R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 16:14
"Złoczew" - złoże węgla brunatnego
Autor Wiadomość
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2008-12-23, 12:04   "Złoczew" - złoże węgla brunatnego

"Złoczew" - złoże węgla brunatnego; ewentualne powstanie odkrywkowej k.w.b na terenie gmin : Złoczew, Ostrówek, Burzenin


Interesujący tekst znalazłem w Dzienniku Łódzkim
http://www.polskatimes.pl...zewie,id,t.html

Zastanawiam się, jak ta inwestycja ma się do ustaleń międzypaństwowych dotyczących ograniczeń w emisji CO2.
Jeśli jednak dojdzie do skutku oznaczać będzie olbrzymie zmiany w sferze społeczno-gospodarczej regionu. Nie wiem dokładnie gdzie te złoża są położone, ale z pewnością nie dalej jak 30 km od Wielunia. Zatem może to oznaczać rewolucję na wieluńskim i sieradzkim rynku pracy. Zmiany w krajobrazie też będą nie małe. Wyrobisko będzie bardzo głębokie, bo węgiel zalega tam na poziomie ponad -200 m
http://www.pgi.gov.pl/sur...eg_brunatny.htm
Ostatnio zmieniony przez Stefan 2012-04-15, 18:22, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-12-23, 12:18   

Myślę, że kluczowy problem dla mieszkańców rejonu Złoczewa to zapewne konieczne wywłaszczenia gruntów a być może i całych wsi. A konsultacje społeczne dopiero za dwa lata....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-23, 13:28   Re: Kopalnia pod Złoczewem

Albert napisał/a:

Zastanawiam się, jak ta inwestycja ma się do ustaleń międzypaństwowych dotyczących ograniczeń w emisji CO2.


Może do 2025 niektórzy się zorientują, że w całej ekologii chodzi jedynie o wprowadzenie nowych podatków, nic ponadto. Klimat stale się zmienia, raz w jedną raz w drugą - na terenie Polski rosły kiedyś palmy. Poza tym ograniczenia o których piszesz, dotyczą tylko przemysłu, przecież nikt nie limituje emisji CO2 w prywatnych domach. Tam można palić nawet oponami i nikt się tym nie interesuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2008-12-23, 16:31   

Cytat:
Poza tym ograniczenia o których piszesz, dotyczą tylko przemysłu, przecież nikt nie limituje emisji CO2 w prywatnych domach. Tam można palić nawet oponami i nikt się tym nie interesuje.

A czy węglem brunatnym pali się w przydomowych kotłowniach? Czy tandem kopalnia-elektrownia to nie przemysł? Elektrownia w Bełchatowie emituje podobno więcej CO2 niż cały przemysł niektórych państw bałtyckich. Jednak uważam, że negatywny wpływ wzrostu emisji CO2 na zmiany klimatyczne jest dyskusyjny, a z pewnością przesadzony. Chodzi mi oczywiście o zmiany na skalę globalną, katastroficzne. Ale nie o tym chciałem w tym temacie...

Zastanawiam się nad możliwością realizacji tej inwestycji, tzn. kopalni. PGE jest pewna swego, a w artykule nie ma właściwie mowy o przeszkodach w realizacji przedsięwzięcia. Stąd właśnie moja wątpliwość związana z problemem emisji dwutlenku węgla przez elektrownie zasilane węglem z tej kopalni.

Bardziej jednak interesuje mnie jej wpływ na lokalną (regionalną) społeczność. Zdania zapewne - jak zawsze - będą podzielone, ale jak myślicie, więcej będzie korzyści, czy szkody z tej inwestycji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-23, 16:57   

Albert - wydaje mi się, że będzie więcej korzyści. Znajdzie tam przecież zatrudnienie spora liczba ludzi, a funkcjonowanie odkrywki nie wpłynie na zatrucie środowiska, bo będzie to tylko odkrywka a nie elektrownia. Zastanawiam się jednak, jak oni mają zamiar transportować ten węgiel do elektrowni w Bełchatowie.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-23, 17:07   

Spooky napisał/a:
funkcjonowanie odkrywki nie wpłynie na zatrucie środowiska

:shock:
Czy ty wiesz co mówisz???
Odkrywka zostawia bardzo poważne ślady w środowisku i ma ogromny wpływ na ekosystem. Poziom wód gruntowych jest obniżony a z tym wiąże się wszystko.
Zasięg leja depresji dla Bełchatow to skromnie licząc 50km.
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-23, 17:25   

tak, tak. Obniżenie wód opadowych w Bełchatowie odczuwalne jest nawet u nas ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-23, 18:22   

Wiele możecie dowiedziec się z poniższego opracowania. Między innymi tego iż odkrywka będzie znajdowała się pomiędzy Złoczewem a Czarnożyłami (bliżej tego pierwszego). Odkrywka nadgryzie drogę krajową 45 Opole- Wieluń - Złoczew. Zwałowisko nadkładu (hałda) powstanie w pobliżu Szynkielowa. Znikną wsie Broszki, Łeszczyn i Biesiec.

PS O tej odkrywce słaszałem już kilka lat temu :)

zloze_zloczew.jpg
w większej rozdzielczości opracowanie dostępne na:
http://www.igo.wroc.pl/foresight/plansze/11.jpg
Plik ściągnięto 40466 raz(y) 169,99 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-12-23, 20:42   

To dyskoteki też nie będzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2008-12-23, 23:28   

Spooky napisał/a:
Zastanawiam się jednak, jak oni mają zamiar transportować ten węgiel do elektrowni w Bełchatowie.

Wybudują specjalną linię kolejową.
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-12-23, 23:33   

zapewne w momencie jak tylko będzie brakować surowca wysiedlą ludzi w imię wyższej konieczności i nikt nic nie będzie miał do gadania :P swoją drogą to lipnie jak Cię tak wyprowadza na siłę z domostwa gdzie chciałeś dokonać żywota :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-24, 00:09   

Morgoth napisał/a:
Wybudują specjalną linię kolejową.


Morgoth, nie wiem skąd ta pewność ?? . Z opracowania Instytutu Górnictwa Odkrywkowego wynika iż bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem są przenośniki taśmowe.

PS - odnośnie poniższego załącznika: nazwa "elektrownia Bełchatów 2" dotyczy oczywiście nowego bloku energetycznego (na parametry nadkrytyczne) o mocy 858* MW - blok o największej mocy w Polsce.

* częśc źródeł podaje moc 833 MW.

Transport.JPG
http://www.igo.wroc.pl/
Plik ściągnięto 14828 raz(y) 99,73 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-12-24, 00:18   

to tylko koncepcja :D ciekawi mnie z którego roku
:568: już doczytałem 2008... ale jakoś w pale mi się nie mieści 68 km taśmy
Ostatnio zmieniony przez Syn Mariana 2008-12-24, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-24, 00:56   

Zgadzam się z Synem Mariana, dziwnie to będzie wyglądać.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-24, 00:59   

Syn Mariana, a wiesz że długość taśmociągów jedynie na polu "Bełchatów" wynosi ponad 90 km.

Nie wspominając o bardziej oddalonym od elektrowni polu "Szczerców" - którego eksploatacja zaczęła się w 2002.
Same pola "Złoczew" i "Szczerców" położone są w odległości ok 35 km od siebie. W przypadku Szczercowa w grę nie wchodził inny transport niż taśmociągami. Wątpie aby specjalnie dla Złoczewa budowano linię kolejową. Zostanie najprawdopodobniej rozbudowany (wydłużony) istniejący system przenośników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW