R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ice Bucket Challenge
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 15:30   Ice Bucket Challenge

Co sądzicie o tej nowej modzie? Bo chyba inaczej nie da się tego nazwać... Celebryci wylewają na siebie kubeł wody - rzekomo w celach charytatywnych, następnie wyznaczają kolejnych celebrytów żeby też popełnili ten kretyński czyn...

O ile średnio przepadam za Krystyną Pawłowicz o tyle jej odpowiedź na nominację ze strony Jerzego Owsiaka bardzo mi się spodobała...

Krystyna Pawłowicz napisał/a:
Pan J. Owsiak wylądował z Kosmosu na lotnisko w Modlinie, gdzie w pogotowiu czekała już lotniskowa Straż Pożarna, która pomogła Panu Owsiakowi ochłonąć przy pomocy wody i lodu. Jeszcze przed zgaszeniem podróżnej gorączki wodą, Pan Owsiak coś jakby wzywał mnie na pomoc chcąc chyba jakichś pieniędzy, którymi, za jego pośrednictwem, miałabym gdzieś,komuś pomóc

Otóż drogi podróżniku z Kosmosu, na Ziemi, w Polsce, jak ktoś chce drugiemu pomóc, to po prostu idzie na pocztę lub przelewem, i bezpośrednio wspiera tego kogo chce, chorych,słabszych, potrzebujących. Do minimum ogranicza pośredników. Nie musi przed tym oblewać się wodą z lodem przy pomocy Straży Pożarnej, nie musi marnować wody ani prądu na późniejsze osuszenie odzienia


Tutaj film z Owsiakiem



Swoją drogą trzeba mieć nieco przerośnięte ego żeby do tego "wyzwania" angażować Straż Pożarną.

Nie przebierał w słowach Donatan:

Donatan napisał/a:
"Dla fanów 'spleszów' i wyzwań internetowych mam nową grę - rzucam wyzwanie. Zjadłem 2 kilo śliwek, wypiłem mleko, obróciłem się tyłem do miłośnika 'spleszu' i kichnąłem rzadzizną" - pisze na Facebooku Donatan, publikując przy okazji zdjęcie "okichanego" fana "splesza".

Następnie producent muzyczny prowokuje internautów do pójścia jego śladem.

"Teraz wyzwanie - zrób to samo w ciągu 24 godzin albo zaproś mnie na śliwki i mleko" - napisał, dodając, że "nominuje polskich celebrytów do wzajemnej 'kakałowej' kąpieli".



Dodając potem (czy raczej tłumacząc się wobec swoich fanów) że to niewybredny, ale jednak tylko żart...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 16:52   Re: Ice Bucket Challenge

To nie jest moda, tylko akcja społeczna, skierowana raczej w stronę nastolatków, mająca na celu pobudzenie pewnych empatycznych stron osobowości. A że oblewają się znane staruchy, to co innego. Ty nie musisz oglądać :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 17:08   

Też jestem zdania, że to następny internetowy bzik. Ale lepszy pewnie taki fioł, niż jakiś inny niezdrowy rodzaj fanatyzmu :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 17:31   

mcdek, ja wiem jaki jest ogólny zamysł - ale chyba trochę się wymknął spod kontroli - bo w części filmów nie ma żadnej informacji o charytatywnym charakterze tej "akcji". I śmiem twierdzić że przeceniasz skuteczność tej akcji w, jak to ładnie określiłeś, pobudzaniu empatycznych stron osobowości.

Ale fakt, moda to może nie jest najlepsze określenie. Po prostu brak mi innego.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 21:15   

Całkiem przypadkiem wpadłem na filmik z udziałem Tede ;-) Ile osób odpowie na nominację? :roll:

_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 06:43   

Ja to mam wrażenie, że większość osób w ogóle nie ma pojęcia o co chodzi w tej akcji.
Traktują to jako zabawę i zaistnienie w sieci.

Głównym celem jest nie tylko zebranie funduszy ale także rosnąca świadomość o chorobie. Gdyby nie akcja, nawet ja sama nie wiedziałabym co to jest ALS.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 16:47   

Coraz częściej czytam pod challengami: osoby, które nominowałem muszą podjąć wyzwanie oblania się wodą, albo będą musiały wpłacić kasę na konto fundacji.

Jakim kiepem trzeba być? :facepalm:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 19:28   

no bo to niestety nie poszło w tą strone co powinno. Z drugiej strony większość osób które biorą w tym udział do nad wyraz inteligentnych nie należą i efekty tego są aż nadto widoczne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 15:54   

bAN napisał/a:
no bo to niestety nie poszło w tą strone co powinno. Z drugiej strony większość osób które biorą w tym udział do nad wyraz inteligentnych nie należą i efekty tego są aż nadto widoczne.

Mówisz, nie ta klasa co Ty? Wiesz, tak to jest na świecie, nie każdy ma szansę bANem się urodzić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-05, 17:58   

cóż, dla mnie wiekszość biorących w tej zabawei ludzi to zwykłe pajace i nic więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pawel.mat33 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 5
Skąd: wielun
Wysłany: 2015-04-16, 17:19   

W internecie wielu znanych ludzi zamieszcza flmiki na których oblewa się wodą, w celu wsparcia akcji charytatywnych. świetny pomysł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baba_jaga 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 18 Maj 2013
Posty: 19
Skąd: polska
Wysłany: 2015-06-25, 10:48   

też jestem zwolenniczką:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nasper 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Polska B
Wysłany: 2015-07-28, 13:31   

Jeszcze był rapowy hot 16 challange - niektóre kawałki było bardzo dobre.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW