R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Grzegorz Nowak (W)
2008-10-24, 07:06
UWAGA!!! PYTANIE O MIEJSCÓWKI (bitwy)
Autor Wiadomość
doman1851 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-23, 16:08   UWAGA!!! PYTANIE O MIEJSCÓWKI (bitwy)

Witam
Interesuje mnie gdzie były bitwy i jednocześnie okopy I i II wojny światowej w okolicach Wielunia, powiedzmy w promieniu 30 km od samego miasta. Oraz czy w naszych okolicach odbyły się bitwy powstańcze? Liczę na waszą pomoc
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Nowak (W) 2008-10-24, 07:09, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-23, 19:25   

Okopy z czasów II wojny znajdują się na pewno... w lesie.

Post wymoderowany.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
doman1851 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2008-10-23, 20:59   

Dzięki za info. Zna jeszcze ktoś jakieś miejsca? Jeśli tak to proszę się pochwalić :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2008-10-23, 21:25   

Linia Warty(...)

reszta do samodzielnego ustalenia
GN(W)
:P
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Nowak (W) 2008-10-24, 07:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
doman1851 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-23, 21:30   

Byłem tam i widziałem te okopki:) Po drugiej stronie znajduje się cmentarz poległych tam żołnierzy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
doman1851 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-23, 21:40   

A słyszeliście o okopach gdzieś we wsi Anielin koło Konopnicy i na Chorzynie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2008-10-23, 22:38   

A w jakim celu pytasz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
doman1851 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-23, 22:47   

Aaaa ponieważ mnie to interesuje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-10-24, 00:04   

mam gdzieś w piwnicy wykrywacz :D kiedyś też się w takie rzeczy bawiłem :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
doman1851 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-24, 06:39   

No dobra. Przejrzałeś mnie :oops: Chciałem trochę pochodzić z wykrywaczem :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2008-10-24, 06:53   

A ja życzę powodzenia w kontaktach w terenie z policją :P
Samo posiadanie wykrywki jest legalne, nielegalne jest kopanie bez stosownych zezwoleń i nadzoru archologicznego. Aby to załatwić musisz udać się do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Delegatura w Sieradzu.

A co do dopytywania się o "miejscówki" na forum to idziesz na łatwiznę i żerujesz na dobrej woli ludzi - jeśli się tematem interesujesz to sięgnij do źródeł i poczytaj...

A tu kilka tekstów do poczytania :D
http://www.lodzka.policja.../view/2498/277/

Cytat:
Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Zabytkom Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odzyskali kolejne pamiątki archeologiczne. Funkcjonariusze trafili na ślad 45-letniego mieszkańca Kutna, który na terenie powiatu łęczyckiego prowadził nielegalne wykopaliska z użyciem wykrywacza metalu.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna rozkopał stanowiska archeologiczne umieszczone w rejestrze zabytków: średniowieczne grodzisko w miejscowości Ktery nad Bzurą oraz cmentarzysko z okresu rzymskiego pod Goślubiem. Amator "staroci" plądrował także miejsca prowadzenia działań wojennych wykopując tam monety, guziki, amunicję, itp. Wykopane przedmioty odsprzedawał kolekcjonerom. Mężczyzna nie posiada wykształcenia archeologicznego, a informacje o miejscach bogatych w zabytki czerpał z książek i publikacji. W jego mieszkaniu znaleziono wykrywacz metalu oraz kilkadziesiąt przedmiotów o wartości archeologicznej.
Wśród zabezpieczonych przedmiotów była fibula (zapinka) z czasów cesarstwa rzymskiego, monety i ozdoby oraz naboje karabinowe. Sprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie amunicji. Trwa ustalanie zakresu odpowiedzialności karnej 45-latka z przepisów ustawy o ochronie zabytków.


http://www.lodzka.policja.../view/2521/277/

Cytat:

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Zabytkom Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odzyskali kolejne przedmioty pochodzące z nielegalnych wykopalisk. "Kryminalni" ustalili 26-letniego mieszkańca powiatu łowickiego, który posługując się wykrywaczem metalu plądrował stanowiska archeologiczne w okolicy Łowicza.
W mieszkaniu mężczyzny znaleziono kilkadziesiąt przedmiotów wykopanych z różnych miejsc. Część z nich - np. średniowieczny grot włóczni i ostroga oraz sygnet i obrączka - to zabytki archeologiczne pochodzące z wykopalisk prowadzonych bez wymaganego zezwolenia.
Stróże prawa zabezpieczyli także elementy ubioru i wyposażenia żołnierskiego - guziki oraz tzw. "nieśmiertelnik" czyli identyfikator żołnierza, co wskazuje na wykopanie tych przedmiotów z wojskowej mogiły. Ponadto w mieszkaniu "archeologa - amatora" zabezpieczono elementy broni palnej, amunicję i proch strzelniczy, na posiadanie których 26-letni mężczyzna nie miał zezwolenia. Znalezione w wyniku przeszukania przedmioty zabezpieczono. Śledczy ustalili, że średniowieczny grot włóczni mężczyzna wykopał w miejscowości Arkadia, a ostrogę w miejscowości Budy.
Pozyskane w ten sposób przedmioty 26-latek sprzedawał na aukcjach internetowych używając do transakcji komputera z zainstalowanym nielegalnym oprogramowaniem. 26-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji, co jest zagrożone karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Trwa ustalanie zakresu odpowiedzialności mężczyzny z przepisów ustawy o ochronie zabytków. Zgodnie z treścią tej ustawy prowadzenie nielegalnych wykopalisk oraz niszczenie stanowisk archeologicznych będących dobrem narodowym o szczególnym znaczeniu jest zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2008-10-24, 07:05   

doman1851 napisał/a:
No dobra. Przejrzałeś mnie :oops: Chciałem trochę pochodzić z wykrywaczem :P


Temat zamykam, posty wskazujące miejsca wykasowuję i ostrzeżenie dla domana za wykorzystywanie forum (i żerowania na dobrej woli użytkowników forum) do zbierania informacji służących własnej, prywatnej, niekoniecznie legalnej zabawie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW