R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Molestowanie chłopców przez księży.
Autor Wiadomość
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-06-18, 18:56   

Cytat:
Ty za 3 lata spokojnie wrócisz


A do czego wrócisz ?

Przywrócą mu funkcję z której zrezygnowal ?

Spzedawczyki z SB właśnie teraz z tego aferę robią.

Z drugiej zaś strony jakie przestępstwo karne popełnił? Zakładając ze to co mu zarzucano to prawda ?

O ile wiem to do seminarium idzie się już w wieku pełnoletnim.

Jak to jest z wami homofobia was ogarnęła :)
A gdzie eurotolerancja :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2010-06-18, 19:37   

ilin napisał/a:
Z drugiej zaś strony jakie przestępstwo karne popełnił? Zakładając ze to co mu zarzucano to prawda ?

O ile wiem to do seminarium idzie się już w wieku pełnoletnim.


Czyli dla Ciebie molestowanie dotyczy tylko nieletnich?? To gratuluję wiedzy...

W zależności od stanu faktycznego molestowanie seksualne może wypełniać znamiona czynu zabronionego z art. 197-199 oraz art. 202 i 203 Kodeksu karnego.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-06-18, 19:48   

bob_mistrz napisał/a:
Czyli dla Ciebie molestowanie dotyczy tylko nieletnich?? To gratuluję wiedzy...


To może napiszesz mi w jaki sposób ich molestował.
Co im dokładnie robił ?
Masz taką wiedzę bo ja nie.
Powtarzam jakie przestępstwo popełnił?
To jest zasadnicze pytanie.

Wg mojej oceny to zgnojono człowieka.Nie podając żadnych faktów.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-06-18, 20:27   

Ks. Węcławski odchodzi
Cytat:
Ks. prof. Tomasz Węcławski ma 55 lat, urodził się i mieszka w Poznaniu. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich teologów. Napisał kilkanaście książek. Był rektorem poznańskiego Seminarium Duchownego i dziekanem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W latach 1997-2002 był członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej w Rzymie.

W roku 2000 włączył się w sprawę rozwiązania skandalu, który pustoszył poznański Kościół: niektórzy klerycy i młodzi księża oskarżyli ówczesnego metropolitę abpa Juliusza Paetza o seksualne molestowanie. Na początku 2002 r. sprawę ujawniły media, a ks. Węcławski udzielił "Tygodnikowi Powszechnemu" wywiadu, w którym zdemaskował postawę abpa Paetza oraz niektórych ludzi Kościoła, tuszujących skandal. Wkrótce stracił stanowisko dziekana Wydziału Teologicznego UAM.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-06-18, 21:01   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Paetz
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2010-06-18, 22:40   

ilin napisał/a:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Paetz


Cytować wiki, to tak jakby cytować (bez urazy) Zygmunta Starego ;)

ilin napisał/a:
To może napiszesz mi w jaki sposób ich molestował.
Co im dokładnie robił ?


Kłania się panu czytanie ze zrozumieniem... Czy ja gdziekolwiek wydałem wyrok czy nawet własny osąd na temat tego pana :?: Ja odniosłem się tylko i wyłącznie do twojego wpisu, w którym sam zadajesz pytanie, jakie przestępstwo karne (przestępstwa są tylko karne bądź karne skarbowe ;) ) w/w pan popełnił ZAKŁADAJĄC (TY sam to zakładasz, oczywiście hipotetycznie), że to co mu zarzucano to prawda, bo przecież do seminarium to tylko pełnoletni idą.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-06-19, 10:12   

bob_mistrz napisał/a:
To może napiszesz mi w jaki sposób ich molestował.
Co im dokładnie robił ?



Kłania się panu czytanie ze zrozumieniem..


Ano kłania się.

Sam napisałeś
Cytat:
W zależności od stanu faktycznego molestowanie seksualne może wypełniać znamiona czynu zabronionego z art. 197-199 oraz art. 202 i 203 Kodeksu karnego.


Więc się pytam jakie to paragrafy złamał.


Nie raczyłeś też zwrócić uwagi na ikony emocji jakie dałem w poście napisanym o godź 18:56 .
Trzeba napisać wyraźnie to jest żart bo nie dociera ?

Apropo wilkipedii to alternatywa dla postu cogito aby to samo przeczytać ale z innego źródła poszerzone o genezę sprawy.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Ostatnio zmieniony przez ilin 2010-06-19, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-06-19, 20:37   

Watykan: nie będzie rehabilitacji abp. Paetza
Bez komentarza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-06-19, 22:11   

cogitoczytałem wcześniej.

Wychodzi na to ze to tylko jednorazowa przepustka.

cogito nie odnosisz wrażenia że w tym przypadku jest coś nie tak ?
Jakieś ugrupowania zwalczają inne inne ugrupowania ? To rzekome molestowanie jest tylko pretekstem?
Mnie się to coś nie widzi. Już 10 lat temu było to bardzo podejrzane mimo że nie miałem netu jeszcze i info tylko z gazet i tv mogłem czerpać.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-06-19, 23:34   

Z tych całych dyskusji wynika, że to nasza WSI nakręciło sprawę molestowania przez Paetza. A czy te wszystkie sprawy dotyczące tysięcy molestowanych przez księży osób na całym świecie (USA, Irlandia itp) to też nasze WSI. Nie przeceniajcie ich możliwości. ilin, rozumiem twoje oddanie klerowi (nie kościołowi bo z kościołem nie ma to nic wspólnego), ale przemyj jutro oczy kranówką a nie wodą "święconą" :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-06-20, 08:11   

Nie omieszkam to zrobić zarówno jedną jak i drugą wodą.

Jak widać krótkowzroczność jest powszechna.

Ja nie wiem czy WSI czy ktoś inny.
Jak wiadomo jest kilka pism związanych z kościołem i one różne sprawy w różnym świetle przedstawiaja.
Tutaj bym raczej przyczyny upatrywał.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-06-20, 12:17   

Główny problem polega na tym, że Kościół nie potrafi lub nie chce sam tego rozwiązać i jednoznacznie się oczyścić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-06-20, 15:07   

Cytat:
Podobnych przypadków było na tyle dużo, że w grudniu 1999 r. rektor poznańskiego seminarium ksiądz Tomasz Karkosz decyduje się na rozmowę z arcybiskupem. W lutym 2000 r. u abp. Paetza interweniuje prof. Maciej Giertych, genetyk z PAN, znany działacz katolicki. Rezultatu nie ma.

Cytat:
Kilku poznańskich duchownych postanawia zatem powiadomić Stolicę Apostolską. Listy o sprawie otrzymują osoby wysoko postawione w watykańskiej hierarchii: ks. biskup Stanisław Dziwisz (sekretarz papieski), kardynał Joseph Ratzinger (prefekt Kongregacji Nauki Wiary), wywodzący się z Poznania kardynał Zenon Grocholewski (prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego) i sekretarz stanu kardynał Angelo Sodano.

Ten ostatni informuje nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. arcybiskupa Józefa Kowalczyka. Nuncjusz żąda pisemnych oświadczeń molestowanych. W maju 2001 r. do nuncjatury trafiają cztery podpisane świadectwa księży i kleryków. Ale nuncjatura milczy.


Cytat:
W tej sytuacji 10 września powstaje kolejny list do polskich biskupów-delegatów Episkopatu Polski na ubiegłoroczną sesję synodu w Rzymie poświęconą biskupiej posłudze: "Prosimy o podniesienie podczas obrad kwestii możliwości obrony Kościoła lokalnego przed niemoralnymi, błędnymi lub szkodliwymi działaniami miejscowego biskupa. Ośmielamy się o to prosić w związku z sytuacją, której od pewnego czasu doświadczamy w archidiecezji poznańskiej. Chodzi o działania Księdza Arcybiskupa Juliusza Paetza, które przez osoby bezpośrednio nimi dotknięte (w tym przez kleryków arcybiskupiego seminarium w Poznaniu) odbierane są jako homoseksualne". List podpisują: dziekan Wydziału Teologicznego UAM ks. prof. Tomasz Węcławski, rektor seminarium ks. Tadeusz Karkosz, redaktor naczelny tygodnika "Przewodnik Katolicki" ks. Jacek Stępczak, proboszcz ks. Marcin Węcławski i prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Ruchów Obrony Życia Paweł Wosicki.


ygnatariusze martwią się, że sprawa może zostać upubliczniona: "Obawiając się wielkiej szkody dla Kościoła, od blisko dwu lat staraliśmy się zapobiec niebezpieczeństwu, także zwracając się z udokumentowanymi informacjami do Stolicy Apostolskiej. Czujemy się jednakże pozostawieni samym sobie i bezsilni".

Arcybiskupi Tadeusz Grocholewski, Józef Michalik, Henryk Muszyński i biskup Antoni Dydycz nie poruszają tematu podczas synodu.

Kopię "listu pięciu" otrzymuje nuncjusz Kowalczyk, który przekazuje ją... abp. Paetzowi. Ten udziela proboszczowi Węcławskiemu nagany kanonicznej. Ks. Węcławski odwołuje się, ale kara zostaje podtrzymana przez kardynała Darisa Castrillona Hoyosa, prefekta watykańskiej Kongregacji Duchowieństwa.

Dotarliśmy do notatki z poznańskiej kurii streszczającej stanowisko abp. Kowalczyka: "Ks. Nuncjusz ocenia pismo negatywnie. Autorzy twierdzą, że złożyli udokumentowane informacje do Stolicy Apostolskiej. Skoro tak, to tu ich rola się kończy. Autorzy pisma argumentują, że kierują się dobrem Kościoła. Wydaje się, że obranie takiego sposobu >>obrony Kościoła<< bardzo mu szkodzi. Autorzy listu obdarzeni zaufaniem Arcybiskupa spełniają wysokie funkcje w archidiecezji. Rodzi się pytanie: czy w tej sytuacji mogą je nadal spełniać?".


Cytat:
Sprawa zaczyna być jednak znana coraz większej liczbie osób, także świeckich katolików. Opowiada przewodniczący "Solidarności" w poznańskich Zakładach Hipolita Cegielskiego Marek Lenartowski. - Wiele osób pytało mnie, co sądzić o postępowaniu arcybiskupa. Na początku mówiłem, żeby zapytali swoich proboszczów. A potem sam poszedłem porozmawiać z bp. pomocniczym Markiem Jędraszewskim. Proszę wybaczyć, ale traktuję tę rozmowę jak objętą tajemnicą podobną do tajemnicy spowiedzi.

Praktyki arcybiskupa dotknęły też studentów archeologii pracujących w ostatnich latach przy wykopaliskach na Ostrowie Tumskim [gdzie w Poznaniu znajduje się katedra i kuria biskupia - red.]. - Arcybiskup zupełnie nie potrafił się opanować. Wchodził do wykopów, obłapiał co ładniejszych studentów, aż dr Andrzej Sikorski z Instytutu Archeologii UAM zaczął chodzić za nim krok w krok - opowiada jeden z księży.

Sikorski: - Nie będę rozmawiał. Wiem jedno: Kościół jest instytucją, która przetrwała 2000 lat i z tą sprawą też sobie poradzi.

Inny ksiądz: - Podczas oficjalnej kolacji w naszej parafii arcybiskup w ogóle nie był zainteresowany rozmową. Cały czas patrzył na dwóch wysokich kelnerów. Pytał, czy mają rodziny, a jednego złapał za ucho, w którym ten miał kolczyk.

- Arcybiskup jest osobą chorą. To seksoholik o orientacji homoseksualnej. Wiem, że jednego kleryka zapytał, dlaczego do niego nie przychodzi, podczas mszy, którą odprawiał - opowiada inny duchowny.

Kolejny ksiądz wzdycha: - Coraz więcej ludzi o tym wiedziało. I co ja miałem powiedzieć matce chłopaka, która płakała, że jej syn tak często jeździ do katedry, gdy arcybiskup odprawia mszę...

Opinia o arcybiskupie dotyka cały poznański Kościół. - Bp pomocniczy Zdzisław Fortuniak święcił jeden z budynków w Poznaniu. Z tłumu ktoś krzyknął: "Pedał, pedał" - opowiada ksiądz z kurii.

- Gdy jakiś kapłan wracał z zagranicznego stypendium załatwionego przez kurię, wielu patrzyło na niego jak na ofiarę arcybiskupa - mówią duchowni.

Oświadczenie w obronie arcybiskupa

"Rzeczpospolita" opisała, jak w październiku arcybiskup zwołał dziekanów, czyli proboszczów reprezentujących kurię w dziesięciu parafiach. Poprosił o modlitwę w intencji jedności wszystkich księży diecezji ze swoim biskupem i wyszedł. Zostali biskupi pomocniczy, którzy powiedzieli, że dziekani powinni podpisać oświadczenie.

Uczestnicy spotkania przekazali nam jego kopię: "Od pewnego czasu rozpowszechnia się w różnych środowiskach naszej archidiecezji zniesławiające opinie o naszym Pasterzu, Arcybiskupie Juliuszu. (...) Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mogą ulec tej wielce szkodliwej propagandzie, która godzi w dobro Kościoła poznańskiego. Dlatego my, biskupi pomocniczy i dziekani - jako najbliżsi współpracownicy Księdza Arcybiskupa Juliusza - pragniemy wyrazić słowa zaufania, solidarności i głębokiego oddania dla naszego Pasterza, który z całym zaangażowaniem i poświęceniem służy Ludowi Bożemu, czego owoce są dla wszystkich dostrzegalne".

Nie było dyskusji, tylko jeden z proboszczów zapytał: "Czy my to musimy podpisać?".

- Odpowiedź brzmiała: "Tak". Jeśli ktoś nie był przekonany, bp Jędraszewski mówił: "Podpisz dla dobra Kościoła" - opowiada jeden z uczestników spotkania.

Inny uczestnik: - To było łamanie sumień.


Cytat:
Nie wiadomo, jak dalej potoczyłaby się sprawa, gdyby nie interwencja kogoś, kogo "Rzeczpospolita" nazywa "ważną osobą z Krakowa" - wielo- letniego przyjaciela Ojca Świętego. Osobiście dociera on do Papieża. Jan Paweł II reaguje natychmiast. Do Poznania przybywa dwóch jego osobistych wysłanników.

- W dwuosobowej komisji był ksiądz Antoni Stankiewicz, który od 20 lat pracuje w Rocie Rzymskiej. Mówił, że do tej pory nie spotkał się z sytuacją, by Papież sam wysyłał swoich przedstawicieli z pominięciem właściwych dla takich spraw instytucji watykańskich - opowiada nam jeden z księży.

Komisja przesłuchuje kilkadziesiąt osób, większość potwierdza zarzuty. Z informacji "Gazety" wynika, że nie-którzy z przesłuchanych mówią o podobnych zachowaniach przynajmniej jeszcze jednej osoby z najbliższego otoczenia arcybiskupa.


Polecam jeszcze:
http://www.polityka.pl/kr...rod-ksiezy.read
http://fakty.interia.pl/f...okryzja,1494472
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2010-06-20, 19:24   

Shymool napisał/a:
Główny problem polega na tym, że Kościół nie potrafi lub nie chce sam tego rozwiązać i jednoznacznie się oczyścić.

Nie musi. Ma za sobą rzesze wiernych, którzy będą modlić się w intencji zboczeńców w sutannach, a przy okazji jeszcze dadzą grosza na tacę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-06-20, 19:45   

Jeżeli modlić się i płacić z własnej kieszeni to ich sprawa, ale źle się dzieje jeśli próbują wybielić wszystko kosztem innych, wyzywając ich od bezbożników i zarzucając im najgorsze czyny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW