R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ceny hardware w Wieluniu
Autor Wiadomość
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-09, 19:35   

Jak wyżej. W Wieluniu dasz 2 razy więcej za to samo, w większość przypadków przedmiot kosztujący powyżej 10zł nie opłaca się w Wieluniu kupować ;) No chyba że komuś bardzo zależy na czasie ;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-09, 20:09   

d@vid napisał/a:
Jak wyżej. W Wieluniu dasz 2 razy więcej za to samo, w większość przypadków przedmiot kosztujący powyżej 10zł nie opłaca się w Wieluniu kupować No chyba że komuś bardzo zależy na czasie ;]


No nie do końca tak jest, jak piszesz ;) . Właśnie na tych najtańszych rzeczach różnica cenowa jest niezbyt duża, a wziąwszy pod uwagę fakt dodatkowych kosztów za przesyłkę, to czasami możemy wyjść na takich zakupach jak Zabłocki na ……… :) .
Ale faktycznie można pokusić się o poszukanie czegoś na stronach internetowych, zrobić rekonesans po wieluńskich sklepach i wtedy można podjąć mądrą decyzję.
Osobiście proponuję odwiedzić; Ceneo , Radar, i inne, o ile oczywiście dysponuje się odpowiednim czasem żeby ów prezent ściągnąć tą drogą :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-09, 20:54   

No owszem na tych tanich rzeczach za bardzo się opłaca, tylko mówię że w większości przypadków jest taniej ale nie sam przedmiot tylko razem z przesyłką...

Dla przykładu żeby było jasne :)
T9 NOWY 4-PORTOWY HUB USB DO PC I LAPTOPOW ! F-VAT Kup Teraz! 1,49 zł 9,39 zł (z przesyłką)
W Wieluniu dałem 18zł za identyczny.
Z resztą z pastą termoprzewodzącą było to samo tylko się złaziłem po Wieluniu żeby kupić jakąś w miarę (ponieważ o dobrej to możemy zapomnieć że kupimy w Wieluniu) to dałem 2 razy więcej.

Wiem że tam te parę złotych lepiej poświęcić i od razu wyjść z towarem nie czekać, nie marnować czasu na przelew itp. ale po prostu chodzi mi o fakt że jest wiele rzeczy które mimo iż kosztują tylko te kilkanaście złotych na allegro z przesyłka wyjdą nas i tak prawie dwa razy taniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-09, 23:12   

d@vid napisał/a:

Z resztą z pastą termoprzewodzącą było to samo tylko się złaziłem po Wieluniu żeby kupić jakąś w miarę (ponieważ o dobrej to możemy zapomnieć że kupimy w Wieluniu) to dałem 2 razy więcej.


Pastę mogłeś kupić na allegro i odebrać w Wieluniu osobiście :P
http://allegro.pl/show_us...7970&gr_id=4697
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-01-10, 00:10   

Administrator napisał/a:
Pastę mogłeś kupić na allegro i odebrać w Wieluniu osobiście :P
http://allegro.pl/show_us...7970&gr_id=4697

Prawdę mówiąc, pan Armanowski trochę niechętnie patrzy na odbiór osobisty przy małych zakupach (tak do, przykładowo, 150zł), co nie zmienia faktu, że odbiór jednak jest możliwy :wink: Polecam też jak najbardziej produkty tej marki.
Zdawało mi się jednak ostatnio, że w niektórych sklepach wieluńskich, w których są dostępne produkty AC przebicie cenowe wcale nie jest takie wysokie - oscyluje koło 2-3zł.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-10, 14:49   

Tak wiem oczywiście o tym panu, dzwoniłem do niego i pytałem się czy jest możliwość nabycia towaru w Wieluniu, powiedział że jeśli coś powyżej 200zł to jeszcze mogę ale pasty nie. Ale i tak bym brał na allegro tą pastę tylko koniecznie potrzebna mi była na teraz, wszystkie części mi już przyszły a oczywiście o paście przypomniało mi się przed składaniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-01-10, 16:28   

Wydzieliłem temat, jako że nie był już związany z ogłoszeniem.

PS.
d@vid napisał/a:
Ale i tak bym brał na allegro tą pastę tylko koniecznie potrzebna mi była na teraz, wszystkie części mi już przyszły a oczywiście o paście przypomniało mi się przed składaniem.

Przecież przy nowych procesorach BOX pasta jest nałożona na spód radiatora, chyba, że brałeś OEM :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 18:04   

Wracając do tematu to ceny w Wieluniu na jakąkolwiek elektronikę czy rtv są zbyt duże.
Dla przykładu kupując telewizor można zaoszczędzić 1000pln (np w sklepach internetowych)
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-10, 18:32   

gregg napisał/a:
Wracając do tematu to ceny w Wieluniu na jakąkolwiek elektronikę czy rtv są zbyt duże.
Dla przykładu kupując telewizor można zaoszczędzić 1000pln (np w sklepach internetowych)

gregg, OK. tylko o jakiej cenie telewizora mówimy?
Ja dla poparcia własnej tezy z przed kilku postów, też podam przykład.
Potrzebny mi był odtwarzacz mp3, najprostszy jaki tylko może być. Szukałem w sklepach internetowych i nawet znalazłem takowy (bez nazw, bo to już reklama ;) ), za 75 zł plus oczywiście opłata kurierska, w tym sklepie akurat 15 zł, ale można zapłacić o wiele więcej w innych. Coś mnie tknęło i korzystając z okazji bycia blisko, zajrzałem do sklepu na ulicy Traugutta, „Awans”, i tam ten sam model kosztował można rzec tyle samo.
W tym konkretnym przypadku, byłbym wtopił owe 15 zł, ale już na droższych rzeczach to i owszem można zaoszczędzić :) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-10, 18:39   

Archdevil napisał/a:
Przecież przy nowych procesorach BOX pasta jest nałożona na spód radiatora, chyba, że brałeś OEM :wink:

Arch ale powiedzmy sobie szczerze jaka ta pasta jest? Nie będę używać na czymś co jak w większości przypadków jest tym, co można za darmo dostać. Jak ja nałożę to wiem że będzie to pasta jedna z najlepszych i nie kosztująca 1zł.
A co do wersji to brałem box tylko nie nową, używaną kilka miesięcy i poprzedni właściciel wyczyścił z pasty ;]
Z resztą jak mi karta graficzna przyszła zrobiłem to samo, też zdjąłem radiator i nałożyłem swoją.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 21:23   

miko 005 napisał/a:
gregg, OK. tylko o jakiej cenie telewizora mówimy?

Kupiłem telewizor LG za 1849+50 kurier w sklepie internetowym, tymczasem ten sam model w MediaExpert w Wieluniu był po 2899pln (ceny sprzed 3 miesięcy).
Kupiłem nagrywarkę DVD z dyskiem 250Gb (jakieś 2,5 roku temu) za 1499PLN w sklepie internetowym a ten sam model w ME był w cenie 2499PLN
Kupiłem telewizor 42" LG za 4200PLN a w Wieluniu był po 5600Pln (2 lata temu).
Kupiłem wieżę Yamaha Pianocraft 810 za 1399 w MediaMarkt we Wrocławiu koszuje 2399Pln.
Nie wszystkie te zakupy były dla mnie ale było warto.
W Wieluńskich sklepach chodzę tylko oglądać, czytam dużo opinii w internecie i dopiero jak znam juz konkretny model to szukam taniego i dobrego sklepu internetowego. ZAWSZE da się znaleźć towar w niższej cenie.
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2009-01-11, 13:19   

Hm.. ja tam wole sklepy internetowe. Szczególnie jeśli mogę odliczyć koszty przesyłki bo wiem, ze bede w danym miescie.
Dzięki takiemu rozwiązaniu kupiłam dwugigową mp3 za 53 złote <firmówkę, nie żadnego noname'a> i odebrałam ją w siedzibie sklepu. W wieluniu za takowy model zapłaciłabym znacznie więcej. Zakładając, że w ogóle by była.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-11, 13:31   

Wysokie ceny sprzętu RTV czy AGD to nie zawsze wina sklepów. Otóż bardzo często winni są oficjalnie dystrybutorzy na Polskę. To oni sprzedają towar hurtowniom i sklepom po bardzo wysokich cenach. Znajomy ma firmę zajmującą się projektowaniem i sprzedażą mebli kuchennych. Najczęściej są to bardzo drogie włoskie meble. Klienci zazwyczaj zamawiają meble razem ze sprzętem AGD. Niestety nie ma możliwości aby sprzedać im ten sprzęt chociaż w takich cenach jak w internecie, pomimo tego że kupuje go u oficjalnych dystrybutorów na Polskę. On płaci więcej u dystrybutora niż ten sam sprzęt kosztuje w sklepie internetowym. Ta zależność sprawdza się zarówno w przypadku sprzętu z górnej półki typu "Miele" czy też w przypadku bardziej popularnych firm "Whirpool", "Bosch" itd.

Sprzęt w sklepach internetowych pochodzi zazwyczaj z prywatnego importu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW