R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rekonstrukcje średniowiecznych fortyfikacji
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-06, 17:16   

Albert napisał/a:
Czy kandydat na radnego wypowiadając się w temacie zabytków, wśród ludzi zbulwersowanych ich traktowaniem, mógłby powiedzieć: „zabytki? – mam je w d…e” ?... Byłoby to bardzo niepolityczne.

Jeśli chodzi o moje powyższe zdanie, to wypowiedziałem je już dużo dużo wcześniej, zanim pomyślałem, że mógłbym kiedyś startować na radnego.
Albert napisał/a:
Zatem skąd przyszła rada miasta zamierza brać mamonę na realizację wspaniałych zamierzeń w dziedzinie opieki nad zabytkami? Są już jakieś pomysły?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć teraz. Poczekajmy, aż ewentualnie zdobędziemy dostęp do odpowiednich materiałów, co w ogóle można zrobić w tych sprawach, jak daleko było naciągnięte prawo itp., a później zastanowimy się co można zrobić i skąd wziąć na to pieniądze.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-10-06, 18:05   

Albert napisał/a:
Zatem skąd przyszła rada miasta zamierza brać mamonę na realizację wspaniałych zamierzeń w dziedzinie opieki nad zabytkami? Są już jakieś pomysły?


A może poprostu wystarczy lepiej zarządzać tymi środkami, które już są...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-06, 18:24   

majk-el napisał/a:
A może poprostu wystarczy lepiej zarządzać tymi środkami, które już są...

Tych środków brakuje zanim się jeszcze pojawią... jednym z niewielu rozwiązań jest skorzystanie z pomocy Unijnej, jak dotąd marnie nasze miasto potrafiło z niej skorzystać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2006-10-06, 19:45   

Kontynuując wątek finansowy...
Znalazłem dzisiaj na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego potencjalne źródła finansowania projektów dotyczących np. zabytków architektury:

http://www.mk.gov.pl/eog/prior3/index.php

http://www.mk.gov.pl/po/dziedzictwo.php

Stanowią one przykład, że pieniądze są. Nie można jednak po nie pójść jak do bankomatu.
Wszystkie te dotacje obłożone są rozmaitymi warunkami. Biurokracja. Warto jednak trochę się pomęczyć albo zatrudnić specjalistów od pozyskiwania takich środków, bo zyskać można bardzo dużo. Poza tym umiejętność zdobywania mamony przydać się może władzom miasta także w innych sprawach.

Poniżej beneficjenci i dotowane projekty z 2005 r.
(trzeba trochę przewinąć wyświetlony spis by znaleźć realizacje dotyczące zabytków) Spójrzcie na program operacyjny: Dziedzictwo kulturowe (rozdano 21 mln zł)
http://www.mk.gov.pl/po/beneficjenci2005.php

Więcej nie szukałem, ale pewnie rozmaitych programów dotyczących naszego tematu, finansowanych z budżetu UE, jest więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-10-06, 21:20   

Albert napisał/a:
Warto jednak trochę się pomęczyć albo zatrudnić specjalistów od pozyskiwania takich środków,


Myślę, że takich "specjalistów" od pozyskiwania mamy w Wieluńskich urzędach już wielu więc nie widzę potrzeby zatrudniania nowych. A jeżeli jednak do tej pory ich nie ma to ja nie mam więcej pytań.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2006-10-06, 21:30   

Mówiłem o zatrudnieniu specjalistów od funduszy unijnych, bo myślałem, że w wieluńskich urzędach ich brakuje. Nie słyszałem bowiem by w Wieluniu realizowano jakieś projekty z pieniędzy unijnych... ale ja jestem daleko, stąd trudniej coś usłyszeć...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-06, 21:33   

Albert napisał/a:
Nie wiem jak w Wieluniu, ale pewnie tak jak wszędzie doinwestować trzeba szkolnictwo, służbę zdrowia, poprawić infrastrukturę komunalną, tworzyć nowe miejsca pracy…


Z czterech zadań tylko poprawa infrastruktury jest warta zauważenia. Szkolnictwo trzeba zreorganizować (przekazanie szkół stowarzyszeniom lub fundacjom do tego celu powołanym). Służba zdrowia - no cóz, najlepiej sprywatyzować - ale to jest rola Rady Powiatu. Od tworzenia nowych miejsc pracy to są przedsiębiorcy i mieszkańcy tego miasta a nie Rada Miejska. Rolą RM jest ułatwianie prowadzenia działalności poprez uproszczenie procedur, obniżenie podatków itp.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-06, 21:33   

Albert napisał/a:
Nie słyszałem bowiem by w Wieluniu realizowano jakieś projekty z pieniędzy unijnych...

Gminne Centrum Informacji chociażby...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-06, 21:37   

A co do zabytków - na nie też można znaleźć pieniądze. I to nie jest kwestia tego że zawsze się coś znajdzie ważniejszego. IMHO powinno się po prostu rozwijać infrastrukturę a jednocześnie podejmować próby renowacji zabytków. Tyle tylko że najpierw trzeba wiedzieć na czym się stoi - czyli określić podstawowe przychody i wydatki gminy. Obciąć wydatki na administrację i te działania Miasta które są wyraźnie zbyt wysoko finansowane. Następnie należy obniżyć podatki. A dalej dopiero planować inwestycje. Oczywiście nie dopuszczając do powstawania deficytu budżetowego, który powinien być najzwyczajniej w świecie zakazany.

[ Dodano: 2006-10-06, 22:39 ]
Cytat:
Myślę, że takich "specjalistów" od pozyskiwania mamy w Wieluńskich urzędach już wielu więc nie widzę potrzeby zatrudniania nowych. A jeżeli jednak do tej pory ich nie ma to ja nie mam więcej pytań.


Ja widzę potrzebę ich zwolnienia ;-) Uważam że znacznie skuteczniejsze będzie angażowanie zewnętrznych firm do przygotowywania wniosków. Firm które mają dużo większe doświadczenie niż jakikolwiek urzędnik kiedykolwiek będzie miał. Firm dzięki którym wnioski będą dobrze przygotowane i nie będą przepadały z powodów formalnych tak jak miało to miejsce...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2006-10-06, 23:39   

Bardzo się cieszę Ourson, że uważasz jakieś moje stwierdzenie za godne zauważenia.
Tylko, że cytowany przez Ciebie fragment to dygresja w temacie dotyczącym zabytków. Dawałem tylko ogólnikowy przykład, upraszczając nieco, że zawsze istnieć będą ważniejsze potrzeby niż ochrona zabytków.
Cytat:
Od tworzenia nowych miejsc pracy to są przedsiębiorcy i mieszkańcy tego miasta a nie Rada Miejska.


Natomiast, cytowane wyżej, Twoje zdanie jest delikatnie mówiąc dyskusyjne. Owszem, ściśle rzecz ujmując, zadaniem władz miasta nie jest tworzenie miejsc pracy, ale to przecież oczywiste. Nie traktuj mnie jak ignoranta. Oczywiście, że to przedsiębiorcy są od tworzenia miejsc pracy, ale Rada Miasta, jeśli chce by te miejsca powstawały (w dostrzegalnym wymiarze), musi wykazywać się dużą aktywnością. Miedzy innymi rozwój infrastruktury ma temu służyć. Nie trzeba chyba tłumaczyć kwestii kosztów pracy w Polsce i związanych z tym problemów ludzi przedsiębiorczych. Władze miasta muszą potencjalnemu inwestorowi mieć coś wyjątkowego do zaoferowania, by go zachęcić do inwestycji, choćby doskonale uzbrojony i dobrze skomunikowany teren, itp., a to są rzeczy kosztowne… Rada miasta ma więc duży wpływ na lokalny rynek pracy. Upraszczając można powiedzieć, że może tworzyć miejsca pracy.
Rozmawialiście tu gdzieś o "wielkiej inwestycji w Łodzi". Zobaczcie, jak władze tamtego miasta zabiegały i co musiały zrobić (i co jeszcze zrobią) by Dell właśnie u nich zbudował fabrykę. Czyja to zasługa, że powstanie kilka tysięcy etatów?
Sorry za tę dygresję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-10-07, 00:29   

mario's napisał/a:
Przepraszam że nie zabieram od dłuższego czasu głosu w tym temacie ale wynika to z tego, że miałem się dowiedzieć od wujka który się zajmuje renowacjami, co i jak.. Niestety juz 8 miesiąc jest poza granicami kraju na renowacji kościoła. Jak tylko uda mi się z nim skontaktować dam wam znać, na razie nie chcę pisać pustych słów bo do końca nie znam się na tych sprawach. Jedno jest pewne bez oficjalnego pisma z podpisami sprawa nie ruszy gdyż za daleko została posunięta.
Mariusz Wysocki
Forum Samorządowe ZW

Mario's nie tłumacz się :grin: . Troszkę źle zabraliśmy się do sprawy. Ty nie masz doświadczenia a zainteresowani nie podpowiedzieli co zrobić :sad: . Ale nic straconego możesz jeszcze do wyborów ustalić kilka faktów przy pomocy konkretnych pism, może dowiedzieć się jak sugerował Albert, kto za to odpowiada i w oparciu o jakie przepisy to się stało. Najważniejsze to: a) udokumentować zjawisko żeby wiedzieć co i jak c) ustalić sprawców - w celu odsunięcia ich od szkodnictwa b) nagłośnić w celu zapobiegania podobnym zdarzeniom :grin: .
Niedawno podobny "zabytkowy" problem przedstawiłem kandydatowi PISu. Dokładnie chodziło o basztę męczernię. Ten z pomocą fachowców w oparciu o ustawę o jawności oraz o swoje ugrupowanie (druki, powaga towarzystwa itp) w tydzień czasu skonstruował kwestionariusz pytań dotyczących baszty tj. jaki ma status jako zabytek, kto nadzorował rekonstrukcję, dlaczego przerwano, kto odpowiada itd. Już wiem, że człowiek ów otrzymał urzędową odpowiedź na część pytań i postawi kolejne. Myślę, ze do wyborów będzie wiadomo co i jak z obiektem a jak wygra, to sprawę popchnie dalej. Chce, jak mówi, imiennie ustalić i doprowadzić do ukarania odpowiedzialnych, odzyskać odszkodowanie i razem z nowymi środkami (unijnymi!) dokończy prace. Podoba mi się, ze chce najpierw uporządkowac stare sprawy a potem budować nowe. Wygląda to na razie na konkretne i programowe działane partii braci K w terenie. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-07, 11:44   

Mama napisał/a:
Mario's nie tłumacz się

Aż cholera mnie trafia jak czytam taki tekst ..
Myślę że to dobrze skoro "marios" się tłumaczy , nie musi znać się na wszystkich sprawach jako radny, poza tym nigdy nie był wcześniej w radzie ( chyba) nie wie jakie są możliwości ,jakie pieniądze w budżecie ,jaki stan kasy zastanie po obecnych rządach.
Co do PiS nie ma w Wieluniu najmniejszych szans, tak jak nie mają szans inne ugrupowania polityczne :D
Już dosyć napatrzyliśmy się co wyprawia "góra" dosyć tego ,trzeba oderwać ich od koryta :evil:
Pozatym "Mama" jak czytam Twoje wypowiedzi to mam wrażenie jak byś sama, a raczej sam był z PiS :?: :?: :?:

Pozdrawaim
Rober Skupiński
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-10-09, 11:22   

MATRIX napisał/a:
mam wrażenie jak byś sama, a raczej sam był z PiS :?: :?: :?:
Pozdrawaim
Rober Skupiński

Nie ma znaczenia, z którego ugrupowania ktoś zrobi coś w tym mieście konkretnego zwłaszcza, że w Forum S ZW jak to wynika z postów Pabla są ludzie i z PISu i SLD. Oby tylko nie było tak: głosujesz na poglądy UPR Oursona z listy Forum a wybierasz postkoministyczne poglądy pana X. z SLD ukrytego na liście Forum :D . Z całym szacunkiem dla wielu wspaniałych ludzi Forum. Nie ma taż znaczenia czy Mario's był już radnym i czy będzie, bo jak się dowiedziałem z postów kandydatów Forum funkcja radnego powinna być bezpłatna :grin: a do rady powinien trafiać ktoś, kto chce po prostu pracowac na rzecz miasta a idąć za tą logiką to jeśli ktoś chce pracować i to bezpłatnie na rzecz miasta to wcale nie musi być radnym - vide "inicjatywy obywatelskie". No ale może Matrix jesteś z innego Forum S :grin: .Odniosłem wrażenie, że to nie kiełbasa wyborcza tylko, że Marios faktycznie jest zainteresowany tą sprawą bo sam z siebie wykazał taką inicjatywę. Poza tym Piotrze, chyba sympatyku PO, sądząc po sposobie w jaki przeinaczyłeć mój tekst :grin: nie nalegałem by Marios jak wynika z twoich słów

MATRIX napisał/a:
nie wie jakie są możliwości, jakie pieniądze w budżecie, jaki stan kasy zastanie po obecnych rządach.

badał budżet przy budowie kościoła św. Barbary :shock: tylko zwyczajnie zobaczył co można zrobić w sprawie ochrony tego zabytku (a może Ty z ligii jesteś :shock: i dlatego odciągasz od zasadniczego tematu), żeby nie działo się z nimi tak źle jak za poprzednich rządów i aby zapobiegać niszczeniu podobnych ( a może jednak z SLD lub postukładu i nie chcesz ukarania winnych :sad: ) Piotrze mniej zacietrzewienia a więcej zrozumienia to cholera cię nie weźmie.
Pozdrawiam ten a nie ta Mama. Nie rozpoznajesz znaczków płci, czy to dowcip czy chciałeś mnie obrazić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-10-09, 11:55   

Mama napisał/a:
Oby tylko nie było tak: głosujesz na poglądy UPR Oursona z listy Forum a wybierasz postkoministyczne poglądy pana X. z SLD ukrytego na liście Forum


Przecież to jest jakiś monstrualny idiotyzm. Czy potrafisz tylko myśleć zero-jedynkowo? W Forum są różni ludzie, z odmiennymi światopoglądami, ale chyba ma znaczenie to, co chce konkretny kandydat zrobić dla miasta i gminy, a nie to jaki ma stosunek do teczek IPN-u czy innych chorych kwestii.
Mam wrażenie, że niektórzy chcą jakieś totalnej wojny wszystkich ze wszystkimi, ażeby później z pustymi frazesami na ustach piać o swojej moralnej wyższości.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-10-09, 12:18   

myślenie zero jedynkowe ? :grin: . Właśnie, w forum są ludzie o różnych, czasem skrajnych poglądach (SLD i UPR). Byłoby to bez znaczenia gdyby głosowano bezpośrednio na kandydata a on wchodził po uzyskaniu bezwzględnej liczby głosów. Niestety tak nie jest, często wchodzi ktoś inny z ugrupowania lub bloku. Oddam głos na Xa o odpowiadającej mi ideologii i związanych z nią pomysłach gospodarczych a wejdzie Y o innych poglądach i już radny, choć go teoretycznie wybrałem głosując na szyld Forum będzie działać nie po mojej myśli. Inaczej bowiem będzie gospodarował specjalista po ekonomii marksistowskiej, inaczej człowiek PO a inaczej UPR, inaczej będzie wydawał pieniądze socjalista a inaczej kapitalista, inny stosunek do przestępstw komunistycznych będzie miał komunista, inny jego syn zwiazany z demokratami lub PO a inny jeszcze inny :grin: . Ja chciałbym z góry wiedzieć na jaki model głosuje i czego mogę się spodziewać od ugrupowania a nie mieć wrażenie, że uczestniczę w loterii.
Ps. Polemiki polityczne proszę umieszczać w dziale polityka, chyba, ze działania jakiegoś lokalnego polityka lub program ugrupowania nawiązuje bezpośrednio do tematu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW