R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Rozliczanie władz z obietnic wyborczych.
Autor Wiadomość
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-04, 12:24   

Kamrat napisał/a:
Widocznie to tak skomplikowane, że nawet wnioskodawca i wnioskocofacz /dwa w jednym/ sie zagubił.


Collina napisał/a:
no to ja też powoli zaczynam się gubić.


Szanowni Panowie !
Zdjęcie projektu uchwały z porządku obrad to normalna praktyka stosowana w samorządzie. Na ostatniej sesji np. Burmistrz Majcher również zgłosił wniosek o zdjęcie uchwały która zawierała błędy.
O wycofaniu się z obniżku uposażeń sołtysów zdecydowałem się po odbyciu wielu rozmów i dokonaniu dokładnej analizy kosztów i działalności sołtysów szczególnie z małych miejscowości. Przyznaję był to mój błąd , że takiej analizy i konsultacji nie dokonałem przed wysłaniem zawiadomien o sesji. Na usprawiedliweinie powiem, że w grudniu sesje odbywały się bardzo "gęsto" i nie było czasu. Tak czy inaczej był to bład !
Pozdrawiam i dziękuje za czujność

Paweł OKRASA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-04, 22:31   

Pablo napisał/a:
wycofaniu się z obniżku uposażeń sołtysów zdecydowałem się po odbyciu wielu rozmów i dokonaniu dokładnej analizy kosztów i działalności sołtysów szczególnie z małych miejscowości. Przyznaję był to mój błąd , że takiej analizy i konsultacji nie dokonałem przed wysłaniem zawiadomien o sesji. Na usprawiedliweinie powiem, że w grudniu sesje odbywały się bardzo "gęsto" i nie było czasu. Tak czy inaczej był to bład !
Pozdrawiam i dziękuje za czujność


Przykro. Trzeba wiedzieć o czym się mówi a mówić o czym się wie.
Czyli to była tzw. propaganda wyborcza? A że rzeczywistość nie odpowiada wrażeniom to trzeba sie było wycofać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-05, 01:50   

Kamrat, widać bardzo wyrażnie że jesteś wyjatkowo negatywnie nastawiony do Pawła Okrasy. Wszystko ci nie pasuje. Zgłosił wniosek - żle; wycofał wniosek -źle. Nie wiem czy reprezentujesz "jedynie słuszną opcje" czy tylko powiekszasz grono wiecznych malkontentów. Ale raczej stawiałbym na to pierwsze...
Gwoli ścisłości - nie przypominam sobie żeby Paweł Okrasa pisał w swoim programie konkretnie o obniżeniu uposażeń sołtysów. Raczej o obniżeniu pensji burmistrza. No ale - jak twierdzą niektórzy - trzeba wiedzieć o czym się mówi a nie mówic o czym sie wie :D
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-06, 20:46   

red napisał/a:
Kamrat, widać bardzo wyrażnie że jesteś wyjatkowo negatywnie nastawiony do Pawła Okrasy. Wszystko ci nie pasuje. Zgłosił wniosek - żle; wycofał wniosek -źle.


Nie jestem negatywnie nastawiony. Bardzo szanuję p. Okrasę. To naprawdę rasowy polityk i mój przyjaciel.
Chodzi mi tylko, żeby nie traktował swojej pracy jak zabawy w piaskownicy. Zanim coś powie niech się zastanowi.

[ Dodano: 2007-01-06, 20:49 ]
Kiedy w przeszłej kadencji radny Skrzypecki występował o zmianę statutu w celu zmniejszenia liczby wiceprzewodniczących RM, wówczas stanowisko Forum Samorządowego było zdecydowanie przeciw...

A to zacytowałem z innego wątku tego Forum.
Czyli, że jak wiatr zawieje i pod doraźne korzyści.
Jak to się nazywa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-20, 23:19   

Jako że niedawno minęły równe dwa lata od poprzednich wyborów samorządowych i jesteśmy już na półmetku tej kadencji, postanowiłem odblokowac temat rozliczania władzy z obietnic wyborczych. Zapraszam zatem do dyskusji - niech temat lokalnej polityki nie żyje tylko w czasie kampanii...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-11-21, 10:57   

Kłótnie wewnętrzne pomiędzy panem Burmistrzem i Przewodniczącym Rady Miasta, szczerze mówiąc jakoś mnie nie interesują, choć z pewnością nie wpływają korzystnie na dalszy Ich byt w gronie włodarzy miasta.
Mnie interesują dwie, a w zasadzie trzy sprawy, na które chętnie usłyszałbym odpowiedzi, mianowicie;
- Sprawa dla mnie najważniejsza, zalew Kurowski, miało to być miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców nie tylko naszej gminy. Jak na razie jest to miejsce do ………. wykorzystywania go, w następnych walkach przedwyborczych, a wielka szkoda.
- To nieszczęsne schronisko dla zwierząt, tutaj też widać tylko „przepychanki”, nie widać konkretów. Ktoś zawalił sprawę, trzeba wyciągać wnioski, trzeba być na tyle odpowiedzialnym żeby poddać się karze, za nieudolne decyzje, a nie udawać że nic się nie stało i piastować urząd dalej, ( celowo nie podaję personaliów, bo to jest rozliczenie ogólne nie indywidualne ).
- I taka może już przestarzała sprawa, ale godna zapytania. Nasze targowisko, a głównie fragment wiaty, którą zaczęto budować i ……… z jakiś niewyjaśnionych przyczyn zaprzestano inwestycji. Te kilkanaście metrów zadaszenia kosztowało z pewnością sporo pieniędzy, więc albo dokończmy cośmy zaczęli, albo rozliczmy się z następnej pochopnej decyzji, która znowu nic dobrego Wieluniowi nie przyniosła, oprócz strat finansowych oczywiście.

Mam jeszcze taką drobną uwagę co do lokalizacji płatnych parkingów. Ktoś przedobrzył sprawę i zrobił płatną strefę na Podwalu. Skoro mamy zminimalizować zatłoczenie w centrum, to nie róbmy płatnych parkingów po za nim, bo kto zaparkuje dalej, nie w centrum, jak i tak trzeba zapłacić :shock:

Żeby tak nie biadolić bez końca, trzeba też uczciwie zaznaczyć że oblicze Wielunia zmienia się na plus, wolno, bo wolno ale zawsze. Lada moment zostanie zrealizowany remont biblioteki publicznej i placu wokół niej.
Ja na razie miałbym tyle co do prac naszych rajców, zobaczymy co „dołożą” inni ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-12-17, 15:28   

Jan Kowalski napisał/a:
Mineły 2 lata, należy podsumować pracę naszych wspanaiałych radnych. Kto według was powinien być dobrym kandydatem na burmistrza? Jako pierwszy pod opinię forumowiczów stawiam kandydaturę wieluniaka Pawła Okrasy! Co wy na to? :wink:


Mimo tego, ze nie jestem z Wielunia i teoretycznie nie powinien mnie obchodzic ten temat, to dla Pana M. ktory zapewne bedzie kandydowal, nie widze na razie zadnej innej alternatywy poza Panem Okrasa. A moze sie myle, drodzy Wielunianie :?: Moim zdaniem wybor Pawla Okrasy na burmistrza Wielunia bylby najlepszy, to jednak, chyba, nie oznacza bardzo dobry. Jedno jest pewne. Z Panem obecnym, nalezy.. To wszystko.

A ja jeszcze slowo o Radzie Powiatu. Mysle, ze Rada Powiatu powinna zmienic nazwe na Rada Szpitala w Wieluniu. To bardziej odzwierciedlaloby to czym Ci panowie sie zajmuja na swoich sesjach. To juz nie jest smieszne. To jest zenujace. Jeszcze zeby te dzialania mialy jakis sens i przynosily pozytywne skutki... Wstyd i jeszcze raz wstyd - to najkrotsze okreslenie dotychczasowej pracy, obecnej Rady Powiatu. A Wy co myslicie na ten temat :?:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-29, 11:19   

Kamrat napisał/a:
Obietnice wyborcze kandydatów nie sa zobowiązaniem.
Może każdy Radny i Burmistrz/Starosta zamieszczą na forum swoje obietnice i będą one w depozycie do następnych wyborów.

Otóż nie! SĄ ZOBOWIĄZANIEM JAK NAJBARDZIEJ!Prawo mówi, że wszystko, co jest publiczną deklaracją, zatem w sposób publiczny przyrzeczone, zadeklarowane, obiecane -czy w formie ustnej czy pisanej -ma swoją moc i konsekwencje prawne, społeczne,itd. Nas interesują te pierwsze głównie.Zatem obietnice dane przez burmistrza, radnych,sołtysów, posłów itp. deklarujących na tzw.forum publicznym ( a nie do ucha sąsiada) mają moc tzw.przyrzeczenia publicznego i można a nawet trzeba je egzekwować. dlatego rozliczmy rządzących ( za nasze w końcu pieniądze opłacanych!) z tego, co publicznie zadeklarowali! Racja i prawo jest po NASZEJ stronie.
Burmistrz obiecał różne mniej lub bardziej kontrowersyjne działania, które miały służyć mieszkańcom Wielunia.Robi "wodę z mózgu "wszystkim niezorientowanym, nawet "naszemu"Siudmakowi, któremu obiecał grunt pod pomnik -nie dysponując zdaje się do dziś-prawem własności, ale wirtualne rozdawnictwo kwitnie i ośmiesza nie tylko burmistrza miasta ale i Wieluń, wspominał nieraz o udziale miasta w tym przedsięwzięciu, udziale finansowym, nieokreślonym, przez co Siudmak uwierzył, że tu, za pieniądze gminy stanie jego pomnik, no i teraz się wścieka, bo znów pomnik tak zapowiadany medialnie jest wirtualny.Inna bajka, czy miał prawo to robić.
Nie od dziś wiemy, że nasz "ojczulek" miasta lubi tylko "bywać"- najlepiej na koszt innych, przecinać wstęgi, szczerzyć się do mediów i ...tyle. Król jest nagi! I tłusty :D (Wybaczcie mi tę malutką uszczypliwość, to z troski :) , bo grozi mu podagra-choroba królów i kto wtedy przetnie te błyszczące wstęgi?)
Czy nie można dostać białej gorączki, że za takie wyniki w pracy (podkreślam- drugą kadencję, ale ja na niego nie głosowałem!) dostanie albo już dostał "trzynastkę"?!!
wieluniaczek napisał/a:

Właśnie tak powinna zawsze zaczynać rada Brawo po roku lub więcej jeżeli będą efekty pracy i wykonane część zobowiązań można zawsze podnieś diety ale nowa rada powinna zaczynać od niskiego pułapu i tak trzymać tak trzymać.

i tak powinno być od początku! Święta racja "Wieluniaczku" :) może wówczas zrozumieli by (zresztą nie tylko radni,posłowie tym bardziej), że działają za pieniądze społeczności, w jej a nie swoim imieniu i dla tej społeczności a nie dla siebie jedynie. Wydaje się, że to abstrakcja ale prawo lokalne zezwala na taka opcję?
W końcu diety radnych leżą w kompetencji gminy? A czy wysokość wynagrodzenia burmistrza również?
Pablo napisał/a:
Wyborów Burmistrza nie wygrałem, ale zobowiązanie traktuję jako ważne, dlatego podczas najbliżej sesji Rady Miejskiej przedłożę Wysokiej Radzie projekt uchwały obniżającej diety Radnych i diety sołtysów. Łącznie podjęcie tych uchwał, ale także wcześniejsze przyjęcie mojej propozycji zmniejszającej ilość komisji stałych RAdy Miejskiej, spowoduję oszczędności rzędu 80-90tys rocznie na wydatkach Rady Miejskiej (tj około 25%). W wyniku rozmów, które przeprowadziłem z radnymi, uchwały te powinny być zaakceptowane (13 radnych w osobistej rozmowie zobowiązało się poprzeć w/w projekty).
Uchwałami tymi pragnę złamać niechlubną tradycję, gdy na początku kadencji radni podnoszą swoje uposażenia. Tym razem jest odwrotnie !


Panie Pawle, niech Pan działa! Presto! Pablo, presto!Miasto potrzebuje dobrego, mądrego i dbającego o mieszkańców gospodarza a nie prywaty jak obecnie.To co Pan proponuje jest właśnie takie. Oby tylko sukces nie zmienił tych pięknych Pana poglądów :grin: Ale proszę wierzyć, będziemy Pana wspierać, żeby sodowa nie uderzyła zbytnio :D jak już zrealizuje Pan swoje obietnice, wierzymy,że się uda i będziemy wreszcie żyć w tym mieście spokojnie, stabilnie, bezpiecznie -do czego wszyscy mamy prawo, a co nie udało się burmistrzowi obecnemu, niestety.

Pozdrowienia dla wszystkich!Szczególnie dla Pana FERBIKA i Pana WIELUNIACZKA!Dobrze, że Jesteście :) Miłego dnia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 09:24   Rozliczenia władz z obietnic wyborczych

Ma rację "VOXPOPULIVOXDEI", ma świętą rację. Pawóła Okrasę popiera bardzo wielu, bo widać w jego działaniu mądre spojrzenie na naszą wieluńską rzeczywistość, która obecnie jest poniżej nawet wszelkiej krytyki.
Dzisiaj w RZW usłyszałem o rezygnacji radnej Anny Rozmarynowskiej z opiekowania się Młodzieżową Radą Miejską i ta wiadomość znów spowodowała podniesienie mego ciśnienia. Znów wielka szkoda, że stało się to skutkiem bezradnego "DZIAŁANIA" naszego ratusza.Już wszyscy wiedzą o tym "DZIAŁANIU", ale co młodzież powie, co myśli na ten temat? Jaki zostanie w jej pamięci obraz o czasach nieudolności włodarza naszym miastem? No jaki..?
Ryszard Kmita
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i Ciebie Ferbik również!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-30, 10:26   

Jak mówię, że dam to mówię,
jak mówię, że zabiorę to zabiorę.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-08, 23:09   

ja trochę z innej beczki, na tej stronce można może nie rozliczyć ale ocenić:) oto adres
http://www.dobrzypolitycy...ki/gmina-wielun pozdrawiam i miłej zabawy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-27, 09:57   

z DZISIEJSZEGO DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO:

" Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa łódzkiego, został zwycięzcą drugiego rankingu najbardziej wpływowych postaci w naszym regionie, przygotowanego przez "Polskę Dziennik Łódzki". Wyprzedził wojewodę Jolantę Chełmińską i zeszłorocznego triumfatora - Cezarego Grabarczyka.
Co to znaczy wpływowy? Ktoś powie, że to VIP mający władzę, która daje mu możliwość decydowania o tym, co się dzieje wokół nas. Inny stwierdzi: " To szara eminencja, człowiek nieoficjalnie kierujący wydarzeniami z tylnego siedzenia". My nie wnikaliśmy, która z tych definicji jest bliższa prawdy. Tworząc ten ranking przepytaliśmy 150 respondentów, m.in. znaczące postaci świata polityki, nauki, kultury, biznesu, Kościoła, sportu i mediów w całym regionie. Każdy z elektorów miał wytypować 3 osoby, które, jego zdaniem, mają największy wpływ na rzeczywistość. Kluczem do wyników rankingu była kolejność. Za pierwsze miejsce przyznawaliśmy 3 punkty, za drugie 2, a za trzecie - 1.

Elektorom daliśmy swobodę w dobraniu kandydatów: niektórym układanie swych list zajęło kilka dni, inni typowali bez zastanowienia, co świadczy nie tylko o wyczuciu realiów, a zapewne i o tym, że nieraz w myślach układali prywatne rankingi. Byli i tacy, co głosowali na siebie.

Zwycięzca tegorocznej edycji, Włodzimierz Fisiak, zdobył 194 punkty. Druga w zestawieniu Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki i tegoroczna laureatka plebiscytu na Łodzianina Roku, zebrała na koncie 123 punkty. Z kolei zeszłoroczny triumfator naszego rankingu wpływowych, czyli Cezary Grabarczyk, musi się zadowolić trzecim miejscem z 87 punktami.

Zestawienie zdominowały nazwiska polityków. Spośród czołowej dziesiątki tylko metropolita łódzki arcybiskup Władysław Ziółek to człowiek spoza politycznej celebry. Nie dziwiłoby to, gdybyśmy plebiscyt rozpisali jedynie w granicach świata polityki. Sęk w tym, że na posłów, ministrów i samorządowców, w takiej samej mierze co politycy, wskazywali sportowcy, dyrektorzy teatrów, majętni przedsiębiorcy, biznesmeni i naukowcy. Czyżby polityka aż w takim stopniu przenikała się z naszym życiem? A może to jedynie dowód trzeźwości spojrzenia i oceny otaczającej nas rzeczywistości przez szacownych elektorów, którzy w tej właśnie dziedzinie upatrują realnych wpływów. Wybór polityków to z pewnością także objaw deficytu wielkich autorytetów, w głos których wsłuchiwaliby się mieszkańcy regionu.

Większość elektorów podkreślała wpływ pozytywny, choć niestety, w przypadku Włodzimierza Fisiaka czy Jerzego Kropiwnickiego nasi elektorzy nie szczędzili też gorzkich słów. Przywołując zasłyszaną argumentację, zwycięstwo Włodzimierza Fisiaka można skwitować: bo jest marszałkiem województwa, a marszałek dzieli unijne pieniądze.

Coś w tym jest. W tym roku województwo łódzkie zaczyna konsumpcję ogromnej, ponadmiliardowej puli przyznanej nam na lata 2007-2013. Kto dostanie kasę, zadecyduje zarząd województwa, na którego czele stoi Fisiak. Jako klucz do wysokiej pozycji prezydenta Kropiwnickiego nasi respondenci także wskazywali władzę i gigantyczny budżet.

By odwrócić tę argumentację, warto spojrzeć na casus Jolanty Chełmińskiej. Elektorzy podkreślali cechy jej osobowości: kulturę, spokój i profesjonalizm. To wszystko miało jej pomóc w zyskaniu akceptacji niemal wszystkich środowisk politycznych.

Pierwszą dziesiątkę publikujemy poniżej.

Najbardziej Wpływowi w Regionie Łódzkim

1. Włodzimierz Fisiak - to proste - bo jest marszałkiem województwa, "a tam jest władza, gdzie stoi kasa". Łódzkie wchodzi w okres przerabiania największych pieniędzy z Brukseli. Kto i ile z tego tortu dostanie, w największym stopniu zależy od głównego kasjera, czyli Włodzimierza Fisiaka. W zeszłym roku drugi po Cezarym Grabarczyku, dziś wyprzedza go o dwie długości.

2. Jolanta Chełmińska - Wojewoda łódzki, triumfatorka tegorocznego konkursu na Łodzianina Roku. Można ją porównać z... Tadeuszem Mazowieckim. Tak jak on - imponuje siłą spokoju. Akceptują ją politycy wszystkich opcji, a przedsiębiorcy szanują, jak nikogo wcześniej na tym stanowisku. I właśnie dlatego jej głos się liczy. Dyskretna, kulturalna, skutecznie łagodzi spory.

3. Cezary Grabarczyk - Zyskał globalnie, stracił lokalnie. Przed rokiem minister infrastruktury wygrał ten ranking. Za przełom w budowie autostrad podziękują mu mieszkańcy regionu łódzkiego i Donald Tusk, który "na plecach ministra" wjedzie do pałacu prezydenckiego. Ponoć posada "wiceCzumy" dla Krzysztofa Kwiatkowskiego to też zasługa Grabarczyka.

4. Jerzy Kropiwnicki - Na Piotrkowskiej 104 prezydent Łodzi jest rzadkim gościem, ale wciąż niewiele rzeczy w mieście dzieje się bez jego wiedzy. Apodyktyczny. Mówi: "tak ma być, tak nie", a otoczenie go słucha. Najsłynniejszy samorządowiec w kraju. Człowiek z kasą. Jako prezydent ma do wydania 2,7 mld zł rocznie. To największy budżet w promieniu 130 km.

5. Mirosław Drzewiecki - Nazwisko, które otwiera większość drzwi w województwie. Minister sportu ma duże pieniądze, więc posada w rządzie to jak wolontariat.Ma nieograniczony dostęp do ucha premiera i szacunek każdego wójta w kraju za Orliki. To z pewnością, tak jak w przypadku Grabarczyka, przełoży się na głosy dla Tuska w wyborach prezydenckich.

6. Andrzej Biernat - Człowiek z Kanzas, czyli Konstantynowa - kuźni kadr łódzkiej Platformy Obywatelskiej. Były dyrektor miejskiej pływalni, poseł i nowy szef PO w Łódzkiem. Otacza go aura luzu, ale zdecydowana postawa PO w budżetowych potyczkach z Kropiwnickim i odebranie ludowcom fotela wicemarszałka województwa to efekt jego twardej polityki.

7. Władysław Ziółek - Metropolita łódzki. Dobrze poinformowani przekonują, że ekscelencji od lat w pas kłaniają się wszyscy, od lewicy do prawicy. I nie tylko kłaniają, ale też słuchają. Jak mówi jeden z naszych ankietowanych: "w dzisiejszych trudnych czasach arcybiskup dobrze dba o interesy Kościoła - i te niebieskie i te całkiem ziemskie".

8. Mieczysław Łuczak - Szef PSL w Łódzkiem. Skutecznie łamie stereotyp ludowca. Ma otwarty umysł, klasę i niebywały zmysł polityczny. Ceniony w parlamencie, a w regionie liczy się z nim cały świecznik koalicyjnego PO. Potrafi załatwić wszystko - "Wystarczy spojrzeć, ile bierze jego rodzinna gmina Osjaków z kasy województwa" - mówią elektorzy.

9. Jacek Saryusz-Wolski - Szef komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego, kandydat na szefa unijnej dyplomacji. Jedyny nasz polityk europejskiego formatu. Zawzięcie walczy w Brukseli o pieniądze dla Della i elektrowni Bełchatów. Jednak jego gwiazda wyraźniej świeci za granicą niż w kraju. Patrząc z naszego podwórka - mały niedosyt.

10. Krzysztof Kwiatkowski - 38 lat i właśnie objął funkcję wiceministra sprawiedliwości. Jako prawnik ma organizować pracę resortu, bo minister Czuma tego nie potrafi, z kolei jako polityk ma Czumę chronić od pomysłów, które mogłyby Platformie odebrać elektorat. A z kimś, kto ma kontrolę nad ministrem sprawiedliwości, musi się liczyć każdy.


Na uwagę zasługuje wysokie miejsce Łuczaka, fajnie jest mieć kogoś z naszego regionu w takim rankingu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-27, 10:13   

Ciekawe tylko jak dobierali respondentów, bo znaczące osoby, równie niejasne jak wpływowe. "Time" robi podobny ranking, ale tam kryterium głównym jest liczba cytowań przez media, czyli internet, gazety, radio i tv. Oczywiście biorą pod uwagę dwadzieścia najbardziej oglądanych lub czytanych tytulow na świecie. Wydaje mi sie to metoda o wiele bardziej relatywna. A tak z przymruzeniem oka podchodze do tego z "DŁ"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-27, 10:54   

Fordo wg mnie bardziej relatywna byłaby sonda Radia Ziemi Wieluńskiej ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-27, 11:56   

cóż widząc metodologię tego rankingu niewiele odbiega to od sondy ulicznej:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW