R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2015 ? II Tura

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich ?
Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość)
54%
 54%  [ 17 ]
Bronisław Komorowski (Platforma Obywatelska)
45%
 45%  [ 14 ]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-18, 09:02   

glupek napisał/a:
janosikkk napisał/a:
mcdek napisał/a:
I do tego oszust wyborczy na 200mld+ zł.
.


Patrz Pan , wystarczy że sama administracja (nie straz , policja , lekarze ale tylko i wyłącznie papierolodzy) zatrudniona tylko przez Platformę Obywatelską popracuje przez 4 lata za friko i prawie 200mld będzie jak w mordę strzelił ! Ewentualnie mozna pogadac nad wstrzymaniem na 4 lata kosztów obsługi zadłużenia zagranicznego po 8 latach rządów PO - jedyne 50mld rocznie i tez 200mld się znajdzie :D

Nie tędy droga .
Zresztą jesienią znikniesz .Razem z całą hurtownią żyrandoli . Pytanie o odpady jakie pozostaną :?


Czemu nie zaproponujesz, żeby dodrukować? Równie absurdalne i głupie. I równie opłakane skutki przyniesie.



Ojoj , daleko z takim wyczuciem ironii nie ujedziesz . Od druku zbiednieją wszyscy tylko trochę później . Natomiast wywalenie tej hałastry zatrudnionej tylko przes PO - PSL da wymierne korzyści . Obecna administracja liczaca ponad 480tyś zatrudnionych pochłania ok 80mld zł rocznie :D Skrócenie głowy tej hydrze o 200tyś sztuk czyli przywrócenie do stanu sprzed PO-PSL dałoby wymierne i "tłuste" oszczędności . Dla rozjaśnienia - to jest sama administracja zajmująca się obróbką papierów , nie ma tu policjanta czy strażaka ani pielęgniarki .

Powiem Ci że to nawet nie jest kwestia czyjegos widzimisię , mojego czy premiera albo ministrów . Jak się skończa chętni na refinansowanie długu (a przypomnę że rząd nie może "wydać" całego PKB ale tylko to co ma z podatków czyli niecałe 300mld zł ) to rozpocznie się wyścig szczurów w redukcji kosztów w którym przede wszystkim polecą resorty a za nimi głowy różnych ludzi . Tak po ludzku - przy coraz ciaśniejszym korycie mniej świń się zmieści . I jedna drugą będzie musiała zeżreć żeby przetrwać .

glupek napisał/a:


janosikkk napisał/a:
Ach ci kibice . Tym razem kibice ... z trybun sejmowych
http://prostozmostu.net/k...ji-pod-ambasada

Platforma naprawdę nienawidzi Rosji , Jarek Kaczyński przy nich to pacyfista :D


A czego ty oczekiwałeś? Od tego są służby. Dały d... w tym zakresie, że dopuściły do wypłynięcia takiej informacji.

Oj , to nie brak wyczucia tylko uszkodzony mózg .
Nie bawą mnie prowokacje PO-PSL w iście NAZISTOWSKIM stylu mające na celu napiętnowanie jednej grupy społecznej . W tym wypadku , przypomnę wyżej cytowanemu "alzheimerowi" że spalona buda to do wczoraj zasługa kiboli (wg premier i całego rządu) a nie ludzi z PO-PSL .
A to rząd PO-PSL spalił ruską budkę :D
W głowie każdego myślącego ciut dalej w tył jak i do przodu pojawia się pytanie - ile z tego co widział w telewizji mogło powstać w podobny sposób i ile jeszcze zobaczy . A zdaje się żę większośc tkwiła w przekonaniu że widzi "Całą prawde całą dobę" .
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Maciej, OgioN
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2015-05-18, 10:26   

Co raz więcej członków obecnego establishmentu skreśla powoli PO i Komorowskiego. Nadchodzi dzień zmiany nazwy, potem rządy PIS storpedowane przez TVN i potem znów PO pod inna nazwa :) . Polecam przyjrzeć się nowej partii Balcerowicza.

Ciekawe, kiedy wyborcy PO się zorientują, że media puszczają oko do lemingów "już nie jesteśmy za PO" :)
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2015-05-18, 11:42   

Wczoraj Komorowski powoływał się na mamprawowiedziec.pl i na to, że Duda tam coś o górnictwie nie tak powiedział. Okazuje się, że prawdopodobnie stroną zarządzała córka Komorowskiego ...

Ciekawie, ładnie się ustawili do debaty, podejrzenie o edycji poglądów Dudy na internetowym serwisie, jakiś krzykacz gotowy do ataku na Dude po wyjściu ze studia, nieźle, ale oni się muszą bać, skoro się takich rzeczy łapią ... oczywiście dzisiaj na stronie poinformowano o ataku hakerów i nie działa i nic nie można sprawdzić ...

http://niezalezna.pl/6716...sie-corka-zofia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-18, 12:38   

janosikkk napisał/a:


Ojoj , daleko z takim wyczuciem ironii nie ujedziesz . Od druku zbiednieją wszyscy tylko trochę później . Natomiast wywalenie tej hałastry zatrudnionej tylko przes PO - PSL da wymierne korzyści . Obecna administracja liczaca ponad 480tyś zatrudnionych pochłania ok 80mld zł rocznie :D Skrócenie głowy tej hydrze o 200tyś sztuk czyli przywrócenie do stanu sprzed PO-PSL dałoby wymierne i "tłuste" oszczędności . Dla rozjaśnienia - to jest sama administracja zajmująca się obróbką papierów , nie ma tu policjanta czy strażaka ani pielęgniarki .

Powiem Ci że to nawet nie jest kwestia czyjegos widzimisię , mojego czy premiera albo ministrów . Jak się skończa chętni na refinansowanie długu (a przypomnę że rząd nie może "wydać" całego PKB ale tylko to co ma z podatków czyli niecałe 300mld zł ) to rozpocznie się wyścig szczurów w redukcji kosztów w którym przede wszystkim polecą resorty a za nimi głowy różnych ludzi . Tak po ludzku - przy coraz ciaśniejszym korycie mniej świń się zmieści . I jedna drugą będzie musiała zeżreć żeby przetrwać .


Oj , to nie brak wyczucia tylko uszkodzony mózg .
Nie bawą mnie prowokacje PO-PSL w iście NAZISTOWSKIM stylu mające na celu napiętnowanie jednej grupy społecznej . W tym wypadku , przypomnę wyżej cytowanemu "alzheimerowi" że spalona buda to do wczoraj zasługa kiboli (wg premier i całego rządu) a nie ludzi z PO-PSL .
A to rząd PO-PSL spalił ruską budkę :D
W głowie każdego myślącego ciut dalej w tył jak i do przodu pojawia się pytanie - ile z tego co widział w telewizji mogło powstać w podobny sposób i ile jeszcze zobaczy . A zdaje się żę większośc tkwiła w przekonaniu że widzi "Całą prawde całą dobę" .


http://www.gazetaprawna.p...utrzymanie.html

http://www.rynekpracy.pl/...wna.16/wpis.729

Zanim rzucisz jakieś populistyczne hasełka, to może doczytaj - jesteśmy przeciętniakami, jeśli chodzi o wielkość zatrudnienia w administracji publicznej - 9,7% (tyle co Szwajcaria, odrobinę więcej niż Niemcy) w porównaniu do 14,6% w USA.
Poza tym, jak ich już zwolnisz, to co dalej? Zasiłki też zlikwidujesz? GUS najlepiej też zamknąć, żeby nie było wiadomo jak wzrośnie bezrobocie.
A może ty też jesteś zwolennikiem "niewidzialnej ręki rynku", która cudownie zlikwiduje problemy? Gdzie takiej ekonomii uczą? Na Hogwarcie?

Co do informacji o działaniach "służb" - istny z ciebie Holmes. Tylko trochę długo zajęło ci to odkrycie.

wojtas napisał/a:
Wczoraj Komorowski powoływał się na mamprawowiedziec.pl i na to, że Duda tam coś o górnictwie nie tak powiedział. Okazuje się, że prawdopodobnie stroną zarządzała córka Komorowskiego ...

Ciekawie, ładnie się ustawili do debaty, podejrzenie o edycji poglądów Dudy na internetowym serwisie, jakiś krzykacz gotowy do ataku na Dude po wyjściu ze studia, nieźle, ale oni się muszą bać, skoro się takich rzeczy łapią ... oczywiście dzisiaj na stronie poinformowano o ataku hakerów i nie działa i nic nie można sprawdzić ...


Znaczy co, kłamali? Wprowadzili tam fałszywe dane? To nic tylko pozew w trybie wyborczym złożyć. Idealny prezent w trakcie kampanii. Ciekawe, dlaczego go Duda nie składa?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2015-05-18, 14:18   

Może i kłamał, nie wiem, są podejrzenia. Jeśli tak, to sztab Dudy chyba to wykorzysta.

http://www.wykop.pl/artyk...ego-na-debacie/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-18, 14:46   

Widzę bul d..py, że plastikowy duduś plastuś odpłynął. Tyle są warte te wasze teorie spiskowe i "poglądy ekonomiczne" :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-18, 15:11   

glupek napisał/a:

http://www.gazetaprawna.p...utrzymanie.html

http://www.rynekpracy.pl/...wna.16/wpis.729

Zanim rzucisz jakieś populistyczne hasełka,


A czytałeś to co wklejasz ? W jednej analizie 3,15mln zatrudnionych w administracji (tj. w danych GUS-u tyle jest polecam lekturę a wg FR mamy niecałe 2 miliony .

Nie wiem jak to zostało policzone np. Niemcy za 2014 miały 300mld EUR wpływu z czego 17% ~51mld EUR ~200mld zł wydały na swoją budzetówkę , Polska miała ~295mld zł a na budżetówke wydała 89mld zł (wg raportu FR) co stanowi 30% wpływu . Więc pytam się co Ty wklejasz (jeśli to ma być kontrargument) ? Raczej sam sobie udowodniłeś moją rację :roll:

Druga sprawa z tych statystyk: strona 29 pliku , tabelka 10 a w niej - 3 miliony zatrudnionych w sektorze publicznym za średnią 4350 brutto/mc daje 156miliardów złotych rocznie :shock: Co odpada od tej astronomicznej liczby że redukuje się ona do republikańskich 89mld ?

W tym samym kwartale I-IV 2014 śrenia w sektorze prywatnym wynosiła 3600 brutto (w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób, mikroprzedsiębiorstw tam nie ma )... Proporcje zatrudnienia 3mln w publicznym 5,5mln w prywatnym .... tak są jescze samozatrudnieni dlatego pomine to wyliczenie .
Te 3600 w sektorze prywatnym i to bez mikroprzedsiębiorstw doskonale tłumaczą utrzymywanie tak "wielkiej" kwoty wolnej od podatku :D (w kambodży jest 11 tyś zł a zarabia się poniżej 1000/mc)

Jaka niewidzialna ręka rynku ?! Niewidzialna a raczej niedostrzegana to jest skala na jaką obrabia się ten cały drobny sektor prywatny po to żeby wyżywić publicznego spaślaka .
Kazdy sobie musi sam zadać pytanie co zyskał przez te 8 lat w kontaktach z tą "wypasioną" administracją . Ja, poza profilem zaufanym, e-deklaracjami i PUE nie zauważyłem kompletnie nic więcej . Nadal w lutym umówili mnie w przychodni do alergologa na koniec czerwca a w kwietniu do otolaryngologa na koniec maja . Więc zebrałem dupę do prywatnego gabinetu i aktualnie jestem lżejszy o parę stówek ale wyleczony :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-18, 15:19   

mcdek napisał/a:
Widzę bul d..py, że plastikowy duduś plastuś odpłynął. Tyle są warte te wasze teorie spiskowe i "poglądy ekonomiczne" :lol:

No zapewne wiecej warte niż internetowa spamerska gnida z samych bronkowych jaj jaką jesteś :D

A duduś poczuł moc WSI i się zgarbił . Myślę że agresja gajowego godna samego wielkiego elektryka zostanie doceniona :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-18, 16:12   

janosikkk napisał/a:
mcdek napisał/a:
Widzę bul d..py, że plastikowy duduś plastuś odpłynął. Tyle są warte te wasze teorie spiskowe i "poglądy ekonomiczne" :lol:

No zapewne wiecej warte niż internetowa spamerska gnida z samych bronkowych jaj jaką jesteś :D

A duduś poczuł moc WSI i się zgarbił . Myślę że agresja gajowego godna samego wielkiego elektryka zostanie doceniona :)


4-5 punktów regulaminu w tym tylko wątku. Ferbik już plonkownicę grzeje ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2015-05-18, 16:16   

mcdek napisał/a:
Widzę bul d..py, że plastikowy duduś plastuś odpłynął. Tyle są warte te wasze teorie spiskowe i "poglądy ekonomiczne" :lol:


Jeśli to do mnie ... dla mnie w tej debacie przegranym jest wyłącznie Polska i tyle w temacie. Nie jestem zwolennikiem, ani jednego, ani drugiego. Ale Komorowski jest prezydentem i takiego fałszu na tym stanowisku nie zniosę. Duda pewnie nie lepszy, ale nie był prezydentem, więc nie mam go jak ocenić.

Co do "bulu", przejrzyj własne posty po I turze.

Pozdrawiam.

PS. Komorowski miał swoje asy w rękawie na Dudę, ale czy one były prawdą? Mam kolejne podejrzenia ...
http://wiadomosci.onet.pl...eja-dudy/lyr4wg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-18, 16:27   

glupek napisał/a:
janosikkk napisał/a:
mcdek napisał/a:
Widzę bul d..py, że plastikowy duduś plastuś odpłynął. Tyle są warte te wasze teorie spiskowe i "poglądy ekonomiczne" :lol:

No zapewne wiecej warte niż internetowa spamerska gnida z samych bronkowych jaj jaką jesteś :D

A duduś poczuł moc WSI i się zgarbił . Myślę że agresja gajowego godna samego wielkiego elektryka zostanie doceniona :)


4-5 punktów regulaminu w tym tylko wątku. Ferbik już plonkownicę grzeje ;)


A konkretnie to których ? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-18, 16:51   

http://biznes.pl/kraj/pra...ndydatow/hq8w1y

Poczytajcie sobie kucyki od kur-wina ile ta lala plastkowa skubnie z podatków. Podniesie kwotę wolną, obniży podatki. Taaa :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-05-18, 17:07   

janosikkk napisał/a:
glupek napisał/a:


4-5 punktów regulaminu w tym tylko wątku. Ferbik już plonkownicę grzeje ;)


A konkretnie to których ? :)


§2 ust. 1 lit. c, d; ust. 5, 6, 7, nie wiem, czy nie 8, a dodatkowo ust. 1 w zakresie pisania posta pod postem. Dodatkowo obowiązuje §3 ust. 6. lit. a, d, e.
Have fun.

wojtas napisał/a:

PS. Komorowski miał swoje asy w rękawie na Dudę, ale czy one były prawdą? Mam kolejne podejrzenia ...


A co jeśli SĄ prawdą? Nazwiesz je "ciosami poniżej pasa"? Dlaczego nie szanować innych? Jak dla mnie podsumowanie debaty lepsze miał Duda, choć większość wcześniejszych rund przerżnął. Czy to taki problem uznać, że kandydaci nie są idealni? Ja nie uważam Komorowskiego za najlepszego kandydata, ale i tak jest lepszy, niż wizja pełzającego totalitaryzmu, prywaty i rozkładania gospodarki przez PIS.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-05-18, 17:37   

mcdek napisał/a:
http://biznes.pl/kraj/pracodawcy-rp-duza-roznica-w-kosztach-obietnic-kandydatow/hq8w1y

Poczytajcie sobie kucyki od kur-wina ile ta lala plastkowa skubnie z podatków. Podniesie kwotę wolną, obniży podatki. Taaa :D


Lepiej sobie poczytać bajkę o debecie który dzieki Platformie , PSL-owi i "wszystkopodpiszę" prezydentowi Komorowskiemu skoczył z 550mld w 2007 do 1300mld obecnie i nie przyniósł wymiernego wzrostu siły nabywczej wypłat . NBP zaprasza na stronę.
Kredyt zaciągany w imieniu obywateli powinien skutkować przede wszystkim pogrubieniem portfeli wszystkich obywateli a nie pogrubieniem warstwy szkła na Zusie czy trawy na orliku. A te wszystkie wspaniałe inwestycje drogowe sa mniej więcej warte 3 roczne koszty obsługi zadłużenia . No gratulacje , nobel z ekonomii dla obecnej władzy .
mcdek ma to w (słowo wymoderowano) bo na jesieni po utracie pracy spakuje manaty i na zmywak ale cała reszta nie wyjeżdzających będzie musiała stanąć "fejs tu fejs" z sytuacją w której skończą się chętni na refinansowanie długu .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wojtas 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 116
Otrzymał 16 piw(a)
Skąd: Wielun
Wysłany: 2015-05-18, 17:39   

Nie są prawdą, tylko manipulacją, bo okazuje się, że na miejsce Dudy na uczelni, są brane osoby w zastępstwie, a on przebywa na urlopie bezpłatnym.

Czytaj ze zrozumieniem, obu wczoraj oceniłem po debacie i jeszcze dodatkowo dzisiaj podsumowałem odpowiadając mcdkowi.

Cytat:
Jak dla mnie Komorowski dobrze zaczął, był agresywny i dogryzał bardziej Pisowi, niż Dudzie. Jestem ciekawy, czy mówił prawdę w niektórych momentach atakując personalnie Dudę.

Z kolei Duda chyba chciał pokazać, że jest racjonalny, a nie radykalny i był zbyt kulturalny i spokojny, nie atakował zbyt mocno.

Komorowski wygrywał na punkty, by w ostatniej rundzie wyskoczyć z pytaniem o zmianę poglądów co wybory, na co usłyszeliśmy piękną kontrę Dudy o zmianie poglądów Komorowskiego, z piątku, na poniedziałek, odnośnie "konstytucję chcą zmieniać frustraci i przegrani", to było coś jak


Początek debaty dla Komorowskiego, końcówka dla Dudy, takie moje zdanie, ale większy progres u Komorowskiego, widać zdeterminowany był, widać, że on goni wynik obecnie.


Obaj to nie moja bajka i są słabymi kandydatami.

Bez odbioru, załączam Ci "ignora" na nowo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW