R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-26, 16:33   

Mateusz napisał/a:
Ciekawe ile tu mamy radnych nowo zarejestrowanych



No i ciekawe pod jakim nikiem ukrywa się burmistrz .... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-26, 20:58   

quote="Mateusz"]Ciekawe ile tu mamy radnych nowo zarejestrowanych w związku z blogiem Pawła Okrasy i czemu się nie chcą ujawnić, tylko "opluwają" pod pseudonimami.[/quote]

Nie trudno zauważyć, że w temacie Blog Pawła Okrasy jest czterech ( w rzeczywistości chyba trzech) nowych uczestników. Wisłakraków, Jan Kowalski, Ignacy no i ja(radny). Na 99,99% w tej grupie jest jeden radny Rady Miejskiej w Wieluniu. Reszta to jak to określił jeden z moich znajomych wieluńskich przedsiębiorców "miasto". Ja nazwę ich Ratusz. Przeglądając ich wpisy można zauważyć np. bliskie relacje z DŁ. Odsyłają do artykułów w DŁ, a DŁ (zwany również przez niektórych Dziennikiem Ratuszowym) cytuje opinie z forum, ale dziwnym trafem nowego forumowicza Wisłękraków. Dla jasności podkreślę, że mówię o tzw. sprawie wypowiedzi Okrasy na sesji odwołującej jego zastępców i przewodniczacych komisji oraz jego późniejszego tekstu na blogu w tej sprawie. Trzech (dwóch) z uczetników, o których mówie koncentruje się tylko na dyskredytowaniu Okrasy, na udowadnianiu, że jest to człowiek przegrany, który poniósł porażkę. Używając do tego argumentów i języka rodem z Trybuny Ludu z przed 1989r.
Tak więc Mateuszu to nie radni zajmują się "opluwaniem" pod pseudonimem Okrasy, a tzw. miasto czytaj Ratusz.
Jeszcze jedno. Mam pytanie do Janka Kowalskiego.
Czy tuż przed świętami, chyba to było 23.12.2008r. umieściłeś jakiś wpis, który po krótkim czasie zniknął?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-26, 21:17   

radny

Więcej się tchórzów chyba uzbierało... Przejrzyj dokładnie forum w innych działach.

Admin na pewno dawno (co niektórym) ISP i IP posprawdzał :] i logi.

Na razie cisza przed burzą...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-26, 21:53   

radny napisał/a:
Nie trudno zauważyć, że w temacie Blog Pawła Okrasy jest czterech ( w rzeczywistości chyba trzech) nowych uczestników. Wisłakraków, Jan Kowalski, Ignacy no i ja(radny). Na 99,99% w tej grupie jest jeden radny Rady Miejskiej w Wieluniu.


Drogi "radny" jest właśnie okres świąteczny i proponuje Ci, abyś dał sobie spokój z polityką i życzę Wesołych Świąt i Szcześliwego nowego roku.

P.S
Ja sobie dałem bo zalecił mi tak Jaro 8) Pozdrawiam :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-26, 22:33   

Mnie Jaro nie zalecał.
Święta właśnie się kończą.
A jak młodzi pytają to trzeba im odpowiedzieć.

P.S.
Dałeś sobie spokój, ale jednym okiem cały czas śledzisz. ;)
Co z tym wpisem z 23.12.2008r?


Wpis został usunięty przeze mnie ponieważ był nie na temat, to wszystko.
Tym czasem Tobie zalecam, abyś pisał na temat, a swoją drogą zastosował się do jakże uprzejmych sugestii Jana Kowalskiego.
Jaro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-27, 09:40   

Oświadczenie wislakrakow :) :

Nie jestem radnym ( nie byłem nawet nigdy na sesji) , nie jestem związany w żaden sposób z ratuszem! Jestem niezależnym krytykiem . . .

Da się zauważyć, że moje opinie nie cieszą się aprobatą wielu forumowiczów ale trudno. "Tylko zdechła ryba płynie z prądem" Nie piszę aby się przypodobać lecz tylko wygłaszam swoje zdanie na poszczególne tematy.
Widzę u niektórych jakieś chorobliwe pragnienie rozszyfrowania kto anonimowo podpisuje się pod postami, a jest radnym ;) Ułatwiam zadanie : mnie z tego quizu możecie wykluczyć, będzie wam łatwiej ;)

Przykre jest to, że święta spędziliście na tym forum ( szukając, śledząc, analizując wypowiedzi wielu użytkowników ) a nie w gronie rodzinnym. Sami sobie odpowiedzcie, czy takie zachowanie jest normalne? a jeżeli nie, to w takim razie może warto odwiedzić specjalistów? Pozdrawiam
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-27, 10:18   

Wszelkie sugestie i oświadczenia kto jest radnym a kto nim nie jest, kto był na sesji raz, a kto dwa razy, kto z ratusza ukrywa się pod jakimś nickiem itp. proszę sobie wyjaśniać na PW.

Temat dotyczy kontrowersyjnych dla co niektórych wypowiedzi na swoim blogu Pana Pawła Okrasy i proszę wszystkich o to, aby swoje komentarze ograniczyli w tym temacie właśnie do tego.

Wszystkie posty, które będą nie na temat będą usuwane, a użytkownicy czyniący to w sposób uporczywy będą pozbawiani możliwości pisania na forum.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-30, 13:27   Do blogu Pawła Okrasy

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem ostatni wpis Pawła Okrasy do jego blogu. Dobrze, że starał się pokazać kształtowanie całej poprzedniej konfiguracji Rady Miejskiej i dał obraz niedawnych wyborów na przewodniczących poszczególnych Komisji. Zastanawiające jest, dlaczego na przykład Marian Kaczmarek "rządzi" mieszkaniami i jest jednocześnie przewodniczącym Komisji zajmującej się tym samym. Szeroka władza Mariana Kaczmarka, oj szeroka... Dlaczego usunięto z przewodniczenia Komisją Anne Rozmarynowską? Przecież to znakomity fachowiec od finansów? Tych "dlaczego" pojawiać się zaczyna coraz więcej...
A w ogóle dlaczego doszło do tych zmian? I kto do nich tak bardzo usilnie dążył? Komu na nich zależało, skoro Paweł Okrasa był dobrym Przewodniczącym i przez trwanie przewodnictwa w Radzie tak bardzo wiele zrobił.
Odpowiem - znalazły się osoby bardzo zawistne o Pawła poczynania, zazdrosne o to, co on zrobił dobrego, bo one same nie potrafiły niczego albo bardzo mało zrobiły!!!!
Dokopać temu, co dobrze robi, zaszczuć go całkowicie - oto linia działania tych osób.
Pawle, wiesz, że wielu, bardzo wielu mieszkańców naszego miasta i całej gminy Wieluń masz przy sobie i w tym niech tkwi Twoja siła. Trzymaj się Stary!!!
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-12-30, 14:42   Re: Do blogu Pawła Okrasy

Paweł Okrasa napisał/a:

(...)Komisja Socjalno-Mieszkaniowa - radny Marian Kaczmarek (Lewica) - pracownik przedsiębiorstwa komunalnego. Jest administratorem budynków gminnych zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne. To on przedstawia listę wolnych mieszkań do zasiedlenia i jako pierwszy posiada wiedzę o wolnym mieszkaniu. Teraz, jako Przewodniczący Komisji, będzie te wolne mieszkania (pośrednio) przydzielał osobom oczekującym na przydział... Moim zdaniem zachodzi tu - co najmniej - konflikt interesów, o moralności i etyce nie wspomnę... Zastanawiające jest też to, dlaczego do radnego Mariana Kaczmarka przychodzi najwięcej osób na dyżur radnego ? I to w sprawach dotyczących prawie wyłącznie przydziału mieszkań ?... Warto dodać, że czas oczekiwania na przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego w naszym mieście wynosi niekiedy kilka lat...


Cos mi sie przypomnialo. Pamietam, jak kilka lat temu moj znajomy (nie pamietam juz ktory) szukal mieszkania w Wieluniu. Zostal bardzo dokladnie poinformowany (nie napisze przez kogo, bo juz nie pamietam, w kazdym badz razie kojarze, ze byla to osoba, ktora mimo usilnych checi i zbytniej pewnosci siebie, na szczescie, z polityka w Wieluniu nie ma zbyt duzo wspolnego) co ma zrobic, czyli do kogo (nie pamietam juz dokladnie do kogo) sie udac i ile zer ma miec kwota w kopercie :grin: O ile dobrze pamietam, bylo ich nie mniej, niz cztery :shock:
I kto by pomyslal, ze czlowiek musi sie "plaszczyc" do tego stopnia, nawet w sprawie przydzialu mieszkania..

Paweł Okrasa napisał/a:
(...)Teraz, jako Przewodniczący Komisji, będzie te wolne mieszkania (pośrednio) przydzielał osobom oczekującym na przydział...(...)


Od teraz? hm..

Panie Okrasa, chylę czoła. Niech Pan jeszcze napisze o tym planie zagospodarowania na Widoradzu, proszę. Temat wydaje sie byc interesujacy, a mysle, ze tam juz w gre wchodza nie cztery zera, a kilka wiecej :D Tylko ile dokladnie :?:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-31, 10:40   

Wpis Pawła Okrasy na blogu z dnia 30 grudnia 2008

----------------------------------
Zmiany, zmiany, i po zmianach . .

A więc stało się ! Zmiany w Radzie Miejskiej dokonane. Przewodniczącym Rady został Pan Piotr Radowski. Ale nie o nim będzie wpis, ale o zmianach dokonanych w komisjach stałych Rady Miejskiej i refleksjach, które się nasuwają.
Każda kadencja rozpoczyna się od stworzenia większości w Radzie, by dokonać wyboru Prezydium Rady, składów osobowych komisji Rady i ich szefów . Większość w tej kadencji utworzyła się na bazie kilku punktów programowych, które zostały przyjęte przez Forum Samorządowe, Platformę Obywatelską i PiS. Radny Włodzimierz Sygulski (LPR) również częściowo poparł tę inicjatywę.
Dzisiaj napiszę o punkcie, który w/w przyjęli bez uwag, ale najpierw pragnę zaznaczyć co nastąpiło w starej- dopiero co minionej - konfiguracji naszej Rady Miejskiej:
1) Obniżenie kosztów funkcjonowania Rady, poprzez zmniejszenie liczby zastępców Przewodniczącego Rady (było 3, zmniejszono do 2), zmniejszenie liczby komisji stałych rady (było 7, zmniejszono do 5) i obniżenie diet radnych. Powyższe posunięcia spowodowały obniżkę kosztów o ca.70.000,00zł rocznie.
A teraz o wcześniejszych wyborach przewodniczących poszczególnych Komisji.
Wybór radnych na szefów komisji oparty był na ich merytorycznym i praktycznym przygotowaniu do pełnienia tej funkcji. I tak Przewodniczącą Komisji Budżetowo-Gospodarczej została radna Anna Rozmarynowska (PiS) - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Nr 2. Przewodniczącym Komisji Prawa i Porządku Publicznego został radny Radosław Buda (Forum Samorządowe) - zatrudniony w wieluńskiej policji. Szefem Komisji Socjalno-Mieszkaniowej została Pani Emilia Kałuża (PO) - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osjakowie. Radny Roman Burchaciński (Forum) pełnił funkcje Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu. Pan Burchaciński jest pomysłodawcą i głównym fundatorem Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. Po rezygnacji pana Burchacińskiego z funkcji radnego, Przewodniczącym został radny Sławomir Kaftan (PSL) - były dyrektor szkoły. Szefem Komisji Rewizyjnej został radny Piotr Radowski (Forum). Trzeba dodać, że propozycję objęcia funkcji w radzie otrzymali również radni z tzw. opozycji. I tak kandydatem do objęcia funkcji Przewodniczącego Komisji Oświaty był radny Jan Kępiński (Przyjazna Gmina), ale nie wyraził zgody... Kandydatem na zastępcę Przewodniczącego Komisji Budżetowo-Gospodarczej był radny Stanisław Czarnuch (Przyjazna Gmina) - odmówił... Radny Wojciech Panek (PSL) dostał propozycję objęcia funkcji zastępcy przewodniczącego Komisji Prawa i Porządku Publicznego - odmówił...
Dla porównania przedstawię obecnych Przewodniczących Komisji pod kątem merytorycznego i praktycznego przygotowania:
a) Komisja Prawa i Porządku Publicznego - radny Wojciech Panek (PSL) - pracownik starostwa powiatowego w Wieluniu i biura posła Łuczaka.
b) Komisja Budżetowo-Gospodarcza - radny Radosław Wojtuniak (Przyjazna Gmina)- bezrobotny. Do niedawna prowadził sklep spożywczy.
c) Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu - radny Jan Kępiński (PG) - tym razem wyraził zgodę i dobrze, bo to bardzo dobry kandydat.
d) Komisja Socjalno-Mieszkaniowa - radny Marian Kaczmarek (Lewica) - pracownik przedsiębiorstwa komunalnego. Jest administratorem budynków gminnych zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne. To on przedstawia listę wolnych mieszkań do zasiedlenia i jako pierwszy posiada wiedzę o wolnym mieszkaniu. Teraz, jako Przewodniczący Komisji, będzie te wolne mieszkania (pośrednio) przydzielał osobom oczekującym na przydział... Moim zdaniem zachodzi tu - co najmniej - konflikt interesów, o moralności i etyce nie wspomnę... Zastanawiające jest też to, dlaczego do radnego Mariana Kaczmarka przychodzi najwięcej osób na dyżur radnego ? I to w sprawach dotyczących prawie wyłącznie przydziału mieszkań ?... Warto dodać, że czas oczekiwania na przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego w naszym mieście wynosi niekiedy kilka lat...
e) Komisja Rewizyjna - po objęciu przez radnego Radowskiego funkcji Przewodniczącego Rady nie ma przewodniczącego.

Państwa ocenie pozostawiam zmiany dokonane w składach osobowych Rady Miejskiej.
A może warto zastanowić się, dlaczego w ogóle nastąpiły te zmiany ?...
W tym kontekście proszę pamiętać również o łacińskim powiedzeniu: "Is fecit, cui prodest" - Ten uczynił, dla kogo było to korzystne...


Wszystkiego Najlepszego na Nowy 2009 Rok - życzę wszystkim mieszkańcom Gminy Wieluń podejmowania tylko trafnych i właściwych decyzji...

Paweł Okrasa
----------------------------------

Źródło: wielun.2be.pl/okrasa/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-31, 11:38   

Administrator napisał/a:
) Komisja Prawa i Porządku Publicznego - radny Wojciech Panek (PSL) - pracownik starostwa powiatowego w Wieluniu i biura posła Łuczaka.

Jak to możliwe, że pracownik starostwa jest jednocześnie dyrektorem biura posła ? Czy w dniu w którym pełni dyżur u posła, bierze urlop ze starostwa ? I czy nie wykorzystuje swojej funkcji w starostwie do prowadzenia kampani na rzecz Łuczaka ? Przed wyborami parlamentarnymi pracownicy starostwa mówili, że całe starostwo było nastawione na kampanie wyborczą Łuczaka - wszystkie imprezy powiatu (dożynki, święta strażackie, itp) organizowane były pod kątem Łuczaka ? Nawet padło takie stwierdzenie, że w w Starostwie utworzono biuro Promocji Posła Łuczaka. Tu mam ogromne pretensje do Pana Antczaka (radnych Forum równiez), który jako wicestarosta zgadza się z takimi dzialaniami.
O Panku pracownicy Starostwa mówią, że jest leniem i ciągle gdzieś chodzi. Nie sposób zastać go w Urzędzie na stanowisku pracy.
A poza tym to nie można w ogóle porównywać Pana Panka z Panem Budą. Przecież Buda zna się na bezpieczeństwie. Ja nie znam go osobiście, ale słyszałem o nim wiele pozytywnych zdań i to prawdpopodobnie na Jego wniosek wprowadzono służby policyjne w mieście. Burmistrz nie chciał, ale Rada wbrew Burmistrzowi to uchwaliła i dobrze, bo w końcu było widać policjantów na mieście. Burmistrz zamiast tych służb chciał zwiększyć o 2 osoby zatrudnienie w Straży Miejskiej (ciekawe dla kogo były te etaty przygotowane?)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-01, 21:38   

Ciekawe jaki staż mają w samorządzie poszczególni radni? Bo według mnie to też chyba ma wpływ na jakośc ich społeczniej pracy. :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-02, 22:37   

Jan Kowalski napisał/a:
Ciekawe jaki staż mają w samorządzie poszczególni radni? Bo według mnie to też chyba ma wpływ na jakośc ich społeczniej pracy.


Może zgłoś poprawki do ustawy "Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw" z dnia 16 lipca 1998r. Na przykład: każdy startujący w wyborach do rady gminy, a będący wcześniej radnym dostaje dodatkowo 50 głosów-tylko skąd je wziąć, może burmistrz będzie miał specjalną pulę? No i radny Radowski byłby dożywotnim radnym. Po paru wyborach wyłonimy 21 radnych, których nikt nowy nie pokona bo nie będzie miał stażu w samorządzie. Dla pełni szczęścia po śmierci takiego radnego na jego miejsce wchodzi jego potomek. Wiadomo ojciec przekazuje dzieciom swoją wiedzę, mądrość, doświadczenie zyciowe, rzec można staż samorządowy wyssali z mlekiem matki lub w genach został im przekazany.
Czyż nie piękne? Ale zaraz. Radowski nie ma dzieci. Co teraz? Znów ktoś bez stażu zostanie radnym. :(
A może ktoś nam coś więcej opowie o stażu np. radnego Radowskiego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-03, 08:11   Blog Pawła Okrasy

A może ktoś mi przypomni, bo nie pamiętam, co obiecywał Radowski naszemu miastu i jego mieszkańcom w kampanii wyborczej? Podobnie nie pamiętam obietnic M. Kaczmarka, w dniach, w których wszelkimi siłami zabiegał o to, by go wybrano na radnego. No nie pamiętam i już... Ale na pewno wiem, że obiecywali sobie i tylko dla siebie zagarnięcie jak największego kawałka tortu wyborczego i mimo że M.Kaczmarek był jakby reprezentantem "sejmu niemego", bo w czasie sesji, na które chodziłem, był całkowitym niemową, to jednak teraz ma jednoosobową władzę w przydzielaniu czy rozdzielaniu mieszkań??? Ciekawy jestem, kto mu tak zaufał..???? A Radowski, z tego co na sesjach zauważyłem, czepiał się momentów mało istotnych, by zabrylować wśród swych wątpliwych zwolenników.
Teraz widzę, że jakoś obaj z woli niektórych radnych, osiągnęli szczyt władzy w radzie, ale ze szczytu bardzo łatwo się spada, tak jak można spaść ze schodów, na których z zamkniętymi oczami są uwidocznieni na zdjęciu zamieszczonym w dodatku "Nasz Tydzień". Ta fotografia prasowa wiele mówi, jakby wieściła to, że obaj są ślepi na problemy naszego miasta i kłopoty jego mieszkańców... Prawda Panie K. i Panie R.???
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-03, 18:44   

Drogi "radny" najpierw czytaj pytania ze zrozumieniem, a następnie odpowiadaj. ;)
Od mojego sąsiada radnego dowiedziałem się, iż dożywotnim radnym nie jest pan Radowski, lecz guru byłego przwodniczącego pana Okrasy - pan Marek Perek ( w samorządzie 19 lat). Panie Ryszardzie ja bym zapytamł jeszcze pana Perka jaki miał program wyborczy, bo z tego co powszechnie wiadomo to przez ten czas nie wiele dla naszego miasta zrobił. :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW