R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Studiowanie Słowa Bożego
Autor Wiadomość
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 22:36   

Rebeko
KK wcale nie ukrywa treści drugiego przykazania można zajrzeć do dużego katechizmu wydanego w 1994 roku czy na stronę internetową o przykazaniach którą tu wcześniej podałem i tam jest wyjaśnienie co do czczenia figur i rzeźb, żaden spisek ani ukrywanie nie istnieje, a co do poprzednich wieków i co ukrywano przed wiernymi to już inna bajka, dzisiejszy kościół to nie kościół średniowiecza, tak jak Świadkowie dzisiejsi to nie ci sami co z naukami z przed stu lat, a dzisiejsi adwentyści to nie ci sami co z czasów Millera.

Strona o przykazaniach którą mi podajesz nie otwiera się.

Jak już ci powiedziałem 10 przykazań nie miało żadnej numeracji które z nich było pierwsze a które dziesiąte, więc podzielenie na dwa dziesiątego czy czwartego nie jest żadnym przestępstwem wobec Boga, nie popełnia się tym grzechu bo nie narusza się treści przykazań, czy to jest takie trudne do zrozumienia. wmówiono ci że kościół KK coś ukrywa i spiskuje. To jest walka o pietruszkę. Ze podzielono dziesiąte na dwa, bo według ciebie należy pierwsze rozdzielić z drugim to jest twój podział, to jest tak jak z numerami wierszy w Biblii czy jak będzie inna numeracja psalmów czy rozdziałów to popełnią przestępstwo bo się nie zgadza z twoim podziałem

Co do modlitw do Marii, chcesz abym podał pogląd mój czy jak widzi to KK ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rebeka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 07:57   

No cóż masz prawo zgadzać się z takim tłumaczeniem KK odnośnie I czy II przykazania,ale nie zapominaj że z tego będziesz odpowiadał przed Bogiem a nie przed KK.
Nie odpowiedziałeś mi skąd się wzięło przykazanie "Pamiętaj,abyś dzień święty święcił".
Odnośnie modlitw do Maryi to interesuje mnie przede wszystkim stanowisko KK.
_________________
"A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś." Jan 17,3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
FISHERMAN 
Przejeżdżał przez Wieluń
FISHERMAN



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 96
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-17, 08:37   

logoss napisał/a:
Arka była częścią świątyni, tak jak ołtarz kadzenia czy świecznik. więc nie wiem o co ci chodzi, wcale cię tu nie trzymam

Oczywiście że nikogo nie trzymasz , tylko jak wszyscy wyjdą to komu będziesz kadził. Nawet ja, laik w sprawach biblii, jestem w stanie zagiąć Cię w tym temacie. Moja podstawowa wiedza wystarcza żeby stwierdzić że wypisujesz wierutne bzdury. Musisz chyba bardzo wierzyć w to co piszesz, bo inaczej byś się aż tak nie ośmieszał. Podpowiem Ci co zrobić aby wyjść z tego z twarzą. Zrób coś głupiego na forum(nawtykaj komuś)i po sprawie. Albo przyłóż się do tematu, i tak jak radził cogito przeczytaj biblię trzynasty raz, tylko tym razem myśl nad tym co czytasz. Włóż w to serce i duszę. POWODZENIA. :grin:
_________________
KOSMITOM MÓWIMY STANOWCZO - NIE !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 10:48   

Napisałeś że się więcej nie odezwiesz, więc nie rób szamba ze swojej gęby, mam lepszych doradców

[ Dodano: 2010-11-17, 10:58 ]
Rebeko
Apostoł Paweł napisał
1 Jan. 3:21
21. Umiłowani, jeżeli nas serce nie oskarża, możemy śmiało stanąć przed Bogiem
(BW)
A moje sumienie jest czyste, mówię zgodnie ze swoim przekonaniem, i nie obawiam się stanąc przed Bogiem nawet dzisiaj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-17, 11:06   

Panowie i panie wróćcie do merytorycznej dyskusji bez obrażania... albo posypią się ostrzeżenia i banany.
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 11:15   

logoss napisał/a:
Napisałeś że się więcej nie odezwiesz

FISHERMAN napisał/a:
myślę że na tym zakończę dyskusję w tym temacie.

No i wszystko jasne. U logossa czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy (a to z szambem to słabe prawie tak bardzo jak Twoja strona graficznie, serio). Jakbyś jeszcze nie zrozumiał, to "myślę" nie znaczy, że coś zrobię tylko to, że nad tym się zastanawiam. Biblii bez jedynej i właściwej Twoim zdaniem interpretacji czytać nie umiesz a teraz widzę, że z postami na forum masz to samo :twisted:
logoss napisał/a:

Apostoł Paweł napisał
1 Jan. 3:21
21. Umiłowani, jeżeli nas serce nie oskarża, możemy śmiało stanąć przed Bogiem
(BW)

Pewnie znowu źle interpretuję, ale interpretuję tylko fragment który wkleiłeś a wg. niego każdy może śmiało stanąć przed Bogiem, nawet morderca, jeżeli go "serce nie oskarża" (podpowiem: psychopaci tak mają). Tak samo niewierni (znaczy się "serce ich nie oskarża", nie to że niby są psychopatami).
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 11:31   

Rebeka napisał/a:
No cóż masz prawo zgadzać się z takim tłumaczeniem KK odnośnie I czy II przykazania,ale nie zapominaj że z tego będziesz odpowiadał przed Bogiem a nie przed KK.
Nie odpowiedziałeś mi skąd się wzięło przykazanie "Pamiętaj,abyś dzień święty święcił".
Odnośnie modlitw do Maryi to interesuje mnie przede wszystkim stanowisko KK.


Przykazanie "Abyś dzień święty święcił" pochodzi z formuły katechetycznej, umieszczone też w starych katechizmach, które dzisiaj zostały zastąpionę nowym katechizmem wydanie Pallotinum - Katechizm Kościoła Katolickiego - 1994r. w którym cytuje się przykazanie o sabacie z Biblii i wyjaśnia dlaczego KK święci niedzielę

Formuła katechetyczna, nie jest cytowaniem Biblii, jest streszczeniem, Kościół wychodzi z założenia że każdy katolik może dokładnie przeczytać przykazania z Biblii.

A oto wyjaśnienia kościoła co do kolejności przykazań
Cytat:
2065 Od czasów św. Augustyna "dziesięć przykazań" zajmuje pierwszorzędne miejsce w katechezie przyszłych ochrzczonych i wiernych. W XV wieku ustalił się zwyczaj wyrażania przykazań Dekalogu w formułach rymowanych, łatwych do zapamiętania i o pozytywnym charakterze. Używa się ich jeszcze dzisiaj. Katechizmy Kościoła często dawały wykład moralności chrześcijańskiej według porządku "dziesięciu przykazań".

2066 Podział i numeracja przykazań ulegały zmianom w ciągu wieków. Niniejszy Katechizm przyjmuje podział przykazań ustalony przez św. Augustyna, tradycyjnie stosowany w Kościele katolickim. Jest to także podział przyjęty przez luterańskie wyznania wiary. Ojcowie greccy dokonali nieco innego podziału, który zachował się w Kościołach prawosławnych i we wspólnotach reformowanych.


Mam takie wrażenie że straszysz mnie sądem Bożym za numeracje przykazań.

http://www.zaufaj.com/katechizm/255.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-17, 12:02   

logoss napisał/a:
nie rób szamba ze swojej gęby, mam lepszych doradców

Masz kiepskich doradców. Żeby dostać banana musisz się bardziej przyłożyć. To z szambem jest za słabe.
logoss napisał/a:
A moje sumienie jest czyste, mówię zgodnie ze swoim przekonaniem, i nie obawiam się stanąc przed Bogiem nawet dzisiaj

Ryzykant jesteś i obyś sobie tego nie przepowiedział.

[ Dodano: 2010-11-17, 12:22 ]
Mam pytanko. :roll: Czy to jest nadal temat o PŚ, czy debata na temat KK, czy może ja znowu czegoś nie rozumiem. :roll: Proszę o oświecenie mnie. :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 13:04   

Mówimy o przykazaniach które są w Piśmie Świętym, i jak widzi je Kościół Katolicki, więc jesteśmy w temacie, ale popatrz na swój ostatni post czy ty jesteś w temacie? A jak ktoś dalej będzie się czepiał mojej osoby, i obrażał mnie jak powyżej sam poproszę administratora o usunięcie go

[ Dodano: 2010-11-17, 13:17 ]
Rebeka napisał/a:
No cóż masz prawo zgadzać się z takim tłumaczeniem KK odnośnie I czy II przykazania,ale nie zapominaj że z tego będziesz odpowiadał przed Bogiem a nie przed KK.
Nie odpowiedziałeś mi skąd się wzięło przykazanie "Pamiętaj,abyś dzień święty święcił".
Odnośnie modlitw do Maryi to interesuje mnie przede wszystkim stanowisko KK.


Przykazanie "Abyś dzień święty święcił" pochodzi z formuły katechetycznej, umieszczone też w starych katechizmach, które dzisiaj zostały zastąpionę nowym katechizmem wydanie Pallotinum - Katechizm Kościoła Katolickiego - 1994r. w którym cytuje się przykazanie o sabacie z Biblii i wyjaśnia dlaczego KK święci niedzielę

Formuła katechetyczna, nie jest cytowaniem Biblii, jest streszczeniem, Kościół wychodzi z założenia że każdy katolik może dokładnie przeczytać przykazania z Biblii.

A oto wyjaśnienia kościoła co do kolejności przykazań i formuły katechetycznej

Cytat:
2065 Od czasów św. Augustyna "dziesięć przykazań" zajmuje pierwszorzędne miejsce w katechezie przyszłych ochrzczonych i wiernych. W XV wieku ustalił się zwyczaj wyrażania przykazań Dekalogu w formułach rymowanych, łatwych do zapamiętania i o pozytywnym charakterze. Używa się ich jeszcze dzisiaj. Katechizmy Kościoła często dawały wykład moralności chrześcijańskiej według porządku "dziesięciu przykazań".

2066 Podział i numeracja przykazań ulegały zmianom w ciągu wieków. Niniejszy Katechizm przyjmuje podział przykazań ustalony przez św. Augustyna, tradycyjnie stosowany w Kościele katolickim. Jest to także podział przyjęty przez luterańskie wyznania wiary. Ojcowie greccy dokonali nieco innego podziału, który zachował się w Kościołach prawosławnych i we wspólnotach reformowanych.


Mam takie wrażenie że straszysz mnie sądem Bożym za numeracje przykazań.

http://www.zaufaj.com/katechizm/255.html

Tematem Marii jest tak obszerny że wymagałby osobnego działu na forum.

Poprawiono cytat.
Gregg Sparrow
Ostatnio zmieniony przez 2010-11-17, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 13:35   

logoss napisał/a:

A oto wyjaśnienia kościoła co do kolejności przykazań i formuły katechetycznej

Cytat:
2065 Od czasów św. Augustyna "dziesięć przykazań" zajmuje pierwszorzędne miejsce w katechezie przyszłych ochrzczonych i wiernych. W XV wieku ustalił się zwyczaj wyrażania przykazań Dekalogu w formułach rymowanych, łatwych do zapamiętania i o pozytywnym charakterze. Używa się ich jeszcze dzisiaj. Katechizmy Kościoła często dawały wykład moralności chrześcijańskiej według porządku "dziesięciu przykazań".

I znowu 2 pytania (z poprzednim to będą 3): na jakiej podstawie KK zamienił przykazania dosłownie podyktowane przez Boga na rymowane wierszyki? I dlaczego wszechwiedzący Bóg nie podyktował ich od razu tak żeby prości ludzie (tacy jak ja) zrozumieli je od razu dosłownie bez potrzeby zwracania się z prośbą o interpretację do księży?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JAREK.M 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 402
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2010-11-17, 15:27   

Drogi logossie, pragnę w imieniu swoim jak i Fishermana, poinformować Cię że odpuszczamy sobie tą jakże ciekawą dyskusję z Tobą. Doszliśmy do wniosku że dalsza dywagacja z Tobą na temat PŚ jest profanacją dla tego dzieła. Życzymy miłych rozmów z pozostałymi dwoma rozmówcami (ciekawe jak długo). POZDRAWIAMY. ;)
Ostatnio zmieniony przez 2010-11-17, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-11-17, 16:14   

logoss napisał/a:
Mówimy o przykazaniach które są w Piśmie Świętym, i jak widzi je Kościół Katolicki,...

Przykazanie "Abyś dzień święty święcił" pochodzi z formuły katechetycznej, umieszczone też w starych katechizmach, które dzisiaj zostały zastąpionę nowym katechizmem wydanie Pallotinum - Katechizm Kościoła Katolickiego - 1994r. w którym cytuje się przykazanie o sabacie z Biblii i wyjaśnia dlaczego KK święci niedzielę

Formuła katechetyczna, nie jest cytowaniem Biblii, jest streszczeniem, Kościół wychodzi z założenia że każdy katolik może dokładnie przeczytać przykazania z Biblii.

No i wszystko jasne. Logoss-owi nie chodzi o Słowo Boże, ale o katechizm Kościoła rzymskokatolickiego i propagowanie katolicyzmu.
Już wcześniej można było to wyczytać z wypowiedzi Logoss-a, ale teraz dał temu niezbity dowód. Nie reagował, gdy polecałem Mu zapoznanie się z historią Krk, bo albo jej nie zna, albo by musiał stwierdzić, że nocne majaki Konstantyna stały się początkiem katolicyzmu.
Podobne "objawienia" miał twórca islamu.
Moje wyrazy uznania dla Jarka.M. i Fishermana, którzy odpuszczają sobie ten temat. O PŚ można dyskutować, ale nie o katolicyzmie. Nie można mieszać sacrum z profanum.
[/quote]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
veer 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 85
Piwa: 10/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 18:50   

Śledzę przebieg tej dyskusji i zaczynam odczuwać niechęć do dalszego jej czytania. Odpowiedzi logossa, zwłaszcza w kontekście zwierzenia się:
logoss napisał/a:
Co do mojej znajomości Bibli to czytam ją codziennie od 30 lat i przeczytałem w całości 12 razy + 5 lat szkoły teologicznej

wydają się raczej świadczyć o wyjątkowo ukierunkowanych studiach logossa - z naciskiem na opanowanie sofistyki ;) . Podziwiam rozmówców, którzy wciąż podają nowe, przekonujące argumenty, a otrzymują pokrętne odpowiedzi, w których logoss niby wyjaśnia, a właściwie tylko zaciera meritum dyskusji, prowadzi wywody, które oparte na katechizmie kat. tak na prawdę mogę prowadzić do błędnych wniosków... Wiem, że to logoss zapoczątkował ten temat, ale uważam, że w tej chwili dalsza dyskusja z logossem zaczyna pasować do słów z ew. Mateusza 7,6 "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały." Pozdrawiam rozmówców.
_________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów, pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
logoss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 18:58   

Będę zadowolony jak odejdziecie bo poza atakiem na mnie nie wnieśliście nic do tematu, a ja odpowiadam na pytania w postach jak ktoś zada pytanie o Islamie to też odpowiem, mam nadzieje na rozmowę z normalnymi rozmówcami a nie z takimi co myślą że arka była poza świątynią, Jezusa też tak samo traktowano atakowano go nienawiścią bo nie mieli argumentów, więc fałszywie go oskarżali już trzeci raz słyszę że ktoś wychodzi więc nie wracajcie, bez was będzie lżej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
veer 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 85
Piwa: 10/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 19:12   

logoss napisał/a:
więc nie wracajcie, bez was będzie lżej

Czyżby dyskusja i rozmowa z samym sobą była dla Ciebie logossie najbardziej satysfakcjonująca? :wink:
_________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów, pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW