R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014 - II tura

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów na burmistrza Wielunia 2014?
Antczak Janusz
36%
 36%  [ 27 ]
Okrasa Paweł
53%
 53%  [ 39 ]
Nie pójdę na wybory
9%
 9%  [ 7 ]
Głosowań: 73
Wszystkich Głosów: 73

Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 11:30   

ourson napisał/a:
miko 005, jakie jest Wg Ciebie wytłumaczenie dla tak znacznej ilości głosów nieważnych w wyborach do rad powiatu i sejmików? Skoro wszystko było jasne i oczywiste?

Przecież też o tym pisałem, ale dla przypomnienia zacytuję ;)
Cytat:
Nie dopuszczacie absolutnie do siebie faktu, że elektorat ma już dosyć skandali w małej i dużej polityce i idą do urn żeby typowo zamanifestować swoje niezadowolenie, wrzucając do nich puste karty, albo z kilkoma krzyżykami.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 11:41   

miko 005, a jak w takim razie wytłumaczysz fakt różnic w ilościach nieważnych głosów pomiędzy województwami?

Dla przypomnienia - mapka z odsetkiem głosów nieważnych w roku 2010. Zauważ proszę że jest to mapka głosów nieważnych z powodu postawienia więcej niż jednego krzyżyka (w roku 2010 ta informacja była podawana do wiadomości publicznej, obecnie już jej nie ma)

_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 12:18   

ourson napisał/a:
miko 005, a jak w takim razie wytłumaczysz fakt różnic w ilościach nieważnych głosów pomiędzy województwami?

Wiem do czego zmierzasz ;) Te wybory. W woj. podlaskim - 14,57 proc głosów nieważnych (najmniej), to tam gdzie wygrało PiS. A w województwach; wielkopolskim - 22,77 proc., lubuskim - 20,54 proc., warmińsko-mazurskim 19,86 proc., to ten największy odsetek głosów nieważnych i oczywiście to te województwa gdzie PiS przegrało :twisted: No fakt, jest podstawa do teorii spiskowej :razz:

A w Tuszynie misiu Puchatek chodzi bez spodni, też jest problem :D

Ja nie wiem, dlaczego na każdym kroku Polacy dają światu okazję do drwin pod naszym adresem? :shock:

PS. Z mojej strony sprawa zafałszowania wyborów jest już zamknięta, wyczerpałem limit argumentów. Każdy oczywiście ma prawo do swojej interpretacji tego co się podczas tych wyborów wydarzyło. I aby uniknąć dalszych słownych, niepotrzebnych przepychanek w temacie ważności wyborów, z mojej strony EOT.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 12:37   

miko 005, możesz wierzyć lub nie ale nie o PiS mi chodziło. Ani o żadną inną partię. Po prostu o wytłumaczenie dlaczego w sąsiadujących powiatach np na granicy łódzkiego i mazowieckiego są tak znaczne rozbieżności? I w wielu innych... aż tak się różnią sąsiedzi od siebie? Masz teorię nt całego kraju - może masz też teorię nt poszczególnych powiatów... ;-)

To nie jest kwestia teorii spiskowej tylko nieprawidłowości które powinny zostać wyjaśnione. Dość dokładnie o tym mówił Paweł Kowal w materiale powyżej - nie można udawać że nic się nie stało jeśli np są nieprawidłowo drukowane karty na których brakuje komitetów (wszystkich z tego co się orientuję w tych wyborach tego rodzaju zastrzeżenia zgłaszało i PO i SLD i PiS).

Cytat:
Ja nie wiem, dlaczego na każdym kroku Polacy dają światu okazję do drwin pod naszym adresem? :shock:


Ja nie wiem dlaczego PKW postanowiło wystawić nasz kraj na pośmiewisko licząc przez tydzień głosy. Naprawdę nie wiem.

miko 005 napisał/a:
PS. Z mojej strony sprawa zafałszowania wyborów jest już zamknięta, wyczerpałem limit argumentów. Każdy oczywiście ma prawo do swojej interpretacji tego co się podczas tych wyborów wydarzyło. I aby uniknąć dalszych słownych, niepotrzebnych przepychanek w temacie ważności wyborów, z mojej strony EOT.


Ale ja w tej chwili nie piszę o tym czy wybory są ważne czy nie. Z mojego punktu widzenia ważne jest aby określić w pierwszej kolejności czy były nieprawidłowości czy ich nie było.
Ty wychodzisz z założenia, że należy nie mówić głośno o nieprawidłowościach bo to wstyd dla Polski. Nie ważne że to patologia. Ważne żebyśmy nie byli pośmiewiskiem. Muszę Cię zmartwić. Pośmiewiskiem już jesteśmy i to nie z powodu głosów o spisku czy nieważności wyborów. Pośmiewiskiem staliśmy się w momencie w którym okazało się że żeby zsumować głosy w arkuszu kalkulacyjnym PKW potrzebowała blisko tygodnia czasu. A teraz jedyne co możemy to spróbować wyjaśnić wszystkie nieprawidłowości tak aby móc ich uniknąc w przyszłości.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 13:00   

To nie PKW podsumowuje wyniki tylko KKW. Wysypał się system informatyczny, który wygrał w przetargu. Fakt zgłosiła się jedna mała firma informatyczna, która nie miała pojęcia o skali projektu. To ten system miał zliczać wyniki z pojedynczych komisji. Tam gdzie było mało głosów do zliczania i sprawni komisarze zdążono podliczyć (np. w Wieluniu). Jak zwiększyły się ilości zalogowań do systemu, to system padł, czyli kto był pierwszy ten lepszy.
Na komputerach wyborczych prawdopodobnie nie był nawet zainstalowany Excel, bo był nie potrzebny.

ourson głos nieważny to także nie postawienie żadnego krzyżyka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-24, 13:09   

Ech...
Co do głosów nieważnych, to niedawno podawali, że ok 3/4 nieważnych głosów w tych wyborach to karty puste (bez żadnego krzyżyka, skreślenia, etc.). Ludzie oddając nieważne głosy (niektórzy puste, inni bojąc się wykorzystania ich pustych kart do sfałszowania wyników celowo skreślali kilku kandydatów) pokazywali, że albo nie popierają żadnego kandydata, albo (częściej w miastach), że oprócz wyboru burmistrza/prezydenta/wójta i ew. rady gminy/miasta nie interesują ich wybory do sejmiku (najwięcej kart nieważnych było właśnie do sejmików).
A co do obrażania inteligencji wyborców, że niby nie potrafili obsłużyć książeczki, to poniżej drobne zestawienie danych historycznych:
Wybory 2010, Samorząd- 1 lista SLD, karta w formie książeczki (bez okładki)- wynik nie był kwestionowany.


Wybory 2011, Sejm- 1 lista PiS, karta w formie książeczki (bez okładki)- wynik nie był kwestionowany.


Wybory 2014, Parlament europejski- 1 lista Solidarna Polska- karta w formie książeczki (bez okładki)- wynik nie był kwestionowany.


Ale przecież nikt nikogo nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 14:36   

miko 005 napisał/a:
A tak w kwestii niedoinformowania, to gdzie byli zainteresowani wyborami, aby w swoich spotach dokładnie poinformować swój elektorat jak postępować w sprawie książeczek do sejmików wojewódzkich. Zamiast banalnych haseł typu; jestem leniwy ale sprawiedliwy (przepraszam red, to nic osobistego ;) ) to można było doinformować swoich wyborców. A nie podnosić teraz larum
Miko ja akurat nie kandydowałem do sejmiku. Ale chyba jako jeden z niewielu na swoim publicznym profilu kandydata na FB stworzyłem dwa wpisy, w których informowałem o procedurze głosowania. Co prawda skupiłem sie głównie na wyborach do rady miejskiej, bo po pierwsze najbardziej byłem nimi zainteresowany, a po drugie z uwagi na nowość jaką były jednomandatowe okręgi wyborcze, to wydawało mi się, że stworzy to największe problemy. Jak widać myliłem się.
Mnie po fakcie trochę zdziwił brak spotów informacyjnych w mediach nt sposobu głosowania. Ale może ktoś uznał, że to nie są pierwsze wybory samorządowe, więc wszystko jest jasne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 14:59   

MM12345 napisał/a:
ourson głos nieważny to także nie postawienie żadnego krzyżyka.


Tak, tyle to wiem. Ale jeśli mówimy o nieprawidłowościach to istotniejsze jest ile jest kart z wieloma krzyżykami niż tych pustych.

glupek napisał/a:
Co do głosów nieważnych, to niedawno podawali, że ok 3/4 nieważnych głosów w tych wyborach to karty puste (bez żadnego krzyżyka, skreślenia, etc.).


Ale przecież w wyborach do Sejmiku i Powiatu te dane nie są zbierane. Więc kto podawał i na jakiej podstawie?
W wyborach na Burmistrza np w Wieluniu to a i owszem, dane są zbierane tyle tylko, że głosów nieważnych w wyborach na Bumistrza było 2% (z czego rzeczywiście 75% stanowiły głosy puste)
Ale już w wyborach do Powiatu w okręgu nr 1 (gmina Wieluń) było 13,5% głosów nieważnych :!: I nie mamy ŻADNEJ informacji z jakiego powodu te głosy były nieważne. Do Sejmiku w powiecie wieluńskim było 22,26% nieważnych głosów - również nie wiadomo z jakiego powodu były one nieważne.

Wg mnie (i nie chodzi tu o spiskową teorię dziejów, ale o statystyki wyborcze) zupełnie niepotrzebnie pozbawiono protokoły tej informacji. Jej pozyskanie nie było jakoś specjalnie trudne - w końcu i tak OKW musi oddzielić głosy ważne i nieważne więc dzielenie od razu głosów nieważnych nie jest jakimś specjalnym problemem, a sama informacja ciekawa i dająca dodatkowe informacje np dla socjo- czy politologów...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-24, 15:20   

ourson napisał/a:

Ale przecież w wyborach do Sejmiku i Powiatu te dane nie są zbierane. Więc kto podawał i na jakiej podstawie?
W wyborach na Burmistrza np w Wieluniu to a i owszem, dane są zbierane tyle tylko, że głosów nieważnych w wyborach na Bumistrza było 2% (z czego rzeczywiście 75% stanowiły głosy puste)
Ale już w wyborach do Powiatu w okręgu nr 1 (gmina Wieluń) było 13,5% głosów nieważnych :!: I nie mamy ŻADNEJ informacji z jakiego powodu te głosy były nieważne. Do Sejmiku w powiecie wieluńskim było 22,26% nieważnych głosów - również nie wiadomo z jakiego powodu były one nieważne.

Wg mnie (i nie chodzi tu o spiskową teorię dziejów, ale o statystyki wyborcze) zupełnie niepotrzebnie pozbawiono protokoły tej informacji. Jej pozyskanie nie było jakoś specjalnie trudne - w końcu i tak OKW musi oddzielić głosy ważne i nieważne więc dzielenie od razu głosów nieważnych nie jest jakimś specjalnym problemem, a sama informacja ciekawa i dająca dodatkowe informacje np dla socjo- czy politologów...


Źródła informacji Ci nie podam, bo słuchałem radia w samochodzie i po prostu nie pamiętam.
Natomiast dopisywanie do nieważnych głosów teorii o fałszowaniu wyników czy głupocie wyborców, biorąc pod uwagę składy komisji i obowiązujące procedury, to po prostu cyniczna gra polityków. To już początek kampanii i prezydenckiej i parlamentarnej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 15:28   

glupek napisał/a:
Źródła informacji Ci nie podam, bo słuchałem radia w samochodzie i po prostu nie pamiętam.


Ale wiarygodnej informacji w tym temacie nie ma... (jeśli mówimy o wyborach powiatowych/sejmikowych). Po prostu w tych wyborach nie była ona zbierana. Może jakiś członek OKW robił sobie notatki, ale w skali powiatu/województwa/kraju takiej informacji (wiarygodnej) po prostu nie ma.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 15:31   

Poniżej link
http://www.tvn24.pl/wiado...aci,490943.html

Z tego i innych informacji wychodzi, że w tegorocznych wyborach zaprzestali zbierać informację dot. struktury głosów nieważnych i to za zgodą wszystkich partii. I wygląda, że powrócą do tego.

Na filmiku widać, że głosów nieważnych z wyborów na wybory jest coraz więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-24, 16:37   

miko 005 napisał/a:
wojtas napisał/a:
... dla kogoś te wyniki są wiarygodne?

Tak, dla mnie.
Pomimo że głosowałem na SLD, pomimo że SLD przegrało z kretesem te wybory, a sam szef partii krzyczy jak przekupka na prawo i lewo, że te wybory to nic innego jak teoria spisku. To ja w dalszym ciągu uważam, że te wybory są wiarygodne. Fakt, zawalił się system elektroniki, przez co całe to zamieszanie. Ale w dalszym ciągu mamy jeszcze papierowe karty do głosowania. Sprawdzajcie je na szczeblach lokalnych, ale nie krzyczcie: NOWE WYBORY :shock:
Ciągle słyszę, że wybory są sfałszowane, bo ... sondaże były inne. Ludzie i to jest chore. Co jest istotą sprawy w wyborach powszechnych, sondaż czy urna. Tu na forum też był sondaż co do pierwszej tury wyboru burmistrza. Zdecydowanie wygrał pan Okrasa, a po I turze w urnach już tak nie było. I co, te wyniki z urny to też fałsz bo przecież sondaż był inny?


wbrew Twoim naiwnym tezom, wychodzą kolejne kwiatki z papierowymi głosami i urną - http://www.tvn24.pl/ponad...h,491430,s.html

Ile takich nieprawidłowości nie zostało zauważonych?

Co do sondażu, to mówimy o jednym - exit poll`sie - który jest dokładny i jak wklejałem tutaj wcześniej link, od 89 roku nigdy nie odbiegał mocno od oficjalnych wyników, z kolei w tym roku, no sami wiecie ...

Nie rozumiem tych, którzy tak bronią "demokracji" i nie pozwalają na kwestionowanie wiarygodności wyborów po tym wszystkim, boicie się czegoś? Dlaczego, w niby praworządnym państwie, nie można prześwietlić i sprawdzić wyborów? Od czego są sądy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-11-24, 19:05   

Faktycznie, kosmiczne różnice, normalnie fałszerstwo tysiąclecia:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-24, 22:10   

wojtas napisał/a:
miko 005 napisał/a:
wojtas napisał/a:
... dla kogoś te wyniki są wiarygodne?

Tak, dla mnie.
Pomimo że głosowałem na SLD, pomimo że SLD przegrało z kretesem te wybory, a sam szef partii krzyczy jak przekupka na prawo i lewo, że te wybory to nic innego jak teoria spisku. To ja w dalszym ciągu uważam, że te wybory są wiarygodne. Fakt, zawalił się system elektroniki, przez co całe to zamieszanie. Ale w dalszym ciągu mamy jeszcze papierowe karty do głosowania. Sprawdzajcie je na szczeblach lokalnych, ale nie krzyczcie: NOWE WYBORY :shock:
Ciągle słyszę, że wybory są sfałszowane, bo ... sondaże były inne. Ludzie i to jest chore. Co jest istotą sprawy w wyborach powszechnych, sondaż czy urna. Tu na forum też był sondaż co do pierwszej tury wyboru burmistrza. Zdecydowanie wygrał pan Okrasa, a po I turze w urnach już tak nie było. I co, te wyniki z urny to też fałsz bo przecież sondaż był inny?



wbrew Twoim naiwnym tezom, wychodzą kolejne kwiatki z papierowymi głosami i urną - http://www.tvn24.pl/ponad...h,491430,s.html

Ile takich nieprawidłowości nie zostało zauważonych?

Co do sondażu, to mówimy o jednym - exit poll`sie - który jest dokładny i jak wklejałem tutaj wcześniej link, od 89 roku nigdy nie odbiegał mocno od oficjalnych wyników, z kolei w tym roku, no sami wiecie ...

Nie rozumiem tych, którzy tak bronią "demokracji" i nie pozwalają na kwestionowanie wiarygodności wyborów po tym wszystkim, boicie się czegoś? Dlaczego, w niby praworządnym państwie, nie można prześwietlić i sprawdzić wyborów? Od czego są sądy?




Organ decyzyjny PKW się odwołal. Co prawdą zamiast zarabiać 26 tys zł mies, będą zarabiać 20 tys zł ;)


Dobrze że chociaż "dziadki z PKW" poprzez rezygnacje ze stanowisk, przyznali się niejako do błędów jakie zaszły - system komputerowy itd.

W fałszerstwa na początku mi się nie chciało wierzyć, ale obecnie wychodzi coraz więcej dowodów. Do tego sytuacja w której obecna władza dobrotliwie zapewnia obywateli że wszystko przebiegło uczciwie i dobrze. (po tym jak zabrali oszczędności Polaków z OFE jakoś im nie ma co wierzyć)

_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2014-11-24, 22:32   

ludziom się za dobrze żyje po prostu, jeszcze za mało narzekają i tyle ... tyle lat ich politycy oszukują, okradają, manipulują nimi, wyśmiewają, ale to nic, nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!


a tutaj kolejna kiełbasa wyborcza obecnego burmistrza na jego fb i świetna riposta Mariusza Wlazłego, który udostępnił na swoim profilu fb zdjęcie Antczaka i odpowiednio skomentował

Antczak wrzucił zdjęcie, na którym siedzi obok Partyki i bezczelnie sobie przypisuje jego poparcie ...
Cytat:

"Artur Partyka popiera Janusza Antczaka.
Promocja sportu, wspieranie finansowe klubów i zrzeszeń, to co roku prawie 1 mln zł. Dzięki tym pieniądzom młodzi i aktywni ludzie mogą się rozwijać. Tej pomocy nie zabraknie w kolejnej kadencji. Dodatkowo sportowcy mogą liczyć na budowę i remonty obiektów sportowych oraz na dalsze tworzenie miejsc aktywnego wypoczynku."


Wlazły
Cytat:
"Przez 4 lata moja Fundacja zorganizowała 6 turniejów dla dzieci w Wieluniu - to ponad 800 uczestników. Pan Janusz Antczak przez swoją kadencję ani raz nie wsparł dzieciaków, nie odpowiadał także na zaproszenia. A gdy w oficjalnym piśmie poprosiliśmy burmistrza Janusza Antczaka chociaż o zniżkę na wynajem miejskiej hali dostaliśmy odpowiedź odmowną.
Nie zamierzamy w duchu wyborczych obietnic milczeć.
Tak pięknie pan Janusz mówi o sporcie, wspieraniu, kibicowaniu.... szkoda, że w przypadku Fundacji Mariusza Wlazłego nie przekłada się to na czyny"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW