R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Wybory do PE 2014

Na jakie ugrupowanie oddasz swój głos w najbliższych wyborach do PE?
Demokracja Bezpośrednia
0%
 0%  [ 0 ]
Europa Plus Twój Ruch
14%
 14%  [ 6 ]
Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
39%
 39%  [ 16 ]
Partia Zieloni
0%
 0%  [ 0 ]
Platforma Obywatelska
17%
 17%  [ 7 ]
Polska Razem Jarosława Gowina
0%
 0%  [ 0 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
2%
 2%  [ 1 ]
Prawo i Sprawiedliwość
9%
 9%  [ 4 ]
Ruch Narodowy
2%
 2%  [ 1 ]
Samoobrona
2%
 2%  [ 1 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
12%
 12%  [ 5 ]
Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 41
Wszystkich Głosów: 41

Autor Wiadomość
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-05-28, 16:54   

Red, za błędy w głosowaniu oczywiście należy winić system. Do głowy przychodzą mi dziesiątki pomysłów by zablokować możliwość jakichkolwiek manipulacji przy głosowaniu i niektóre z pomysłów są proste i tanie. Ale na uczciwych wyborach musiało by zależeć władzy. A przecież im zależy, prawda? Prawda?... Chłopaki?
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-28, 18:05   

hajen, wg mnie wszystko było w porządku. Ale zawsze można mieć inne zdanie. Czasem mam wrażenie, że jak pewna partia zdobyłaby 100% głosów, to i tak podejrzewałaby oszustwo, żądając 103% głosów :-)
Co do zamieszczonej wcześniej mapki to spotkałem się z głosem że te różnice wynikały z faktu, że jedynie w woj. mazowieckim karta do głosowania w sejmiku wojewódzkim miała formę broszury a nie jednej dużej karty. Ale nie wiem, nie weryfikowałem.To tłumaczenie wydaje mi się dość logiczne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-28, 19:58   

Red

Ja nie poruszulem wątku fałszowania wyborów. Napisałem jakie sa teoretyczne możliwości. Mam wrażenie ze dla liderów PIS takie tłumaczenie jest dobre zeby ukryć źle prowadzona kampanie. Jakby przestali mowić o smolensku. Schowaliby Macierewicza i Pawłowicz do szafy to wygraliby te wybory.


Co do drugiej kwesti.

Każdy z nas mieszkając w Polsce bierze odpowiedzialność za ten kraj i w jakich warunkach bedzie żył.
Interesowanie sie Polska raz na 4 lata podczas wyborów moge porównać do interesowania sie domem w ktorym sie mieszka tylko podczas remontu.

Nie oczekuje zbyt wiele ze ktoś za mnie cos zrobi. W USA ludzie sa mocniej zaangażowani w działalność lokalna czy polityczna. Biorą udział w organizacjach społecznych itd.
To od nas samych zależy jak ten kraj będzie wyglądał.

Pomijam kwestie ze obecni 40-70 latkowie to ludzie wychowani za komuny pozbawieni po części kreatywnosci czy indywidualizmu. Dla wielu ludzi ogladanie serialu jest ciekawsze niz interesowanie sie krajem.

Moim zdaniem do władzy musi dojść przede wszystkim młode pokolenie. Ale nie to ślepo zapatrzone w zachód jak 50 lat temu w Moskwę.

Kolejna kwestia to brak elit w tym kraju. Ludzi mądrych, policjantów nauczycieli i cala klasę srednia wymordowano podczas wojny. A ich miejsce zajęli szpicle złodzieje zdrajcy zajmując wysokie stanowiska.

W każdym razie zapraszam na spotkanie z Leszkiem Zebrowskim historykiem, badaczem polskiego podziemia niepodległościowego na spotkanie 6 czerwca w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, gdzie będzie poruszanych sporo interesujących tematów na temat polskich elit i suwerenności naszego kraju w obecnym systemie.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-28, 22:59   

Co narzekasz - masz elitę, lidera, intelektualistę JKM. Właśnie zaczął udzielać wywiadów. Postuluje powrót do 19 wieku i kierunek wschód. Może niedługo zamiast na lazurowe będziemy jeździć obowiązkowo na Krym

http://wiadomosci.gazeta....1,16053241.html

:lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-29, 09:40   

a propos słów Sikorskiego pojawiła się odpowiedź Korwina ;-)

Cytat:
„W polityce europejskiej osiągnie dokładnie tyle samo, ile w ostatnim ćwierćwieczu osiągnął w polskiej. Czyli nic”.
Cóż – jeśli uda mi się w PE, jak w Sejmie, zrobić lustrację, zdemaskować 300 lewaków, doprowadzić do upadku Komisji Europejskiej i rozwiązania tego Parlamentu – to też będzie coś. Jednak mam nadzieję osiągnąć dużo, dużo więcej.
A co do wstydu: dla 36% Francuzów głosujących w referendum za Traktatem Lizbońskim – moje wystąpienia będą obciachem. Ale w oczach 64% głosujących przeciwko – Polska po moich mowach wyrośnie na bohatera!


mcdek napisał/a:
Może niedługo zamiast na lazurowe będziemy jeździć obowiązkowo na Krym


wskaż mi proszę z którego fragmentu tego wywiadu to wyczytałeś :lol:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-29, 13:37   

mcdek napisał/a:
Co narzekasz - masz elitę, lidera, intelektualistę JKM. Właśnie zaczął udzielać wywiadów. Postuluje powrót do 19 wieku i kierunek wschód. Może niedługo zamiast na lazurowe będziemy jeździć obowiązkowo na Krym

http://wiadomosci.gazeta....1,16053241.html

:lol:


Nie wiem czy myślenie w kategoriach biznesu jest Twoja mocna strona.

Ale rynek zachodni jest nasycony a firmy tam bedace sa na wyzszym poziomie technologicznym niz Polskie firmy.

Wniosek z tego taki ze warto sie skupić na ekspansji na rynki wschodnie bo zachodnie firmy juz tam inwestują.

Co do Francji wygrał front Narodowy i bedzie wkrótce podejmował działania na rzecz wyjscia z UE podobnie jak UK. Francja jest w strefie Schengen wiec nadal mozna bedzie tam jechac na wakacje czy do pracy.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-29, 15:38   

Z moich obserwacji wynika, że to właśnie z powodu opóźnień technologicznych i konkurencyjności cenowej towar z Polski lepiej sprzedaje się na wschodzie niż w drugą stronę. I nie chodzi tu o wyspecjalizowane montownie. Zatem te "złote myśli biznesowe" powtarzane po naczelnym pajacu na nic się tu zdają, a co najważniejsze - nic nie wnoszą. Nie ma już RWPG ani gospodarki regulowanej, więc wyznaczanie kierunków biznesowych przez polityków może być jedynie obietnicą polityczną, chętnie łykaną przez niedorośniętych młodzieńców. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-30, 09:54   

Poczytaj ze zrozumieniem link który wrzuciłeś. Mikke ani nikogo nie poucza, po prostu wyraża swoje zdanie.

Rząd Niemiecki jeździ często do Chin i organizuje spotkania dla przedsiębiorców Chińskich czy Niemieckich żeby zwiększyc wymianę handlową, zwiększyć inwestycje a co za tym idzie czerpać zyski z podatków itd.

Co w tym dziwnego że Mikke wypowiada się w pozytyny sposób na temat wymiany handlowej z Chinami czy Rosją, czego nie robił ostatnio żaden polityk(wszyscy są skupieni na Brukseli i UE?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Benon 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 89
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-31, 02:03   Unia Europejska i złoty deszcz

Unia Europejska i złoty deszcz

Obejrzałem orędzie premiera Tuska zachęcające Polaków do udziału w tegorocznych wyborach do Europarlamentu, zagłosowałem oddając głos nieważny, dowiedziałem się o frekwencji i zamyśliłem się. Kiedy myślałem nasuwały mi się nieodparte skojarzenia ze złotym deszczem, obejmujące wiele znaczeń tego określenia.

Premier we wspomnianym orędziu między innymi powiedział:

"...Kiedy walczyliśmy o polskie pieniądze w Europie, to wielkim atutem było, że Polacy wyglądali na zaangażowanych w europejskie sprawy (...). Jeżeli po tych wyborach miałoby się okazać, ze Polska, która dostała najwięcej ze wszystkich pieniędzy europejskich, jest równocześnie państwem o najniższej frekwencji w wyborach europejskich, to stracimy kilka bardzo poważnych atutów.". [1], [2]

Na podstawie tych słów poniektórzy mogą odnieść wrażenie, że Polska dostaje jakieś gigantyczne fundusze z Unii Europejskiej, że spada na nas autentyczny złoty deszcz. A jak jest naprawdę? Z danych ministerstwa finansów wynika, że Polska w ciągu 119 miesięcy od wstąpienia do Unii, to jest do końca marca 2014 roku, otrzymała z Brukseli 63,2 mld euro. Przy czym jest to kwota netto, czyli po odliczeniu składek Polski i zwrotów do budżetu UE. Zatem Polska dostawała w tym czasie średnio 6,37 mld euro na rok, rozumiany jako okres 12-miesięczny. [3]

PKB Polski w 2005 roku wynosiło 983 302 mln zł, a w 2013 roku - 1 635 746 mln zł. Średni kurs euro w 2005 roku był równy 4,0254 zł, a w roku 2013 - 4,1975 zł. Wobec tego obliczona wyżej przeciętna roczna dotacja z UE stanowi około 2,6% PKB z roku 2005, oraz około 1,6% PKB z roku 2013. Z tego wynika, że ów europejski deszcz pieniędzy, to w istocie kapuśniaczek z lekka tylko zraszający glebę polskiej gospodarki. [4], [5]

Ponadto wzmiankowany bilans ministerstwa finansów nie uwzględnia strat, jakie ponosi Polska w następstwie ograniczeń nakładanych przez UE. Myślmy trzeźwo: na tym świecie mało kto daje pieniądze bezinteresownie, zwłaszcza w sferze polityki międzynarodowej. Płatnicy funduszy europejskich chcą za ich cenę załatwiać przede wszystkim swoje interesy, a nie zaspokajać potrzeby beneficjentów. Dlatego gadanie premiera o wysokiej frekwencji w wyborach do Europarlamentu jako o "poważnym atucie" w negocjacjach o pieniądze z Unii było bajką dla grzecznych dzieci.

Po co Tusk raczył Polaków tą bajeczką? Jego przekaz miał zachęcić do głosowania na Platformę Obywatelską naiwnie proeuropejską część zwolenników tego ugrupowania. Chodziło o to by u tak zwanego leminga zakiełkowała myśl: "Jestem ze Europą i Tusk jest za Europą. Tusk apeluje by wziąć udział w eurowyborach, więc pójdę do urny i zagłosuję na Platformę.". Tym sposobem Tusk zadbał o przepływ funduszy z parlamentu Europejskiego do kieszeni jego partyjnych kompanów startujących w eurowyborach. A datki z pełnych kieszeni kompanów zasilą kasę Platformy.

Premier w swoim wystąpieniu stwierdził również:

"Nie mam żadnych wątpliwości, że bezpieczna Polska - to Polska zakorzeniona w zjednoczonej Europie. To znaczy, że samo istnienie w Unii Europejskiej (wytłuszczenie moje) jest największym gwarantem naszego bezpieczeństwa.".

Stosując ten schemat rozumowania Donald Tusk mógłby również powiedzieć:

"Nie mam żadnych wątpliwości, że samo piastowanie przeze mnie urzędu premiera jest gwarancją bezpieczeństwa Polski, niezależnie od tego czy sumiennie pracuję dla kraju czy pierdzę w stołek.".

Jednak w pewnym sensie rozumiem premiera i nawet współczuję mu. Kiedy bowiem wypowiadał przytoczoną wyżej kuriozalną opinię, na jego eleganckim garniturze nie obeschły jeszcze plamy od "złotego deszczu", który sprawił mu komisarz europejski ds. energii Günther Oettinger. Europejsko-niemiecki komisarz olał Tuska odrzucając 15 maja jego propozycję, by Unia, mając na uwadze nieprzewidywalność Rosji, dokonywała wspólnych zakupów gazu i ustalała jednakową cenę tego surowca dla wszystkich krajów członkowskich. Zawstydzony mokrymi plamami Tusk dawał więc w swoim wystąpieniu do zrozumienia: "To nic. Najważniejsze, że Europa w ogóle nas chce.". Tak, dla Tuska to ważne, bo zapewne liczy na intratną posadę w jakiejś unijnej instytucji, kiedy wreszcie dostanie zasłużonego kopniaka od polskich wyborców. [6]

Kiepskie orędzie premiera nie zachęciło Polaków do uczestnictwa w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do urn poszło niecałe 24% uprawnionych. Co było powodem tak niskiej frekwencji? [7]

Europejscy cmokierzy być może powiedzą, że Polacy są tak zadowoleni z Unii Europejskiej w jej obecnym kształcie oraz ze "złotego deszczu" unijnych subwencji, że nie widzą żadnej potrzeby istotnej zmiany i dlatego nie głosują, będąc przekonanymi, iż bez ich udziału też zostanie dokonany dobry wybór do Europarlamentu.

Ja to widzę inaczej. Uważam, że wśród tych przeszło 76% uprawnionych, którzy nie głosowali jest wielu, którzy zdają sobie sprawę, że Parlament Europejski to instytucja fasadowa o niewielkim wpływie na decyzje podejmowane w Unii. Jednocześnie rozumieją oni lub instynktownie czują, że Unia Europejska ma o wiele mniej z dobrej cioci niż wynika to z bajek brukselskich agitatorów. Ponadto są rozczarowani - nie bez racji - polską klasą polityczną i dlatego nie mają na kogo głosować.

Zgadzam się w dużym stopniu z oceną tych osób, ale jestem zdania, że nie głosując popełniają błąd. Powinny one - według mnie - zrobić to co ja: iść na wybory i oddać głos nieważny. Chcąc nie chcąc jesteśmy obywatelami europejskiego quasi państwa i ma ono ogromny wpływ na nasze życie - szacuje się, że nawet 75% prawa tworzonego w Polsce powstaje w związku z członkostwem w Unii Europejskiej. W skromnym arsenale środków dostępnych obywatelom Unii oddanie głosu nieważnego jest wyraźniejszym aktem sprzeciwu niż absencja wyborcza. Dwa, lub trzy procent głosów nieważnych można wytłumaczyć pomyłką głosujących, jednak kilkanaście czy kilkadziesiąt procent takich głosów daje do myślenia.

Przedstawię to o czym napisałem wyżej bardziej obrazowo: żeby olać europejskie straszydło, trzeba nie tylko wypuścić strumień "złotego deszczu", ale także skierować go we właściwe miejsce. Siusianie w wyborczą niedzielę pod krzaczkiem na grillowej polance daje marną szansę na zmiany.
_________________
http://benon.salon24.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-31, 17:45   

Francja i UK wkrótce wystąpią z wnioskiem o wyjście z UE. Na razie sa zapowiedzi ze strony ugrupowań antyunijnych ktore wygrały w swoich krajach wybory.

Także szykują sie zmiany.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-01, 19:25   

Mateusz, I co teraz? Wypieprzą nas z fabryk UK? Zdążę się jeszcze dorobić? A wkrótce to ile? Rok, dziesięć, czy dwadzieścia pięć lat? Skąd ty chłopie bierzesz te informacje? Radek Sikorski dzwonił do ciebie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-01, 21:01   

Korwinowcy nie robią kalkulacji. Najpierw trzeba zniszczyć to co jest teraz. Co będzie później - to się zobaczy. Dla wykwalifikowanej kadry zawsze będzie miejsce w socjalistycznej europie - wszak tam większość żyje na socjalu. Nie masz się więc czego obawiać, robotnego przyjmą z otwartymi rękami. No chyba że jesteś pasożytem i chodzisz co tydzień po zasiłek :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-01, 21:50   

No właśnie w tym problem. Jak uda im się zapędzić tych wszystkich angielskich pasożytów do roboty, to dla nas Polaczków nic nie zostanie. Trzeba będzie znów nabijać kabzę tym naszym domorosłym biznesmenom za 7 zł/h, żeby sobie wreszcie pobudowali te rezydencje z basenami i żeby stać ich było na comiesięczne zakupy w Paryżu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-01, 22:04   

Póki co jednak Francja i UK będą tylko wychodzić z EU (wg informatora z forum :wink: ) co jest raczej korzystne dla emigrantów z Polski, bo przestaną dopłacać do budżetu, a w Polsce będzie taniej - szybciej się dorobisz. Nie zanosi się na odwrót w postaci ukrócenia przywilejów socjalnych. To tylko w naszym pięknym kraju popularność może zdobyć polityk który twierdzi, że minimum socjalne w postaci 300zł zasiłku z MOPS to za dużo i jest to przejaw (za) daleko posuniętego socjalizmu. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-06-01, 22:07   

Pat44, co ty masz za problem z tymi przedsiębiorcami? Już ci kiedyś pisałem - załóż firmę i płać po 70 zł/godz. W czym problem?
Odnośnie planów wyjścia z UE:
Anglia:
http://www.rp.pl/artykul/...stminsteru.html
Cytat:
Ale i to nie jest zasadniczy cel Farage'a. – Jest nim doprowadzenie do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii – tłumaczy „Rz" Steven Bastos z polsko-niemiecko-francuskiej Fundacji Genshagen. To może się stać faktem już przed końca 2017 roku, jeżeli konserwatyści Davida Camerona wygrają przyszłoroczne wybory do Izby Gmin. Premierowi nie pozostanie nic innego, jak zrealizować obietnicę referendum w tym terminie dotyczące warunków członkostwa w UE. Nigel Farage i jego zwolennicy mają nadzieję, że po zdobyciu mandatów w Izbie Gmin wymuszą referendum na dowolnym przyszłym rządzie.


Francja:
http://www.pb.pl/3701205,...ia-francji-z-ue
Cytat:
Marine Le Pen, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, który w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego we Francji zdobył najwięcej głosów, we wtorek po raz kolejny domagała się zorganizowania referendum ws. wyjścia kraju z Unii Europejskiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW