R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy każdy aparat posiada przysłonę?
Autor Wiadomość
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-03-30, 20:44   

Ferbik napisał/a:

Każdy aparat posiada przesłonę.


nie kazdy, bardzo duzo ich nie ma (patrz: migawka centrlana)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-30, 21:07   

knyklu napisał/a:
Ferbik napisał/a:

Każdy aparat posiada przesłonę.


nie kazdy, bardzo duzo ich nie ma (patrz: migawka centrlana)

I tu się mylisz...
Migawka centralna pełni funkcję przysłony. 8)

wikipedia napisał/a:
Migawka centralna zwana również irysową, umieszczona jest we wnętrzu obiektywu, lub tuż za nim. Składa się z kilku, kilkunastu elementów z bardzo cienkiej blaszki w kształcie sierpa, rozmieszczonych symetrycznie wokół osi optycznej aparatu tworząc okrągły otwór o regulowanej średnicy, dzięki czemu migawka centralna pełni jednocześnie rolę przysłony. Uruchomienie mechanizmu spustowego migawki powoduje błyskawiczne rozchylenie elementów do z góry określonej średnicy (funkcja przysłony) - otwierając w ten sposób drogę światłu do materiału światłoczułego na określony czas (funkcja migawki), a następnie niemalże natychmiastowe ich zamknięcie (przyspieszenia w mechanizmie migawki centralnej dochodzą do 10 G). Migawka centralna ze względu na swą wysoką cenę i specjalistyczne zastosowanie występuje powszechnie tylko w wysokiej klasy obiektywach profesjonalnych aparatów wielkoformatowych, również jako samodzielny, niezależny od obiektywu moduł. Konstrukcja migawki centralnej umożliwia synchronizację z lampą błyskową w pełnym zakresie oferowanych czasów. Najkrótsze czasy pracy migawek irysowych dochodzą do 1/2000 s, co pozwala na swobodne mieszanie światła ciągłego i błyskowego bez efektu rozmazania, jaki towarzyszy ekspozycji szybko poruszających się obiektów fotografowanych przy czasach dłuższych niż 1/500 s. (przy standardowym obiektywie).
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-03-30, 23:34   

dokladnie, ale _pelni_ role przyslony. Nie jest nia.
Po drugie, tak tylko dla wyjasnienia: "Każdy aparat posiada przesłonę. " a twoj ma?
Nie, wiec dlaczego tak piszesz?
pzdr/k78
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-31, 00:36   

knyklu, doucz się, wróć pokonwersujemy. "Naczytałeś się jakichś p-ierdół o żabach i na siłę próbujesz zainteresować tym innych."
Jeśli nie wiesz jak skonstruowany jest aparat fotograficzny, to proponuję nie robić z siebie mądrzejszego niż jesteś.
Doucz się (http://pl.wikipedia.org/wiki/Migawka), spokorniej, wróć i przeproś.
A tu pierwsza lekcja, czym jest przysłona: http://pl.wikipedia.org/w...a_fotograficzna
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-31, 08:43   

Ferbik, nie no... teraz to mi słów brakło :)
Może jednak spróbuję...
Knyklu na obiektywie aparatu (prawie kazdego) są takie małe cyferki. Np 28-70/3,5-4,5. pierwsze dwie oznaczają zakres ogniskowych (zobacz w wikipedii co to jest) po ukośniku są kolejne dwie oznaczające jasność obiektywu (również sprawdź w wikipedii co to jest). Przeważnie nie podaje się największej liczby przysłony ( tego linka masz w poście u Ferbika).
Tak więc odpowiadając na twoje pytanie: TAK MÓJ MA...
A teraz idź i sprawdź czy twój ma... :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez Gregg Sparrow 2007-03-31, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-03-31, 09:24   

no wlasnie.
@ferbik. pisales aparat. NIE WSZYSKIE APARATY MAJA PRZYSLONY (twoj tez nie ma). Prawie zaden nie ma. Przyslony znajduja sie w *obiektywch. JESZCZE RAZ :wink: _OBIEKTYWY_. Nawet migawka *centrana (wyst. w malpkach) jest umieszczona w OBIEKTYWIE. Rozroznij elementy zestawu.
A aparatem ktory nie ma *przysony jest camera obscura (pinhole).

Do tego drugie Pana. Mam 29 lat. *Zajmusie fotografia od okolo 15. Budowe itd aparatu znam bardzo dobrze. Rozumie ze ty tez, wiec skoro piszesz ze lamie itd. to napisz dlaczego po ogniskowych sa podane dwie wartosci przyslon (jakich to *warotsci wartosci) i z czego to wynika.
Ludzie nie jestescie bogami *wiedzu we wieluniu. Czytam to *formu co jakis czas i juz sporo "glupot" widzialem pisanych przez Ferbika ale walenie ludziom kitu z tymi przeslonami juz mnie troche zmierzilo, wiec sie ustosunkowalem. *Przecierz ludzie maja Ciebie tutaj za, ze tak powiem guru, w sprawie foto i "webdesajnu" wiec chyba powinienes trzymac jaki poziom. Trzymaj go, bo ludzie tez sie doksztalcaja i weryfikuja swoja wiedze.

pzdr/k78


*obiektywach
*centralna
*przysłony
*zajmuje się
*wartości
*wiedzy
*forum



Fatalne błędy interpunkcyjne jak i ortograficzne :!:
Proszę o stosowanie poprawnej pisowni polskiej :!:
Jaro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-31, 10:35   

knyklu, widzę że próbujesz łapać za słówka a doskonale wiesz o co mi chodziło. Mój aparat również ma przesłonę jak już mam być uszczypliwy - nie wiesz nawet który.
Skoro tak podchodzisz do sprawy i masz nas za kretynów udowadniając że to nie aparat a obiektyw posiada przesłony (świetnie zdając sobie sprawę o czym mówimy), to powiem tyle, że teraz ja będę patrzył uważnie na Twoje "głupoty".
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-03-31, 10:48   

nie lapie cie za slowa *iwiem co miales na mysli. *poprostu nie wyjasniasz precyzyjnie, a inni czytaja i sie ucza.
Poki co to wy straliscie sie ze mnie zrobic kretyna, szczegolnie gregg (czy to *grzegorz z firmy na K majacy eos 350?).
Czekam na odp. gregga ;) .
Co do glupot. ja tez je pisze i *chcetnie *przyjmne krytke :)
"[...]udowadniając że to nie aparat a obiektyw posiada przesłony[...]" - ja wam nie udowadniam tego, ja tylko stwierdzam ze tak jest. malo tego, ty tez to wiesz.
A ktory twoj aparat ma przyslone? Jezeli masz na mysli jakiegos kompakta to uwierz mi, w tym przypadku nie pisze sie o *przyslonei tylko o migawce takiej tam a takiej. Szczerze mowiac nie znam aparatu z przyslona. jak znasz to podaj jakis.


*i wiem
*Po prostu
*Grzegorz
*chętnie
*przyjmę
*przysłonie



Po raz kolejny zwracam uwagę na mnożące się błędy interpunkcyjne i ortograficzne :!:
Kolejne takie wpadki skończą się ostrzeżeniami.
Jaro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-31, 10:52   

knyklu napisał/a:
Do tego drugie Pana. Mam 29 lat. Zajmusie fotografia od okolo 15. Budowe itd aparatu znam bardzo dobrze. Rozumie ze ty tez, wiec skoro piszesz ze lamie itd. to napisz dlaczego po ogniskowych sa podane dwie wartosci przyslon (jakich to warotsci wartosci) i z czego to wynika.

Rozumiem że twoje posty mają na celu łapanie za słówka więc nie będe odpowiadał na twoje pytanie. Znajdź sobie odpowiedź sam... a nieeeee zapomniałem że ty już wszyssstko wiesz.

Jeszcze jedno. Pisząc posty sprawdzaj czy nie narobiłes błędów bo tego co wysyłasz nie daje się normalnie czytać. Pisz z polskimi fontami.
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-03-31, 11:01   

Cytat:
Rozumiem że twoje posty mają na celu łapanie za słówka więc nie będe odpowiadał na twoje pytanie. Znajdź sobie odpowiedź sam... a nieeeee zapomniałem że ty już wszyssstko wiesz.

Heheh wiedziałem. Ciebie akurat za słówka nie łapałem, wiec nie wiem po co to piszesz. Naprawdę nie znasz odpowiedzi?

Cytat:
Jeszcze jedno. Pisząc posty sprawdzaj czy nie narobiłes błędów (tu powinien być przecinek) bo tego co wysyłasz (tutaj też) nie daje się normalnie czytać. Pisz z polskimi fontami (nie ma w języku polskim wyrazu "fontami").

Dobrze, przepraszam, przyzwyczajanie z "jusnetu"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-31, 11:26   

Po raz kolejny pokazujesz, że zależy ci tylko na tym żeby zrobić z kogoś idiotę.
Nie będę odpowiadał na Twoje głupie zaczepki. Kolejny Twój post w tym stylu skończy się ostrzeżeniem.

Jeżeli chodzi o przysłone to w moim 350d ustawia się ją z poziomu menu aparatu, a nie w obiektywie... więc moja przysłona jest w aparacie. Jeżeli udzielałbym komuś instrukcji jak ma ustawić przysłonę , to nie powiedziałbym "ustaw przysłonę w obiektywie" tylko powiedziałbym "ustaw przysłonę w aparacie pokrętłem pod palcem jednocześnie wciskając itd.." Mając sam obiektyw nie jesteś w stanie jej ustawić. I odwrotnie, mając sam aparat nie jesteś w stanie zrobić zdjęcia.
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-03-31, 11:45   

Słuchaj, możesz mnie "banować". Śmiesza takie groźby. Ostrzeżenie
No i co z tego ze ustawiasz przysłonę pokrętłem w aparacie.
W industrialu, czy tam co ruskiego masz, tez sobie ustawisz pokrętłem na aparacie ????????????????????
A jak zdejmiesz obiektyw to co? tez ustawisz przesłonę za pomocą aparatu????????????????
Boże, ludzie, ogarnijcie sie trochę, proszę. Przecież ja was nie oczerniam tylko proszę żebyście pisali prawdę, a jak jej nie znacie to ją poznacie.
pzdr

Treści niezgodne z pkt. 6 regulaminu forum zostały usunięte
gregg


[ Dodano: 2007-03-31, 12:35 ]
Dobra odpuszczam sobie (możecie pokazać jak się cieszycie).
Ale dam wam rade. Nie ciśnijcie ludziom kitów, bo to kiepski sposób na robienie z siebie fachowców (uprzedzam, ja niem nie jestem).
Ostrzeżenie -> rotfl.
Wypominanie błędów ok, ale to powinno działć na wszystkich frontach. -> Jaro via PW
Co do polskich znaków -> nie każdy je ma, wiec albo masz z zamiast ż albo krzaczki.
do gregga -> Odpowiesz na te moje pytania czy nie? Skoro kpiłeś z mnie tłumacząc mi co oznaczaj cyferki na kitowym zumie to powinieneś wiedzieć co tak naprawdę one oznaczają.
Czekam :)
No i powiedz jak sterujesz tą przysłono w industrialu z aparatu, bo to też może być ciekawe i może nawet kupie ten patent od Ciebie <hehe> Dorobiłeś styki w szkle, dźwignie przeniesienia przesłony w aparacie? może jakoś bezprzewodowo? Gregg, ja naprawdę jestem bardzo ciekaw tego ;)
PS Gdzie jest regulamin?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-31, 12:45   

knyklu, ostrzegam Ciebie :!:
Jesteś na forum zaledwie 2 dni a zachowujesz się jak byś pozjadał wszystkie rozumy.
Nie jest dla mnie tłumaczenie, że nie czytasz tego co napiszesz.
Skoro nie czytasz a robisz masę błędów, zacznij to robić, ot całe wyjaśnienie z mojej strony.
I co to ma znaczyć:


knyklu napisał/a:
PS Gdzie jest regulamin?



Uprzedzam raz jeszcze, stosuj się do niego a będzie wszystko dobrze no i naucz się dyskutować na poziomie, bo jak widzę tego Ci brakuje -> wszystko przed Tobą.

Proszę nie robić EOT z tematu, dalsze posty nie na temat będą usuwane.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-31, 12:59   

knyklu napisał/a:
Odpowiesz na te moje pytania czy nie?

Nie :) i nie dlatego że nie wiem.
Już wiem kim jesteś. Rozmawialiśmy na tematy fotograficzne jak pracowałeś w Koronie. Już wtedy próbowałeś mi udowadniać swoją wiedzę.

Wracając do przysłony to powinieneś rozróżnić aparaty w pełni mechaniczne i te sterowane elektroniką. Zwróć uwagę na to, że obecnie produkowane obiektywy nie mają pierścienia do przymknięcia przysłony. Mając taki obiektyw bez aparatu nie zamkniesz przysłony.
Zaczęło się od tego, że przyczepiłes się, że nie każdy aparat ma przysłonę. Biorąc pod uwagę że dla ciebie aparat=body to masz rację. Ale samym body nie zrobisz zdjecia, co najwyżej możesz nim wbijać gwoździe. Ja myśląc aparat, mam na myśli gotowy sprzęt do robienia zdjęć (body + szkło). I taki "aparat" ma już przysłonę.
Natomiast co powiesz o wszystkich aparatach z niewymiennym obiektywem one też nie mają przysłony??? Od nich nie da sie oddzielić obiektywu. Więc w nich przysłona jest integralną częścią APARATU.
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-03-31, 13:00   

Taki piękny temat, jeszcze ładniejsze fotki naszego miasteczka. A tu proszę jakieś kłótnie na temat przysłon, migawek, kto mądrzejszy, kto głupszy, noooo panowie nie psujcie atmosfery ;) . Jest PW, tam przenieście swoje ambicje a innym dajcie okazje podziwiać nie Wasze zaczepki a Wieluń z lotu ptaka.

knyklu, może i masz rację, może, ja fachowcem w tej dziedzinie nie jestem, ale taką formą pisowni nikogo do siebie nie przekonasz choćbyś miał „świętą” rację. Może w ten sposób chcesz „olać” adminów i moderatorów, ale nie olewaj nas, zwykłych forumowiczów, wiesz ile się trzeba namęczyć żeby poskładać to wszystko co piszesz do sensownej „kupy” :roll: :lol:

I pamiętajcie PW, dobre na wszystko ;)

Miko już rozdzieliłem te dwa tematy jak widać :)
gregg
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW