R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Lesiu
2008-10-18, 10:27
Dotacje z UE
Autor Wiadomość
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-03-01, 14:49   

basteks napisał/a:
czy składałeś w ogóle jakieś wnioski o środki unijne


i czy jakieś z nich przeszły, tzn. czy klient otrzymał dotacje ??
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 14:51   

MAR-COM napisał/a:
basteks napisał/a:
czy składałeś w ogóle jakieś wnioski o środki unijne


i czy jakieś z nich przeszły, tzn. czy klient otrzymał dotacje ??


W zeszłym okresie rozliczeniowym (2004-2006) miałem trzy, wszystkie przeszły, w tym okresie roziliczeniowym (2007-2013) mam kilka propozycji, ale czekam na uruchomienie środków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 15:24   

Trudno cokolwiek uzyskać, ani tutaj ani na maila.

Zadam zatem pytanie - na czym Twoja pomoc ma konkretnie polegać ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 15:36   

basteks napisał/a:
Trudno cokolwiek uzyskać, ani tutaj ani na maila.

Zadam zatem pytanie - na czym Twoja pomoc ma konkretnie polegać ??


Moja pomoc polega na napisaniu kompletnego wniosku (oprócz biznesplanu)!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-03-01, 15:36   

zainteresowanym skorzystaniem z programów pomocy polecam Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego http://www.larr.lodz.pl/
co prawda kawałek trzeba dojechać do Łodzi, ale w sumie to się opłaca :D
o samych programach pomocy można poczytać na ich stronie, wnioski do wypełnienia i wymagania co co dokumentów też tam są, a poza tym zawsze można najpierw zadzwonić...
pozdrawiami zyczę powodzenia w załatwianiu spraw!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 15:42   

Ile zatem takie "napisanie' ma kosztować ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 15:44   

Oczywiście, że można skorzystać z usług LARR, ale urzednicy siedzący w tej instytucji podchodzą do sprawy na zasadzie: my ci coś powiemy a Ty radź sobie dalej sam. Ja natomiast obejmuję cały projekt. Od samego początku, aż do uzyskania dotacji.

[ Dodano: 2007-03-01, 15:46 ]
basteks napisał/a:
Ile zatem takie "napisanie' ma kosztować ??


Cenę ustalam osbiście. Kazdy projekt jest inny, więc każde wynagrodzenie jest inne. Ale najważniejsze jest, że wynagrodzenie jest płacone, po uzyskaniu dotacji!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-03-01, 15:54   

Pawel napisał/a:
Oczywiście, że można skorzystać z usług LARR, ale urzednicy siedzący w tej instytucji podchodzą do sprawy na zasadzie: my ci coś powiemy a Ty radź sobie dalej sam. Ja natomiast obejmuję cały projekt. Od samego początku, aż do uzyskania dotacji.


no aż tak źle nie jest...
bez kłopotu można się umówić na spotkanie, ustalić wszystko co jest potrzebne, obsługa jest miła i wyczerpująca...z tym że informacje tam udzielane są bezpłatnie
fakt, wniosek wypełnić trzeba samemu, ale z tego co wiem to znacznie ważniejszy jest dobry biznesplan - czyli mówiąc krótko pomysł na nasz biznes, bo bez tego nikłe szanse

a jakie dajesz gwarancje na uzyskanie dotacji z TWoja pomocą (chociaż procentowo szanse) ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 16:00   

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
Pawel napisał/a:
Oczywiście, że można skorzystać z usług LARR, ale urzednicy siedzący w tej instytucji podchodzą do sprawy na zasadzie: my ci coś powiemy a Ty radź sobie dalej sam. Ja natomiast obejmuję cały projekt. Od samego początku, aż do uzyskania dotacji.


no aż tak źle nie jest...
bez kłopotu można się umówić na spotkanie, ustalić wszystko co jest potrzebne, obsługa jest miła i wyczerpująca...z tym że informacje tam udzielane są bezpłatnie
fakt, wniosek wypełnić trzeba samemu, ale z tego co wiem to znacznie ważniejszy jest dobry biznesplan - czyli mówiąc krótko pomysł na nasz biznes, bo bez tego nikłe szanse

a jakie dajesz gwarancje na uzyskanie dotacji z TWoja pomocą (chociaż procentowo szanse) ?


Ja daję gwarancję na piśmie, że dotacja będzie przyznan. Zgadzam się, że biznesplan jest najwazniejszy. Dlatego ja nie zajmuję się biznesplanem, poniewą to przedsiębiorca najlepeij wię, na co go stac i w którym kierunku może iść, aby się rozwinąć.

A co do gwarancji to już wcześniej pisałem na ten temat.

Pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-03-01, 17:24   

biznes plan to podstawa. Szczególnie wykazanie, że ma się odpowiednie doświadczenie do rozwoju biznesu. Od znajomego, który pracuje "w tej branży" wiem, iż najwięcej problemów jest z częścią finansową.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MARGARITA 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 22 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 21:59   

Ja patrze realnie na życie."Umiesz liczyć licz na siebie"Jak myślisz kto ma taką szanse?Trochę się tym interesowałam na rok2006.I owszem były szanse, ale kto ją dostał?Ja jako szara myszka z Wielunia hm.Proszę!Wnioski jakie trzeba wypełnic trudności mi nie sprawiają ale bolą mnie ręce od wyciągania po pieniądze .To nie jest aluzja, fajnie mówimy a jak przyjdzie co do czego to stoimy w miejscu.pozdrowionka daj znac jak będzie można działać.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-03-01, 22:09   

MARGARITA napisał/a:
Ja patrze realnie na życie."Umiesz liczyć licz na siebie"Jak myślisz kto ma taką szanse?Trochę się tym interesowałam na rok2006.I owszem były szanse, ale kto ją dostał?Ja jako szara myszka z Wielunia hm.Proszę!Wnioski jakie trzeba wypełnic trudności mi nie sprawiają ale bolą mnie ręce od wyciągania po pieniądze .To nie jest aluzja, fajnie mówimy a jak przyjdzie co do czego to stoimy w miejscu.pozdrowionka daj znac jak będzie można działać.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


można zawsze zacząć z nową nadzieja starania na okres 2007-2013 - nowy okres dotacji!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MARGARITA 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 22 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 22:27   

I tak zrobie !JESTEM OPTYMISKĄ !Tylko szkoda że ten czas tak szybko leci!Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-03-01, 22:52   

:grin: wierzę w Ciebie i 3mam kciuki!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 09:00   

MARGARITA napisał/a:
Ja patrze realnie na życie."Umiesz liczyć licz na siebie"Jak myślisz kto ma taką szanse?Trochę się tym interesowałam na rok2006.I owszem były szanse, ale kto ją dostał?Ja jako szara myszka z Wielunia hm.Proszę!Wnioski jakie trzeba wypełnic trudności mi nie sprawiają ale bolą mnie ręce od wyciągania po pieniądze .To nie jest aluzja, fajnie mówimy a jak przyjdzie co do czego to stoimy w miejscu.pozdrowionka daj znac jak będzie można działać.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Rzeczywiście na lata 2004-2006 było mało pieniędzy do pozyskania. Oczywiście nikt nie potrafił (lub sprawiało to *wielkie problemu), bo była to nowość w Polsce. Teraz (2007-2013) jest ponad 10 razy więcej środków do pozyskania w skali roku!!

Podoba mi się optymizm, którym się cechujesz. Nie udało mi się w zeszłym roku, spróbuję teraz!!

Oby tak dalej!!


*wiele

[ Dodano: 2007-04-05, 08:23 ]
Witam

Chciałbym wszystkich poinformować, że od 2007 roku w Polsce startują nowe Programy Operacyjne. Sa to między innymi PO IiS (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko), PO KL (Program Operacyjny Kapitał Ludzki), PO IG (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka), PO RPW (Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej.

Wszystkie te programy mają wystartowac w 2007 roku (byłyby już dostępne, gdyby nie opozycja, która zamieszała w sejmie...).

Pozdrawiam wszystkich, życzę wesołych Świąt i jeszcze raz zachęcam do sięgania po środki z UE!

[ Dodano: 2007-05-31, 08:14 ]
Witam,
z informacji uzyskanych z MRR wynika, że najpradopodobniej za kilka mieisęcy (3-4) ruszą dotacje z UE.

[ Dodano: 2007-10-17, 09:20 ]
UWAGA!!
CHCIAŁBYM WSZYSTKICH POINFORMOWAĆ O URUCHOMIENIU PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI, DOSTEPNA JEST JUŻ APLIKACJA POZWALAJĄCA NA SKŁĄDANIE WNIOSKÓW.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW