R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Robert Biedroń straci mandat posła?
Autor Wiadomość
siesiu 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 30
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Spod Wielunia
Wysłany: 2011-10-21, 15:14   

Tutaj można zobaczyć..

http://www.tvn24.pl/0,172...,wiadomosc.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-21, 18:02   

Akurat w tym przypadku zródło ma istotne znaczenie, bo to "Gazeta Polska" najgorliwiej broniła stadionowych bandytów (np. po wydarzeniach w Bydgoszczy) oraz samego pana Starucha mającego trzymiesieczny areszt, oskarzonego o pobicie piłkarza oraz inne przestępstwa. (Jego wyczyn widziała zreszta cała Polska). Ten kibic (?) miał nawet dla "Gazety Pol" pisac zza krat felietony, czym brukowiec bardzo się szczycił.
Co do R. Biedronia. Bil policjanta, zabawne. Mogli jeszcze napisac, ze powalil kilku stróżów porzadku kastetem...
Podczas każdej goracej manifestacji czy blokady zarzuty napasci na policjanta sa glownym oskarzeniem, a swiadkami oczywiscie sa sami policjanci. (Swoja droga dziwne, ze brukowiec nie wspomina o agresji ogolonych chuliganow i atakach na legalne zgromadzenia). Mam więc ambiwalentny stosunek do tych rewelacji.
Poczekajmy na wyrok, choc mam wrazenie, ze w razie uniewinnienia i tak ktos napisze, ze sad nie byl obiektywny, polityczne, ze to polityk, to, tamto. Stara spiewka.
A tak na margienesie to ja akurat jestem dumny z polityków, ktorzy biora udzial w takich akcjach i wstydze sie, że w stolicy mojego kraju pozwala sie na marsze skrajnych organizacji głoszących poglady rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Ten kontekst w sprawie posła RP jest tez dla mnie istotny.

PS Haha uwiera obecnośc Palikota w parlamencie, oj uwiera. Ciekawe jak bedzie wygladał kolejny atak załosnych, małych typków z pianą na gębie (jest juz agent, chuligan, czekam z nievierliwoscia na reszte).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-21, 18:20   

Świstek napisał/a:
(Swoja droga dziwne, ze brukowiec nie wspomina o agresji ogolonych chuliganow i atakach na legalne zgromadzenia). Mam więc ambiwalentny stosunek do tych rewelacji.


Chyba Ci sie coś pomerdało.
To akurat Biedroń atakował legalne zgromadzenie.

http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1d3db
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-21, 18:29   

Blokad było kilka. To że na głównej było spokojnie nie oznacza, że nic nie działo się gdzie indziej. W kilku miejscach agresorami byli narodowcy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-21, 18:33   

W linku co podałem wyraźnie napisano ,że To Biedroń był w grupie rzucających kamieniami w legalny marsz.

I nie jest to cytat z z "Gazety Polskiej" czy "Naszego Dziennika".
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-21, 18:39   

OK, ale co z tego wynika? To, że Gazeta Polska broni stadionowych chuliganów, a zawzięcie atakuje Biedronia, który według policji rzucał kamieniami (powtarzam - czynna napaść jako ulubiony zarzut funkcjonariuszy)? Może nie czytałes, ale ja wskazalem raczej na hipokryzje tego dziennika i w zasadzie tylko o to mi chodzilo. Co do winy posła - poczekajmy. (Na winę kibiców czekać nie musimy, bo wszystko jest zawsze świetnie udokumentowane).


PS Jedne z forumowiczów twierdzi, że Wp też manipuluje i kłamie (ale to nie jestem ja).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-21, 18:49   

Jedną z metod niszczenia przeciwnika jest wyciąganie jego brudów.
Tutaj mamy taki przykład jeśli chodzi o GP.

Wiele razy już podkreślałem ,ze należy czytać od GW do GP czy ND aby wyrobić sobie jakąś opinię.

Prawda leży przeważnie gdzieś po środku.

Niezaprzeczalnym zaś faktem jest ,że Biedron ma zarzuty.
O tym zaś jest ten watek.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-21, 18:54   

OK, ma zarzuty. Ale widzisz, w pierwszym poście, cytując artykuł z "Gazety", forumowicz napisał: "Partia przestępców, gejów i komunistów", a przecież Biedroń jeszcze nie został skazany (a komuniści to nie wiem którzy) . Podobnie jest z tym byłym księdzem. Może warto poczekać na rozstrzygniecie w odpowiednich instytucjach i nie emocjonować się przedwczesnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2011-10-21, 19:09   

Świstek napisał/a:
forumowicz napisał: "Partia przestępców, gejów i komunistów"


Pominąłeś jeden znak na końcu.

?

Sens tak sformułowanego zdania jest nieco inny.
Nie sądzisz ?
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-21, 19:49   

Nie sądzę. W pytaniach retorycznych pytajnik nie ma większego znaczenia dla przekazywanej treści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2011-10-21, 20:13   

Skoro dla widza jest to pytanie retoryczne, to po co w ogóle podważa tezę, skoro ma takie samo zdanie, jak autor artykułu?
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-25, 17:08   

Świstek napisał/a:
OK, ma zarzuty. Ale widzisz, w pierwszym poście, cytując artykuł z "Gazety", forumowicz napisał: "Partia przestępców, gejów i komunistów", a przecież Biedroń jeszcze nie został skazany (a komuniści to nie wiem którzy) . Podobnie jest z tym byłym księdzem. Może warto poczekać na rozstrzygniecie w odpowiednich instytucjach i nie emocjonować się przedwczesnie.


Twoje zaangażowanie w obronę Palikota jest wprost odwotnie proporcjonalne to wiedzy na temat tego ugrupowania, która jest ogólnodostępna w gazetach, internecie... Jak na razie wyliczyłem 3 przestępców(z Biedroniem):

Cytat:

Niektórzy kandydaci tej młodej partii to prawdziwe „ewenementy”. Świadczy o tym dzisiejsza informacja internetowego wydania tygodnika „Wprost”. Okazuje się, że „jedynka” RP w Elblągu i jeden z najbliższych współpracowników Janusza Palikota za kratkami spędził 2 lata i 3 miesiące. Może startować do parlamentu, gdyż jego wyrok został objęty tzw. „zatarciem”

Przywódca Ruchu Palikota ulubieńcem widzów Polsatu

Wojciech Penkalski, bo o nim mowa, przeszłość ma raczej mało kryształową. Skazywany był aż trzykrotnie. Pierwszy raz odsiadywał karę za brutalne pobicie kijem baseballowym. Za drugim razem sąd ukarał go za „grożenie w celu zmiany zeznań”. I w końcu za trzecim razem skazano go za pobicie i wymuszenie. Teraz ten człowiek chce reprezentować społeczeństwo w parlamencie.


Zatajenie informacji o współpracy z SB/kontakcie jest równieź przestępstwem przy kandydowaniu do Sejmu. Choć sama współpraca z SB dla wielu ludzi ze środowisk lewicowych nie jest powodem do wstydu.

http://www.polskatimes.pl...anusz,id,t.html

Cytat:
Ruch Palikota miał na swoich listach największą po SLD liczbę kandydatów na parlamentarzystów, którzy w oświadczeniach lustracyjnych przyznali się do związków z SB. Kotliński w swoim oświadczeniu twierdzi, że ze służbami nie współpracował. Pion lustracyjny IPN nie sprawdził jeszcze jego deklaracji. Gdyby sąd uznał Kotlińskiego za kłamcę lustracyjnego, grozi mu utrata mandatu poselskiego, biernego prawa wyborczego i zakaz pełnienia funkcji publicznych od trzech do dziesięciu lat.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-10-29, 15:09   

1. Jeżeli ktoś uważa, że nazwanie czegoś pytaniem retorycznym jest równoznaczne z przyznaniem racji temu, który tej figury używa, to jest w błędzie i zalecić mogę jedynie odświeżenie wiadomości ze stylistyki. (Z takim podejściem niemożliwa byłaby analiza żadnego tekstu).



2. Znalezienie jednego człowieka, który w przeszłości miał konflikt z prawem raczej nie jest wystarczającym argumentem, by mówić o "partii przestępców" (przypominam, że Biedroń nie został skazany, a sprawa jest dość niejednoznaczna, zaś co do Kotlińskiego, to jak na razie atakuje i oskarża go przede wszystkim prawicowy dziennik, więc i w tym przypadku trudno mówić o przestepcy; tylko czekać, jak "Rzepa" będzie musiała prostowac te bzdury i przepraszać naczelnego "FiM"). Ty, jako przyszły prawnik, powinieneś z powyższych subtelności zdawać sobie sprawę.
A bycie agentem nie świadczy ani o tym, że ktoś jest komunistą, ani że jest przestepca, ani - tym bardziej - gejem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-11, 22:28   

No i koniec sprawy.
Kto miał rację?
Wiem, wiem, kuce i tak już pewnie mają swoją teorię.

"Robert Biedroń prawomocnie uniewinniony od zarzutu naruszenia nietykalności policjanta w czasie zamieszek po manifestacji 11 listopada 2010 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił apelacje prokuratury i policjanta [...]"

http://www.tokfm.pl/Tokfm...a_w_czasie.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW