R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
20 lat komunikacji miejskiej w Wieluniu
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-11, 17:24   20 lat komunikacji miejskiej w Wieluniu

Pierwszego sierpnia minie dokładnie 20 lat od dnia w którym na ulicę naszego pięknego miasta wyjechał pierwszy biało czerwony autobus z logiem ZKM. Od tego dnia piosenka "autobus czerwony" brzmi bardziej "swojsko". Może ktoś zechce się podzielić wspomnieniami związanymi z wieluńskimi miejskimi ? Choć autobusy jeżdżą dalej to kilka lat temu do historii przeszedł tradycyjny bilet (został wyparty przez niepodrabialny paragon). Może powspominamy także bileciki.

Może któregoś z miejskich (nowszych) pomalować (nakleić coś w rodzaju reklamy):
np po jednej stronie "725 lat Miasta Wielunia" a z drugiej strony "20 lat komunikacji miejskiej w Wieluniu" (wszystko zilustrowane jakimiś stylowymi obrazkami)

Poniżej fragment mojej kolekcji biletów miejskich (strona w klaserze z wieluńskimi biletami)
Wzory chyba wszystkie :) , nominały na pewno nie :( .

101_18061.JPG
pierwsze lata
Plik ściągnięto 290 raz(y) 189,61 KB

101_18091.JPG
przed denominacją, a ostatnie dwa w trakcie przeprowadzania tego zabiegu (1995-97)
Plik ściągnięto 262 raz(y) 218,54 KB

101_18111.JPG
po denominacji (po 1997)
Plik ściągnięto 268 raz(y) 218,16 KB

101_18121.JPG
najnowszy wzór - zmieniona czcionka z nominałem
Plik ściągnięto 282 raz(y) 194,78 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-11, 23:12   

O jaaa :DDD Dzięki Ci stefek za takie świetne przypomnienie zdjęciami biletów tego, jak to się kiedyś zaczęło :D
Pamiętam jak dziś, postawili już przystanki autobusowe wszędzie w mieście, ktoś puścił plotkę, że tego dnia - to było latem i wybieraliśmy się z kolegami z osiedla na basen zugilowski - autobusy mają przebyć pierwsze kursy. Koło nieistniejącej już piekarni na 18-go Stycznia na przeciwko skupu makulatury czekaliśmy na autobus od 10 rano, który miał nas zawieźć na basen. Co prawda rozkładu nie było na przystanku, ale jaka frajda była, kiedy do godziny 17 nic nie przyjechało i wróciliśmy do domu :DDD To były czasy...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-12, 11:53   

stefan_pol, świetna kolekcja.
Właśnie doszłam do wniosku, że 8 lat mojego życia związane jest z autobusami miejskimi... Codziennie ze szkoły i do szkoły. Tyle rozmów przeprowadziłam w drodze, tylu ludzi spotkałam. Śmiało można powiedzieć, że "autobus czerwony" dość porządnie wpisał się w mój życiorys, a przecież jeszcze nie pożegnałam się z przejazdami środkami komunikacji miejskiej. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-13, 21:48   

Mały suplement do tego co napisałem. Odnośnie trzech pierwszych biletów na pierwszym zdjęciu, w początkowym okresie tzn od 1988 chyba do 1992 roku obowiązywały w wieluńskiej komunikacji (wzorem innych miast) tzw bilety ogólnopolskie serii III.
A pierwszymi na których pojawia się napis WIELUŃ są te o nominałach "N" i "U" :) .

Poniższa strona www zawiera wzory ogólnopolskich biletów KM od lat 70 (więc pierwsze rzędy KM Wieluń nie dotyczą) :
http://www.farmacja.cm-uj...d=ogolnopolskie

[ Dodano: 2008-04-13, 21:50 ]
Nie wiem w której klasie podstawówki (I-III) byłem gdy pojawiły się "automatyczne" kasowniki wybijające serię cyfr ("zaszyfrowana" data, nr kursu itp). Pamiętam jak pierwszy raz skorzystałem z tego cudu techniki w autobusie linii B wsiadając na przystanku na ul Warszawskiej koło dworca PKS. Do tego kasownika sięgałem bez problemu :D .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW