R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: AnnBlue
2007-06-04, 16:10
Dlaczego pies merda ogonem?
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-24, 18:41   Dlaczego pies merda ogonem?

Cytat:
Rozszyfrowano zagadkę merdania psiego ogona

Jeśli pies merda ogonem w prawo, to znak, że jest życzliwie nastawiony do człowieka, jeśli merda w lewo - lepiej, by człowiek uciekał. Ustalili to naukowcy z Uniwersytetu w Trieście na północy Włoch.


Psie uczucia nie mają już dla nas żadnych tajemnic. Wiemy nie tylko, że czworonożny przyjaciel człowieka najczęściej wyraża je ogonem, ale też jak interpretować jego ruchy. Włoscy badacze doszli do przekonania, że kiedy pies jest szczęśliwy i chce zapewnić człowieka o swych dobrych intencjach, to macha ogonem w prawą stronę. Kiedy natomiast boi się albo chce ostrzec, że jest groźny lub zły, macha w lewo.

Ekipa pod kierunkiem profesora Giorgio Vallortigary przebadała dużą grupę psów w różnych sytuacjach. Zauważono na przykład, że na ogół pies nie macha ogonem, gdy jest sam. Kiedy więc zwierzę wejdzie do pustego pomieszczenia i znajdzie w misce jedzenie, nie będzie machać ogonem, bo wie, że nie ma się z kim podzielić swoją radością.

Źródło: onet.pl



I wszystko jest już jasne :grin: :grin:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-24, 19:00   

Jaro napisał/a:
Jeśli pies merda ogonem w prawo, to znak, że jest życzliwie nastawiony do człowieka, jeśli merda w lewo - lepiej, by człowiek uciekał.


A mój pies macha i w prawo i w lewo cały czas :D :D to mam go najpierw pogłaskać a później uciekać???? :lol: :lol: :lol:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-24, 21:08   

Ciekawa sprawa, jutro sprawdzę to na swim psie.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zap 
Dojeżdża PKSem
Pior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 193
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2007-03-24, 21:37   

Jaro napisał/a:
Jeśli pies merda ogonem w prawo, to znak, że jest życzliwie nastawiony do człowieka, jeśli merda w lewo - lepiej, by człowiek uciekał.


Ale patrząc na psa będącego naprzeciwko czy z jego perpektywy :D :P ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-03-25, 00:37   

U kotów jest to jeszcze łatwiejsze - jak jest zły, to macha ogonem jakby biczem trzaskał, kiedy zaś się przymila - robi to w wyraźnie łagodny sposób :P
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-03-25, 12:29   

Czytałam artykuł na temat wyrażania uczuć przez naszych pupili. To, że psy machają ogonkiem na widok właściciela wracającego do domu to tylko wyraz zadowolenia połączonego z nadzieją, że "będzie jedzonko" i w ten sposób próbują się nam "przypodobać" i tak naprawdę to my się cieszymy, że piesek niby tak energicznie na nas reaguje dając mu w nagrodę jedzenie więc niejako "piesek robi nas w konia" osiągając swój cel. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-25, 18:21   

Sprawdziłem - Jest mu beż różnicy, macha w obie strony.
Dominika napisał/a:
Czytałam artykuł na temat wyrażania uczuć przez naszych pupili. To, że psy machają ogonkiem na widok właściciela wracającego do domu to tylko wyraz zadowolenia połączonego z nadzieją, że "będzie jedzonko" i w ten sposób próbują się nam "przypodobać" i tak naprawdę to my się cieszymy, że piesek niby tak energicznie na nas reaguje dając mu w nagrodę jedzenie więc niejako "piesek robi nas w konia" osiągając swój cel.

Mój właśnie tak postępuje, i odnoszę wrażenie że on mnie robi w konia, do kwadratu.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-25, 21:29   

Moim psiakom to chyba też bez różnicy, w którą stronę machają ogonem. :P
Kiedy byłam mała strasznie interesowałam się tym, dlaczego psy "merdają" i babcia powiedziała mi, że robią to, kiedy się cieszą. :wink: I tak już sobie zakodowałam.
Dominika napisał/a:
To, że psy machają ogonkiem na widok właściciela wracającego do domu to tylko wyraz zadowolenia połączonego z nadzieją, że "będzie jedzonko" i w ten sposób próbują się nam "przypodobać" i tak naprawdę to my się cieszymy, że piesek niby tak energicznie na nas reaguje dając mu w nagrodę jedzenie więc niejako "piesek robi nas w konia" osiągając swój cel.

heh dobre. :) A to cwane zwierzaki. Jednak wolę myśleć, że jednak nie zawsze chodzi o jedzenie tylko o zwykłą radość na widok właściciela. ;) To poprawia humor. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-26, 09:16   

Dominika napisał/a:
To, że psy machają ogonkiem na widok właściciela wracającego do domu to tylko wyraz zadowolenia połączonego z nadzieją, że "będzie jedzonko" i w ten sposób próbują się nam "przypodobać" i tak naprawdę to my się cieszymy, że piesek niby tak energicznie na nas reaguje dając mu w nagrodę jedzenie więc niejako "piesek robi nas w konia" osiągając swój cel.


Hmm.... mój cały czas się cieszy na mój widok, czy wróce z pracy,czy z podwórka, na mój widok zawsze macha ogonem. Czy to znaczy ze mój Koreczek ciągle chodzi głodny??? :D :D :D :D :D :D :D :D :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-03-26, 15:15   

A jaką teorię można przedstawić jeżeli moja jamniczka przez sen potrafi tak głośno walić ogonem w w kanapę że telewizornie zagłusza a sama się nie obudzi. :) :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-03-26, 17:51   

mareks napisał/a:
A jaką teorię można przedstawić jeżeli moja jamniczka przez sen potrafi tak głośno walić ogonem w w kanapę że telewizornie zagłusza a sama się nie obudzi. :) :)


zmień kanał albo wyłącz telewizor - widać to co oglądasz szkodzi, a zwięrzaki maja lepszy instynkt niż ludzie ! :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-03-26, 18:18   

Dowcip płaski jak telewizor u sąsiada a teoria żadna.Jamniczka macha ogonem w prawą stronę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-03-26, 18:23   

mareks napisał/a:
Dowcip płaski jak telewizor u sąsiada....



za to Twój jest głeboki !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-03-26, 18:33   

Noo!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW