R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 19:58
Strefa płatnego parkowania
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-12, 18:12   Strefa płatnego parkowania

Ja ten pomysł popieram w całej rozciągłości.
Jakiś czas temu zrezygnowano w Wieluniu z poboru opłat za parkowanie w centrum, chwilę później to samo uczyniono w Sieradzu. Rezygnacja z poboru (w przypadku obu miast) wynikała z nieopłacalności. Wysokie koszty tego systemu wynikały z tego iż poborem opłat zajmowali się inkasenci. Jednak w dwa razy mniejszym od Wielunia Kępnie system poboru działa z powodzeniem, w oparciu o parkomaty (i nie ma tak wielkich problemów z parkowaniem).
Wydaję mi się że jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż betonowanie kolejnych zieleńców z przeznaczeniem pod parkingi.
Przy okazji (choć w znikomym stopniu) zwiększy się liczba pasażerów MZK, oraz będzie się nieco przyjemniej spacerować po centrum (gdy zmniejszy się tam liczba pojazdów).
Stref płatnego parkowania nie tworzy się dla samego zarobku ale również w celu zmniejszenia natężenia ruchu w miejscach najatrakcyjniejszych.

Dla mnie PARKOMATY to strzał w dziesiątkę.
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-03-12, 19:04   

stefan_pol napisał/a:
PARKOMATY to strzał w dziesiątkę


też kosztują ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-12, 19:29   

MAR-COM napisał/a:
też kosztują ...




I to nie mało :?
Taki oto automat wrzutowy parkingowy /bez licznika/ to koszt rzędu 3350pln netto.

Choć uważam, że postawienie kilku takich parkomatów w mieście, ograniczyłoby wydatki stałe w postaci zatrudniania inkasentów a z biegiem czasu zwróciłby się koszt ich zakupu i zaczęłyby zarabiać.

parkomat.gif
Plik ściągnięto 444 raz(y) 18,11 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-03-12, 20:14   

a moze oplata za wjazd do centrum:)
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-12, 20:48   

Marek92, takie rzeczy to na przykład w Pradze bądź w Wiedniu :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-12, 21:39   

Jestem za parkometrami, byleby nie zrobiono takiego układowo-trefnego przetargu jaki miał miejsce w Warszawie, gdzie miasto zamiast zyskać na tym, to do interesu musiało dokładać, bo obsługa i serwis były tak horendalnie drogie, że mijało się to z celem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-03-12, 21:43   

no i zeby bilecikui nibyly drogie
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-12, 22:21   

Był taki okres kiedy w Wieluniu były płatne parkingi. Czy wtedy było łatwiej zaparkować a samochodów w centrum było mniej? Ja tego nie odczułem. Zresztą Wieluń nie jest wyjątkiem. We Wrocławiu, w czasie gdy nie pobierano opłat za parkowanie zdaje się w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, parkowanie w centrum było tak samo trudne jak teraz kiedy opłaty są pobierane. Szukanie wolnego miejsca w weekend, kiedy postój w centrum jest bezpłatny, też nie nastraja optymizmem. Wg mnie argument o znacznym zmniejszeniu ruchu w centrum dzięki płatnym strefom parkowania to mit. A co za tym idzie jedynym celem pobierania tych opłat jest zasilanie kas miejskich.

Parkometry wbrew pozorom też wymagają obsługi - i to nie tylko wyciągania z nich pieniędzy, ale również kontrolujących, którzy będą sprawdzać kierowców.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-03-12, 22:25   

maja być zatrudnione do tego 4 osoby
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-12, 23:23   

Od sprawdzania i ewentualnego karania takich kierowców, którzy nie wykupią opłaty parkingowej powinna być Straż Miejska.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-13, 07:44   

W Czestochowie trzeba wykupic bilecik w kiosku, wypelnic i wlozyc za szybke widocznie. Straz miejska szybko przychodzi bo zdarzylem z kiosku z biletem wrocic a oni juz stali :D Na szczescie ten bilecik mialem kupiony.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-21, 01:27   Płatne parkowanie

Cytat:
O tym, że w trakcie dnia miasto aż kipi od samochodów nie trzeba nikogo przekonywać. Zaparkowanie auta przy placu Legionów czy na okolicznych ulicach graniczy niemal z cudem. Czy płatne parkowanie rozwiąże ten problem?


A jednak po kilkuletniej przerwie wracamy do płatnego parkowania. Zresztą miasta wielkości Wielunia taki system opłat mają już do 2003 roku, dlaczego więc nie sięgnąć po całkiem rozsądne pieniądze? Warto również budować nowe parkingi, nie jest ich może zbyt dużo ale każde nowe miejsce cieszy kierowców. Nowy parking powstaje prawie w samym centrum przy ul. Podwale i Krakowskim Przedmieściu. Termin zakończenia prac związanych z budową nowych miejsc postojowych przewidziano na sierpień, jednak przy sprzyjającej pogodzie być może, jak przekonuje naczelnik Szewczuk uda się go oddać do użytku już w maju.

Wróćmy teraz do płatnego parkowania. Płatna strefa dotyczyć będzie samego centrum Wielunia, Placu Legionów i przyległych ulic. W Wieluniu zainstalowanych będzie prawdopodobnie 17 parkomatów. O odpłatności na razie jeszcze nie mówimy, lecz będzie ona zbliżona do stawek obowiązujących w dużych miastach. Urzędnicy szacują, że co miesiąc z tytułu takich opłat do kasy miejskiej powinno wpłynąć od 50 do 90 tys. złotych. Nietrudno policzyć, jaka to będzie suma w skali całego roku.

Wpływy z płatnego parkowania przeznaczone zostaną na bieżące utrzymanie dróg. Aby jednak cały system mógł zafunkcjonować, niezbędna jest zgoda Rady Miejskiej i uchwalenie stawek opłat, które będą uzależnione od czasu postoju. Radni zajmą się tą kwestią na najbliższej sesji, którą zaplanowano na 28 marca.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl


17.03 parking2d.jpg
Plik ściągnięto 421 raz(y) 75,33 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tsp2 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-25, 00:19   

Witam. Mam mieszane uczucia co do takiego rozwiązania (płatne postoje w centrum). Dobrze, że pojawią się z tego tytułu dodatkowe pieniądze na naprawę dróg itp, itd. Jak znam życie to pieniądze za postuj będą pobierane z całego centrum + ul. Kaliska. Wszystko ok może zmniejszy to natężenie ruchu, ale na pewno pozwoli lepiej zarabiać wszystkim dużym marketom jakie mamy w naszym mieście. dleczego? Tam parkingi nie są płatne i nie bedą. Jeśli wracając z pracy przez centrum Wielunia robię zakupy, nawet banalne (pieczywo, nabiał) do do kosztów zakupu muszę doliczyć przykładowo 2 zł za parkowanie. Pół litra paliwa raczej nie spalę na trasie centrum a Lidl czy globi. Więc rachunek jest prosty, kto na tym najbardziej straci. Dobrze aby nasi radni rozpatrzyli wszystkie za i przeciw (a może radni będą zwolnieni z tych opłat?).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-25, 00:55   

tsp2 napisał/a:
Dobrze, że pojawią się z tego tytułu dodatkowe pieniądze na naprawę dróg itp, itd.


Jeśli płatne parkingi mają być tylko pretekstem do ściągnięcia większej kasy do budżetu to możemy od razu ustanowić opłatę za używanie chodników, przechodzenie przez jezdnię, jazdę rowerem i wiele wiele innych. Jeśli radnym nie starcza pieniędzy w budżecie (czyli źle zarządzają budżetem) to może sami zrezygnują z diet, potem obetną koszty administracji a dopiero potem zastanawiają się nad wprowadzaniem nowych opłat i podatków?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kami1227 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 99
Skąd: lututów
Wysłany: 2007-03-26, 10:12   

Silvo napisał/a:
a oni juz stali n Na szczescie ten bilecik mialem kupiony


Ja tak miałam w Kępnie :D Pan strażnik już zdążył wystawić mandacik 50 zł :grin:
Ale jak tylko do niego poszłam, uprzejmie i milutko sprawdził czy się godziny zgadzają i ok. ANULOWANO. Uważam że parkomat jest dobrym wynalazkiem.
tsp2 napisał/a:
doliczyć przykładowo 2 zł za parkowanie

W Kępnie minimum to 50 gr - opłata za pół godziny postoju. (Ważne na całym obszarze strefy płatnego parkowania) Dla mnie niewielka cena za to, że nikt mnie nie zablokuje ( w Wieluniu stałam kiedyś 45 minut czekając aż jeden inteligent się łaskawie zjawi i zabierze swoją zawalidrogę postawioną za moim autem wzdłuż drogi (Plac Wolności) ale to już nie ten temat :twisted: )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW