R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Słaby odbiór telewizji TVK
Autor Wiadomość
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-24, 21:06   Słaby odbiór telewizji TVK

Witam, czy ktoś z forumowiczów korzystających z telewizji dostarczanej przez TVK ma problemy z odbiorem? Mamy w domu dwa telewizory i na obu występuje problem ze słabą jakością . Testując sygnał w momencie pisania tego posta na telewizorze LG, na kanale 66 (834000 kHz) mam siłę około 10 %, a jakość około 40%. Na kanale 67 (842000 kHz) mam siłę około 8%, natomiast jakość około 5%.. Kanał 68 (850000 kHz) to siła około 10% a jakość około 30%. Czasem jest wszystko ok a czasami po prostu nie da się oglądać telewizji bo strasznie pixeluje... Czy ktoś ma na to jakiś sposób?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-25, 10:17   

U mnie w dwóch mieszkaniach na Wyszyńskiego wszystko jest w porządku.
Zgłoś problem do TVK WSM, przyjdą sprawdzą i pewnie problem rozwiążą.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2017-02-01, 13:39   

Marta napisał/a:
Czasem jest wszystko ok a czasami po prostu nie da się oglądać telewizji bo strasznie pixeluje... Czy ktoś ma na to jakiś sposób?

No niestety, my odbiorcy nie mamy żadnego dobrego sposobu na taki stan rzeczy. Pamiętam, że kiedyś TVK tłumaczyła to słabym sygnałem, który dociera do nich. Czas mija a w sprawie nic się nie zmienia. Przykre, bo w końcu opłacamy co miesiąc abonament za ... dobrą jakość obrazu a nie za to co nam się serwuje.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-02-01, 16:16   

Trzeba sprawy wziąć w swoje ręce i odciąć się od monopolisty.
Zrobiłem tak, jak tylko raczkowały "kablówki". A było tak: miejscowość, w której mieszkam znajduje się w dołku, a w dodatku daleko od nadajników. Odbiór telewizji naziemnej od zawsze był problemem, ale anteny zbiorcze zapewniały odpowiednią siłę sygnału. Z czasem, gdy zaczęła pojawiać się telewizja satelitarna, powstawały osiedlowe sieci, które - z powodu ówczesnych przepisów - pod swoje skrzydła przygarnęła pewna fundacja. Inicjatywa osiedlowych sieci była obywatelska, więc wszystko odbywało się po kosztach z tym, że równolegle fundacja podpisała z całym miastem dziesięcioletnią umowę na konserwację i modernizację AZART-ów.
Po pewnym czasie na terenie miasta fundacja zaczęła ciągnąć swoje kable, jak również montować instalacje wprost na elewacjach budynków, które w międzyczasie stały się Wspólnotami Mieszkaniowymi lub należały do spółdzielni.
Nikomu nic nie mówiąc z dnia na dzień wyłączono sygnał w sieci osiedlowej i przełączono do nowej sieci, a do mieszkań zapukali pracownicy fundacji z ofertą przyłączenia i podpisania umowy. Na zachętę przez pewien czas odbiór był darmowy. Okazało się wówczas, że alternatywa skorzystania z AZART-ów jest niemożliwa, bo nie wytrzymały intensywnej "konserwacji i modernizacji" w wykonaniu specjalistów z fundacji. Po prostu były nieczynne, a na dodatek z dachów zniknęły anteny.
A później poszło jak z płatka. Miasto oplecione siecią zaczęło przynosić profity operatorowi kablówki.
Ponieważ już wówczas byłem właścicielem mieszkania we WM, nie zgodziłem się na przełączenia do "kablówki" i zażądałem przywrócenia sygnały w dotychczasowej sieci, za którą zapłaciłem i płaciłem opłaty lub umożliwienia mi odbioru z AZART-u.
Oczywiście było to niemożliwe, bo fundacja przejęła również całą aparaturę osiedlową - jak się okazało - za darmo, bo nie można za rekompensatę uznać darmowy odbiór programów w nowej sieci przez pewien czas. I od tamtego czasu przez lata ludzie płacą i płacą.
Sprawa oparła się o prokuraturę i sąd, ponieważ dotarłem do dokumentów świadczących o przekręcie, ale na lokalne układu nie ma rady.
Za to ja znalazłem radę i od tamtego czasu mam własne anteny i tunery satelitarne, głównie do odbioru programów FTA, a ostatnio tv naziemnej cyfrowej. Przez te wszystkie lata zaoszczędziłem na niezły samochód.
Co do abonamentu, też nie płacę, bo w rodzinie jest osoba zwolniona z opłaty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW