jest według Pana zbyt droga ?
P.O. Jest.
J.A. Nie jest. Był przecież uczciwy przetarg.

Pytanie: Kiedy w Wieluniu powstanie obwodnica południowo-zachodnia oraz wschodnia ?
P.O. 2018.
J.A. Nie wiem, ale do Łodzi i Warszawy jeżdżę dość często, i to nie autem służbowym tylko autobusem!, na Zachodni :smile: przyp. autora - widziałem, mamę kiedyś odbierałem :D cd. Postaramy się jak najszybciej to załatwić. Co prawda kontakt z Nowakiem się urwał, ale może już za 4 lata w gazetce podam dokładny termin budowy.

Pytanie: Czy pensja burmistrza nie jest za wysoka ?
P.O. Teraz tak, burmistrz ma zastępcę i generalnie i tak nic nie robi. Powinna być mniejsza.
J.A. Jest na dobrym poziomie nie odbiegającym od średniej krajowej.

Pytanie: Czy będą ulgi podatkowe dla przedsiębiorców inwestujących na terenach gminy Wieluń ?
P.O. Będą. Zastanawiam się nad całkowitym zniesieniem opodatkowania przedsiębiorców.
J.A. Wszystko zostanie tak jak dotychczas.

Pytanie: Czy zahamuje Pan wzrost cen wody, ścieków i ciepła ?
P.O. Tak. Zahamuję !
J.A. Nie zahamuję.

Pytanie: Czy wprowadzi Pan uproszczenie procedur związanych z udzielaniem pozwoleń administracyjnych ?
P.O. ! Tak !! Tak ! Wprowadzę !
J.A. Przepraszam, jaaakich uproszczeń ?

Pytanie: Czy właściwym jest uruchomienie środków na szkolenie dzieci i młodzieży ze środków pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu ?
P.O. Tak. To jest w moim programie nawet !
J.A. Nie rozumiem sensu pytania.

Pytanie: Czy właściwym jest zwiększenie środków na przebudowę dróg gminnych nawierzchnia bitumiczna, oraz polnych budowanych z płyt jumbo ?
P.O. Trzeba to zrobić. Drogi są w bardzo złym stanie, społeczeństwo nie zasługuje na poruszanie się po tak złej nawierzchni. Ja to zmienię !
J.A. Ale czym jest w ogóle to jumbo ?
P.O. Nie twoja sprawa, bambo.

Sylwester napisał/a:
(...)nie chcę tutaj wnikać w nadzwyczajne wyniki niektórych kandydatów, ilość nieważnych głosów i sugerować, że tu też było coś nie tak.
W wyborach do RM też mogę wymienić kilka takich nazwisk.


Dawaj te NAZWISKA. Uatrakcyjnij nam weekend.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2014-11-21, 20:45   

Cytat:

Ja nic takiego nie stwierdziłem. Nie będę rozwlekał tego tematu, bo pan redaktor w przedostatnim poście zachował się trochę niekulturalnie, ale takie jego prawo jak i to by iść do sądu.


Stwierdziłeś dokładnie to, co napisałem. Niekulturalnie powiadasz? No proszę, jaki wrażliwiec.

Sylwester napisał/a:

Powinieneś się cieszyć, że w tym momencie robię darmową reklamę dziennikowi cytując jego i twoje artykuły tutaj na forum, bo chyba sprzedaż gazety nie jest jakaś imponująca? Jeżeli nie chcesz by się na nie powoływać to zwyczajnie nie udostępniajcie ich w internecie jako darmowe.


Nie rozumiesz czy tylko udajesz? Na tym forum wklejono setki artykułów z NM i nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek interweniował w tej sprawie. I tak chyba pozostanie. Nie rozumiem tylko, dlaczego osoba, która całkowicie podważyła naszą wiarygodność, za chwilę ochoczo udostępnia tekst z tego samego źródła. Trochę konsekwencji.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 21:35   

hiszpan, fajna zabawa z tą debatą :razz: Tylko jak to z regułami zabaw bywa, każdy może mieć swoją, regułę oczywiście ;) więc ja postanowiłem również się zabawić i do Twoich pytań i odpowiedzi niby pana Pawła Okrasy, dodać tak od siebie odpowiedzi pana Antczaka. Mam nadzieję, że pan Janusz się nie obrazi, bo to przecież tylko nic nie znacząca zabawa dorosłych dzieci :D

Pytanie: Co proponujesz zrobić dla miasta ?
P.O. Proponuję zrobić strefę ekonomiczną na Częstochowskiej.
J.A. Wraz z prezesem Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego Przemysławem Andrzejakiem, już podpisałem porozumienie w sprawie utworzenia w Wieluniu inkubatora przedsiębiorczości. Takie porozumienie to podstawa do tego, aby ŁARR mogła przygotować aplikację w nowym rozdaniu środków unijnych.

Pytanie: Jak z płatnymi parkingami ?
P.O. Zniosę, chociaż mam tę świadomość że miastu przyda się każdy grosz
J.A. Zostawię. Mimo, że SPP budzi tyle kontrowersji, to jednak mimo wszystko przynosi miastu tak potrzebne zyski.

Pytanie: Czy zastępca burmistrza ma dużo pracy ? Jest sens jego utrzymania ?
P.O. Nie ma dużo pracy. Siedzi i nic nie robi. Zrobię to za niego. Zlikwiduję to stanowisko !
J.A. Po co rzucać puste słowa na wiatr. Wieluń nie jest pierwszym ani ostatnim miastem gdzie funkcjonuje etat zastępcy burmistrza. Ale jeśli będzie taka wola Rady Miasta to dostosuję się do większości.

Pytanie: Co Pan uważa na temat ogródków piwnych ?
P.O. Powinny działać. Dwa ! Niech się młodzi bawią.
J.A. Miasto jest dla wszystkich. Są tacy co lubią wypić piwo na świeżym powietrzu, ale są też młode rodziny, które w słoneczne dni chcą pójść z małymi dziećmi na spacer. A nie wszyscy pijący potrafią się odpowiednio zachować, więc dla równowagi część reprezentacyjnego placu Wielunia niech zostanie wolna od alkoholu.

Pytanie: Czy budowa i utrzymanie skateparku według Pana ma sens ?
P.O. Nie ma. Rozbiorę.
J.A. Ma. Bo przecież nie cała młodzież lubi przesiadywać z kuflem w ręku, jak to sugeruje mój przedmówca odpowiadając na ostatnie pytanie.

Pytanie: Czy przebudowa kina nie jest według Pana zbyt droga ?
P.O. Jest.
J.A. Zbyt droga, to dla każdego inne pojęcie. Poczekajmy na efekt końcowy, niech ocenią to ludzie, którzy będą mieli przyjemność skorzystać z wyremontowanego kina.

Pytanie: Kiedy w Wieluniu powstanie obwodnica południowo-zachodnia oraz wschodnia ?
P.O. 2018.
J.A. Na razie za kilkanaście miesięcy powstanie obwodnica północna. Mieliśmy okazję się przekonać na własnej skórze, że sprawy dróg w naszym kraju są raczej "piętą achillesową", więc data 2018 to znowu rzucanie pustych słów.

Pytanie: Czy pensja burmistrza nie jest za wysoka ?
P.O. Teraz tak, burmistrz ma zastępcę i generalnie i tak nic nie robi. Powinna być mniejsza.
J.A. Jest na poziomie Wielunia. Utrzymuje się w granicach tzw. etycznych przyzwoitości. Dobrze się obcina cudze pensje, prawda panie Okrasa? Kiedyś może się doczekamy czasów, kiedy będzie miał pan okazję pokazać mieszkańcom co warte jest pańskie słowo.

Pytanie: Czy będą ulgi podatkowe dla przedsiębiorców inwestujących na terenach gminy Wieluń ?
P.O. Będą. Zastanawiam się nad całkowitym zniesieniem opodatkowania przedsiębiorców.
J.A. Ja w dalszym ciągu mam na uwadze nie tylko własne interesy, ale również interesy tych najuboższych mieszkańców. Ale żeby i oni skorzystali, to niestety przedsiębiorcy muszą co nieco uszczknąć z własnych kieszeni. Kasy miasta nie napełnią puste kieszenie najuboższych.

Pytanie: Czy zahamuje Pan wzrost cen wody, ścieków i ciepła ?
P.O. Tak. Zahamuję !
J.A. Jeśli tylko pozwolą na to warunki, to czemu nie. Chociaż dzisiaj Wieluń jest na 88 miejscu wśród 835 miejscowości w skali kraju i 8 w województwie, na 46 branych pod uwagę. Średnia krajowa to 10,43 zł, w Wieluniu suma woda+ścieki to 6,96 zł za metr sześcienny. Ocenę pozostawiam państwu.

Pytanie: Czy wprowadzi Pan uproszczenie procedur związanych z udzielaniem pozwoleń administracyjnych ?
P.O. ! Tak !! Tak ! Wprowadzę !
J.A. Ja już po raz kolejny w odróżnieniu do mojego przedmówcy nie chcę obiecywać gruszek na wierzbie. Oczywiście wychodzenie naprzeciw mieszkańcom jest priorytetem miasta i gminy, ale nie można tego robić na hura-optymizm, bo może to przynieść więcej złego niż dobrego.

Pytanie: Czy właściwym jest uruchomienie środków na szkolenie dzieci i młodzieży ze środków pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu ?
P.O. Tak. To jest w moim programie nawet !
J.A. Chce pan przez to powiedzieć, że im więcej będziemy rozpijać dorosłych mieszkańców gminy, tym bardziej wyedukujemy młodzież w kierunku szkodliwości picia alkoholu? Moim zdaniem trzeźwe społeczeństwo, to oznaka szczęśliwego społeczeństwa. Pan chce jak na wschodzie Europy, im więcej alkoholu, tym naród bardziej "elastyczny" jeśli rozumie pan co chcę przez to powiedzieć.

Pytanie: Czy właściwym jest zwiększenie środków na przebudowę dróg gminnych nawierzchnia bitumiczna, oraz polnych budowanych z płyt jumbo ?
P.O. Trzeba to zrobić. Drogi są w bardzo złym stanie, społeczeństwo nie zasługuje na poruszanie się po tak złej nawierzchni. Ja to zmienię !
J.A. Drogi w gminie są już od dawna remontowane, oraz buduje się nowe. Fakt, że proces ten nie jest może jakiś piorunujący, ale sukcesywnie posuwa się do przodu. Pan wszystko zmieni. Ja pytam się za co? Z tego co słyszymy, to pan powinien raczej pretendować na ... miejskiego magika a nie gospodarza tak szlachetnego grodu jak Wieluń. Być może ten rozpity przez pana naród byłby w stanie to kupić. Pański problem polega jednak na tym, że ludzie trzeźwo patrzą na realia życia codziennego.
P.O. Nie twoja sprawa, bambo.
J.A. :?: Dobrze się pan czuje panie Okrasa?

hiszpan, jak widzisz zabawa całkiem, całkiem :twisted: Teraz czekamy na inne interpretacje tej, jakże ciekawej debaty bez samych zainteresowanych :razz: Ja osobiście proponowałbym bawiącym się, aby pytania pozostały ciągle te same, wtedy będziemy mieli tylko inne wersje odpowiedzi ;) :D :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
hiszpan, Mrówek
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 22:02   

To mówiłem- ja trener drugiej kategorii Jarząbek!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-21, 22:12   

Sorry! Demencja starcza! Powinno być: To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-21, 22:26   

hiszpan napisał/a:
Dawaj te NAZWISKA. Uatrakcyjnij nam weekend.

Nie wiem czy czytasz posty, czy tylko skupiasz się na tej radosnej twórczości jakiejś wyimaginowanej debaty razem z miko 005 której za bardzo nie rozumiem. Zacytowałeś połowę, a pisząc o nazwiskach miałem na myśli tzw. świeże osoby które startowały do RM których było kilka. Można by je wymieniać i stwierdzić, że ci ludzie też w większości nie dostali się do rady, a wyborcy wcale nie chcą świeżości tylko wolą już dobrze znane im twarze i nazwiska.

ryba, Nie widzę w tym nic niekonsekwentnego by wrzucać cytaty z NM które mogą wzbogacić wątek o nowe informacje związane z tematem. Tak samo jak wrzucam informację z tvn24 mimo, że są one często stronnicze. Nie ma bezstronnych mediów, ale są mniej lub bardziej i tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-21, 23:44   

PKW całe dymisjonowane, jeden postulat osiągnięty, ale czuje, że to są kozły ofiarne tych wyborów i jakiejś większej manipulacji, pytanie tylko przed czym chcą zmiękczyć ludzi? do jakich większych manipulacji przygotować? dobrze, że wczoraj młodzi pokazali, że są w stanie wyjść na ulice, że nie można nas tak ogłupić i robić im co się podoba

PSL ! PSL ! Czy ktoś w to wierzy? Szczególnie po takim zamieszaniu i kompromitacji liczenia głosów?


jakby tak większość się zebrała i upomniała o swoje głosy ...


ryba napisał/a:
Nie rozumiesz czy tylko udajesz? Na tym forum wklejono setki artykułów z NM i nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek interweniował w tej sprawie. I tak chyba pozostanie. Nie rozumiem tylko, dlaczego osoba, która całkowicie podważyła naszą wiarygodność, za chwilę ochoczo udostępnia tekst z tego samego źródła. Trochę konsekwencji.


Zdaje się, że macie tam wielu ludzi, tak jak w partii są złodzieje i manipulatorzy, tak znajdą się ludzie uczciwi, prawi, czy nieświadomi - np. nawet tutajszy użytkownik hiszpan, znalazłby kogoś przyzwoitego w znienawidzonym prze siebie Pisie, tak samo nie można potępić wszystkich artykułów / działań danej gazety / tv, więc nie wiem o czym ta dyskusja, jak dla mnie argument kompletnie pozbawiony logiki, sondaż robiony jest na zamówienie, w jakimś celu i niezależnie od intencji zlecających, zawsze manipuluje opinią publiczną,



sondaż exit poll wskazuje na fałszerstwo wyborów - http://wpolityce.pl/polit...-polski-analiza
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2014-11-22, 00:10, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-11-21, 23:49   

Sylwester napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Dawaj te NAZWISKA. Uatrakcyjnij nam weekend.

Nie wiem czy czytasz posty, czy tylko skupiasz się na tej radosnej twórczości jakiejś wyimaginowanej debaty(...)


Czytam, czytam. A ty ? Dużo czytasz ?

Sylwester napisał/a:
(...)nie chcę tutaj wnikać w nadzwyczajne wyniki niektórych kandydatów, ilość nieważnych głosów i sugerować, że tu też było coś nie tak.
W wyborach do RM też mogę wymienić kilka takich nazwisk.


Których "niektórych" kandydatów ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-11-21, 23:52   

30 milionów uprawnionych, głosuje 46%, głosów nieważnych 50%, czyli efektywnie podliczono głosy (też jak widać z błędami) od 7 milionów ludzi. Zgodnie z poparciem sondażowym (moim zdaniem za wysokim) PO osiągnęło 27%, PSL 17%. Rzem 44% co daje około 3 miliony głosów.

W Polsce jest ponad 600.000 urzędników i liczba rośnie. Dodajmy do tego ludzi zatrudnionych w biurach poselskich niebędących urzędnikami, ludzi czerpiących profity z układów + ich rodziny.

Znajomego teść pracuje w Łodzi w jakimś Agro-urzędzie. Szef mówi wprost. Chcecie dalej pracować? Jeśli tak, to głosujcie na mnie. Wielki sukces PSL :roll:
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW