R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kitor
2015-05-10, 20:44
Prawybory prezydenckie 2015

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich ?
Bronisław Komorowski (Platforma Obywatelska)
11%
 11%  [ 3 ]
Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość)
3%
 3%  [ 1 ]
Adam Jarubas (Polskie Stronnictwo Ludowe)
3%
 3%  [ 1 ]
Janusz Palikot (Twój Ruch)
14%
 14%  [ 4 ]
Janusz Korwin-Mikke (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja)
7%
 7%  [ 2 ]
Paweł Kukiz (bezpartyjny)
48%
 48%  [ 13 ]
Magdalena Ogórek (Sojusz Lewicy Demokratycznej)
7%
 7%  [ 2 ]
Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy)
0%
 0%  [ 0 ]
Paweł Tanajno (Demokracja Bezpośrednia)
0%
 0%  [ 0 ]
Marian Kowalski (Ruch Narodowy)
0%
 0%  [ 0 ]
Grzegorz Braun (bezpartyjny)
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 16:12   

glupek napisał/a:
Problem z demokracją polega na tym, że prawo wyborcze mają wszyscy - i ci mądrzy, i ci mniej...
Problem z politykami polega na tym, że albo są cyniczni i grają populistycznymi hasłami, albo... naiwni i liczą na to, że wyborcy zawsze myślą.
Wynik wyborów to zawsze wypadkowa tych czynników.
Martwi mnie to, jak łatwo poparcie zdobywają ludzie, którzy nie mają do zaoferowania nic pozytywnego. Martwi mnie to, co z Polską i polska gospodarką zrobią populiści i nieuki. Taki mamy kraj, na jaki jako społeczeństwo sobie zasłużyliśmy.


Dlatego należy głosować na takich gospodarczy pokroju Antczaka. Ludzi którzy się znają i mają duże doświadczenie :D


Albo taki Palikot.

1. Najpierw był konserwatysta - gazeta OZON i "pedały"
2. Kilka lat później Liberał - konopie, wolny rynek, ZUS jest ble itd.
3. Od 2-3 lat Socjalista zielony, postępowiec - Kolega pedofilów http://wyborcza.pl/1,7524...rokuratury.html


Już nawet Gazeta Wyborcza przestałą się nim interesować i agitowała Za Bólem Komorowskim.


Polacy nie zagłosowali zgodnie z wolą Michnika, Żakowskiego, Kraśko, Tadly i innych funkcjonariuszy betonu :( Ciemnogród, faszyzm...


Cytat:
Millward Brown - obecny prezes to syn... Krzysztofa Kruszewskiego (ur. 30 marca 1939) – pedagog, polityk.

Od 1973 był związany z aparatem partyjnym PZPR. Habilitował się w 1971. Od 1979 do 2008 był profesorem UW oraz Wojskowej Akademii Politycznej do 1990. Od 1995 profesor Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego. W okresie od 3 kwietnia 1980 do 12 lutego 1981 był ministrem oświaty i wychowania w rządach Edwarda Babiucha i Józefa Pińkowskiego.

Jako sekretarz Komitetu Warszawskiego PZPR miał kierować organizacją napadów bojówkarskich na wykładowców i słuchaczy opozycyjnego Towarzystwa Kursów Naukowych (1978-1981)[1]. Najważniejsze publikacje naukowe: Sztuka nauczania. Czynności nauczyciela (współautor i redaktor); Zmiana i wiadomość; Czterdzieści pięć minut. Prawie cała historia pewnej lekcji. Ponad 70 artykułów publicystycznych w dziennikach i tygodnikach opinii. Przetłumaczył 20 książek pedagogicznych z krajów anglojęzycznych.

Jego synem jest Krzysztof Borys Kruszewski, założyciel największej firmy badań rynku w Polsce – SMG/KRC (Obecnie Millward Brown)




Cytat:
CBOS - Powołany w 1982 przez pułkownika Stanisława Kwiatkowskiego, doradcę gen. Wojciecha Jaruzelskiego, pozostawał pod kontrolą Urzędu Rady Ministrów do 1990. Od 1997 działa na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o fundacji - Centrum Badania Opinii Społecznej (Dz. U. z 1997 r. Nr 30, poz. 163). Obecnie formalnie jest fundacją, nad którą nadzór sprawuje Prezes Rady Ministrów.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 17:04   

A może zamiast prezydenta i parlamentu, potrzebny jest dyktator?
A oto, co mówi Max Kolonko:

https://www.youtube.com/watch?v=O6oKzHQG3tY

... a poniżej o Uni Europejskiej, czyli: United States of Europe? - Max Kolonko MaxTV

https://www.youtube.com/watch?v=c3TQ7oipd_s


Nie wiem, czy Was, ale mnie przekonuje...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 17:09   

Głosowanie na takich ludzi jak Duda tylko oddala Polskę od świadomości i dobrobytu, idei świeckiego państwa. PiS to syf, zgnilizna, zatęchły i obślizgły episkopat pchający rączki do dziecięcych majteczek.

Faszyzujący patriota na uchodźtwie uczy na kogo głosować. To już w ogóle jakaś schozofrenia polityczna :roll:
Zapamiętaj chłopczyku, że kościół i zacofanie wyklucza postęp ekonomiczny i społeczny. Tak samo - woda święcona nie zastępuje mydła.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
FYC
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2015-05-11, 17:12   

Dopiero 1 tura, a tu juz taki bol dupy u niektorych, niezle :)


Proszę, ktoś tu chce mieć monopol na demokrację i władzę ... nieładnie ... ''idziemy po was'', nie dziwie się, że się boicie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Average 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 57
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 17
Piwa: 3/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 18:16   

Cytat:
Zapamiętaj chłopczyku, że kościół i zacofanie wyklucza postęp ekonomiczny i społeczny.
Fajna figura retoryczna... Ale ta jeszcze lepsza:
Cytat:
PiS to syf, zgnilizna, zatęchły i obślizgły episkopat pchający rączki do dziecięcych majteczek.
Wykapany towarzysz Gomółka.
Cytat:
Tak samo - woda święcona nie zastępuje mydła.
A to... Jakie odkrywcze! Jakbym słyszał jakiegoś komunistycznego agitatora... Oto głos (natchniony i nie znoszący sprzeciwu) ludu! Skąd ty bierzesz te sformułowania? Z Lenina?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maciej
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-11, 18:39   

Average napisał/a:
Oto głos (natchniony i nie znoszący sprzeciwu) ludu! Skąd ty bierzesz te sformułowania? Z Lenina?



Eeee... Nie trzeba od razu sięgać do dzieł zebranych. Wystarczy sparafrazowac parę wypowiedzi Henry'ego Richard'a...

Swoją drogą, kiedy słuchałem przemówień Kukiza, to miałem nieprzeparte wrażenie, że czegoś mu brakuje. Jakiegoś wąsika, czy coś...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Average 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 57
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 17
Piwa: 3/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 18:55   

Rysiu Czarnecki..? Skąd! Kto by tam poważnie brał takiego misiowatego faceta.To już bardziej Niesiołowski! Ten to jest odrażający. Jak Dzierżyński!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 18:56   

glupek napisał/a:
Swoją drogą, kiedy słuchałem przemówień Kukiza, to miałem nieprzeparte wrażenie, że czegoś mu brakuje. Jakiegoś wąsika, czy coś...


Hitler wygrałby te wybory.

Uczą się historii, celebrują pieczołowicie każdy wrzesień 39 i nic. Przychodzi populista napluje, nakrzyczy i sukces gotowy. Jakie to polskie.

Czym różni się przedwojenny populista niemiecki od dzisiejszego populisty polskiego? Wg mnie niczym szczególnym. Dobrze, że chociaż jest trochę ludzi, którzy kojarzą pewne analogie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Average 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 57
Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 17
Piwa: 3/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 19:09   

Cytat:
Czym różni się przedwojenny populista niemiecki od dzisiejszego populisty polskiego? Wg mnie niczym szczególnym.
A wg mnie wszystkim. Ten niemiecki jak mówił, że da, to dał, a polski jak mówi, że da, to mówi...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Maciej
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-11, 22:24   

mcdek napisał/a:
Głosowanie na takich ludzi jak Duda tylko oddala Polskę od świadomości i dobrobytu, idei świeckiego państwa. PiS to syf, zgnilizna, zatęchły i obślizgły episkopat pchający rączki do dziecięcych majteczek.

Faszyzujący patriota na uchodźtwie uczy na kogo głosować. To już w ogóle jakaś schozofrenia polityczna :roll:
Zapamiętaj chłopczyku, że kościół i zacofanie wyklucza postęp ekonomiczny i społeczny. Tak samo - woda święcona nie zastępuje mydła.


Hmm to dlaczego Bawaria jest katolicka i jest jednym z bogatszych regionów w Niemczech?

Kolonko przebywajac w USA zaznał wolnosci której w Polsce nie ma - przede wszystkim ekonomicznej. Zrezygnował z pracy dla propagandowej TVP, utrzymywanej z pieniędzy podatników.
torrent2 napisał/a:
A może zamiast prezydenta i parlamentu, potrzebny jest dyktator?
A oto, co mówi Max Kolonko:

https://www.youtube.com/watch?v=O6oKzHQG3tY

... a poniżej o Uni Europejskiej, czyli: United States of Europe? - Max Kolonko MaxTV

https://www.youtube.com/watch?v=c3TQ7oipd_s


Nie wiem, czy Was, ale mnie przekonuje...


Ma rację. Piłsudski by się przydał co by wziął za pysk ludzi. Wprowadzil reformy a urzędników skorumpowanych i politykow do więzień.
Nawet ze swoimi wadami byłby lepszy w obecnej sytuacji.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-12, 07:18   

Mateusz napisał/a:

Ma rację. Piłsudski by się przydał co by wziął za pysk ludzi. Wprowadzil reformy a urzędników skorumpowanych i politykow do więzień.
Nawet ze swoimi wadami byłby lepszy w obecnej sytuacji.


Kolonko srolonko. Nie oglądam. Wkurza mnie - następny patriota długodystansowiec.

A Piłsudski był socjalistą i takich jak ty, Kukiz, Korwin wsadziłby pierwszych do Berezy. Do więzień wsadził nie skorumpowanych, ale zagrażających jego pozycji. Jesteś niby narodowcem, a nawet nie znasz historii. W tej kwestii Piłsudski był bardziej jak Jaruzelski współcześnie. Doucz się.

Average napisał/a:
Cytat:
Czym różni się przedwojenny populista niemiecki od dzisiejszego populisty polskiego? Wg mnie niczym szczególnym.
A wg mnie wszystkim. Ten niemiecki jak mówił, że da, to dał, a polski jak mówi, że da, to mówi...


No nie do końca. Krzyczał coś o czystości rasy, a w efekcie przyszły ruskie i cały misterny plan w (słowo wymoderowano).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-12, 10:06   

Piłsudski za mlodu był socjalista a później wyrzekł się swoich kolegów z PPS i wybrał niepodległość i konserwatyzm.

Nie wiem czego cie uczyli w Częstochowie na politologii zaocznej ale to chyba ty nie znasz szczegółów.


Cytat:
post 9/04/2008, 11:39 Quote Post
W rozmowie z Arturem Śliwińskim w 1931 r. Marszałek mówił, że ide służenia Polsce bardzo wcześnie ukształtowała się w jego głowie. Tej idei pozostałem wierny na zawsze. I dzisiaj choć nie raz o durnej Polsce wymyślam, wymyślam na Polske i Polaków, to przecież tylko Polsce służę.

"Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to, co jest w nim marne" - a to już, jak pewnie się domyśliliście, Roman Dmowski

Mi, obie te myśli wydają się bardzo pdobne. Te słowa wypowiedziało dwóch mężów stanu i choć nie zgadzali się ze sobą, to chcieli i potrafili Polsce służyć.
Piłsudski był prawicowcem, a Dmowski stał na pozycji, "na prawo odemnie jest tylko mur".

Ktoś słusznie powiedział: "Grabiec się mylił, nazywając Wielopolskiego ostatnim szlachcicem, ostatnim był Józef Piłsudski.
Mimo że za młodu był socjalistą - nie miał nic wspólnego z ideologią lewicow. Jego wygląd zewnętrzny, jego zapatrywania były typowo staroszlacheckie. Wybierając się w podróż zabierał zawsze trzy tomy "Potopu" i obrazek Matki Boskiej Ostrobramskiej. Kardynał Kakowski mawaił o nim: "Piłsudski to typowy polski szlachci. Co do istnienia Boga ma poważne wątpliwości, a jednocześnie do Matki Boskiej bardzo gorące nabożeństwo". "Beniowski" Słowackiego znajdował się w Belwederze obok aforyzmów Napoleona.
Piłsudski był oczywiście człowiekiem prawicy. Trzeba było bezdennej głupoty, aby tego nie zrozumieć i go zwalczać. Konserwatyści z b. regentem Zdzisławem Lubomirskim, Januszem Radziwiłem, Eustachym Sapiechą i Aleksandrem Meysztowiczem na czele zrozumieli to i chętnie z nim współpracowali.
Socjalizm - jego zdaniem - po wojnie 1914-18 zaczął przegrywać i nadal będzie przegrywać. "W Rosji stał się nową formą niewolnictwa", a w Anglii socjaliści "nie stworzyli nic nowego, nie wydobyli z siebie nic, co wpłynęłoby na losy świata lub chociażby Anglii".
Wierzył, że się urodzi, aby odbudować Polskę, a potem nią rządzić.* Walczył, niekiedy bezlitośnie, o władzę w Polsce i nad wojskiem, odsuwał od niej konkurentów, choćby tak niezmiernie zasłużonych jak Roman Dmowski, generałowie Tadeusz Rozwadowski, Józef Haller, Władysław Sikorski, ponieważ był głęboko przekonany, ze tylko on potrafi uchronić od anarchii ząbkujące państwo i naprędce skleconą armię. Do Polski miał władczy stosunek, uważał ją za swe - choć niedoskonałe - dzieło, martwił się o jej przyszłosć, gdy go zabraknie.

Fragment ksiazki Mieczysława Pruszyńskiego "Dramat Piłsudskiego, Wojna 1920", Polska Oficyna Wydawnicza "BGW" Warszawa 1994


http://www.historycy.org/...pic=41437&st=15


Mam prośbę... Jeśli krytykujesz Kolonke to napisz proszę cos równie mądrego ciekawego jak on albo zrób videoblog w którym powiesz nam cos ciekawego. Ocenimy Twoje zdolności... Kolonko ma spora wiedzę jako dziennikarz i jest niezależny od swoich byłych pracodawców. A ty.? Co musiałes zrobic zeby dostać pracę w starostwie?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-12, 11:49   

Mateusz napisał/a:
Piłsudski za mlodu był socjalista a później wyrzekł się swoich kolegów z PPS i wybrał niepodległość i konserwatyzm.


Dmowski o Piłsudskim: "1. nie rozumie Polski, nie zdaje sobie sprawy z tego, co w niej jest potrzebne i co możliwe; 2. nie jest człowiekiem dzisiejszym, należąc swoją konstrukcją psychiczna? do pierwszej połowy XIX w.; 3. nie jest jednolity: to kombinacja starego romantyka polskiego z bolszewikiem moskiewskim, dająca się genetycznie wyjaśnić; 4. nie jest sobą, ale przedrzeźnia wielkie wzory historyczne, co zawsze prowadzi do czynów poronionych; 5. otrzymawszy posadę boga od jołopów, którzy go otaczają, usiłuje być większym, niż go Pan Bóg stworzył, robi pozory siły wielkiej, poza którymi ukrywa się słabość itd. Robi czasem na mnie wrażenie wołu, któremu wydaje się, że jest bykiem i wdrapuje się na krowę".

Współczuję dylematu - Dmowski czy Piłsudski.

PS. Ten twój bohater w trakcie wojny bolszewickie złożył dymisje na ręce Witosa i wyjechał. W trakcie Bitwy Warszawskiej na pole bitwy został doprowadzony pod bronią. Pierwszy kontakt oddziałów dowodzonych bezpośrednio przez Piłsudskiego nastąpił kiedy te już wycofywały się przegrane z pola bitwy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-12, 12:31   

Piłsudski nie jest dla mnie bohaterem ale nadal jestem zdania ze Polsce potrzebny jest dyktator a nie 460 Posłów i służby specjalne które nawet nie działaja w interesie Polski.

Miło ze czytasz Dmowskiego. :)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2015-05-12, 12:57   

Mateusz napisał/a:
(...)jestem zdania ze Polsce potrzebny jest dyktator(...)


Ale ktoś w stylu Kim Dzonga, Mugabe, al-Bashira ? Czy może taki dyktator/monarcha, yy, nowoczesny, ala Mikke ? :smile:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW