R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Auta z kratą
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-08-24, 16:04   Auta z kratą

Wielkie mierzenie aut z kratką

Kilkudziesięciu klientów zgłosiło się wczoraj do stacji diagnostycznych w Łódzkiem. Aby zachować prawo do odliczania VAT-u od kosztów zakupu benzyny, muszą mieć zaświadczenie, że ich auto jest ciężarówką. Stacje spodziewają się w najbliższych dniach tłumu właścicieli samochodów.

– Na dwadzieścia skontrolowanych pojazdów jedynie w ośmiu przypadkach mogliśmy wystawić pozytywne zaświadczenia. Były to vany z jednym rzędem siedzeń – mówi Leszek Wesołowski, kierownik Okręgowej Stacji Diagnostycznej przy ul. Aleksandrowskiej w Łodzi.

– Wymiary większości aut z dwoma rzędami siedzeń nie pozwalają na odliczanie podatku.

Według nowych przepisów, samochód można uznać za ciężarówkę, jeśli jeden rząd siedzeń „oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą”. Auta z dwoma rzędami siedzeń muszą mieć m.in. część ładunkową większą od pasażerskiej. W Łódzkiem zarejestrowanych jest kilkadziesiąt tysięcy ciężarówek.

Ustawa najbardziej uderza w drobnych przedsiębiorców, takich jak Krzysztof Grzegory, prowadzący małą firmę handlową. – Mam trzy samochody. Fiaty uno van spełniają wymogi dotyczące ciężarówek, ale renault kangoo z siedzeniami pasażerskimi nie. To będzie dla mnie poważna strata – twierdzi przedsiębiorca.

Różnice w kosztach eksploatacji samochodu osobowego i uznanego za ciężarówkę są bardzo duże.

– Dzięki odliczeniu VAT-u, tylko na paliwie oszczędzałem miesięcznie około 250 złotych. Teraz będę musiał zmienić samochód – narzeka Tadeusz Wasilewski, krawiec, właściciel citroena berlingo.

Niektórzy kierowcy już wprowadzili „ulepszenia” w swoich autach, by można je było uznać za ciężarówki. – Spotkałem samochód z wydłużoną o 15 centymetrów podłogą i zmodyfikowaną konstrukcją klapy bagażnika. Nie uznałem przeróbki, ale nie jestem pewien, czy postąpiłem słusznie – mówi łódzki diagnosta, który poprosił o anonimowość.

Urzędnicy skarbowi przyznają, że nowe przepisy uszczuplą budżety wielu firm. – Z drugiej strony przedsiębiorcy, którzy teraz zdecydują się na zakup samochodu osobowego, będą mogli odliczyć 60 procent VAT od ceny auta, ale nie więcej niż 6 tysięcy złotych – wyjaśnia Renata Borkowska, rzecznik Izby Skarbowej w Łodzi.

Badania w stacji diagnostycznej kosztują 50 zł. Zaświadczenie trzeba przedstawić w urzędzie skarbowym i wydziale komunikacji. Ostateczny termin wykonania ekspertyzy upływa 30 maja przyszłego roku.

Źródło: Dziennik Łódzki


I skończyło się odlicznie VAT-u z każdego auta z kratą...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW