R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy wreszcie Wieluń będzie miał swojego Posła ?
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-10-12, 10:52   Pamiętajcie, ja tu wrócę...

Na wczorajszej sesji radni powiatu wieluńskiego przyjęli rezygnację z funkcji starosty wybranego do Sejmu Mieczysława Łuczaka. Dzień wcześniej późnym wieczorem koalicjanci zaakceptowali następcę Łuczaka. Oficjalnie wiadomo, że będzie nim Andrzej Stępień.

Rezygnacja starosty z funkcji oznacza odwołanie całego zarządu. Radni wczoraj przyjęli i tę rezygnację. Wpierw jednak przegłosowali złożenie przez Mieczysława Łuczaka mandatu radnego. Jego miejsce ma zająć w radzie Józef Majda.

W powiecie wieluńskim nieprzerwanie od 7 lat rządzi koalicja PSL – Forum Samorządowe Ziemi Wieluńskiej.

– W poniedziałkowy wieczór podpisaliśmy aneks do umowy koalicyjnej i teraz oficjalnie możemy podać, że zaakceptowaliśmy kandydata PSL na stanowisko starosty. Jest nim Andrzej Stępień – mówi szef Forum Paweł Okrasa.

Zgodnie z umową koalicyjną zarząd powiatu tworzy dwóch przedstawicieli ludowców (do tej pory starosta Mieczysław Łuczak i Andrzej Stępień) i trzech Forum (wicestarosta Janusz Antczak, członkowie Waldemar Kluska i Grzegorz Smugowski).

Jako pierwsi podajemy skład nowego zarządu.

Starostą zostanie Andrzej Stępień, stanowisko wicestarosty zachowa Janusz Antczak, członkiem zarządu pozostanie nadal Waldemar Kluska. Grzegorza Smugowskiego (zamierza kandydować w wyborach na wójta gminy Pątnów – tam powstał wakat po wygranej w wyborach do parlamentu Edwarda Kiedosa) ma zastąpić Piotr Żółtaszek. Nowym członkiem zarządu powiatu z ramienia PSL będzie nowy radny – Józef Majda.

O przyjęciu nowego zarządu i jego przewodniczącego radni zdecydują na kolejnej sesji rady powiatu, którą przewodniczący Krzysztof Owczarek zwołał na nadchodzący wtorek.

Na wczorajszej sesji odchodzący starosta podziękował za współpracę wielu osobom. – Kiedy usłyszałem o tobie, jako kandydacie na wicestarostę, pomyślałem: za młody. Teraz wiem, że to był dobry wybór – specjalne słowa skierował do Janusza Antczaka (został wicestarostą w wieku 34 lat – wyj. red).

Na zakończenie Mieczysław Łuczak zawiesił głos i powiedział: – Pamiętajcie, ja tu wrócę...

Na twarzach zgromadzonych przez sekundę widać było zdziwienie. – Wrócę, bo tu mieszkam – szybko wyjaśnił były starosta.

Źródło: Dziennik Łódzki
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW