R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Praca w weekendy - bardziej uciążliwa
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-06-17, 02:11   Praca w weekendy - bardziej uciążliwa

Praca w weekendy powoduje większy stres i przyczynia się do kłopotów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, które w końcu muszą odbić się negatywnie na wydajności.

Takie są konkluzje kanadyjskich naukowców z University McMaster w Hamilton, przedstawione podczas konferencji Międzynarodowej Organizacji Pracy, odbywającej się w tym tygodniu w Genewie.

"Praca w czasie, w którym większość ich rodziny oraz przyjaciół może wypoczywać lub prowadzić życie towarzyskie, powoduje większy stres i przyczynia się do kłopotów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, które w końcu muszą odbić się negatywnie na wydajności" - komentują naukowcy. To bardzo aspołeczny system pracy, który może nawet niszczyć życie rodzinne - dodają.

W Kanadzie wśród osób pracujących w weekendy przeważają kobiety. Ponadto, w weekendy pracują głównie osoby zatrudnione w sektorze usług, na niepełny etat, bądź okresowo lub też wykonujące prace sezonowe.

Badacze zaobserwowali, że od roku 1991 do 1999 liczba pracujących w weekendy Kanadyjczyków wzrosła z 11 proc. do 18,5 proc. Wynika to z faktu, że w biznesie ciągle rosną tendencje do zwiększania zysków, efektywnego wykorzystywania kapitału i wydłużania czasu dostępności dla klienta.

Źródło: onet.pl



Przyznaje z całą stanowczością, że praca w weekendy powoduje większy stres i przyczynia się do kłopotów napewno ze zdrowiem psychicznym...
Od ponad dwóch m-cy nie miałem weekendu wolnego i pomału psycha mi siada z tego powodu...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-06-17, 11:52   

Jaro napisał/a:
Przyznaje z całą stanowczością, że praca w weekendy powoduje większy stres i przyczynia się do kłopotów napewno ze zdrowiem psychicznym...
Od ponad dwóch m-cy nie miałem weekendu wolnego i pomału psycha mi siada z tego powodu...

Zgadzam się z tym . Gdy mam wolny week od razu inaczej się czuję jestem uśmiechnięta i epłna życia a gdy wiem że muszę pracować czuję sie przybita myślac ze inni opalają sie , bawią a ja przychodze o 23.00 do domu i jestem tak zmęczona że nawet nie mam siły pomyśleć o jakiejś imprezie i do tego mam świadomość że w niedziele jeszcze będę musiała iść do pracy.. :( ale na szczęście pracuje tylko co drugi weekend więc trochę przyjemności też mogę zaczerpnąć....
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-17, 11:56   

Czasy niewolnictwa już dawno minęły więc pracownik też ma chyba jakieś prawa?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-06-17, 12:01   

Gdybym nie zaznaczyła sobie w umowie że chce mieć co drugi week wolny (a byli temu bardzo niechętni ) to napewno pracowała bym wszystkie weekendy... :( Pracodawcy chcą osiągnąć jak najwyżaszą jakoś i wydajność bardzo wysokim kosztem pracowników nie zważając na ich uczucia i potrzeby (oczywiście są wyjątki i normalne prace ze wszystkimi wolnymi weekendami itd ... )
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-07-02, 21:27   

Przyznaje,ze praca w weekend jest bardzo męcząca i stresująca i czasami nie można sobie zaznaczyć w umowie,ze chce się mieć co drugi weekend wolny
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-07-03, 10:58   

Izabela napisał/a:
czasami nie można sobie zaznaczyć w umowie,ze chce się mieć co drugi weekend wolny

Ja tak teoretycznie mam zaznaczone ale od teorii do praktyki jest coraz dalej :(
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW