R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Historia zamiast wf - lekarze biją na alarm
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-06-22, 10:32   Historia zamiast wf - lekarze biją na alarm

"Rzeczpospolita": Minister edukacji Roman Giertych chce zmniejszyć liczbę godzin wychowania fizycznego i w to miejsce wprowadzić dodatkową historię. Lekarze biją na alarm - pisze Sylwia Szparkowska.

- Ze sprawnością młodzieży już dziś jest fatalnie. Potrzeba dodatkowych obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego w szkołach. A oprócz tego trzeba pilnie popularyzować sport - komentuje profesor Andrzej Zieliński, krajowy konsultant ds. epidemiologii.

Dziś uczniowie mają cztery godziny wf. tygodniowo, minister chce im zostawić trzy. - Lekarze długo walczyli, by tych zajęć przybyło, rok temu były tylko trzy godziny. Tak naprawdę powinno być przynajmniej pięć - mówi Krzysztof Kuszewski, specjalista od zdrowia publicznego.

Epidemiolodzy alarmują, że aż 8 procent dzieci w szkołach jest otyłych. - Wśród młodzieży jest mnóstwo alergii, fatalnie powykrzywiane kręgosłupy, coraz częściej chorują na cukrzycę - mówi Maria Stolz-Stein, lekarka, która wiele lat oceniała zdrowie poborowych. Przyczyny? - Zamiast się ruszać, młodzi ludzie grają w gry komputerowe, podgryzają czipsy, popijają coca-colą i obrastają tłuszczem. Odbieranie im tej odrobiny ruchu, którą mają w szkole, to jakieś nieporozumienie - oburza się Maria Stolz-Stein.

Lekarze przyznają, że coraz większe problemy młodzieży ze zdrowiem to problem krajów rozwiniętych. - Ale w Europie i w USA lekarze starają poradzić sobie z tym, właśnie wprowadzając dodatkowe zajęcia fizyczne - dodaje Krzysztof Kuszewski.



Nie no, Giertych oszalał, i w dodatku nie ma o oświacie zielonego pojęcia...
Co on jeszcze robi na stołku ministerialnym - możliwe tylko w Polsce... :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-22, 13:25   

No jego do końca już go poje****. Ten człowiek jest groźny. Pewnie niedługo nam historia i religia w szkołach zostanie. Już nawet pomijając te choroby i otyłość, ale niech dziciaki się uczą czerpać przyjemność z uprawiania sportu...
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-09-07, 16:13   

Taaa, już widzę jak grubasy chudną od 45min dodatkowego wf-u, śmiechu warte... Dodatkowa historia tez potrzebna jak przysłowiowej piźdz.e uszy

Proszę używać mniej impertynenckich porównań!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-09-12, 21:48   

dj arq napisał/a:
Taaa, już widzę jak grubasy chudną od 45min dodatkowego wf-u, śmiechu warte...


Czy to jest kwestia chudniecia grubasow? Ruch! W liceum mozna zauwazyc jak np cwicza dziewczyny. Pol klasy zalatwia sobie lewe zwolnienia (na wszystko: na bolaca glowe, bolacy brzuch, bolaca...) byle tylko nie biegac, nie ruszac sie no i zeby makijaz sie nie rozmazal. Mnie zawsze brakowalo godzin w-f. Uczeszczalam na dodatkowe zajecia sportowe, a po nich byly godziny spedzone na boisku. "Teraz nie ma czasu", a prawdziwy powod to lenistwo.
Giertychowi gratulujemy pomyslu, a Polsce Giertycha! :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-09-14, 00:07   

Dominika napisał/a:
Czy to jest kwestia chudniecia grubasow?

Tak przynajmniej argumentują to ci co podniesli larum. A co do dodatkowej historii - zawsze mnie wcur...ło na historii że cały czas było o Polsce jak to my dostawali w dupę. To ma nastrajać patiotycznie? I daty, daty jeszcze raz daty... co to trening mózgu? Z nudów pisałem śmieszne wierszyki które czytałem nauczycielowi jak miałem juz dośc; tak mnie polubił że aż mi mierny postawił zawsze na koniec. Niecierpię historii. Tej szkolnej oczywiście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW