R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kajakiem wzdłuż Warty
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-28, 23:01   Kajakiem wzdłuż Warty

Cytat:
36 kajakarzy, pięć wywrotek i dużo dobrej zabawy - tak zakończył się I Otwarty Spływ Kajakowy Krzeczów - Osjaków - Konopnica pod patronatem przedsiębiorstwa "Pamapol" i wójta gminy Osjaków.

Najszybszym kajakarzem został Tomasz Ryczyński z Osjakowa, najwytrwalszym natomiast Sergiusz Janowski z partnerką. Pierwszy odcinek dwuetapowego spływu zakończył się w Osjakowie. "Po posiłku i rozegraniu meczu szóstek piłkarskich na boso na trawie wypłynęliśmy w dalszą drogę na trasie Osjaków - Konopnica - mówi wójt Osjakowa Jarosław Trojan. To wspaniała forma wypoczynku, do której wszystkich zachęcam. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy organizowali podobne imprezy. Jeżeli chodzi o rzekę Wartę odkryłem ją po raz drugi ponieważ z tej strony rzeki Warty nie znałem. Niesamowite wrażenie. Wszyscy ci, którzy lubią przyrodę, kochają przyrodę mają możliwość ją podziwiać i jednocześnie odpocząć."

Źródło: RZW



Podobno niezła frajda popływać takim kajakiem :grin:

splyw1.jpg
Plik ściągnięto 195 raz(y) 39,42 KB

splyw2.jpg
Plik ściągnięto 192 raz(y) 61,17 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-28, 23:55   

Jaro napisał/a:
Podobno niezła frajda popływać takim kajakiem

Oj, niesamowita frajda :D
Byłam w niedzielę na spływie, może nie było nas 36, a i wywrotek było zero, ale ubaw niesamowity :D
Ale od początku...
Spływy organizowane są w Kamionie u p. Matyi (za mostem w prawo) w dwóch opcjach:
- spływ 4 godzinny - Załęcze - Kamion
- spływ 8 godzinny - Działoszyn - Kamion
Początkującym radzę 4 godzinny :twisted: Kajaki są 2-osobowe, wypożyczenie 1 kajaka wynosi 15 zł, ale trzeba doliczyć przejazd do miejsca startowego spływu. Przejazd do Załęcza wynosi 60 zł za samochód, np. jeśli jadą tylko 2 osoby to koszt przejazdu wynosi 30zł/os., w przypadku 8 osób koszt zmniejsza się do 7,5 zł/os. Warto zatem zebrać większą ekipę.
W drodze do miejsca startowego warto wypytać kierowcę o ewentualne trudności na rzece. Kapoki dostaje się za free. Właściciel/kierowca życzy powodzenia i płyyyyniem :D
Warta na odcinku, którym płynęłam, czyli Załęcze-Kamion jest spokojna, płytka, nie ma wielkiego prądu, więc można podziwiać krajobraz, którego nie da się dojrzeć z lądu. Nawet ja się zachwyciłam widokami. W jednym miejscu natrafiliśmy ze znajomymi na tamę zbudowaną przez bobry, aczkolwiek bobra nie dostrzegłam, także nie było czochrania :lol: Można "zacumować" przy pięknych "plażach" i zrobić sobie piknik lub grillka.
Przyznam szczerze, że po raz pierwszy byłam na spływie kajakowym i na pewno nie ostatni!!! Polecam wszystkim, ponieważ jest to fajna forma czynnego wypoczynku, przy czym można się zrelaksować... :wink:
Chciałam dodać, że hasło przewodnie "mojego" spływu brzmiało: "Wiosłuj Z.j.e.b.i.e!" :twisted:

Zdjęcia-0021.jpg
Z daleka...
Plik ściągnięto 171 raz(y) 58,2 KB

Zdjęcia-0017.jpg
Koniec drugiego i ostatniego postoju. Gaszę ognisko... językiem
Plik ściągnięto 178 raz(y) 51,88 KB

Zdjęcia-0012.jpg
Koniec przerwy! Kończymy palić i do kajaków przystąp! ;)
Plik ściągnięto 177 raz(y) 50,4 KB

Zdjęcia-0009.jpg
Piknik Time
Plik ściągnięto 173 raz(y) 60,45 KB

Kajak1.jpg
Marta na przodzie, Syla jako sternik
Plik ściągnięto 176 raz(y) 64,29 KB

_________________
SUCCESS UNLIMITED
Ostatnio zmieniony przez Syla 2007-09-05, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-08-29, 00:08   

no tak...kajaki to fantastyczna sprawa ;) ja tylko na mazurach jak jestem to sobie pływam..tam to jest dopiero frajda :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-29, 06:34   

Spływy kajakowe są super! Byłam na niejednym :)
Polecam spływ Czarną Hańczą , wrażenia niezapomniane (przenoski, wywrotki :D ), ale to spływ na kilka dni :)

Rzeka Gwda także jest ciekawa :)
Wartą spływ także przeżyłam i zadowolona byłam :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW