R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Mamy problemy z młodzieżą z Liceum na Nadodrzańskiej
Autor Wiadomość
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-12, 00:22   

ourson napisał/a:
To nie jest kwestia wiedzy. Nie ważne czy dziecko wie więcej. Rodzic powinien móc decydować za dziecko, a dziecko powinno te decyzje uszanować. Bez względu na to czy wie lepiej czy nie. To kwestia autorytetu a nie wiedzy.

hasta napisał/a:
Rynek dyktuje dziś wzory aktualnie zalecanego (i akceptowalnego w środowisku) sposobu bycia młodych, pozbawiając w tej sprawie autorytetu instytucje dawniej tę funkcję pełniące np. szkoła, rodzina, kościół... I w ten właśnie sposób doszliśmy do kwestii zagrożenia dla moralności...



ourson napisał/a:
Nie mogłaś. I to nie dlatego że rodzice Ci kazali uczyć się dalej, ale dlatego że w Polsce obowiązek szkolny dotyczy dzieci w wieku 6-18 lat

No tak... mój błąd winikający z nieznajomości prawa i braku zainteresowania... W każdym razie mam skończone 18 lat i do szkoły chodzę sama... Rodzice nie mogą zadecydować za mnie czy mam to robić czy nie... Jeżeli bym nie chciała to po prostu bym tego nie robiła...

Jeśli chodzi o nie chodzienie do koscioła to nie wynika to z mojego "wygodnictwa"... Nie chodzę bo tego nie uważam...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-12, 00:39   

Moim zdaniem wina leży i po stronie dorosłych i po stronie samej młodzieży. Dorośli nie mogą biegać ciągle za swoimi pociechami zeby ich pilnowac, a pociechy same moga czasem powiedziec nie! Dlaczego niektorzy z nas nie zaczeli krasc jesli nawet przebywali w takim towarzystwie? Bo mieli silna wole, nie chcieli, czesciej rozmawiali z rodzicami, wiedzieli ze to jest zle. Mlodziez sama jest sobie winna, ale takze wina lezy po stronie rodzicow ktorzy nie poswiecaja za duzo czasu dzieciom. Nauczyciele zamiast wychowywac to tylko cisna ta wiedze do łba i daja kupe prac domowych. A zamiast samej czystej wiedzy mogliby porozmawiac na trudne tematy. Ja pamietam ze na godzinach wychowawczych malo sie mowilo o problemach pozaszkolnych. Ciagle mowilo sie tylko o ocenach, zagrozeniach i to wszystko. Szkoly juz nie wychowuja tylko przekazuja wiedze i to wszystko! :evil:
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-12, 08:32   

Silvo napisał/a:
Szkoly juz nie wychowuja tylko przekazuja wiedze i to wszystko!


Bo szkoły są po to żeby uczyć. Wychowanie jest zadaniem rodziców. Szkoła może pomagać w tym, ale nie może zastępować rodziców.

hasta, tak, jesteś pełnoletnia i już decydujesz a siebie. Ale pisaliśmy ogólnie o młodzieży i dzieciach więc większość tej grupy jest jednak uzależniona od decyzji rodziców.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-14, 22:33   

Zarejestrowałam się na tym forum dość dawno....uuu....i niestety napisałam może dwa posty i....nie miałam czasu :oops: ,ale postanowiłam się udzielać, a że sposobność jest znakomita więc wracając do tematu....Nadodrzańską ukończyłam 5 lat temu.W 3-ciej klasie liceum napisałam artykuł do lokalnej gazety, utrzymany w tonacji....duch szkoły pozostał na Śląskiej...wcześniej dałam go do przeczytania kilku "normalniejszym" nauczycielom, którzy twierdzili,że podpisują się pod nim obiema rękami.....i co?Po publikacji zostałam wezwana do p.Dyrektor,Rady Rodziców itp.,wspomniani nauczyciele "zapomnieli" co mówili, obniżono mi zachowanie,miałam zakaz kandydowania na przewodniczącą itp a to tylko(a może aż)dlatego,że powiedziałam głośno,że potrzebuje jakiegoś życia, ducha tej szkoły,że tam są ładne ściany,dużo nauki,ale nie ma DIALOGU.W tej szkole od dawna się nie wychowuje a tylko uczy.Na boku, po szkole z kilkoma nauczycielami można naprawde fajnie pogadać ale tylko za murami.Problemy się ukrywa przed tymi "z zewnątrz" i jeśli ktoś chce sie tylko czegoś nauczyć dużo i dobrze to szkoła ok., ale dla ludzi z pasją, nietuzinkowych to poprostu szkoła życia.Może młodzież inna,może rodzice winni,ale szkoła też nie chce widzieć problemu "ich" chuliganów...Ech....rozpisałam się ale to tak na dzień dobry :grin:

ourson napisał/a:
Bo szkoły są po to żeby uczyć. Wychowanie jest zadaniem rodziców. Szkoła może pomagać w tym, ale nie może zastępować rodziców.

Problem tylko w tym,że niektórym szkołom (a raczej tzw.nauczycielom)nawet pomagać się nie chce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-01-23, 11:59   

Zeby nie było tylko o młodzieży to trochę z innej beczki ale o tej samej szkole.
Na wjazdach na osiedle postawiono znaki zakazu wjazdu samochodom osób nie mieszkających na osiedlu./poroniony pomysł jeżeli się nie ma żadnej możliwości egzekwowania i wyrzucone w błoto nasze pieniądze/Ale stoją te znaki i widzę stojące za znakami samochody NAUCZYCIELI co wyrażając się kolokwialnie nie jest dobrym przykładem dla uczniów tejże szkoły.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-02-16, 16:45   

Ecomarta napisał/a:
Po publikacji zostałam wezwana do p.Dyrektor,Rady Rodziców itp.,wspomniani nauczyciele "zapomnieli" co mówili, obniżono mi zachowanie,miałam zakaz kandydowania na przewodniczącą itp a to tylko(a może aż)dlatego,że powiedziałam głośno,że potrzebuje jakiegoś życia, ducha tej szkoły,że tam są ładne ściany,dużo nauki,ale nie ma DIALOGU.W tej szkole od dawna się nie wychowuje a tylko uczy.Na boku, po szkole z kilkoma nauczycielami można naprawde fajnie pogadać ale tylko za murami.Problemy się ukrywa przed tymi "z zewnątrz" i jeśli ktoś chce sie tylko czegoś nauczyć dużo i dobrze to szkoła ok., ale dla ludzi z pasją, nietuzinkowych to poprostu szkoła życia.

Dokładnie, taka prawda niestety... Większość uroczystości, inicjatyw na pokaz... Mdła sztuczność...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-17, 00:50   

waldex napisał/a:
Dokładnie, taka prawda niestety... Większość uroczystości, inicjatyw na pokaz... Mdła sztuczność...

Ale nie do końca na szczęście. Juz nie róbmy z tej szkoły jakiegoś niezwykle sztucznego liceum, bo też ma swój klimat. :)
Z tego co napisaliście powyżej wynika, że naprawdę tam jest tak strasznie i trudno polubić tą placówkę. Może zdarzają się jakieś tego typu przypadki, ale większość uczniów jest zadowolona i z powodzeniem utrzymuje fajną atmosferę. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lukasz_C747 
Czytał o Wieluniu
Lama



Wiek: 36
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-11, 00:55   

Ecomarta napisał/a:
Zarejestrowałam się na tym forum dość dawno....uuu....i niestety napisałam może dwa posty i....nie miałam czasu :oops: ,ale postanowiłam się udzielać, a że sposobność jest znakomita więc wracając do tematu....Nadodrzańską ukończyłam 5 lat temu.W 3-ciej klasie liceum napisałam artykuł do lokalnej gazety, utrzymany w tonacji....duch szkoły pozostał na Śląskiej...wcześniej dałam go do przeczytania kilku "normalniejszym" nauczycielom, którzy twierdzili,że podpisują się pod nim obiema rękami.....i co?Po publikacji zostałam wezwana do p.Dyrektor,Rady Rodziców itp.,wspomniani nauczyciele "zapomnieli" co mówili, obniżono mi zachowanie,miałam zakaz kandydowania na przewodniczącą itp a to tylko(a może aż)dlatego,że powiedziałam głośno,że potrzebuje jakiegoś życia, ducha tej szkoły,że tam są ładne ściany,dużo nauki,ale nie ma DIALOGU.W tej szkole od dawna się nie wychowuje a tylko uczy.Na boku, po szkole z kilkoma nauczycielami można naprawde fajnie pogadać ale tylko za murami.Problemy się ukrywa przed tymi "z zewnątrz" i jeśli ktoś chce sie tylko czegoś nauczyć dużo i dobrze to szkoła ok., ale dla ludzi z pasją, nietuzinkowych to poprostu szkoła życia.Może młodzież inna,może rodzice winni,ale szkoła też nie chce widzieć problemu "ich" chuliganów...Ech....rozpisałam się ale to tak na dzień dobry :grin:


Podpisuje się pod tekstem obiema rękami. Jako absolwnt tegoż LO stwierdzam, że dyrektorzy tej placówki bardzo ładnie kierują jej wizerunek - szkoda, że tylko zewnętrzny :| Akceptowano głównie programy i uroczystości "na pokaz". Dyrektor wzbudzał szacunek, ale bardziej strachem niż czynem (widziałem to nawet u nauczycieli :| ) Brakowało jakiś inicjatyw skierowanych dla uczniów, ograniczano te uczniowskie. No i ładnie ujęłaś relacje z nauczycielami.
Nie powiem, zdarzały się chlubne wyjątki, a szkoła ogólnie trzymała poziom nauczania. Jednak nauka lepiej idzie, gdy odbywa się w przyjaznym środowisku :neutral:
_________________
Na wojnie nie ma zasad. Są tylko cele.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-11, 20:33   

karcia napisał/a:
Ale nie do końca na szczęście. Juz nie róbmy z tej szkoły jakiegoś niezwykle sztucznego liceum, bo też ma swój klimat.

Jasne,że ma swój klimat.Spotkałam tam naprawde wspaniałych ludzi,nawet nauczycieli...Ale czy nie lepiej jest rozwijać talenty młodzieży,kierunkować je niż omijać jeżli tylko są nniewygodne albo idą w niewłaściwym kierunku?Pozatym nie wiem jak jest teraz,ale gdy ja chodziłam do tej szkoły nie pozwolono nam z grupą ludzi,którzy tą fajną atmosferę szkoły tworzyli,założyć radia(bo będzie przeszkadzać w nauce na przerwach :D )ani gazetki szkolnej utrzymanej w bardziej humorzastej tonacji(niż to pseudointelektualne "coś" co wcześniej wychodziło i nikt tego nie czytał).Młodzież ma pasje,chce coś z nią zrobić i czasem to nie jest matematyka czy biologia :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW