R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - co dalej?
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-30, 20:44   

Miło słyszeć Wasze deklaracje Glizda i Grzesiu! :)

W większości masz Ferbik rację, jednak jeśli nic nie zrobimy, to będzie tak jak było przez ostatnie dwa lata, czyli ogólnie rzecz biorąc ch.ujnia.
Dlatego pytałem o Wasze deklaracje, czy jesteśmy dalej w tej zabawie, czy nie.
Jeśli tak, to będzie potrzebna nam pomoc Draya i uważam, że należałoby zacząć właśnie od zmiany wyglądu i mobilności. Jeśli to wypali to uważam, że będzie to i tak wielki sukces.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-02-16, 22:01   

Widzę, że dalej nie ma sensu, szkoda...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2017-03-28, 21:03   

Jaro napisał/a:
Napisałem na początku tygodnia do Draya z prośbą o pomoc w tym wszystkim, odpisał, że jest na nartach ale się zapozna z tematem. Jak narazie cisza.

I jak tam? Już chyba po sezonie narciarskim :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-03-29, 08:38   

Chyba jeszcze trwa...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2017-06-08, 13:43   

teraz są skoki na zeilonej trawce ;)
quo vadis domine? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2017-06-08, 13:43   

teraz są skoki na zeilonej trawce ;)
quo vadis domine? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2018-09-17, 14:00   

Sorry że odkopię trupa. Wiecie że też żadnego maila nie otrzymałem wtedy?

Odniosę się tu do postu Ferbika. Quote całości bo już będziemy na nowej stronie.

Ferbik napisał/a:
Ja już dawno chciałem zmienić całość od podstaw, Dray też to deklarował. Kitor też. To było ze 3 lata temu. Nie jest to z punktu informatycznego tak proste, jakby się mogło wydawać zwykłemu użytkownikowi, tym bardziej, że baza jest moim zdaniem w paru miejscach uszkodzona, co widać chociażby po wyszukiwarce. Uważacie, że zmiana wyglądu i mobilność więcej zmieni, niż jest teraz? Można spróbować, ale osobiście śledząc inne strony i fora wychodzę z założenia, że ludzie zrobili się w przeciągu paru lat na tyle leniwi, że przejrzą posta, w link nie klikną, nie mówiąc już o skomentowaniu. Dość mocno siedzę w prowadzeniu paru profili na facebooku i widzę, jak wygląda dostęp organiczny i płatny. Kto obejrzy posta, kto w niego wejdzie, a kto skomentuje. Wygląda to mniej więcej tak: zobaczy info 2000 osób, wejdzie 20, skomentują 2.
Dzięki facebookowi fora i strony typu demotywatory, joemonster mają zdecydowanie mniej odwiedzin. Nie mówię już o naszym forum. Ludzie chcą mieć narzędzie czasu rzeczywistego, z mnóstwem multimedialności, co dostali od fejsa, przez to rezygnując z odwiedzin na innych stronach.
Uważam, że forum należałoby stworzyć od podstaw. Więcej pewnie będzie roboty z przeniesieniem tego archaicznego silnika na coś aktualnego. Coś, co pozwala na ścisłą integrację z portalami społecznościowymi typu właśnie fejs czy tweetter.


Jak na pewno większość wie, stałem jako jedna z osób za spottedwielun.info / info.wielun.pl. Jak to się skończyło tak się skończyło, natomiast wyciągnąłem wnioski i teraz (to już może być nowość dla wielu z was), kocham.wielun.pl należy do mojej firmy.

Statystyki (fakt że działalność rozpoczęta z przytupem bo przemalowując fanpage po infowieluń z 5k like) to obecnie (zależy kogo pytać) 20-30 tys UU i 100+ tys wyświetleń miesięcznie. Jest tylko jeden ważny szczegół - ponad 60% wejść to te z FB.

Cofnę się tu trochę w czasie do startu spottedwielun.info. Strona ruszyła, czasem na SW na FB pojawiały się linki. Wejścia leżały i kwiczały - pojawiały się skoki wraz z linkiem na fb, ruch zniknął artykuł później.
W pewnym momencie podjąłem ciekawą decyzję, która nie podobała się pozostałym - powstanie fanpage na którym będą pojawiać się tylko powiadomienia. Było o tym wspominane kilka razy, ludzie zachęcani do ustawienia see first, albo wręcz włączenia powiadomień z obiecaną ważną rzeczą - nie będą 'spamowani' postami i zabawą w 'social media', dostaną tylko powiadomienia o nowych treściach. Takie 'nowoczesne' RSS. I to wypaliło.
Ruch, wtedy już pod nazwą infowieluń przychodził w 2/3 - 3/4 z FB. Mieliśmy koło 5 tys. UU, 20-30 tys wyświetleń miesięcznie, co wciąż daje kilka tysięcy wejść z innych źródeł. Ale większość szła z FB.

Przewińmy trochę do przodu. Jak już wspomniałem, przemalowując fanpage po SWI zyskałem na sam start bazę 5 tysięcy osób, pozostawiając zasadę "tylko powiadomień". Do zabawy w social media powstał oddzielny fanpage. Patrząc na obecne statystyki, wciąż większość ruchu jest z FB (i mały odsetek z twittera będącego klonem fb powiadomień).

Niemal wszystkie fora (poza wysoko wyspecjalizowanymi - konkretny model auta, konkretne zagadnienia które dotyczą małej grupy społecznej) pozamykały się. Jeśli byłaby szansa utrzymać forum przy życiu, to tylko w przypadku:
- modernizacji (przeniesienia na jakieś współczesne rozwiązanie)
- świetnej strony mobilnej (zarówno infowieluń jak i obecnie KW mają >60% wejść z mobilnych, wiem od właścicieli podobnych serwisów że statystyki wyglądają tak samo)
- implementacji rozwiązania typu tapatalk (AFAIR płatne)
- integracji z facebookiem (minimum logowanie przez FB, dotychczasowe kontem użytkownika - opcjonalne bądź całkowicie wycofane poza osobami funkcyjnymi)
- kogoś ogarniającego dobrze trendy w social media kto prowadziłby fanpage i wplatał odnośniki do co ciekawszych dyskusji, lub wręcz je prowokował.

Ostatni punkt jest o tyle ciężki że dyskusja na pewno rozpocznie się pod takim postem na FB. I wciąż mówimy tu o szansie, a nie pewniaku. Niestety, czasy kiedy sporo osób mówiło żeby poszukać czegoś na tym forum się rozpłynęły i spory odsetek ruchu to już boty (których widzę masę - wystarczy filtr po linku w stopce i <10 postów).

No i do tego dochodzą obecnie bzdury typu RODO. Niby pierdoła, ale w przypadku kontrowersyjnych treści albo działań, kolejny kij dla kogoś kto chce narobić burdelu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2018-09-20, 13:06   

kitor, daj spokój. Tu już nawet taki gwóźdź programu jak wybory nie wzniecił nawet śladu ruchu ;-) Więc o czym my mówimy...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2018-09-24, 14:30   

Przekornie zaproponuję następujące rozwiązania, które można załadować dość sprawnie:
- wyłączenie rejestracji, przez co pozbędziemy się (nowych) botów
- załadowanie fanpage: https://www.facebook.com/wielun.biz/ pod reklamą (np. używając https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin/ i ładując w miejscu z załącznika), w taki sposób, aby poprzedzał widoczną na głównym ekranie treść. Należałoby się tylko upewnić jak to wygląda na telefonach.

W efekcie przekierujemy ruch, który i tak nie jest potrzebny forum jako takiemu na fanpage facebookowy. Jak się zachowają szukajki - to już pytanie do mądrzejszych w temacie SEO głów. Czy da to realnie jakieś wpisy - nie wiadomo, ale nie zaszkodzi chyba spróbować? :wink: Tak czy inaczej, dyskusje tutaj w aktualnej formie nie mają przyszłości :twisted: .

Screenshot from 2018-09-24 15-28-57.png
Plik ściągnięto 20 raz(y) 147,71 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2019-01-03, 11:42   

nadal jakby co jestem do pomocy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2019-01-03, 20:20   

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
nadal jakby co jestem do pomocy

Obawiam się, że to wszystko i tak o kilka lat za późno :)

Natomiast z rzeczy, które poprawiłem w ostatnim czasie:
- wyłączyłem rejestrację
- naprawiłem obsługę maili przez forum
- stworzyłem grupę dyskusyjną do kontaktu z administracją: wielun-biz@googlegroups.com
Same obejścia, ale tylko tyle dało się zrobić bez dostępów gdzie trzeba :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2019-01-12, 13:57   

Jaro, widzę, że odblokowałeś globalnie możliwość pisania gościom. Zablokowałem z powrotem, wyjaśnienie w załączniku :)

Screenshot from 2019-01-12 13-51-53.png
Plik ściągnięto 101 raz(y) 292,51 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW