R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Lesiu
2008-10-18, 10:29
Rozwój naszych dzieci
Autor Wiadomość
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2007-12-31, 17:57   Rozwój naszych dzieci

Witam Forumowiczów!
Po złych doświadczeniach w Wieluniu (powołanie prywatnego mini-przedszkola i świetlicy) odnośnie potrzeby opieki nad dziećmi w wieku 1-10 lat (Cieszę się, że rodzice w tym mieście nie mają problemów z fachową opieką nad swoimi dziećmi .) :) :)
chciałam zadać następujące pytania:
Czy jest potrzeba zorganizowania szkoły rodzenia, a tam kompleksowego zaopiekowania się matkami, łącznie z wymianą poglądów na temat wychowania dzieci, ich zdrowia etc.?
Czy może lepiej, gdybym powołała Ośrodek Diagnozy i Terapii dla dzieci niepełnosprawnych, ale także dla tych dzieci, które mają jakiekolwiek problemy.


Nowe zdania rozpoczynamy, pisząc je z dużych liter.
Uwaga ta odnosi się do tematu topicu.
Poprawione.
J.
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-06-08, 15:41, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Milunia 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 91
Skąd: z bliska ;)
Wysłany: 2008-01-01, 19:29   

malgosia.k, jestem naprawdę zdziwiona, że ta świetlica nie wypaliła. Wydało mi się to super pomysłem. Sama nawet się nad czymś takim zastanawiałam, ale jakoś zapału brakło i motywacji też. ;) Z tym, ze dodatkowo miała to być spółdzielnia wynajmująca nianie do domu. Jak coś takiego zorganizujesz, to 50% zysku moje. ;)

Z dwóch propozycji, które powyżej podałaś, wybrałabym pierwszą, jako bardziej prawdopodobną do rozwinięcia. Może potem przyszłe mamy będą przyprowadzać swoje dzieci do świetlicy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2008-01-01, 20:11   

Również myślę, o profesjonalnej agencji niań. Jeżeli jesteś zainteresowana, ale tak naprawdę to skontaktuj się ze mną. To i o podziale zysków pomyślimy. Może jest więcej takich osób w Wieluniu. Zapraszam do współpracy.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-01, 21:28   

malgosia.k, Wieluń to specyficzne miasto ze specyficznymi zapotrzebowaniami na różne usługi. Jeżdżę czasem do figloraju i powiem szczerze, że tłumów nie ma. Więc najpierw wg mnie trzeba poznać rynek i jego zapotrzebowania a dopiero później żalić się, jeśli po badaniach okaże się, że zapotrzebowanie na daną usługę było, jednakże z niewiadomych przyczyn pomysł nie wypalił, bo nie było chętnych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Milunia 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 91
Skąd: z bliska ;)
Wysłany: 2008-01-01, 22:46   

malgosia.k napisał/a:
Jeżeli jesteś zainteresowana, ale tak naprawdę to skontaktuj się ze mną.

Dziękuję za zaproszenie, ale tak jak wcześniej pisałam nie mam w tej chwili motywacji, aby zacząć coś tworzyć. Mam stałą pracę i trudno byłoby mi dzisiaj znaleźć czas na dodatkowe zajęcie. :roll:
Na pewno możesz za to liczyć na mnie, jeśli będziesz na przykład potrzebowała opinii na jakiś temat. :grin:

O podziale zysku pisałam z przymrużeniem oczka. 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2008-01-02, 14:29   

Bynajmniej nie miałam zamiaru się żalić!
Zanim podjęłam jakiekolwiek działania zdiagnozowałam rynek wieluński.

Cytat:
malgosia.k, Wieluń to specyficzne miasto ze specyficznymi zapotrzebowaniami na różne usługi. Jeżdżę czasem do figloraju i powiem szczerze, że tłumów nie ma. Więc najpierw wg mnie trzeba poznać rynek i jego zapotrzebowania a dopiero później żalić się, jeśli po badaniach okaże się, że zapotrzebowanie na daną usługę było, jednakże z niewiadomych przyczyn pomysł nie wypalił, bo nie było chętnych.


Nie należę do osób, pchających się w jakiś interes bez wcześniejszego rozeznania.
I nie piszę tutaj bynajmniej w stylu obrażania kogokolwiek. Czytając również Pana wypowiedzi na forum mogę stwierdzić, że również Pan nie do końca zadowolony jest z usług edukacyjnych.
Nie rozumiem jednak, że w pobliskim Bełchatowie powstają następne grupy przedszkolne, prowadzone metodą Montessori, ale cóż.
Nie robię z tego problemu, ale po prostu nadal diagnozuję potrzeby Wielunian, więc dziękuję za klarowne odpowiedzi. Już nie takie pomysły upadły w Wieluniu ( klub poezji śpiewanej) i dlatego "włosów z głowy nie wyrywam". :grin: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez glizda 2008-01-02, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-02, 14:32   

malgosia.k napisał/a:
Nie rozumiem jednak, że w pobliskim Bełchatowie powstają następne grupy przedszkolne, prowadzone metodą Montessori, ale cóż.

Bo Bełchatów to dużo bogatsze miasto niż Wieluń, z dwukrotnie większą liczbą mieszkańców.

Ja nie krytykuję Twojej wypowiedzi, wręcz przeciwnie: zgadzam się, bo u nas akurat jest tak, że wszyscy mówią dużo na zadane pytanie, że tak, że fajnie byłoby, żeby w Wieluniu powstało coś takiego, a jak przychodzi co do czego, niestety tylko na chęciach się kończy.
I na forum nie "panujemy" sobie :) Mówimy wszyscy per "Ty" :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2008-01-02, 14:44   

No rzeczywiście masz rację i dzięki za wsparcie. :) :) :)
Sama pochodzę z Bełchatowa i porównując obydwa miasta mogę z całą konsekwencją stwierdzić, że Wieluń jest miastem rozwijającym się w szalonym tempie.
Różnica rzeczywiście polega na ilości mieszkańców, ale z tą zasobnością portfela to pewnie bym polemizowała. wystarczy zobaczyć na zakupy w wieluńskich sklepach. :) :grin: :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Iziaberka 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 70
Piwa: 1/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-03, 11:17   

Jakieś pół roku temu słyszałam, ze ma powstać prywatne przedszkole z super opieką i za całkiem rozsądne pieniądze, ale coś przycichło o tym. Sama bardzo chętnie skorzystałabym gdyby coś takiego było. Mam córkę 1.5 roczną. Przedszkola przyjmują dzieci od 3-ego roku życia. Jak pomyślę, ze jeszcze 1.5 roku mam siedzieć w domu to jestem przerażona, bo z jednej pensji (poniżej średniej krajowej!!!) trudno jest wyżyć, a co dopiero spełniać marzenia dzieci i swoje :roll: Na nianię mnie nie stać, babcie nie wchodzą w grę, bo aktywne zawodowo ;-) Pozostaje więc zacisnąć zęby i czekać. :lol: Ale malutka jest tak cudowna, że w zasadzie opieka nad nią to sama przyjemność :grin: Ach! Gdyby nie ta forsa!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2008-01-03, 15:04   

Niestety takie przedszkole nie powstało, ale jest jego namiastka, czyli mini-przedszkole. Proponuje się w nim opiekę nad dziećmi powyżej 1 roku godzinną lub całodobową. Organizowane są również zajęcia dla starszych dzieci, rozwijające ich zainteresowania lub pomagające w pokonaniu trudności. Naszym celem jest indywidualny rozwój każdego dziecka. Cena do uzgodnienia indywidualnie z rodzicem.
Można odbyć do placówki wirtualną podróż poprzez stronę www.odkrywcy-wiedzy.wln.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-01-04, 09:29   

http://miasta.gazeta.pl/k...25,4805281.html

a może coś takiego ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW