R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Petru "robi" partię...
Autor Wiadomość
czereśniak 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 39
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-06-01, 08:16   Petru "robi" partię...

Czołowy bankier kraju zakłada partię. Ten niesamowity optymista sądzi, że skusi ludzi obietnicą reaktywacji Unii Wolności. Więcej liberalizmu ma być lekiem na ordynarne przekręty tzw. biznesmenów. Już widzę jak miliony obywateli pochylają się z troską nad kłopotami pana X, który z powodu opresyjności państwa zmuszony jest płacić wynagrodzenia "pod stołem" i stosować kreatywną księgowość, bo nie starczyłoby mu na życie na średnim europejskim poziomie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2015-06-01, 09:28   Re: Petru "robi" partię...

czereśniak napisał/a:
Czołowy bankier kraju zakłada partię. Ten niesamowity optymista sądzi, że skusi ludzi obietnicą reaktywacji Unii Wolności. Więcej liberalizmu ma być lekiem na ordynarne przekręty tzw. biznesmenów. Już widzę jak miliony obywateli pochylają się z troską nad kłopotami pana X, który z powodu opresyjności państwa zmuszony jest płacić wynagrodzenia "pod stołem" i stosować kreatywną księgowość, bo nie starczyłoby mu na życie na średnim europejskim poziomie.


Problem z dzisiejszą polityką polega na tym, że w związku z dość nieoczekiwanymi zmianami na scenie politycznej wszyscy mają mądrze brzmiące teorie dlaczego takie, a nie inne wyniki Dudy, Komorowskiego i Kukiza, ale tak naprawdę nikt nie ma bladego pojęcia "osso chossi".
Zawsze istniała grupa tzw. elektoratu zmiany, niezadowolonych i antysystemowców, licząca sobie 15-25% (KPN, BBWR, UW, 2 x Samoobrona, Palikot, Kukiz). I jest tak nadal, ale mam dziwne wrażenie, że politolodzy i publicyści nagle zgłupieli, spanikowali i zapomnieli, że taka grupa istniała zawsze i wcale nie wzrosła.
Co wybory pojawiają się nowe-stare partie pod nowymi szyldami, z nowymi twarzami, liczące na ugranie swoich kilku procent. Tylko działacze i elektorat dziwnie podobni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czereśniak 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 39
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-06-01, 11:48   

Cytat:
Co wybory pojawiają się nowe-stare partie pod nowymi szyldami, z nowymi twarzami, liczące na ugranie swoich kilku procent.
Racja! Zastanawia mnie jedynie na co ten facet liczy? Dziennikarze wykreowali go na jakiegoś ekonomicznego "guru" i etatowego komentatora ekonomicznych posunięć rządu, a facet jakoś nie kojarzy mi się z osobą, która dokonałaby czegoś szczególnego na tym polu. To że był "doradcą" Balcerowicza o niczym nie świadczy. Takich "doradców" pętało się tam kilkudziesięciu. Zresztą "doradca" to eufemizm faceta na posyłki. Potem były tylko "rządowe synekury" w Banku Światowym i bankach komercyjnych... Facet jest niesamowitym optymistą. Szarzy pracobiorcy go nie kojarzą. A jeśli kojarzą, to tylko z "banksterami". Garstka rozgoryczonych "przedsiębiorców" jako stronnicy to zdecydowanie za mało...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-06-02, 17:26   

Ktoś mnie kiedyś zapytał. A dlaczego uważam, że Polska nie dorosła do demokracji? Bo tak istotnie uważam. To teraz mamy namiastkę odpowiedzi, na przykładzie chociażby tego nowego ugrupowania, NowoczesnaPL., czy jakiejś partii Kukiza.
Wszystko jeszcze patykiem na wodzie pisane, ale już według sondaży jest w parlamencie i to ze znaczącymi wynikami :shock:

Polski obywatel jeszcze pojęcia nie ma na kogo w swoim okręgu będzie głosował i na jaki dokładnie program, ale już swój głos oddał. Ciekawe co będzie jak na listach np. takiego Kukiza, zameldują się ... ( nie chcę rzucać tutaj jakimiś epitetami, ale wiecie o co mi chodzi ;) ) Też ślepo będzie obstawiał "jedynkę", no bo to przecież partia Kukiza :D

Ludzie wszystko w swoim czasie. Najpierw niech te placki zostaną upieczone, a dopiero potem niech nastąpi podział i konsumpcja owych wypieków. Bo może się okazać, że apetyty wielkie a tu z pieca ... zakalce wychodzą :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czereśniak 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 39
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-06-02, 21:37   

Cytat:
A dlaczego uważam, że Polska nie dorosła do demokracji? Bo tak istotnie uważam.

Oczywiście siebie nie masz na myśli...To ONI są niedojrzali i infantylni.
Cytat:
Polski obywatel jeszcze pojęcia nie ma na kogo w swoim okręgu będzie głosował i na jaki dokładnie program, ale już swój głos oddał.
Oczywiście już wiesz na kogo "polski obywatel" odda głos w nadchodzących wyborach. Na TYCH
Cytat:
nie chcę rzucać tutaj jakimiś epitetami, ale wiecie o co mi chodzi ;)
Wcale nie wiemy (przynajmniej ja) o co ci chodzi i kogo masz na myśli. Rzucasz jakimiś piekarniczymi porównaniami i oczekujesz, że ktoś cię zrozumie. Wyrażaj się jaśniej z łaski swojej. Jeśli chodzi o to, czy Polska dorosła do demokracji, to mnóstwo ludzi ma odmienne zdanie. Wobec braku alternatywy w ruch powinny pójść koktajle Mołotowa, a tymczasem wkurzeni obywatele zachowali się bardzo dojrzale oddając swój głos na jedynego "nieumoczonego" kandydata.
Cytat:
Też ślepo będzie obstawiał "jedynkę", no bo to przecież partia Kukiza :D
Skąd wiesz?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hajen
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-06-03, 14:47   

czereśniak napisał/a:
Oczywiście siebie nie masz na myśli...To ONI są niedojrzali i infantylni.

Oczywiście że tak, bo ja nie oddaję głosu (nawet jeśli mowa o sondażach) na coś co jeszcze praktycznie nie istnieje.

Odniosłem się do nowości, której praktycznie jeszcze nie ma ( i nie wiadomo czy w ogóle będzie), a czy Ty się z tym zgadzasz czy nie, to już nie mój problem. Tak samo w kwestii zrozumienia pewnych przenośni :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czereśniak 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 39
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-06-03, 17:31   

Cytat:
Odniosłem się do nowości, której praktycznie jeszcze nie ma ( i nie wiadomo czy w ogóle będzie), a czy Ty się z tym zgadzasz czy nie, to już nie mój problem
Odniosłeś się co najwyżej do wyborców Kukiza. I to z pogardą i poczuciem wyższości... Jasne! To "nie twój problem"! Problemem by się stał, gdyby ktoś ci stołek chciał spod d... wyrwać. Wtedy to byś na samego diabła zagłosował, nie dbając o to czy istnieje czy nie. I jeszcze ten mentorski ton. Gadasz jak Cimoszewicz... Obrażasz ludzi jakimiś niedopowiedzeniami i półsłówkami, a gdy ktoś ci wytknie absurdalność twoich opinii, to zadzierasz nosa i udajesz, że jesteś ponad to, unikając jednocześnie odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-06-05, 11:07   

Od Pawła Kukiza oczekuję że wytłumaczy się z tego (albo zrobi coś z autorem :D )
http://www.kontrowersje.n...ta_co_chceta_ii
Lider nowy czy stary - tak samo trzeba patrzeć na łapy.

A tutaj coś z "innej beczki" :
http://www.fakt.pl/polity...ilm,549457.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czereśniak 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 39
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-06-08, 09:27   

Chłopcy z ONR-u się tym zajmą... A swoją drogą, to ostatnio jest wysyp takich demaskatorskich artykułów nt. Kukiza. Ktoś się mocno zaniepokoił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
janosikkk 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 90
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Czarnożyły
Wysłany: 2015-06-09, 18:25   

To tak dla równowagi pozytywnie o PK
http://www.radiownet.pl/p...yj-pelna-miarka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czereśniak 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 39
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-06-10, 18:37   

No idealny facet po prostu... I komu tu wierzyć? Niestety nie mam tyle samozaparcia, żeby samemu kopać po internecie i sprawdzać fakty. Nie mam ja i nie ma 99% wyborców. Najprościej założyć, że "ONI" się zaniepokoili i próbują faceta zdyskredytować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW