R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrz Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-29, 11:02   

Cytat:
Robert Duda złożył rezygnację z mandatu przewodniczącego Rady Miejskiej Wielunia.
Choć od wyborów samorządowych minął dopiero ponad miesiąc Robert Duda, którego wybrano na przewodniczącego Rady Miejskiej złożył pisemną rezygnację z mandatu. Dziś nie pojawił się na sesji. Radni postanowili wprowadzić jednak do porządku obrad punkt o rezygnacji z mandatu przewodniczącego rady. Dzisiejszą sesję prowadzi wiceprzewodniczący Franciszek Dydyna.


http://wielun.naszemiasto...rt,t,id,tm.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-29, 13:39   

Trochę obszerniejszy materiał w kwestii rezygnacji przewodniczącego Dudy;
Cytat:
Zarobki burmistrza Wielunia na tym samym poziomie, co w poprzedniej kadencji. Paweł Okrasa jako włodarz zarobi tyle, co jego poprzednik, Janusz Antczak. 5,2 tys. zł to pensja zasadnicza; 2,1 tys. - dodatek funkcyjny; 30% - dodatek specjalny. Rada miejska uchwałę przyjęła jednomyślnie, ale nie obyło się bez dyskusji. Wiceprzewodnicząca Rady Janina Zapłotna przypomniała o rozmowach z przewodniczącym Rady, Robertem Dudą, który miał informować o propozycji obniżenia zarobków Okrasy o 5%. Jednak komisja budżetowa zaproponowała, by zarobki burmistrza pozostawić na poziomie z poprzedniej kadencji:
- Przewodniczący Duda ustalał z panem burmistrzem płacę i mam pytanie: co się stało, bo pan burmistrz sam proponował – tak informował nas zastępców przewodniczący Duda – żeby obniżyć mu płace o 5%.

- Ta propozycja przewodniczącego nie stanowiła o obniżeniu wynagrodzenia, a o ustaleniu. Każdemu burmistrzowi, wójtowi, prezydentowi, staroście jest na początku kadencji ustalane wynagrodzenie. Komisja budżetowo-gospodarcza doszła do wniosku, by wynagrodzenie zaproponować w takiej wysokości - mówił Sławomir Kaftan - Chwała przewodniczącemu Dudzie, że ustalił taką propozycję dla Rady, ale wynagrodzenie ustala Rada, a nie przewodniczący Rady.

- Ustalenie wynagrodzenie burmistrza, to kompetencja Rady, dlatego komunikowanie, że odbyło się spotkanie w ogóle jest nie na miejscu - dodał radny Piotr Radowski.

Głosu w tym punkcie nie zabrał burmistrz Okrasa. Z kolei Robert Duda dziś nie uczestniczył w obradach sesji. Rada Miejska przyjęła jego rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego Rady. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podyktowane jest to sprawami osobistymi. W styczniu zostanie wybrany nowy przewodniczący. Dzisiejszym obradom przewodniczył Franciszek Dydyna.

http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=14976

Cytat:
Janusz Antczak, burmistrz Wielunia 10.605

http://wielun.naszemiasto...rt,t,id,tm.html

5% z sumy 10605 zł, to ok. 530 zł :razz: I kto później śmiałby zaprzeczyć, że burmistrz w trosce o dobro miasta zrzeka się części swojego wynagrodzenia :razz:
Próba rozegrania niezłego fortelu, pozbycia się pięciuset złotych, przy całokształcie dziesięciotysięcznym. Dobrze, że Rada Miejska odpowiednio zareagowała, bo burmistrz Okrasa chciał bardzo tanio kupić sobie przychylność mieszkańców :roll: Czyżby pierwsza poważniejsza rysa na nieskazitelnym obliczu ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-29, 19:36   

Ale skrupulatny w liczeniu cudzych pieniędzy... A niech sobie zarabia jak najlepiej, byle zapanował nad tym bałaganem. Całe szczęście że nie gada o "zrzeczeniu się wynagrodzenia", jak w którejś z poprzednich kampanii. A pieniążki powinien znaleźć gdzie indziej... Koszmarne przerosty zatrudnienia w urzędzie i spółkach komunalnych. Kontrowersyjne decyzje prezesów tychże... Rady nadzorcze to jakieś stowarzyszenia klakierów, a posady prezesów to dożywotnie synekury...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-29, 19:49   

miko 005 napisał/a:
5% z sumy 10605 zł, to ok. 530 zł :razz:


530 zł miesięcznie to 6360 zł rocznie... Cieszę się że dla Ciebie miko 005, to niewielkie pieniądze :) Miło jest czytać że tak dobrze powodzi się naszym forumowiczom, mieszkańcom naszego miasta 8)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-30, 09:50   

ourson, ale jak tworzyłeś tę próbę wytłumaczenia burmistrza, to z pewnością pojawił się na twojej twarzy uśmiech. Bo ja czytając to, uśmiałem się serdecznie :D
Owszem, dla mnie i dla pewnie sporej części mieszkańców gminy, 6360 zł to spora sumka ale też nie jakaś oszałamiająca. Gdybym natomiast zarabiał rocznie ok. 127 tys. zł., to też bez mrugnięcia okiem oddałbym dla poklasku te śmieszne pieniądze w wysokości sześciu tysięcy złotych.
Ale OK., Ty jesteś zachwycony próbą takiego załatwienia sprawy, a dla mnie to czysty populizm :shock: Ocenę naszych przekonań zostawiam mieszkańcom Wielunia i gminy.
Jest takie powiedzenie; Rób coś dobrze, albo nie rób tego wcale. Wnioski z tego powiedzonka, burmistrz Okrasa musi sobie wyciągnąć sam ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-30, 13:34   

Cytat:
a dla mnie to czysty populizm :shock: Ocenę naszych przekonań zostawiam mieszkańcom Wielunia i gminy
Bez odrobiny tego populizmu nie miałby co marzyć, żeby wygrać wybory... Niestety, 95% wyborców nie zadało sobie trudu, żeby zapoznać się z jakimkolwiek "programem wyborczym". Znaczenie mają i przemawiają do wyobraźni tylko te chwytliwe hasła: parkowanie za darmo, tańsza woda i ścieki... etc. Zresztą co dziś może zaproponować burmistrz? To facet od wydawania publicznych pieniędzy i żadnej rewolucji i tak nie zrobi. Z urzędnikami nie zadrze, bo to jego elektorat. Betonu gminnego nie ruszy, bo mu kłody pod nogi rzucać będą. Pretensje o to, że "rzucił" kilka chwytliwych haseł, to jak pretensje o to, że wygrał wybory... Teraz trzymam kciuki, żeby się dyplomatycznie wycofał z tych demagogicznych, wyborczych hasełek o darmowym parkowaniu, pogodził z tym że następnych wyborów i tak nie wygra, i zaczął realizować program tańszej gminy i przewietrzył urząd i spółki komunalne. Pora odkurzyć hasła z poprzednich kampanii. Młodzi po studiach muszą szukać szczęścia za granicą, a stare dziady siedzą po dwadzieścia lat na stołkach i zachowują się jak udzielni książęta na włościach...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Skorupa
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-30, 14:32   

miko 005 napisał/a:
Ty jesteś zachwycony próbą takiego załatwienia sprawy,


masz miko 005, dziwną manierę przypisywania innym intencji które wyczytujesz nie bardzo wiem skąd...

miko 005 napisał/a:
ale jak tworzyłeś tę próbę wytłumaczenia burmistrza


nie jestem jego rzecznikiem prasowym żeby próbować go tłumaczyć. Ja tylko ucieszyłem się, że są w Wieluniu mieszkańcy dla których 6tys złotych rocznie to niewielkie pieniądze. Tylko tyle.

Zakładasz także, że burmistrz Okrasa zrobił to dla "poklasku" - nie wiem, być może tak było. Nie pytałem go o to. Ale równie łatwo wyobrazić mi sobie to, że zrobił to żeby "wysłać sygnał" - coś się zmienia... niewiele, ale jednak. Może chciał żeby radni poszli za jego przykładem i także o 5% obniżyli swoje diety? Może to jest prawdziwy powód dla którego radni postanowili jednak nie zmieniać wynagrodzenia burmistrza - bo jak to będzie wyglądało? Burmistrzowi obniżają wynagrodzenie a swoje zostawiają bez zmian? Nie wiem... nie pytałem... Zgadzam się natomiast, że kwoty są "symboliczne" ale jak to mówią "ziarnko do ziarnka..."

Jeśli zaś decyzja miała być czysto populistyczna to nawet lepiej dla burmistrza się stało - zawsze będzie mógł powiedzieć - ja chciałem 5% mniej ale to Rada ustanawia moje wynagrodzenie i nic nie mogę z tym zrobić.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-30, 18:51   

ourson napisał/a:


Zakładasz także, że burmistrz Okrasa zrobił to dla "poklasku" - nie wiem, być może tak było. Nie pytałem go o to. Ale równie łatwo wyobrazić mi sobie to, że zrobił to żeby "wysłać sygnał" - coś się zmienia... niewiele, ale jednak. Może chciał żeby radni poszli za jego przykładem i także o 5% obniżyli swoje diety? Może to jest prawdziwy powód dla którego radni postanowili jednak nie zmieniać wynagrodzenia burmistrza - bo jak to będzie wyglądało? Burmistrzowi obniżają wynagrodzenie a swoje zostawiają bez zmian? Nie wiem... nie pytałem... Zgadzam się natomiast, że kwoty są "symboliczne" ale jak to mówią "ziarnko do ziarnka..."

Jeśli zaś decyzja miała być czysto populistyczna to nawet lepiej dla burmistrza się stało - zawsze będzie mógł powiedzieć - ja chciałem 5% mniej ale to Rada ustanawia moje wynagrodzenie i nic nie mogę z tym zrobić.


Toś wymyślił :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-30, 20:04   

ourson napisał/a:
Może chciał żeby radni poszli za jego przykładem i także o 5% obniżyli swoje diety?

bAN napisał/a:
Toś wymyślił :grin:

A dlaczego nie, teraz chyba burmistrz mógłby dać taki sygnał, a koalicja mogłaby z powodzeniem taki sygnał przekuć w czyn ;) ;
http://wielun.biz/viewtop...r=asc&start=630

Swoją drogą to muszę to wszystko przetrawić na spokojnie, bo pęd akcji w naszej radzie doprowadza do totalnego zamętu :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-30, 22:57   

miko 005 napisał/a:
Swoją drogą to muszę to wszystko przetrawić na spokojnie, bo pęd akcji w naszej radzie doprowadza do totalnego zamętu :roll:


Ale jaki pęd akcji... przecież to było pewne że układ się zmieni... pytanie było które ogniwo "koalicji" będzie najsłabsze... A raczej kto najwięcej może stracić jeśli zostanie "poza" nową koalicją...

W zasadzie to problemem było to że Rada zebrała się już w poniedziałek po 2. turze - nie było specjalnie czasu na nowe "rozdanie". Pewnie gdyby pierwsza sesja była powiedzmy w środę to od początku układ byłby inny...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2014-12-31, 09:18   

Trochę zmienię temat:

http://wiadomosci.gazeta....4,17196615.html

Mozna? Można!
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Pat44, zwyczajna
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-31, 10:21   

dawid, a przeczytaj sobie to;
http://www.echodnia.eu/ap...T0111/141229853
Tam dowiesz się ile to ten "rewolucjonista wynagrodzeń" sam będzie zarabiał, mimo że cała reszta z tamtych stron jednak straciła i to znacznie. Ale to Starachowice, my wracajmy do Wielunia ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
zwyczajna
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-31, 10:41   

dawid, Świetny przykład! Zamiast w nieskończoność podnosić opłaty za wodę, śmieci i ścieki wymyślając kolejne głupawe tłumaczenia, prezydent miasta przyjrzał się zarobkom i strukturze etatowej przedsiębiorstwa. Do struktury etatowej naszych komunalnych spółek dokopać się nie można! Nie publikują, żeby nie wyszło na jaw jaki jest stosunek niepotrzebnych urzędników do niezbędnych pracowników. O koligacjach towarzyskich i rodzinnych nie chce się już gadać... Zamiast ekscytować się jakimiś 5% zarobków burmistrza należałoby zrobić porządek w tym bagnie. Tu jest pole manewru dla p.burmistrza i jego haseł o "taniej gminie". Każdy interesant zmuszony cokolwiek załatwić w PK widzi tabuny nudzących się urzędników. Może należałoby rozwiązać ten burdel i wziąć tę firmę z Łaszewa, której opłaca się za 70 tys. rocznie przysyłać śmieciarki i administrować cmentarzem komunalnym. Oni na pewno nie potrzebowaliby biurowca, zarządu i rady nadzorczej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-31, 11:03   

A może by tak jak w Gorzowie Śląskim http://www.nto.pl/apps/pb...IAT08/141239932
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-12-31, 11:46   

Cytat:
Diety radnych nie są opodatkowane, więc kwoty brutto są równocześnie sumą, jaką radni dostają na rękę.

:shock:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW