R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Stopa bezrobocia spada
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-08-12, 11:06   Stopa bezrobocia spada

Pracy więcej – pozostających bez zatrudnienia mniej. Spada stopa bezrobocia na terenie powiatu wieluńskiego. Obecnie należy ona do najniższych w województwie łódzkim i wynosi 11,3%*.

Na koniec lipca w wieluńskim Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 3774 bezrobotnych. W porównaniu do grudnia ubiegłego roku oznacza to spadek o 600 osób.
- W tym samym czasie stopa bezrobocia dla województwa łódzkiego wyniosła 16,7% (dla całego kraju wynosi ona 16,5%) - mówi Marlena Girek z PUP w Wieluniu. W analogicznym okresie ubiegłego roku stopa bezrobocia w powiecie wieluńskim wynosiła ponad 13%.
Największy odsetek wśród zarejestrowanych nadal stanowią osoby zamieszkałe na terenach wiejskich, osoby młode w wieku do 25 lat oraz osoby z wykształceniem zawodowym lub niższym. Większość z nich to osoby długotrwale pozostające bez zatrudnienia.

Statystycznie liczba bezrobotnych w powiecie spadła, ale osób, które w ciągu minionych siedmiu miesięcy 2006 roku uzyskały status bezrobotnych jest więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
- Było ich dokładnie 2654. O 218 osób więcej niż w okresie styczeń-lipiec 2005 roku – podkreśla Marlena Girek. Liczba bezrobotnych mimo wszystko spadła, gdyż odnotowano znaczny odpływ zarejestrowanych. Jak dodaje nasza rozmówczyni jest to głównie efekt znalezienia zatrudnienia przez mieszkańców powiatu. Tylko z tytułu podjęcia pracy wypisano z rejestru ponad 1800 osób.

* - wg danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

Źródło: RZW
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-12, 16:24   

Jaro napisał/a:
Liczba bezrobotnych mimo wszystko spadła, gdyż odnotowano znaczny odpływ zarejestrowanych.


do Anglii wyjechali...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-08-12, 21:09   

:D nie tylko ....wszyscy uciekają po to by rząd mógł się pochwalić spadkiem bezrobocia.... :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
quatro7 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 39
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-13, 22:12   

daff, tez...
ale te statystyki są na podstawie urzedu pracy... a tam chodzi coraz mniej osbó bo i tak nie znajduja tam pracy...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-14, 12:14   

quatro7 napisał/a:
a tam chodzi coraz mniej osbó bo i tak nie znajduja tam pracy...



a ja czasem mam wrażenie że większość po prostu jej nie szuka... Wystarczy porozmawiać z jakimś pracodawcą - ile miał przypadków że przychodzą osoby skierowane z PUP i proszą tylko o pieczątke że były i się odmeldowały, ale broń boże nie chcą pracować....

a swoja drogą te statystyki niczego nie wnoszą - oprócz oczywiście możliwości chwalenia się nimi przed opinią publiczną ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-08-15, 00:41   

ourson napisał/a:
a ja czasem mam wrażenie że większość po prostu jej nie szuka... Wystarczy porozmawiać z jakimś pracodawcą - ile miał przypadków że przychodzą osoby skierowane z PUP i proszą tylko o pieczątke że były i się odmeldowały, ale broń boże nie chcą pracować....


Racja. Ktoś kto chce pracować, pracę znajdzie.
Tak przy okazji przypomniała mnie się stara historia, jak za czasów rządów Leszka Millera bezrobotni protestowali przeciwko obowiązkowi comiesięcznego stawiennictwa w PUP celem podpisania jakiejś listy. Godziny stawiennictwa wyznaczono między 8 a 12. Odpowiedź na pytanie dlaczego protestowali jest chyba oczywista...
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
quatro7 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 39
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-15, 00:48   

ja chce pracowac a jakos nie moge :(
fakt ze gdyby nie studia czy inne sprawy to prace bym miał...
ale odpowiadajacej pracy znaleźć nie moge :(
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-15, 12:16   

quatro7 napisał/a:
a tam chodzi coraz mniej osbó bo i tak nie znajduja tam pracy...



pierwsza prace znalazlam przez Urzad Pracy, byl to staz w WKU, ktore potem zatrudnilo mnie na 1/2 etatu. Od tamtej pory ciagle pracuję, jakos sie kreci.

Ale na poczatku zarabialam niecale 400 zl, a tez studiowalam. Wszystkie pieniadze przeznaczałam na szkołę, bo rodzice nie pomagali.
Pamietam jak ze mna byl w UP taki koleś, on nie chcial iśc do pracy za 400 zł...
Ciekawe co teraz robi?


ourson napisał/a:
a ja czasem mam wrażenie że większość po prostu jej nie szuka... Wystarczy porozmawiać z jakimś pracodawcą - ile miał przypadków że przychodzą osoby skierowane z PUP i proszą tylko o pieczątke że były i się odmeldowały, ale broń boże nie chcą pracować....


wiekszość osób mysli ,że od razu dostanie 2 tys na rąsię, a tu kuku :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-15, 12:20   

daff napisał/a:
wiekszość osób mysli ,że od razu dostanie 2 tys na rąsię, a tu kuku Rolling Eyes


Zeby to bylo jedyne wymaganie ;-) Najlepiej zeby to byla praca biurowa od 7-15 albo inne godziny byle nie wiecej niz osiem i bron Boze na druga zmiane ;-)

Wiem ze moze przesadzam juz teraz, ale naprawde tak potrafi byc. Przypadki ludzi, ktorzy pracodawcy mowili wprost ze wola isc na kuroniowke bo wtedy pieniadze dostana i nic nie musza robic, moze nie takie jak w pracy, ale wystarcza, naprawde nie byly odosobnione. Zreszta... duza czesc "bezrobotnych" pracuje na czarno. Do PUP musza chodzic bo tam maja ubezpieczenie. I tak tworzy sie statystyka nie majaca zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-08-15, 13:54   

dlaczego instytucje typu Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Urzędy Gmin, ZUS, KRUS, Urząd Skarbowy, itp. nie zamieszczają swoich ofert pracy w Urzędzie Pracy?
Jak czytam na stornie starostwa, że wymagania formalne przyjęcia na dane stanowisko spełnia tylko jedna osoba ze wszystkich które złożyły aplikacje to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Jak dla mnie to jedno wielkie "po znajomości" i "po rodzinie"!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-15, 15:41   

majk-el napisał/a:
Jak dla mnie to jedno wielkie "po znajomości" i "po rodzinie"!!!


To już jest od dawna i powszechnie wiadome :)

Gdy były przyjęcia do wydziału komunikacji, wszystkie wymagane dokumenty trzebabyło włożyć, zapakować i zakleić kopertę, że to niby w wyniku sprawdzania umiejętności osoby ubiegającej się i tym podobnych rzeczy będzie wyłaniane, bez patrzenia na nazwiska. Dobry pic, już w to wierzę. Na pewno wszystko było z góry ustawione :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-17, 18:13   

Bezrobocie nie spada tylko staje sie tak zwanym bezrobociem ukrytym :mrgreen:
Jeśli są dwie osoby z rodziny bezrobotne to urząd pracy przepisuje jedną osobe do drugiej jeśli chodzi o ubezpieczenie , i tym samym osoba przpisana za zwyczaj rezygnuje a w statytyce urzędu pracy zmniejsza sie ilośc osób bezrobotnych .
Pozatym ostanio dużo więcej Polaków wyjechało za granice na tak zwane roboty sezonowe co to też poprawia statystyki w urzędów :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-20, 14:57   

ourson napisał/a:
Wystarczy porozmawiać z jakimś pracodawcą - ile miał przypadków że przychodzą osoby skierowane z PUP i proszą tylko o pieczątke że były i się odmeldowały, ale broń boże nie chcą pracować....



Trochę matematyki, zasiłek dla bezrobotnego – ok. 500zł. Praca, 180godzin w miesiącu – ok. 700zł. I czemu się tu dziwić ?

Żeby było jasne, moje zdanie w tym temacie jest następujące:
- zasiłek, tylko przez pół roku
- praca, nawet ta za 700zł. To w miarę stały dochód .


quatro7- napisałeś, "ale odpowiadajacej pracy znaleźć nie moge"


Na pocieszenie, powiem Ci tylko że pewnie 3/4 pracujących ludzi, pracuje, nie widząc w wykonywanej pracy żadnej satysfakcji czy przyjemności.

Teraz liczy się tylko fakt, mam pracę, mam za co nakarmić rodzinę.

A jeśli chodzi o spadek bezrobocia, to coś w zagadnieniu drgnęło, choć to jeszcze nie powód do euforii.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
quatro7 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 24 Cze 2006
Posty: 39
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-08-23, 18:37   

miko 005, ale nie kazdej pracy moge pracowac... o to mi chodziło :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW