R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2012-11-25, 21:07
NEOTECH w Wieluniu
Autor Wiadomość
SysiO 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 21:05   

Szczerze w wieluniu teraz nie ma widoków na przyszłość... kończyć szkołe i uciekać. Masz wtyki masz - masz wszystko, taka smutna prawda.
_________________
Nieustanna walka i dążenie po swoje
Wyznaczone cele przepędzają paranoje. Twardo tu stoję bo pewien jestem swego. Z podniesioną gardą nikt mi nie odbierze tego. Co nauczyło życie tysiącem dni. Nie raz konkretnie pozmazywały ślady krwi wiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-11-28, 17:57   

Co dobrego słychać w Neotechu ? Ktoś wie, ilu obecnie zatrudnia pracowników ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WGS 
Dojeżdża PKSem
WGS



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 118
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-29, 18:19   

Na pewno po staremu, ale zdecydowanie do przodu. Ciężko stwierdzić ilu ludzi jest w tej chwili zatrudnionych, ale biorąc pod uwagę sezon na produkcję TV, na pewno więcej niż zwykle.
_________________
https://www.facebook.com/jurawielun?ref=hl - POLUB NASZ PROFIL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-02-25, 23:13   107 osób do końca kwietnia straci pracę w koreańskim Neotech

Cytat:
Koreański Neotech likwiduje fabrykę w Wieluniu. Połowa parku maszynowego już została wywieziona z obiektu. Jak się okazuje, produkcja komponentów do sprzętu RTV przestała się opłacać koreańskiemu właścicielowi z uwagi na nasycenie rynku tego rodzaju asortymentem. Dlatego wygaszana jest linia produkcyjna. W związku z tym do końca kwietnia pracę straci 107 osób. Pismo w sprawie zwolnień grupowych trafiło do Powiatowego Urzędu Pracy w Wieluniu 1 lutego. Mówi dyrektorka PUP-u w Wieluniu, Beata Pilarczyk:

- Firma Neotech informuje nas, że z powodu likwidacji działalności zamierza zwolnić 107 pracowników. 65 pracowników ma miesięczne wypowiedzenie i będzie zwalniana 28 lutego, a 42 osoby z dniem 30 kwietnia. My dysponujemy dość pokaźną kwotą na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Jest to prawie 8,5 mln zł. I w ramach tych naszych środków będziemy próbowali aktywizować te osoby, które do nas trafią i zarejestrują się. Znajdziemy pracodawcę, który zechce zatrudnić pracownika wsparty tymi środkami Urzędu Pracy. I zatrudnić akurat te osoby z Neotechu, bo to też nie jest tak, że jeśli my mamy środki, to akurat te osoby mamy polecić. Będziemy oczywiście starać się im pomagać. Ale to nigdy takiej pewności niestety nie ma.

Produkcja w wieluńskiej fabryce Neotechu ruszyła w drugiej połowie 2007 r. W szczytowym okresie firma zatrudniała ok. tysiąca osób. Zakład przy ul. Fabrycznej w Wieluniu produkował przede wszystkim obudowy telewizorów dla LG Electronics.

Źródło



Cytat:
Czy pracowników wieluńskiego Neotechu przejmie inna firma?

Jest duża szansa, że pracownicy Neotechu, koreańskiej firmy, która przez wiele lat funkcjonowała w Wieluniu, nie stracą pracy. Temat „wyprowadzenia” się Neotechu z Wielunia poruszono na wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Burmistrz, Paweł Okrasa uspokajał nastroje radnych, mówiąc, że sąsiednia firma jest w stanie nie tylko przejąć pracowników, ale i kupić hale po Neotechu.

„Jakie wykonał pan działania w celu zatrzymania u nas firmy Neotech?” - dopytywał podczas sesji radny Wojciech Psuja.

Burmistrz Okrasa o tym, że firma Neotech planuje rezygnację z działalności w Wieluniu, wiedział już na początku 2015 roku:
- Firma mnie już wtedy informowała, kiedy byłem na spotkaniu z zarządem spółki, że planują w ogóle wycofanie swojego biznesu z Polski. Ja, rozmawiając z nimi, prosiłem ich, żeby, jeżeli już będą mieć taką decyzję definitywną, ostateczną, można się było z nimi w tej kwestii spotkać, tak żebyśmy mogli zagospodarować ludzi i ewentualnie ten teren, który oni zajmują.

Tak też się stało. Jesienią zeszłego roku doszło do spotkania, na którym zarząd ostatecznie powiedział, że firma zamyka działalność w Wieluniu. Burmistrz zorganizował wtedy kolejne spotkanie z zarządami firm sąsiadujących z Neotechem:
- Pytając ich o to, czy są w stanie zagospodarować halę, teren i ludzi. I taka deklaracja jednego z sąsiadów się pojawiła. Są w tej chwili prowadzone rozmowy szczegółowe o tym, żeby kupić ten teren i wszystkim pracownikom dać pracę. Tak że tutaj nie powinno być żadnych negatywnych skutków zarówno dla budżetu Gminy Wieluń, jak i dla pracowników. Bo ci pracownicy, czyli 107 pracowników będzie miało na chwilę obecną zaproponowaną pracę w innych zakładach wieluńskich. I wydaje mi się, że zrobiłem w tej sprawie tyle, ile trzeba było zrobić.

Czy 107 pracowników, którzy stracą pracę w Neotechu, otrzyma zatrudnienie w innej wieluńskiej firmie? Czas pokaże. Na tę chwilę Powiatowy Urząd Pracy w Wieluniu dostał zawiadomienie o zwolnieniach grupowych.

Firma w Wieluniu funkcjonowała od prawie 10 lat. Obecnie część parku maszynowego jest już wywieziona, a pracownicy dostali wypowiedzenia. Firma produkowała przede wszystkim obudowy telewizorów dla LG Electronics.

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
indianer 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 55
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wies
Wysłany: 2017-04-05, 10:18   

Chciałbym być tym zwolnionym z Neotechu i skorzystać z oferty aktywizacji zawodowej skoro PUP jest gotów przeznaczyć na moje szkolenia, średnio, aż 80000zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW