R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rodzice maltretowali córeczkę
Autor Wiadomość
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-09, 20:01   

edzia i odziu napisał/a:
15 października ub. roku dziecko zostało dotkliwie pobite przez Damiana W. - Doszło wówczas do rozległych uszkodzeń czaszkowo- mózgowych, także do potłuczeń twarzy, szyi rąk i nóg,


edzia i odziu napisał/a:
Dzień później o pobiciu dziewczynki zaalarmował pogotowie krewny rodziców dziecka, który ich odwiedził. Zauważył leżące na podłodze nieprzytomne dziecko, które miało ślady krwi w okolicach ust i nosa. W mieszkaniu była pijana matka (miała ok. 2 promile alkoholu w organizmie). Nie chciała wpuścić lekarza.


flirciara napisał/a:
przecież ono samo nie prosiło się na ten świat.
Ciekawi mnie jedynie jak się na nim znalazło...
Czy było chciane....
Jak zareagowali jego rodzice na wiadomość o ciąży....

Oto Masz odpowiedz, koniec, kropka
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-14, 18:44   

Patologia rodzi patologię, nic nowego. Nie rozumiem po co ludzie "robią dzieci", żeby później się nad nimi znęcać. A przecież można czerpać przyjemności i nie zachodzić w ciąże.
Zwierzęta lepiej opiekują się własnym potomstwem.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-16, 09:21   

Nie chciałem wypowiadać się w tym wątku, jednak kierunek w jaki zmierza dyskusja "zmusił mnie" do wypowiedzi:
1.Nic nie uzasadnia znęcania się nad dzieckiem.
2.Samo "zajście w ciążę" jest dla KAŻDEGO "środowiska" w równym stopniu szansą jak i zagrożeniem. Daje możliwość odkrycia swojego człowieczeństwa, jak i jego zaprzeczenia.
3.Nie można dyskryminować żadnego środowiska, ani też "z góry" zakładać niepowodzenia.
Nie zgadzam się z Mateuszem, który "dopuszcza się" stereotypowych sądów.
4."Nie chciane" dziecko pozostaje dzieckiem, a rodzice niezdolni do opieki nad nim powinni mieć łatwość oddania go i ewentualnie możliwość bezpłatnego poddania się sterylizacji.
5. Utożsamianie karcenia dziecka dla behawioralnego uzyskania pożądanych reakcji, szczególnie w sytuacjach (wyrywanie się na jezdni spod opieki rodzica, chwytanie gorącego żelazka itp.), których "nie wytresowanie" może spowodować niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dziecka, ze znęcaniem się nad dzieckiem jest dla mnie niedopuszczalnym nadużyciem i nieodpowiedzialnością osób zideologizowanych poprawnością polityczną.
6. Zauważcie, że niemal wszystkie zdarzenia, które miały związek ze znęcaniem się nad dziećmi miały miejsce w konkubinatach, powinno skłonić to socjologów, do zajęciem się problemami:
1. Zmiany ilościowej w relacji związków małżeńskich i konkubinatów.
2. Zmiany ilościowej w przypadkach nie radzenia sobie rodziców z dziećmi i występowania z tego powodu zjawisk frustracyjnych.
2.1 Występowania tej zmiany z podziałem na związki małżeńskie i konkubinaty.
Badania te pozwoliłyby zweryfikować tezę, że konkubinaty w większym stopniu są miejscem, w którym dochodzi do frustracji rodziców w związku z nie radzeniem sobie rodziców z dziećmi i występowania z tego powodu zjawisk frustracyjnych.
Skala zaś tego zjawiska byłaby podstawą do podjęcia działań zmierzających do zmian prawa w kierunku przeciwdziałania niekorzystnym trendom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-16, 09:27   

Ale ja myślę, że to zasługa ludzi, nie konkubinatów. Myślisz, że cokolwiek się zmieni, jeśli tych samych ludzi zmusi się w ten czy inny sposób do wzięcia ślubu kościelnego/cywilnego? Chyba, że o coś innego Ci chodziło?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-16, 20:46   

Tomek napisał/a:
Ale ja myślę, że to zasługa ludzi, nie konkubinatów.

A ja chciałbym wiedzieć... Jednak nie wiedząc jak jest, "z góry" przesądzasz, że działań naprawczych stosować się nie powinno... Czyż to nie dogmatyzm ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-17, 05:51   

Nie twierdzę, że nie powinno się stosować działań naprawczych! Twierdzę tylko, że to, że żyją w konkubinacie jest wynikiem ich charakteru/światopoglądu, nie odwrotnie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-17, 19:11   

Właściwie to czytając te wypowiedzi przypomina mi się obecna sytuacja. Mianowicie:

Kobieta wychowująca dzieci sama, dostaje większe wsparcie finansowe od państwa niż gdyby wychowywała je w normalnej rodzinie. Słyszałem jak to niektórzy, dość sprytni ludzie nie biorą ślubu cywilnego, żeby dostawać różne zapomogi dla samotnych matek. Cóż działania na granicy prawa są zgodne z prawem, a nikt ludziom nie zakazuje myślenia.

Ogólnie rzecz biorąc państwo tak naprawdę nie oferuje żadnej polityki prorodzinnej prócz tego "becikowego".
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-18, 13:04   

Mateusz napisał/a:
dostawać różne zapomogi dla samotnych matek

Mateusz to jest mit - te zapomogi to są grosze. Tzn. mitem jest, że samotne matki dostają od państwa jakieś kokosy. Żeby takie sytuacje się nie powtarzały, to się musi znieczulica społeczna skończyć. Sąsiedzi, rodzina dalsza i bliższa przecież doskonale wie, czy dana rodzina jest patologiczna czy nie. Trzeba po prostu interweniować. A swoją drogą konkubinat faktycznie nie jest najlepszą formą współżycia dwojga ludzi i jak słyszymy z mediów, to on jest bardzo często źródłem patologii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-19, 08:40   

Mateusz napisał/a:
Kobieta wychowująca dzieci sama, dostaje większe wsparcie finansowe od państwa niż gdyby wychowywała je w normalnej rodzinie.


Nie masz pojęcia o czym mówisz. Najpier dowiedz sie dokładnie ile my samotne matki dostajemy od państwa a później sie wypowiadaj.
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW