R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: red
2007-10-23, 21:48
Prowokacja za 1,70 zł!!! czyli polskich absurdów ciąg dalszy
Autor Wiadomość
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-08-27, 12:43   Prowokacja za 1,70 zł!!! czyli polskich absurdów ciąg dalszy

Cytat:

Poniedziałek, 27 sierpnia 2007

Prowokacja skarbówki za 1,70 zł
Polskapresse 09:10

Robert Kierasiński, prowadzący sklep z artykułami papierniczymi i zabawkami przy ul. Zgierskiej w Łodzi, twierdzi, że stał się ofiarą prowokacji pracowniczki Urzędu Kontroli Skarbowej.


- Ta pani kupiła zeszyt za 1,70 zł - opowiada pan Robert. - Dała pieniądze, wybiłem transakcję na kasie, wydałem resztę i położyłem paragon. Kobieta wzięła zeszyt i pieniądze, paragon został na ladzie. Wyszła, a ja wrzuciłem go do kosza. Wielu klientów nie przywiązuje wagi do paragonu za drobiazgi typu zeszyt, ołówek, balonik. Co innego, gdy kupują rowerek czy dużą zabawkę - sam im przypominam o paragonie, żeby mieli na wypadek reklamacji. Tymczasem ta pani wróciła za parę minut i oświadczyła, że jest urzędnikiem skarbowym, machnęła legitymacją służbową i chciała wystawić mi mandat na 100 zł za to, że nie otrzymała dowodu zakupu. Nie przyjąłem go, gdyż uważam, że na niego nie zasłużyłem - natychmiast wyjąłem dowód z kosza. Kobiecie towarzyszył drugi urzędnik, którego przedtem z nią nie było. Straszyli mnie sądem i wezwali policję.

- Prowadzimy sklep ponad 20 lat i wiele różnych kontroli przeszliśmy - dodaje zbulwersowana Kazimiera Kierasińska, mama właściciela, obecna przy całym zajściu. - Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyliśmy!

Policja przyjechała, spisała dane uczestników zdarzenia, sporządziła notatkę służbową.

Jak powiedziano nam w Urzędzie Kontroli Skarbowej, była to kontrola o charakterze prewencyjnym, do jakiej zobowiązani są pracownicy UKS zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Chodzi o to, aby nikt nie sprzedawał towarów na lewo, a każdy obrót został zewidencjonowany.

- Kodeks karny skarbowy przewiduje, że karze podlega każdy, kto sprzeda towar z pominięciem kasy fiskalnej lub nie wyda dokumentu sprzedaży - wyjaśnia Arkadiusz Dratwicki, rzecznik UKS w Łodzi. - Według kontrolerki, w tym konkretnym przypadku paragon nie został jej udostępniony. Potwierdza to towarzyszący jej kontroler, który obserwował zdarzenie zza szyby. Ponieważ właściciel sklepu odmówił przyjęcia mandatu, sprawę zbadają nasi pracownicy - przesłuchają sprzedających, kontrolerów i jeśli dojdą do wniosku, że doszło do wykroczenia, sprawa trafi do Sądu Grodzkiego.

Robert Kierasiński był wstrząśnięty "akcją" urzędników skarbowych. Ale ma dowód swojej uczciwości - paragon za zakupiony zeszyt.
za wp.pl

Pranoja! Położyć paragon, ktoś nie weźmie i byź oskarżonym o niewydanie dowodu zakupu!!! Też pracowałem w hurtowni i jakoś prawo handlowe nie zmusza do biegania za klientami, którzy nie wzięli paragonu!
Pewnie ktoś może zarzucic mi, że jak większość Polaków nie lubie skarbówki tak dla zasady, ale tak nie jest, szanuje ich obowiązki, ale chore jest ich wypłenianie w taki sposób. Urząd jak urząd, absurdy jak prawie w każdym oddziale instytucji państwowych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
borsuk 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 176
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-28, 15:22   

Polska,mieszkam w Polsce...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-28, 15:39   

Żałosne... Ruszą się raz na rok z foteli i gnębią drobnych przedsiębiorców, zamiast brać się za Biedronkę i inne markety, które oszukują pracowników itd.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-28, 16:15   

Mateusz napisał/a:
Ruszą się raz na rok z foteli i gnębią drobnych przedsiębiorców, zamiast brać się za Biedronkę i inne markety, które oszukują pracowników itd.


Nie wydaje mi się, zżeby Urząd Kontroli Skarbowej miał co kontrolować w Biedronce w związku z nieprawidłowościami przy zatrudnianiu pracowników.

Zresztą, jak konserwatywny liberał powinieneś być raczej za uproszczeniem prawa i likwidacją takich instytucji jak UKS, a nie za nasyłaniem ich na "złych kapitalistów". Trochę Janosikowe myślenie się odezwało?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-08-28, 19:33   

Znam taki jeden sklep w ktorym obslugiwaly dwie sprzedawczynie a jedna kasa. Tylko ta jedna nabijala czasami na kase
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-28, 20:26   

Ja znam sklep w którym są kasy fiskalne, ekspedientki dzielnie nabijają wszystko, wydają paragony.. tylko z tego wszystkiego tylko jedna kasa jest zafiskalizowana :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-29, 07:44   

Właściciele sklepów każą swoim pracownicom tylko część wbijać na kasę.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-08-30, 10:47   

Nie nabijanie na kasę jest normalne na wsiach. Kierownik sklepu kupuje plony od okolicznych rolników i jak tu wbijać na kasę? Lub w sklepie spożywczym sprzedawany jest proszek do prania i zeszyty :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-31, 11:20   

ourson napisał/a:

Zresztą, jak konserwatywny liberał powinieneś być raczej za uproszczeniem prawa i likwidacją takich instytucji jak UKS, a nie za nasyłaniem ich na "złych kapitalistów". Trochę Janosikowe myślenie się odezwało?


Administracja państwowa nie może się rozłazić i państwo powinno pilnować czy firmy płacą podatek czy nie. Choć VAT to wg mnie okradanie ludzi po raz drugi z ich cięzko zarobionych pieniędzy. A urposzczenie przepisów i radykalne obniżenie podatków to podstawa.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW