R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:28
Docieplania w WSM A.D. 2007
Autor Wiadomość
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-10-02, 11:22   

Czy ktoś sie orientuje kiedy i które budynki WSM beda ocieplane w nastepnej kolejności??
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2007-10-02, 21:28   

a 13tkę juz od czerwca robią i lada chwila skończą..
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-03, 16:59   

Cytat:
a 13tkę juz od czerwca robią i lada chwila skończą..
na jakim osiedlu. bo jak na Wyszyńskiego to 13 już dawno skończona pzd :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2007-10-03, 21:25   

Armii Krajowej
ale juz rusztowanie zabrali..
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-03, 23:26   

Acree napisał/a:
Armii Krajowej
ale juz rusztowanie zabrali..
ahh to sorki, że się wtrąciłem :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-04, 20:11   

BTW, skoro już o spółdzielni mowa to rozliczenia za ciepło będą roznoszone w połowie października.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-21, 12:02   

Co do tych dociepleń, połączonych z nową elewacją bloków. Nie wiem na ile jest to prawda, a na ile tylko jakaś plotka, która ostatnio obiegła Wieluń, a dotyczy wystawiania rachunków za owe modernizacje elewacji, wszystkim lokatorom, którzy w ostatnim czasie podjęli czynności związane z zamianą lokali spółdzielczych na własnościowe.
Rachunki te opiewają nawet na kwotę 6 tyś. złotych. Ale tak jak mówię to coś jest wszystko grubymi nićmi szyte, i dlatego nie bardzo chce mi się w to wierzyć.
Wiem ;) , wykonać jeden telefon do WSM i wszystko jasne :P , celowo jednak poruszam ten temat, aby rozszerzyć zakres tych wiadomości, być może ktoś, coś wie więcej.

A być może coś w tym jest, skoro jest już wzór pisma, które można złożyć do spółdzielni celem odwołania się od tej decyzji, oto on;

Cytat:
………………………………… ………………………..
(miejscowość i data)
…………………………………

…………………………………
(nazwisko, imię i adres członka spółdzielni)


Spółdzielnia Mieszkaniowa

…………………………………….

…………………………………….


W związku ze złożonym wnioskiem o przeniesienie własności lokalu mieszkalnego/użytkowego* na moją rzecz, obciążenie mnie przez Zarząd Spółdzielni dodatkowo obowiązkiem wniesienia wpłaty z tytułu docieplenia budynku w kwocie…………..zł jest bezpodstawne.
Przepisy art. 12 ust. 1 jak art. 1714 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, obowiązujące od 31.07.2007r., nie nakładają na członków obowiązku wnoszenia spłaty z tego tytułu.
Jednocześnie wyjaśniam, że nie posiadam zadłużenia z tytułu opłat eksploatacyjnych. W opłacie tej, wnoszonej w każdym miesiącu, znajduje się też wpłata na fundusz remontowy. Ponadto wyjaśniam, że nigdy nie otrzymałem/am* ze Spółdzielni dodatkowego obciążenia z tytułu docieplenia budynku.
Niezależnie od powyższego obciążanie z w/w tytułu tylko członków, którzy złożyli lub składają wnioski o przeniesienie własności lokali na ich rzecz, nierównym traktowaniem członków, co stanowi poważne naruszenie art. 18 § 1 ustawy Prawo spółdzielcze.
Zaznaczam, że uzyskując prawo własności do mojego lokalu nadal pozostaję członkiem spółdzielni.
W związku z powyższym zwracam się o niezwłoczne załatwienie mojego wniosku z uwzględnieniem przepisów, które obowiązują od dnia 31 lipca 2007r., a które mają również zastosowanie do wniosków złożonych, a nie załatwionych do 31 lipca 2007r.



podpis


Myślę że ciąg dalszy nastąpi, celem wyjaśnienia tego zagadnienia ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-21, 13:23   

miko 005

Ceny są różne. Najgorzej mają Ci co budowa ich bloków mieszkaniowych opiewała na b. wysokie kredyty zawierane przez WSM pod koniec lat 80.(niektóre bloki SS)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-21, 13:45   

Mateusz napisał/a:
Ceny są różne. Najgorzej mają Ci co budowa ich bloków mieszkaniowych opiewała na b. wysokie kredyty zawierane przez WSM pod koniec lat 80.(niektóre bloki SS)


Tak, zgadza się, ale nie o to mi chodziło :wink: .
W tym wypadku, o którym mówię, lokatorzy musieli by ( podobno ) zapłacić za dzisiejsze docieplania elewacji, na które i tak płacą z racji uiszczania kwot na „fundusz remontowy” w comiesięcznym czynszu za użytkowany lokal.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-21, 14:00   

miko 005 napisał/a:
Co do tych dociepleń, połączonych z nową elewacją bloków. Nie wiem na ile jest to prawda, a na ile tylko jakaś plotka, która ostatnio obiegła Wieluń, a dotyczy wystawiania rachunków za owe modernizacje elewacji, wszystkim lokatorom, którzy w ostatnim czasie podjęli czynności związane z zamianą lokali spółdzielczych na własnościowe.

Też słyszałem o tej sprawie, ale nie wiem, o co dokładnie chodzi. Moja ciocia chce wykupić swoje mieszkanie na Armii Krajowej i właśnie coś wspominała, że nie będzie to "mieszkanie za grosze" tylko kwota ok. 4 tys. Mówiła, że to właśnie ze względu na te docieplenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-10-21, 15:22   

Za docieplanie można płacić w ratach tak jak dotychczas.Przecież problem rożliczenia ocieplania nie znika wraz z wykupieniem mieszkania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-23, 09:38   

TVK WSM (Jaro) napisał/a:
(...) Już dosłownie za chwilę do użytku oddany zostanie nowy blok- 21 b na os. Wyszyńskiego. (...) Na Wyszyńskiego WSM przygotowuje się już do budowy kolejnego bloku- 21 c. W tej chwili wylewane są fundamenty pod nowy obiekt (...) Powstaną one na os. Stare Sady.


Mam nadzieję że przy okazji uzupełnią numerację na Starych Sadach (jednostka C). Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie koło 36 bloku nr 38 (a później 40 ...itd) a nie oznaczanie ich literkami. Nie raz już ktoś pytał mnie o blok 38 ( którego tak naprawdę nie ma).

Cytat:
Czy ktoś sie orientuje kiedy i które budynki WSM beda ocieplane w nastepnej kolejności??


Na Sadach będą ocieplać koło Zbyszka (ale konkretnych numerów nie znam) na Wyszyńskiego 15, 16 i któryś/eś z sąsiednich. O kolejności na pozostałych osiedlach nie mam pojęcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW