R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-22, 00:09   

żeby nie zginęło

"jednak w tym roku sondaż exit poll wskazuje na fałszerstwo wyborów - http://wpolityce.pl/polit...-polski-analiza "

powiedziałbym, że się sondażownia od tego exit polla skompromitowała, ale czy na pewno?

ogolnie sondaże, prócz exit poll, powinny być zakazane wg mnie, ludzie nie myślą, tylko głosują tak, jak w sondażach pokazują - to też świetna zagrywka Kiszczaka i jego kolegów, wiedział gość co robi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2014-11-22, 12:07   

wojtas napisał/a:
Zdaje się, że macie tam wielu ludzi, tak jak w partii są złodzieje i manipulatorzy, tak znajdą się ludzie uczciwi, prawi, czy nieświadomi - np. nawet tutajszy użytkownik hiszpan, znalazłby kogoś przyzwoitego w znienawidzonym prze siebie Pisie, tak samo nie można potępić wszystkich artykułów / działań danej gazety / tv, więc nie wiem o czym ta dyskusja, jak dla mnie argument kompletnie pozbawiony logiki, sondaż robiony jest na zamówienie, w jakimś celu i niezależnie od intencji zlecających, zawsze manipuluje opinią publiczną,


W jednym się zgadzamy - rzeczywiście nie rozumiesz, o czym jest dyskusja. Na jakie znowu zamówienie. Nasz sondaż, jak co cztery lata, polegał na tym, że chodziliśmy od drzwi do drzwi z urną i ludzie wrzucali anonimowo karty z zaznaczonym kandydatem na burmistrza. Został więc zrobiony rzetelnie, o czym świadczy fakt, że wyniki wyborów były zbliżone. Natomiast użytkownik Sylwester zasugerował, że burmistrz wysłał swoich ludzi do redakcji, by oddali swoje głosy. Tym samym całkowicie podważył wiarygodność źródła, co jednak nie przeszkadza mu cytować tekstów autorstwa tych samych osób, które zajmowały się sondażem. Ja tu dostrzegam dużą niekonsekwencję, bo albo się ma zaufanie do jakiegoś źródła, albo się nie ma. Tobie to nie przeszkadza, i fajnie, życie toczy się dalej, tylko nie szafuj zarzutami o brak logiki, bo stąpasz po grząskim gruncie.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-11-22, 12:45   

Grupy domagające się unieważnienia wyborów chyba ani razu nie zająknęły się, że jedną z przyczyn dużej liczy głosów nieważnych jest to, że część wyborców świadomie oddała głos nieważny (np. ja, w głosowaniu do sejmiku - nie miałem tam kandydata, wolałem oddać nieważny). A przecież nie byłem jedyny. Szkoda, że komisje nie publikują podsumowania dopisków zostawianych na kartach (np. zakreślone przekreślone wszystkie kratki i tekst "sami złodzieje").
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
miko 005
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-22, 12:47   

ryba, czyli można powiedzieć, że sondaż był zrobiony na "Wasze zamówienie" ;)

podtrzymuje swoje zdanie, nie widzę powiązania między sondażem, a tym artykułem, za dużo czynników mogło się zmienić itp, jednak nie jestem obrońcą Sylwestra, więc dla mnie temat jest skończony

dodatkowo podtrzymuje zdanie, że sondaże manipulują opinią, niekoniecznie świadomie, a to że ostateczne wyniki są podobne do sondaży, to tę tezę tylko potwierdzają - to tak jak w sondażach masz małe partie poniżej progu, czy kandydatów na burmistrzów, którzy dostają mniej głosów - ludzie widzą to tyle razy, że stwierdzają "nie będę marnować głosu", dla mnie powinny być zakazane i tyle

samo stwierdzenie, że jest się rzetelnym i obiektywnym jest nieobiektywne, też się na to łapię, staram się być obiektywny, no ale czasem nieświadomie się nie jest

dislike napisał/a:
Grupy domagające się unieważnienia wyborów chyba ani razu nie zająknęły się, że jedną z przyczyn dużej liczy głosów nieważnych jest to, że część wyborców świadomie oddała głos nieważny (np. ja, w głosowaniu do sejmiku - nie miałem tam kandydata, wolałem oddać nieważny). A przecież nie byłem jedyny. Szkoda, że komisje nie publikują podsumowania dopisków zostawianych na kartach (np. zakreślone przekreślone wszystkie kratki i tekst "sami złodzieje").


jeśli sądy okręgowe stwierdzą nieprawidłowości i będą podstawy w danych okręgach, do tego by unieważnić - to dlaczego wybory miałyby nie być powtórzone? będą zgłaszane protesty i zobaczymy na czym będą one dokładnie polegały

co do drugiego masz rację, powinna być szczegółowa statystyka - ile podwójnych krzyżyków, ile jajcarskich postaci z różnych filmów i książek, ile pustych kart itp - jednak z jakiegoś powód tego nie ma ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-22, 17:34   

Świadome oddawanie głosów nieważnych, tak jak słusznie zaznaczył dislike. Też osobiście usłyszałem od młodzieńca oraz osoby starszej i to tuż przed progiem lokalu wyborczego, że idzie oddać głos nieważny (to ten starszy, młody zameldował mi o tym kilka dni przed). I to tu jest chyba pies pogrzebany :roll: A swoją drogą wcale bym się nie zdziwił jakby ten ogromny odsetek głosów nieważnych był celowym działaniem tych, którzy dzisiaj najgłośniej przekonują o tym, że wybory są sfałszowane, zafałszowane, czy jak tam jeszcze się to nazwie.

Nie od dzisiaj wiadomo że uwagę można zwrócić na siebie na dwa sposoby; poprzez solidna pracę i jej efekty, oraz przez sztucznie i celowo wywołany chaos, który ma uderzyć w rządzących, a zainteresowanym przynieść swoje 5 minut.

Przegrywać tez trzeba umieć.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maczos 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-22, 17:49   

Pan Okrasa boi się wyborców. Na tablicy Antczaka co najmniej czwórka osób "sprzyjająca przeciwnikowi" w tym jakże aktywny Sylwester robi co chce, a na swoim fejsie i na YT juz komentarza nie dodamy... Chyba, że będzie to pozytywny komentarz. Taka to właśnie jest polityka...

Sylwester napisał/a:
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be - link do tego o czym pisał wojtas. Nic dodać nic ująć, pan Janusz Antczak boi się debaty, boi się konfrontacji bo zwyczajnie polegnie w merytorycznej dyskusji.


Jeżeli Okrasa nie boi się merytorycznej dyskusji to dlaczego blokuje swojego fejsa? Macie chyba dyżury, żeby u Antczaka pisać negatywne komentarze. Za grosz szacunku do ludzi i ktoś taki ma być burmistrzem? Ktoś kto ucieka od negatywnych komentarzy? To że organizuje "debate" jednoosobową to nie oznacza, że jest otwarty na każde pytanie bo z pewnością odpowie tylko na kilka przygotowanych.

Screenshot_2014-11-22-16-21-40.png
Plik ściągnięto 57 raz(y) 201,63 KB

Screenshot_2014-11-22-16-19-13.png
Plik ściągnięto 57 raz(y) 196,25 KB

Screenshot_2014-11-22-16-14-12.png
Plik ściągnięto 60 raz(y) 116,74 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-22, 17:57   

wojtas napisał/a:
ile jajcarskich postaci z różnych filmów i książek


z tego co pamiętam, a chyba nic się nie zmieniło w tej kwestii, na wolnych przestrzeniach kart do głosowania można nabazgrolić co się chce. Głos będzie ważny o ile tylko w jednej kratce obok nazwisk kandydatów będą dwie przecinające się linie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-22, 18:08   

A Ty co wymalowąłeś na swojej ?? szkoda że nikomu nie wpadło do głowy żeby nasrać za kotarką. To dopiero by było jajcarskie, a nie jakiś anonimowy napisik na karcie. Ale nic straconego, za tydzień kolejna szansa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-22, 18:18   

bAN, ale o co chodzi?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-22, 18:50   

miko 005 napisał/a:
Nie od dzisiaj wiadomo że uwagę można zwrócić na siebie na dwa sposoby; poprzez solidna pracę i jej efekty, oraz przez sztucznie i celowo wywołany chaos, który ma uderzyć w rządzących, a zainteresowanym przynieść swoje 5 minut.

Przegrywać tez trzeba umieć.


Przypominam, że nagonkę w temacie powtórzenia wyborów zaczął Pis, który wg exit poll wygrał i ostatecznie prawdopodobnie minimalnie wygra te wybory. Chociaż przez te manipulacje i kompromitacje ogólną tych wyborów, żaden wynik mnie nie zdziwi, nawet 25% dla Psl i wygrana Po ...

... mimo iż exit poll nigdy się tak nie mylił jeszcze, wrzucałem link wczoraj na ten temat, to w tych wyborach ktoś swoimi działaniami zrobił z sondażowni, odpowiedzialnej za exit poll, amatorów, jednak czy aby na pewno to oni popełnili błąd?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-11-22, 19:06   

Maczos,
Osoby zadające pytania panu Antczakowi na fb występują pod swoimi imionami i nazwiskami, a ty ukrywasz się znowu pod jakimiś nickami i spamujesz. Paweł co wywiad mówi dlaczego startuje w tych wyborach po raz kolejny. Aż taki wstyd pokazać swoje imię i nazwisko?

Wszystkie inne posty są na stronie obecne, negatywne czy pozytywne. Byle tylko nie spamować tak jak w komentarzach na NM. Gdzie każdy mądry bo występuje pod nickiem i prawie zero odpowiedzialności czy wstydu.

Jutro pewnie i tak będziesz obecny na spotkaniu z wyborcami gdzieś w tłumie więc spokojnie zapytasz o co chcesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-22, 19:34   

W Warszawie już po debacie... W sumie to HGW mogłaby też powiedzieć... a po co mi ona... przecież wygraną ma już prawie w kieszeni - trudno sobie wyobrazić żeby straciła tak ogromną przewagę z I tury... Ale doceniam to, że w imię tego ustroju i choćby próbowania zainteresowania ludzi problemami miast stanęła do tej debaty.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-22, 19:46   

Odpowiedzmy sobie na pytanie, komu i po co tak naprawdę potrzebne są debaty przedwyborcze. Wyborcom, czy wybieranym? No i kto przeważnie jest inicjatorem takich debat ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2014-11-22, 19:51   

Miko z tego co pamiętam to w poprzednich wyborach z propozycją debaty wyszedł pierwszy J.Antczak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-22, 20:10   

miko 005, oczywiście że w większości przypadków debata potrzebna jest temu "drugiemu"... ale w gruncie rzeczy nie o to chodzi. Państwo stara się o to aby wspierać demokrację. Nie znam kandydata który nie wzywałby do udziału w wyborach. A debata przedwyborcza jest właśnie elementem systemu demokratycznego.
Jak napisałem powyżej - HGW mogłaby spokojnie "odpuścić" sobie tą debatę bo kolejną kadencję praktycznie ma już w kieszeni. Ale tego nie zrobiła. Między innymi dlatego że demokracja tego wymaga. Nie da się jednocześnie przekonywać ludzi do głosowania i odmawiać udziału w debacie przedwyborczej.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW