R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
70. rocznica wyzwolenia Wielunia
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-26, 19:12   

"The economy, stupid."
Chyba tylko tak można spróbować zamknąć tę dyskusję :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-26, 20:46   

Cytat:
To oznacza tyle że większość ludzi jest obojętna na ten temat, więc usunięcie pomnika nie będzie im przeszkadzało :)

Czy oczekiwałeś kontrmanifestacji w obronie pomnika?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2015-01-26, 21:33   

uczepiliście się kawałka betonowej figurki, jakby była ona złem koniecznym i przyczyną wszystkich waszych niepowodzeń :) a co winna figurka za której rozebranie też trzeba by zapłacić ? bo nie sądzę że piwko i makaron rozbiorą to w ramach robót publicznych ...


Czy ta figurka nad którą tak się wyżywacie winna jest, że :
- jeden nie wytrzymał w seminarium,
- drugi jeździ na tulipany
- trzeci montuje puszki w tirach i pomimo kosztownej kampanii nie wybrali go na radnego
- itd itd ...

Naprawdę weźcie się do roboty, bo czas leci a wy bawicie się w harcerzyków i w dziecięce podchody ...

Szkoda tylko burmistrza... bo trzymając z wami podpisał tak naprawdę pakt z diabłem ... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2015-01-27, 09:11   

Z tego co kojarzę Marcinie, to kilku narodowców z naszych okolic prowadzi własną firmę i całkiem nieźle sobie radzą. Szkoda, że o tym nie wspomniałeś. Odnoszę wrażenie, że lewa strona i osoby mniej zorientowane, bez poglądów, zarzucają narodowcom czy prawicowcom w ogóle działanie z powodu niskich pobudek. Nie mieści im się w głowie, że ktoś może chcieć coś zrobić, bo czuje się zobowiązany wobec poprzednich pokoleń, bo zauważa, że Polaków za 30-40 lat może być mniej niż 30 mln, bo zwykli Polacy muszą stąd wyjechać żeby godnie żyć i płacić niższe podatki, bo nie może patrzeć na to, że wszystko co polskie jest sprzedawane lub likwidowane.

Tak się składa, że ciężki przemysł w większości został zlikwidowany lub stara się go zlikwidować (stocznie, kopalnie, huty, czy nawet firmy z branży elektronicznej - patrz Elwro), handel jest już w obcych rękach, banki w 90% należą do kapitału zagranicznego i jedyne co nam zostało to ziemia i lasy na tej ziemi (wykop). Zdaje się, że żeby pokryć dług publiczny powinniśmy sprzedać już w tym momencie wszystkie mieszkania - średnio na głowę 80 tys. faktycznego długu :) . Ale tych 15 narodowców tam było na pewno z całkiem innych powodów, np. z takiego, że nie mają pracy, albo w szkole im nie idzie... :wink:
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2015-01-27, 09:24   

mnino napisał/a:
.... Nie mieści im się w głowie, że ktoś może chcieć coś zrobić, ....


brawo! więc do roboty, zmieniajcie Świat, Polskę, Wieluń na lepsze ...

Bo jedyne z czym się teraz kojarzycie to z akcją "kupka kamieni dla posłów" oraz akcja pomnik! W czym to pomogło lub może pomóc nam w Wieluniu, Polsce?

Czy jak rozbierzecie ten pomnik, komuś będzie żyło się lepiej? Będzie więcej miejsc pracy, podniesie się nasza stopa życiowa? Nie widzę w waszym działaniu logiki...

W sumie to nawet generujecie koszty, bo tak jak wspomniałem wcześniej rozebranie pomnika na pewno nie będzie za free ... Pomijając fakt, że policjanci zamiast pilnować porządku, pilnowali was... ( co uważam za głupotę, bo oglądając wasz filmik z manifestacji ... wyglądało to jak z serialu Ranczo ... brakowało tylko wozu konnego i wideł ....)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2015-01-27, 09:46   

Symbole są ważne - dla Ciebie mniej, dla innych bardziej. Skoro pomnik budzi takie kontrowersje, to powinien być rozebrany lub co najmniej przeniesiony.

W czym to pomoże? W kształtowaniu odpowiednich postaw obywatelskich. Odniosę się do protestu pod biurem PO (ten z kamieniami), bo ja go organizowałem - protestowałem m.in. przeciw politykom, którzy ironizowali o suwerenności, nazywając ją srelnością, o Polsce, czy konkretnie programie Polska Wschodnia, nazywając ją/go właśnie "chu*, dupą i kamieni kupą", przeciw premierowi, który miał powiedzieć, że paliwo może być i po 7 zł skoro wygrał wybory i przeciw tej całej klasie politycznej, która żre za nasze i wmawia nam, że to rozmowy prywatne i że nic się nie stało. Dla Ciebie może i nie ma to znaczenia, ale dla mnie i mi podobnych, których jest coraz więcej, ma.

A co udało nam się zrobić oprócz tych kilku protestów? Przede wszystkim pomóc w zmianie burmistrza, a z tym wiążą się szanse na realizacje naszych postulatów, które często pokrywają się z postulatami burmistrza - likwidacja straży miejskiej, strefy płatnego parkowania, obniżenie podatków lokalnych i ściągniecie do Wielunia inwestorów. Na razie są to postulaty, ale będę ci przypominał Marcinie o realizacji każdego kolejnego z nich.

Co do samego pomnika, myślę, że w ramach czynu społecznego narodowcy z chęcią rozebraliby go sami :) . To tyle co mam do powiedzenia w tym temacie, dziękuję za dyskusję.
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-01-27, 10:24   

Mateusz napisał/a:

To oznacza tyle że większość ludzi jest obojętna na ten temat, więc usunięcie pomnika nie będzie im przeszkadzało :)


Rozumiem, że jeśli zbierze się koło 20 osób, to zasłaniając się tym, że większości nie będzie to przeszkadzało, na tej samej zasadzie co wy, będą mogli postawić tam tęczę?

mnino napisał/a:
Z tego co kojarzę Marcinie, to kilku narodowców z naszych okolic prowadzi własną firmę i całkiem nieźle sobie radzą. Szkoda, że o tym nie wspomniałeś. Odnoszę wrażenie, że lewa strona i osoby mniej zorientowane, bez poglądów, zarzucają narodowcom czy prawicowcom w ogóle działanie z powodu niskich pobudek. Nie mieści im się w głowie, że ktoś może chcieć coś zrobić, bo czuje się zobowiązany wobec poprzednich pokoleń, bo zauważa, że Polaków za 30-40 lat może być mniej niż 30 mln, bo zwykli Polacy muszą stąd wyjechać żeby godnie żyć i płacić niższe podatki, bo nie może patrzeć na to, że wszystko co polskie jest sprzedawane lub likwidowane.

Tak się składa, że ciężki przemysł w większości został zlikwidowany lub stara się go zlikwidować ...


To jak wam tak dobrze idzie, wykupcie sobie jakąś upadającą kopalnię i pokażcie, jak sobie poradzicie z przemysłem.
Nie macie bladego pojęcia o demografii, socjologii, ekonomii i co zabawne - o historii też (Dmowski był rusofilem, a wam ruski pomnik przeszkadza), więc faktycznie jedyne co możecie zrobić, to stać pod pomnikami... ;P

Jeżeli ktoś ma inne poglądy niż wasze, to oznacza, że jest niezorientowany i bez poglądów? Creme de la arrogance ;) Ach, no i burmistrza posadziliście na stołku. A on o tym wie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2015-01-27, 10:55   

Glupek, odpowiem ci krótko i hasłowo.

Nie rosyjski tylko komunistyczny. Wyszedł nawet spod polskiej ręki.

Nie posadziliśmy burmistrza na stołku, tylko pomogliśmy w jego zmianie, dołożyliśmy swoją cegiełkę, a było ich bardzo wiele.

Chciałeś coś mądrego i trafnego napisać, ale ci nie wyszło :) .
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-27, 14:52   

mnino napisał/a:
Polaków za 30-40 lat może być mniej niż 30 mln, bo zwykli Polacy muszą stąd wyjechać żeby godnie żyć i płacić niższe podatki, bo nie może patrzeć na to, że wszystko co polskie jest sprzedawane lub likwidowane.


Głupota na wolności sama ginie. Takie prawa natury :lol: Ahh, chciałem jeszcze nieśmiało zauważyć, że Polacy wyjeżdżają tam, gdzie podatki są jednak wyższe.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2015-01-27, 14:57   

Główny kierunek to Wielka Brytania - kwota wolna od podatku to w przeliczeniu na złote jakieś 50 tysięcy, a od tego roku podobno 60 tys. Koszty prowadzenia działalności również są niższe. Wyższe są podatki, ale dla osób z dużymi zarobkami.
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-27, 18:09   

mnino napisał/a:
Wyższe są podatki, ale dla osób z dużymi zarobkami.


Czyli komuna? Chciałbyś, żeby była komuna w Polsce? A jak brak PIT to powiedz co byś chciał? Określ się wreszcie, mam dość tego p..lenia że podatki duże i kopalnie zamykane. Skończyłeś szkołę, to myślenie na poziomie podstawówki powinno być ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-01-28, 08:00   

mnino napisał/a:
Glupek, odpowiem ci krótko i hasłowo.


Wolałbym, żebyś odpowiedział na temat.

A podatki i obciążenia w GB, to: ~23% na ubezpieczenie społeczne i 40% podatku dochodowego przy średnim wynagrodzeniu (20% przy minimalnym, przypomnę - w Polsce 18%). Chyba, że twoje ambicje to płaca minimalna + zasiłki. W krajach skandynawskich obciążenia są jeszcze wyższe. Jak zwykle błysnąłeś.

Tylko błagam, nie porównuj poziomu zarobków, bo mi się od tego flaki przewracają. Zarobki są na takim poziomie, na jaki pozwala stan gospodarki. A przypomnę, że my gonimy Europę dopiero od 25 lat. W przeciwieństwie do Anglii, Polska była drenowana przez ponad 200 lat (rozbiory, okupacja niemiecka i lata komunizmu). Z g... bata nie ukręcisz, a pieniędzy się nie dodrukowuje, bo to tak nie działa. Doucz się trochę, dorośnij.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2015-01-28, 10:36   

Odpowiedziałem ci na temat, problem w tym, że imputujesz mi posadzenie burmistrza na stołku, mylisz nawet pomnik komunistyczny z rosyjskim, więc prawdziwości pozostałych twoich informacji nawet nie chce mi się sprawdzać.

Sugestia o braku wiedzy i inne docinki z twojej strony są komplementami.
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW