R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Czy Państwo powinno dotować nierentowne kopalnie ?

Czy Państwo powinno dotować nierentowne kopalnie?
Tak
5%
 5%  [ 1 ]
Nie
94%
 94%  [ 18 ]
Nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-19, 12:57   

mcdek napisał/a:
Prawdziwe reformy zaczną się po wyborach. Żaden rząd nie zrobi rewolucji w roku wyborczym. Ot czysta kalkulacja polityczna podyktowana niestety także zachowaniem opozycji.


Po których wyborach jeśli można wiedzieć? ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2015-01-19, 13:37   

mafik napisał/a:
na 14 kopalni jest 1200 osób pracujących


Maciek, dolicz do tego jeszcze 161 zwiazków zawodowych. Jak powiedzieli o tym ostatnio, bodajże w RMF FM, to myslałem, że z krzesła spadnę :shock:
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-19, 14:37   

dawid napisał/a:
mafik napisał/a:
na 14 kopalni jest 1200 osób pracujących


Maciek, dolicz do tego jeszcze 161 zwiazków zawodowych. Jak powiedzieli o tym ostatnio, bodajże w RMF FM, to myslałem, że z krzesła spadnę :shock:


Ktoś musi dbać o interesy "ciemiężonych", a że ich tylu... szkoda gadać...

A tak na marginesie 12m-czna odprawa dla pracowników administracji "wygaszanych" kopalń też nieźle wali po uszach. Czy w normalnych branżach ktoś może liczyć na taką kasę? Czy ktoś się pyta zwalnianego czy będzie umiał znaleźć pracę? Czy zwolniony górnik nie potrafi pracować w innej branży? Dlaczego zaraz cała Polska słucha że tysiące rodzin na Śląsku umrze z głodu pod mostem, bo nie będą mieli z czego żyć...
Górnicy w wywiadach pięknie pokazują wydruki w pensji z 2500zł wynagrodzeniem.
A gdzie wszystkie dodatki, 13-stka, 14-stka, Barbórka, deputat węglowy - co roku 6 ton na łeb, ja za te 6 ton co roku muszę wyłoży 4.500zł i nikt mnie nie pyta czy na to mam.

Jak najbardziej szanuję ich za ciężką pracę jaką wykonują pod ziemią, ale koszty jakie generują spółki węglowe są poprostu chore.
Niestety w tym kraju nikt nie ma jaj żeby się za to wziąć, Piechociński zresztą się do tego publicznie przyznał i ma świadomość że Tusk jako Ministra Gospodarki go zrobił w ch...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-19, 15:20   

mafik napisał/a:
Niestety w tym kraju nikt nie ma jaj żeby się za to wziąć, Piechociński zresztą się do tego publicznie przyznał i ma świadomość że Tusk jako Ministra Gospodarki go zrobił w ch...

Tzn mam rozumieć, że Piechociński jest osobą ubezwłasnowolnioną i zarazem ministrem gospodarki? Dawno się tak nie uśmiałem :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-19, 17:54   

A co zrobił w w/w temacie jako Minister Gospodarki odpowiedzialny w dużej mierze za kopalnie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-19, 18:28   

mafik napisał/a:
A co zrobił w w/w temacie jako Minister Gospodarki odpowiedzialny w dużej mierze za kopalnie?

No właśnie nic nie zrobił i to jego wina. Skoro widział, że się sypie a Tusk blokuje reformy mógł odejść. Z tego co napisałeś można wydedukować, że największym poszkodowanym jest Piechociński. Powinna go wziąć za łeb prokuratura i kto wie czy tego nie zrobi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-19, 18:46   

mcdek napisał/a:
mafik napisał/a:
A co zrobił w w/w temacie jako Minister Gospodarki odpowiedzialny w dużej mierze za kopalnie?

No właśnie nic nie zrobił i to jego wina. Skoro widział, że się sypie a Tusk blokuje reformy mógł odejść. Z tego co napisałeś można wydedukować, że największym poszkodowanym jest Piechociński.

To już jest Twoja interpretacja, bo ja tak nie uważam, na pewno Piechociński ma świadomość że to spieprz... i dał się wykiwać, a co z tym zrobi to jego sprawa... Jaki PSL jest każdy wie i absolutnie nie jestem po ich stronie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2015-01-19, 21:54   

Chyba jesteśmy nic nie wartymi gadułami. "Nasz Rząd" :smile: ponownie postąpił wbrew "Naszej" woli :shock: ;)

Dlaczego ? Patrz wynik ankiety wyżej.

Najbardziej śmieszą mnie rozmowy "naszych" politykierów o sytuacji w polskim górnictwie. Zero przygotowania, brak poparcia swoich argumentów jakimikolwiek danymi, czy wyliczeniami.. Czysta hipokryzja. Totalne DNO. To państwo jest chore..

---- cd.

Palikot: Tusk przedłożył pensję nad bezpieczeństwo 50 tys. rodzin

- Od lat jest umowa między liderami związkowymi i kolejnymi ekipami rządowymi. Działacze związkowi wchodzą do zarządu spółek i biorą po kilkadziesiąt tysięcy różnych pensji miesięcznie i dopóki pieniądze się nie skończą to się to kręci – powiedział w rozmowie z Onetem Janusz Palikot.

- A jak dochodzi do kryzysu, to na zasadzie cichej umowy górnicy robią awantury, a rząd ma pretekst, żeby zabrać innym obywatelom te dwa czy trzy miliardy i wrzucić z powrotem do kopalń. To w złym świetle stawia Donalda Tuska, który własną karierę i pensję przedłożył nad bezpieczeństwo 50 tys. rodzin, których członkowie pracują w kopalniach. To przykład ohydnego cynizmu – dodał polityk.

Palikot zaznaczył, że "taki sposób okradania nas wszystkich w pozorowanym konflikcie między górnikami a rządem ma miejsce od wielu lat".

http://wiadomosci.onet.pl...ys-rodzin/s7qsr
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-20, 09:18   

Najgorszy jest fakt, że wielu ekonomistów potwierdza że podpisane porozumienie jest tylko doraźne, bez radykalnych zmian w systemie za chwilę będzie to samo w innych kopalniach. Ale najważniejsze dla koalicji jest przetrwać rok wyborczy, a potem się zobaczy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pawel429 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 7
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-26, 19:16   

Moim zdaniem powinni wszystko sprywatyzowac, ale z licytacji.
Tam gdzie panstwo pcha paluchy, tam zawsze jest bilans na minus, taka smutna prawda.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW