R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Burmistrz Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-08, 22:35   

pilnik666 napisał/a:
A ja chciałem się zgłosić do konkursu na dyrektora WDK i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, ani na stronie urzędu miejskiego, ani biuletynie informacji publicznej WHY ?? się pytam, chyba każdy może złożyć papiery prawda ? A na kulturze troszkę się znam :)


Papiery złożyć może każdy, a ogłoszenia nie ma bo do 8 kwi strona jest przebudowywana (patrz pierwsza strona wielun.pl)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pilnik666 
Dojeżdża PKSem
.bębenekman.



Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 103
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-09, 15:00   

Jest 09.04 i dalej nie ma :) tak na marginesie po za tym wczoraj nie widziałem żadnego ostrzeżenia że strona w przebudowie :) no ale może przeoczyłem
_________________
http://www.facebook.com/CoZTego
https://www.facebook.com/extremewielun
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-04-13, 10:39   Burmistrz Wielunia w USA

Burmistrz Wielunia w USA. Przydługawe to otwieranie filii Korony, do 20.04.2015 :roll:
Oczywiście wyjazd ten ma związek z profitami dla nas, mieszkańców miasta i gminy? Tak tylko pytam. I jeszcze jedno, polecieli tam tylko we dwóch, czyli pan burmistrz i pan starosta wieluński?

Cytat:
Burmistrz Paweł Okrasa i starosta wieluński Andrzej Stępień polecieli służbowo do Stanów Zjednoczonych. Będą brali udział w otarciu fabryki firmy Korona w miejscowości Dublin w stanie Virginia. Ich pobyt zakończy się 20 kwietnia.

Źródło - http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=16423

A to "wyczerpująca" informacja ze strony Urzędu Miasta


Cytat:
Nieobecność Burmistrza Wielunia

Opublikowano: piątek, 10 kwietnia 2015

Informujemy, że w związku z wyjazdem służbowym w dniach 13 - 20.04.2015 roku, Burmistrz Wielunia nie będzie przyjmował w ramach dnia interesanta 13.04.2015 oraz 20.04.2015. Zapraszamy 27.04.2015 roku w godzinach 9.00 - 16.00.


Źródło - http://www.um.wielun.pl/i...istrza-wielunia

Trochę tak na odczepnego i bardzo tajemniczo, aby społeczeństwo nie za dużo wiedziało o wojażach pana burmistrza :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FYC 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 88
Piwa: 9/10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-13, 11:35   

miko 005, nie piepsz głupot. Myślisz, że samoloty latają codziennie na drugi koniec świata? Jak jesteś taki cwaniak to zróbmy test... w dwa dni spróbuj tam dolecieć, wyślij kartkę i wróć. Zobaczymy jaki z ciebie kozak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-13, 12:20   

Ale kto mówi o dwóch dniach? Przecież 8 dni jest tu wymienionych. Z tego co widzę, praktycznie wszystkie loty (do Waszyngtonu, ~200km) są z przesiadką w Frankfurcie nad Menem, a stamtąd codziennie coś leci, jak i w drugą stronę. Więc zapewne w 4-5 można by tam obrócić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-13, 13:08   

Jaki ma związek wieluński burmistrz i starosta z otwarciem fabryki za oceanem? :roll:
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
hiszpan, kitor
FYC 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 88
Piwa: 9/10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 06:46   

mcdek napisał/a:
Jaki ma związek wieluński burmistrz i starosta z otwarciem fabryki za oceanem? :roll:

Zaproszenie od Jabłońskiego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-04-14, 08:24   

FYC napisał/a:
miko 005, nie piepsz głupot. Myślisz, że samoloty latają codziennie na drugi koniec świata? Jak jesteś taki cwaniak to zróbmy test... w dwa dni spróbuj tam dolecieć, wyślij kartkę i wróć. Zobaczymy jaki z ciebie kozak.


Chopie! Gdzie ty żyjesz?? Dziennie z Europy lata co najmniej kilkadziesiąt samolotów do USA. Wiesz co to przesiadki? Do Waszyngtonu w ciągu 5 minut znalazłem kilkanaście połączeń, gdzie czas podróży z dojazdem do Warszawy nie przekracza 24 godzin. Ja chętnie polecę. Podać ci numer konta, żebyś opłacił bilety? Musisz tylko załatwić wizę ;)

A tak w ogóle, to po ch tam polecieli? Pawlak z Kargulem bedom tera akalice łaszingtona oglondać? Aaa!? Za nasze piniondze?!?

Miało być tak pięknie - Eldorado dla inwestorów, oszczędności w biurokracji... Nie minęło pół roku, a wyłażą wycieczki i układziki. A NIE MÓWIŁEM???
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mcdek
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 14:39   

FYC napisał/a:
mcdek napisał/a:
Jaki ma związek wieluński burmistrz i starosta z otwarciem fabryki za oceanem? :roll:

Zaproszenie od Jabłońskiego?

Zaproszenie to nie wszystko. Musi być wyraźny interes gminy i powiatu w takich wycieczkach. Tutaj nic nie wymyślisz. :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FYC 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 88
Piwa: 9/10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 16:19   

mcdek napisał/a:
FYC napisał/a:
mcdek napisał/a:
Jaki ma związek wieluński burmistrz i starosta z otwarciem fabryki za oceanem? :roll:

Zaproszenie od Jabłońskiego?

Zaproszenie to nie wszystko. Musi być wyraźny interes gminy i powiatu w takich wycieczkach. Tutaj nic nie wymyślisz. :sad:

No niestety ale wymyślę. Interesem gminy i powiatu jest to, żeby Jabłoński nie zwinął interesu w Wieluniu i nie przeniósł wszystkiego do USA. Poczytaj artykuły, w których Jabłoński porównuje różnice w prowadzeniu biznesu w Polsce i USA. Niestety patrząc z jego punktu widzenia, to wcale bym się nie zdziwił gdyby, tak zrobił.
Już widzę to ujadanie na władze miasta, że nic nie zrobiły aby zatrzymać takiego inwestora.


Cytat:
Chopie! Gdzie ty żyjesz?? Dziennie z Europy lata co najmniej kilkadziesiąt samolotów do USA. Wiesz co to przesiadki? Do Waszyngtonu w ciągu 5 minut znalazłem kilkanaście połączeń, gdzie czas podróży z dojazdem do Warszawy nie przekracza 24 godzin. Ja chętnie polecę. Podać ci numer konta, żebyś opłacił bilety?

Proszę bardzo zrobimy tak: dostajesz samochód, jedziesz sobie do Warszawy na lotnisko, lecisz do Stanów, tam dojeżdżasz do miejscowości Dublin, odbywasz całodniową imprezę, wracasz do kraju i masz na to dwa dni... jak nie zdążysz wpłacasz mi na konto dziesięciokrotność kosztów podróży. ZAKŁADASZ SIĘ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 16:24   

FYC napisał/a:
mcdek napisał/a:
FYC napisał/a:
mcdek napisał/a:
Jaki ma związek wieluński burmistrz i starosta z otwarciem fabryki za oceanem? :roll:

Zaproszenie od Jabłońskiego?

Zaproszenie to nie wszystko. Musi być wyraźny interes gminy i powiatu w takich wycieczkach. Tutaj nic nie wymyślisz. :sad:

No niestety ale wymyślę. Interesem gminy i powiatu jest to, żeby Jabłoński nie zwinął interesu w Wieluniu i nie przeniósł wszystkiego do USA. Poczytaj artykuły, w których Jabłoński porównuje różnice w prowadzeniu biznesu w Polsce i USA. Niestety patrząc z jego punktu widzenia, to wcale bym się nie zdziwił gdyby, tak zrobił.
Już widzę to ujadanie na władze miasta, że nic nie zrobiły aby zatrzymać takiego inwestora.

Haha, dawno się tak nie uśmiałem. Tak samo dawno nie czytałem tak kretyńskiej wypowiedzi. :lol: Sugerujesz, że burmistrz tam pojechał by uchronić wieluńską fabrykę przed zamknięciem? How?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FYC 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 88
Piwa: 9/10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 16:43   

Jednak widzę że g. wiesz o Koronie. Napisałem wyraźnie "Poczytaj artykuły" ale widzę że jakoś nie dotarło. Więc może jednak wrzucę tu artykuł żebyś nie musiał się naszukać:

Cytat:
Założył fabrykę w Wirginii i przekonał się, ile brakuje, by Polska była drugą Ameryką

Korona Candles z Wielunia, Krzysztofa Jabłońskiego to jeden z największych producentów świec zapachowych na świecie. Biznesmen opowiada jak wyglądało zakładanie drugiej fabryki w w USA
Korona Candles z Wielunia, Krzysztofa Jabłońskiego to jeden z największych producentów świec zapachowych na świecie. Biznesmen opowiada jak wyglądało zakładanie drugiej fabryki w w USA
Szok polskiego inwestora: Ceni się każde miejsce pracy, zagwarantowali stałe podatki, urząd pracy dostarczył przeszkolonych pracowników, urzędnicy, strażacy i ochrona środowiska nie piętrzą przeszkód. Sami pytają, co mogą dla mnie zrobić. Budowa fabryki tańsza niż w Polsce. 3 mln dolarów grantu na dobry początek.


Krzysztof Jabłoński to założyciel i główny udziałowiec Korona Candles z Wielunia, jednego z największych producentów świec zapachowych w Europie. Miliony swoich produktów sprzedaje poprzez sieć Ikea. Ponieważ Szwedzi inwestują ostatnio w USA, również i Polak wybrał się za ocean. Dokładnie do liczącego niespełna 2,5 tys. miasteczka Dublin, w hrabstwie Pulaski, w stanie w Wirginia. Niemiecka fabryka produkująca tam klocki hamulcowe zbankrutowała na samym początku kryzysu finansowego z 2008 roku. Kiedy zjawił się Polak gotów wskrzesić biznes i zatrudnić 170 osób, przyjęto go z honorami.


Jabłoński nawet nie liczy ile razy poklepywano go po plecach na publicznych konferencjach. Na jedną z nich przyleciał gubernator Virginii, który przedstawił inwestora dziennikarzom. Miałem wrażenie, że to nie było nic szczególnego, zaaranżowanego specjalnie dla mnie. Taki jest szacunek do inwestorów tworzących nowe miejsca pracy opowiada biznesmen. Byłem w szoku kiedy już na pierwszym spotkaniu obecny był szef straży pożarnej i urzędnik odpowiedzialny za ochronę środowiska oraz przedstawiciel urzędu pracy. Zaprezentowano dokładny plan rozpoczęcia inwestycji, zasoby pracownicze, wszelkie interesujące mnie stawki płac itd.

Można by podejrzewać, że gościnność wynika z chęci upiększania rzeczywistości i koloryzowania. Żeby nie było wątpliwości, Jabłoński został zawieziony do kilku innych lokalnych przedsiębiorców, którzy już bez świadków opowiedzieli jak się robi biznes w Dublinie. W Wieluniu Jabłoński miał problem z wynegocjowaniem z władzami, aby pod fabryką zatrudniającą 900 osób powstała pętla autobusowa. Propozycję, że udostępni fragment własnej działki uznano za korupcjogenną.

Świece z Wielunia należą do najbardziej popularnych w Europie, znajdziecie je m.in w sklepach Ikea

Świece z Wielunia należą do najbardziej popularnych w Europie, znajdziecie je m.in w sklepach Ikea
Patriotyzm zakupowy
Dlaczego Jabłoński uruchomił produkcję w USA? Amerykanie premiują firmy, które produkują w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza od czasu kryzysu finansowego docenia się wartość miejsc pracy i znaczenie rodzimego przemysłu. Kiedy chciałem rozpocząć sprzedaż na tym największym na świecie rynku świec zapachowych, nie mogłem bezpośrednio przebić się do odbiorców. Handlowcy jednej z dużych amerykańskich firm odsyłali mnie do biura w w Hongkongu (dla producentów azjatyckich) albo do Florencji (biuro dla firm z Europy). A tam oferowano gorsze warunki opowiada przedsiębiorca.

W Wallmarcie producent amerykański dostanie więcej miejsca na półce niż importer. Menedżerowie tej sieci nie chcą ponosić kosztów magazynowania. Chcą dostaw, tyle ile trzeba on time. Import jest bezwładny, bo chińskie świeczki płyną statkiem 3 tygodnie. Amerykanie twierdzą, że lokalny producent szybciej zagospodaruje półki i będzie odpowiadał na lokalne potrzeby. W sumie żeby podpisać kontrakty z Wallmartem i Ikeą najbardziej opłacało mi stworzyć produkty made in USA, mówi dalej szef Korony.

Tymczasem w Polsce w przetarg na autobusy elektryczne dla Warszawy wygrała firma chińska, bo produkuje najtaniej. Dopiero po medialnej awanturze urzędnicy stwierdzili, że można inaczej


Dziwne co? Jakoś tam się nie pytają po ch... przyjeżdża taki gubernator do biznesmena. Ale przecież to Stany.
Myślę że w świetle przedstawionych faktów to jednak twoja wypowiedź jest tą najbardziej idiotyczną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 17:03   

FYC napisał/a:
Dziwne co? Jakoś tam się nie pytają po ch... przyjeżdża taki gubernator do biznesmena. Ale przecież to Stany.
Myślę że w świetle przedstawionych faktów to jednak twoja wypowiedź jest tą najbardziej idiotyczną.


Nic tu nie ma poza śmieszną propagandą p. Jabłońskiego. Czy w Polsce wojewoda nie przyjeżdża na otwarcie większych fabryk? Owszem, czasem nawet premier, vice premier, minister gospodarki. Nigdy jednak burmistrz czy prezydent miasta z zagranicy, z którego kapitał pochodzi! Czytając takie bzdetki Jabłońskiego uruchom myślenie w stopniu choć minimalnym, nie traktuj tej marnej propagandy jak prawomocnego orzeczenia sądowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FYC 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 88
Piwa: 9/10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 18:35   

mcdek napisał/a:
Nic tu nie ma poza śmieszną propagandą p. Jabłońskiego.

Może dla ciebie jest i śmieszna i propaganda, ale to on będzie z tego kasę kosił. Poza tym najwidoczniej nie znasz prawdy. Wystarczyłoby żebyś porozmawiał z ludźmi którzy tam byli i widzieli. Ale co tam lepsze są teorie spiskowe i przypisywanie komuś propagandy. Gdybyś nie wiedział, to jedna z maszyn wywieziona z Wielunia już pracuje w Stanach... ale to tylko propaganda :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-04-14, 18:56   

FYC napisał/a:
mcdek napisał/a:
Nic tu nie ma poza śmieszną propagandą p. Jabłońskiego.

Może dla ciebie jest i śmieszna i propaganda, ale to on będzie z tego kasę kosił. Poza tym najwidoczniej nie znasz prawdy. Wystarczyłoby żebyś porozmawiał z ludźmi którzy tam byli i widzieli. Ale co tam lepsze są teorie spiskowe i przypisywanie komuś propagandy. Gdybyś nie wiedział, to jedna z maszyn wywieziona z Wielunia już pracuje w Stanach... ale to tylko propaganda :twisted:


no i co w związku z tym że tak pozwole sobie zapytać??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW